زمان شروع و مهلت ثبت نام لاتاری۲۰۲۴

وزارت امور خارجه (DOS) دستورالعمل‌های خود را برای برنامه قرعه‌کشی «گرین کارت» ویزای مهاجرت(dv-2024) برای سال 2024 (اول اکتبر 2023 تا 30 سپتامبر 2024) منتشر کرده است. برنامه قرعه کشی برای زمان ثبت نام لاتاری ۲۰۲۴ تنها به مدت 34 روز از 5 اکتبر 2022 در ظهر (est) تا نزدیک ظهر (est) در 8 نوامبر باز خواهد بود. هیچ تغییر قابل توجهی نسبت به برنامه قرعه کشی سال گذشته وجود ندارد.ثبت نام لاتاری

در نیمه شب بخوانیم:شرایط ویزای توریستی انگلیس

وزارت امور خارجه سالانه 55000 “گرین کارت” را در اختیار افرادی از کشورهایی با نرخ پایین مهاجرت به ایالات متحده قرار می دهد. متقاضیان ویزاهای گوناگون با قرعه کشی تصادفی رایانه ای انتخاب می شوند.

وزارت امور خارجه انتخاب شرکت کننده را منحصراً به صورت آنلاین اطلاع می دهد. از ماه مه 2023، متقاضیان می توانند وضعیت ثبت نام خود را به صورت آنلاین از طریق بررسی وضعیت ورود در www.dvlottery.state.gov بررسی کنند تا تعیین کنند که آیا انتخاب شده اند یا خیر.

بررسی وضعیت ورود همچنین به شرکت کنندگان منتخب اطلاع می دهد و دستورالعمل هایی را در مورد مراحل فرآیند درخواست به آنها ارائه می دهد و قرار ملاقات برای مصاحبه ویزا را تأیید می کند.

همه شرکت کنندگان باید از طریق بررسی وضعیت ورود به وب سایت وزارت امور خارجه بررسی کنند تا مشخص شود که آیا برای شرکت در قرعه کشی انتخاب شده اند یا خیر. بررسی وضعیت ورود تنها راهی است که در آن شرکت کنندگان از انتخاب خود مطلع می شوند. وزارت امور خارجه هیچ گونه ایمیلی را برای متقاضیان انتخاب شده ارسال نمی کند.

تنها یک ورودی برای هر شخص در طول هر دوره ثبت نام مجاز است. دریافت بیش از یک ورودی برای هر نفر، بدون در نظر گرفتن منبع ورودی، شخص را از ثبت نام لاتاری محروم می کند.

ثبت نام لاتاری |چه کسی می تواند درخواست دهد

افرادی که در کشورهای واجد شرایط متولد شده اند و به دنبال اقامت دائم مبتنی بر شغل یا خانواده در ایالات متحده هستند نیز می توانند برای لاتاری ثبت نام کنند.

ثبت نام لاتاری |چگونه درخواست شود

ثبت نام رایگان است همه ورودی‌ها باید از طریق سیستم آنلاین وزارت امور خارجه ارسال شوند. ارسال‌های ناقص، دیرهنگام یا کاغذی پذیرفته نمی‌شوند. برای هر نفر فقط یک ورودی می تواند ارسال شود.

همسران می توانند مطالب جداگانه ای ارسال کنند (توجه داشته باشید که اگر یکی از همسران انتخاب شود، دیگری بدون توجه به کشور محل تولد، مستحق دریافت وضعیت مشتق است). ارسال بیش از یک اثر منجر به رد صلاحیت خواهد شد.

مراحل ارسال یک ورودی در برنامه قرعه کشی dv-2024 به شرح زیر است:

وزارت امور خارجه فقط فرم های تکمیل شده برای ویزای لاتاری را که به صورت الکترونیکی درسایت www.dvlottery.state.gov در طول دوره ثبت نام ارسال شده اند، می پذیرد. اگر بیش از یک ورودی برای متقاضی دریافت شود، بدون توجه به اینکه چه کسی ورودی را ارسال کرده است، تمام آثار ارسال شده توسط متقاضی رد صلاحیت خواهند شد.
فرم ورود از متقاضی می خواهد اطلاعات زیر را ارسال کند:

نام و نام خانوادگی؛ (دقیقا همانطور که در پاسپورت شما نشان داده شده است)؛

تاریخ تولد؛

جنسیت؛

شهر/شهرک و کشور محل تولد؛

کشور واجد شرایط یا قابل پرداخت؛

عکس با توجه به مشخصات شرح داده شده در زیر؛

آدرس پستی فعلی؛

کشوری که در آن زندگی می کنید؛

شماره تلفن (اختیاری)؛

آدرس ایمیل؛

بالاترین سطح تحصیلات تکمیل شده؛

وضعیت تاهل؛

تعداد فرزندان مجرد و زیر 21 سال و اطلاعات هر کودک از جمله نام، تاریخ تولد، جنسیت، شهر/شهر محل تولد، کشور محل تولد و عکسی که دارای مشخصات ذکر شده قبلی باشد (عدم ذکر همه کودکانی که واجد شرایط هستند، منجر به رد صلاحیت متقاضی اصلی و رد کلیه ویزاها در پرونده در زمان مصاحبه ویزا خواهد شد.

در نیمه شب بخوانیم:ویزای جاب سیکر آلمان، فرصت 6 ماهه اقامت

ثبت نام گرین کارت

اطلاعات همسر، از جمله نام، تاریخ تولد، جنسیت، شهر/شهر محل تولد، کشور محل تولد و عکس همسر که دارای مشخصات ذکر شده قبلی باشد (عدم ذکر نام همسر منجر به رد صلاحیت متقاضی اصلی و رد کلیه ویزاها در مورد در زمان مصاحبه ویزا).

الزامات عکس در صورت عدم ارسال عکس از متقاضی، همسر وی و هر فرزند زیر 21 سال (شامل همه فرزندان طبیعی و همچنین فرزندخواندگان قانونی و فرزندان ناتنی، به استثنای کودکی که قبلاً شهروند ایالات متحده یا شهروندی ایالات متحده است) ورود رد صلاحیت خواهد شد.

مقیم دائم قانونی حتی اگر کودک دیگر نزد متقاضی اقامت نداشته باشد و قصد مهاجرت تحت برنامه لاتاری را نداشته باشد. عکس ها باید به صورت الکترونیکی همراه با فرم ثبت نام ارسال شوند. عکس های گروهی یا خانوادگی پذیرفته نمی شود. برای هر یک از اعضای خانواده باید یک عکس جداگانه وجود داشته باشد. بنابراین، هر متقاضی، همسرش و هر فرزند به یک فایل کامپیوتری حاوی عکس دیجیتالی او نیاز دارند که به صورت آنلاین همراه با فرم ثبت نام ارسال شود. فایل تصویر را می توان با گرفتن یک عکس دیجیتال جدید یا با اسکن چاپ عکس با یک اسکنر دیجیتال تولید کرد.

تصاویر دیجیتال ارسالی باید با مشخصات زیر مطابقت داشته باشد:

تصویر دیجیتال جدید

1. تصویر باید در قالب گروه مشترک کارشناسان عکاسی (jpeg) باشد.

2. تصویر باید رنگی باشد – 24 بیت در هر پیکسل (تصاویر سیاه و سفید یا 8 بیتی

پذیرفته نخواهد شد)؛

3. حداکثر اندازه تصویر پذیرفته شده 240 کیلوبایت (240 کیلوبایت) است.

4. حداقل ابعاد پذیرفته شده 600 پیکسل (عرض) در 600 پیکسل است.

(ارتفاع) و ارتفاع باید برابر با عرض باشد.

اسکن عکس ارسالی

5. وضوح اسکنر باید حداقل 300 نقطه در اینچ (dpi) باشد.

6. تصویر باید در قالب گروه مشترک کارشناسان عکاسی (jpeg) باشد.

7. حداکثر اندازه فایل تصویری پذیرفته شده 240 کیلوبایت (240 کیلوبایت) است.

8. وضوح تصویر باید 600 در 600 پیکسل باشد.

9. تصویر باید رنگی باشد – 24 بیت در هر پیکسل (تصاویر سیاه و سفید یا 8 بیتی

پذیرفته نخواهد شد)؛

مشخصات اضافی

10. متقاضی، همسر یا فرزند باید مستقیماً رو به دوربین باشد.
11. سر فرد مورد عکس باید مستقیماً رو به دوربین باشد

و نباید به سمت بالا، پایین یا به پهلو کج شود.

12. سر باید حدود 50٪ از مساحت عکس را پوشش دهد.

13. عکس باید با شخصی که در مقابل عکس می‌گیرد، گرفته شود دارای پس‌زمینه خنثی و رنگ‌آلود (عکس‌هایی که با رنگ بسیار تیره گرفته شده‌اند یا پس زمینه طرح دار پذیرفته نمی شود).

14. عکس هایی که در آنها چهره فرد عکس گرفته شده در آن نباشد

15. عکس هایی که در آن فرد عکس شده عینک آفتابی زده است یا سایر لوازمی که چهره را تخریب کند، پذیرفته نمی شود.

16. عکس متقاضیان با پوشش سر یا کلاه فقط می باشد به دلیل اعتقادات مذهبی قابل قبول است و هنوز ممکن است هیچ بخشی از آن مبهم نباشد.

در نیمه شب بخوانیم:صفر تا صد ویزای توریستی کانادا

ثبت نام لاتاری |پردازش  ورودی ها توسط وزارت امور خارجه

پس از اینکه متقاضی ثبت نام لاتاری خود را ارسال کرد، وزارت امور خارجه یک اخطار الکترونیکی تاییدیه دریافت فرم ورود تکمیل شده را برای او ارسال می کند. متقاضیان به صورت تصادفی از طریق رایانه از میان آثار واجد شرایط انتخاب خواهند شد. همه شرکت کنندگان باید در وب سایت وزارت امور خارجه از طریق بررسی وضعیت ورود بررسی کنند که آیا برای شرکت در قرعه کشی در تاریخ یا بعد از 6 می 2023 تا 30 سپتامبر 2024 انتخاب شده اند یا خیر.

وزارت امور خارجه معمولاً به بیش از 100000 متقاضی اعلام می کند که از طریق برنامه قرعه کشی لاتاری انتخاب شده اند. با این حال، تنها 55000 “گرین کارت” سالانه در دسترس است. گرین کارت های مبتنی بر برنامه قرعه کشی لاتاری dv-2024 بین 1 اکتبر 2023 تا 30 سپتامبر 2024 صادر می شود.

ثبت نام لاتاری |تحصیلات یا تجربه کاری مورد نیاز است

به منظور واجد شرایط بودن برای “گرین کارت” از طریق برنامه قرعه کشی لاتاری، هر متقاضی باید حداقل دارای تحصیلات دبیرستان یا معادل آن باشد یا در پنج سال گذشته دارای دو سال سابقه کار در شغلی باشد که حداقل به آن نیاز دارد.

دو سال آموزش تحصیلات دبیرستانی یا معادل آن به‌عنوان تکمیل موفقیت‌آمیز دوره 12 ساله آموزش ابتدایی و متوسطه در ایالات متحده یا تکمیل موفقیت‌آمیز دوره رسمی آموزش ابتدایی و متوسطه در کشور دیگر قابل مقایسه با تحصیلات دبیرستانی در ایالات متحده تعریف می‌شود.
مدرکی مبنی بر سابقه کار آموزشی نباید همراه با ثبت نام در قرعه کشی ارائه شود، بلکه باید به مقام کنسولی یا ایالات متحده ارائه شود. افسر خدمات شهروندی و مهاجرت (uscis) در زمان مصاحبه ویزا یا تنظیم وضعیت، به منظور تعیین صلاحیت بر اساس سابقه کار، از تعاریف پایگاه داده آنلاین اداره کار (dol) استفاده خواهد شد.ثبت نام ویزای مهاجرت

وزارت امور خارجه برای ورود به برنامه لاتاری هزینه ای دریافت نمی کند

هیچ هزینه ای برای ورود به برنامه قرعه کشی سالانه لاتاری وجود ندارد. وزارت امور خارجه از مشاوران خارجی یا خدمات خصوصی برای اجرای برنامه استفاده نمی کند. یک ورودی واجد شرایط که مستقیماً توسط متقاضی به صورت الکترونیکی ارسال می شود، شانس برابری برای انتخاب شدن توسط رایانه در مرکز کنسولی وزارت امور خارجه دارد، همانطور که ورودی ارسال شده به صورت الکترونیکی از طریق یک واسطه پولی که ورودی را برای متقاضی تکمیل می کند، وجود دارد.

با این حال، اگر یک متقاضی یا یک واسطه پولی بیش از یک ورودی برای هر نفر ارسال کند، فرد از برنامه محروم می شود. هزینه ویژه پردازش پرونده قرعه کشی لاتاری بعداً توسط افرادی که در قرعه کشی “برنده” شده اند و بر اساس برنامه قرعه کشی برای دریافت “گرین کارت” پردازش می شوند، به وزارت امور خارجه پرداخت می شود.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

آزمون تافل تضمینی شرکت مهاجرتی هومان ویزا

آزمون تافل تضمینی با شرکت مهاجرتی هومان ویزا | تسویه پس از دریافت کارنامه قبولی

جهت مطالعه کامل مقاله آزمون تافل تضمینی و ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *