بهترین اسپین‌آف‌های تاریخ سینمای هالیوود

اسپین‌آف روشی است كه در سال‌های اخیر در سینما و تلویزیون تمام دنیا رواج پیدا كرده است. در تولید اسپین‌آف‌های تلویزیونی همیشه این خطر وجود دارد که شهرت سریال اصلی که از روی آن اسپین‌آف ساخته شده از بین برود بنابراین ریسک بزرگی است. اما تعداد اسپین‌آف‌هایی که ساخته شده‌اند و با شهرت و محبوبیت خود توانسته‌اند، سریال و یا فیلم اصلی را نیز بالا ببرند، بسیار زیاد است.

بهترین اسپین‌آف‌های تاریخ سینمای هالیوود

در ادامه ۲۲ اسپین‌آف برتر در سینما را بررسی می‌کنیم.

(Logan (2017

چند اسپین‌آف مرتبط با ولورین از فیلم‌های «مردان ایکس» وجود دارد که لوگن یکی از آنها می‌باشد. با این حال، بهترین این دسته لوگن است که دو کار قابل توجه انجام داد. یکی، برای ساختن یک فیلم کمیک با درجه R از خشونت و زبان کوتاهی نکرد. دو، این اسپین‌آف بیشتر یک درام جدی است تا یک فیلم اکشن، و حتی برای فیلمنامه‌اش نامزدی اسکار را هم دریافت کرد.

اسپین‌آف

Fantastic Beasts and Where to Find Them (2016)

هزینه‌ی زیادی برای ساخت این فیلم اسپین‌آف هالیوودی پرداخته شد. در اسپین‌آف جانوران شگفت‌انگیز، جادوگر نیوت اسکامندر (ادی ردمین) بعد از اتمام سفرهای خود به سراسر جهان در نیویورک در سال‌های قبل از وقوع هری پاتر توقف دارد. جانواران شگفت‌انگیز شبیه به یک دنباله است، اما با توجه به تمایل جانورشناسی و تمرکز بر نیوت، قطعاً یک اسپین‌آف است.

اسپین‌آف

Rogue One (2016) 

اولین مورد از اسپین‌آف‌های جنگ ستارگان، “Rogue One” بود، که برخی از شکاف‌های داستان را از اولین فیلم “جنگ ستارگان” در سال ۱۹۷۷ پر می‌کند. یک فیلم اسپین‌آف هالیوودی است که توسط والت دیزنی عرضه شد. این یک نسخه درباره‌ی گروهی است که با هم متحد شده‌اند ستاره‌ی مرگ را بدزند.

اسپین‌آف

The Lego Batman Movie (2017)

تمرکز این اسپین‌آف روی شخصیت ابرقهرمان بتمن است. از محصولات استودیو وارنر برادرز انیمیشن و دارای ژانر کمدی می‌باشد. در این فیلم بتمن شهر را از دست جوکر نجات می‌دهد و در ادامه او را توسط دستگاهی به منطقه شبح می‌فرستد. جوکر آنجا با جادوگر و … همدست می‌شود تا از آن منطقه رهایی یابد و بتواند بتمن را شکست دهد.

اسپین‌آف

Minions (2015)

از سری فیلم‌های محبوب و اسپین‌آف من نفرت‌انگیز است. در این انیمیشین کمدی مینیون‌ها ابتدا موجودات تک سلولی بودند که در طول زمان تکامل پیدا می‌کنند و در گیر و دار مشکلات خود در رابطه با اربابان بدذات هستند.

اسپین‌آف

The Scorpion King (2002)

پادشاه عقرب در سال ۲۰۰۲ یکی از اولین فرصت‌ها برای دواین “راک” جانسون بود که به ستاره‌ی سینما تبدیل شود. این فیلم اسپین‌آف مجموعه‌های مومیایی است و خوشبختانه، تکنولوژی برای این فیلم کمی بهتر شد و به موفقیت رسید.

اسپین‌آف

Puss in Boots (2011)

معرفی گربه چکمه پوش آنتونیو باندراس به دنیای شرک نعمتی بزرگ برای این فرنچایز بود. این اسپین‌آف هیچ‌وقت دنباله‌ای برای خودش پیدا نکرد، اگرچه برای چند سال برنامه‌ریزی شده بود، اما سریالی از نتفلیکس دریافت کرد. گربه چکمه‌پوش سومین شخصیت محبوب شرک است.

اسپین‌آفدر نیمه شب بخوانید:8 فیلم علمی تخیلی هالیوودی جهان 2022

Evan Almighty (2007)

به نظر نمی‌رسید بروس متعال برای یک اسپین‌آف آماده باشد، اما پس از آن استیو کارل به یک ستاره بزرگ سینما تبدیل شد. ایوان متعال اسپین‌آف بروس متعال است. نقش اصلی این فیلم کمدی ایوان است که به نوح تبدیل می‌شود. و به دستور خداوند برای مقابله با سیل کشتی بزرگی می‌سازد. برای این فیلم اسپین‌آف‌هایی در ادامه ساخته نشد.

اسپین‌آف

A Shot in the Dark (1964)

نکته عجیب در مورد پلنگ صورتی در گذشته این است که بازرس کلوزو از پیتر سلرز شخصیت اصلی نیست. این اسپن‌آف درباره دیوید نیون در نقش یک دزد جواهرات است که سعی دارد الماس را بدزدد. با این حال، سلرز به چنان موفقیتی دست یافت، که در ادامه مجموعه‌ای از فیلم‌های خود را ساخت، و با فیلم یک شلیک در تاریکی شروع کرد.

اسپین‌آف

U.S. Marshals (1998)

اگر U.S. Marshals را به عنوان اسپین‌آف The Fugitive نمی‌دانید، نظرتان با تهیه‌کنندگان فیلم مخالف است. سام جرارد (لی جونز)، نقشی که برای او اسکار به ارمغان آورد، بازگشته بود. در این فیلم سام جرارد مأمور می‌شود تبهکاری را با هواپیما به زندان منقل کند. در این هواپیما فردی که متهم به قتل بود هم همسفر با آنها بود و در طی حادثه‌ای که برای هواپیما پیش می‌آید فرار می‌کند. این فیلم اسپین‌آف هالیوودی نمی‌تواند کاملاً مطابق با فراری باشد، اما جذابیت‌های خودش را دارد.

اسپین‌آف

Get Him to the Greek (2010)

فیلم کمدی آمریکایی و اسپین‌آف فیلم فراموش کردن سارا مارشال است. راسل برند که در فیلم فراموش کردن سارا مارشال نقش خود را به عنوان یک ستاره راک برعهده داشت، این بار او شخصیت اصلی داستان است. جونا هیل نیز که در سارا مارشال حضور داشت، ایفای نقش می‌کند، اما به عنوان یک فرد کاملاً متفاوت.

اسپین‌آف

This is 40 (2012)

اگر شما عاشق جاد آپاتو هستید، احتمالاً دوست داشتید که شخصیت‌های پل راد و لسلی مان را در فیلم ببینید. از سوی دیگر، اگر اهل آپاتو نیستید، ممکن است آن را به عنوان یک فیلم فوق‌العاده طولانی کمدی ببینید که همسر کارگردان، بچه‌ها و حتی سگ او نقش‌ بازی می‌کنند.

Machete (2010)

 نوعی اسپین‌آف دوگانه است. این کاراکتر در مجموعه بچه‌های جاسوس شروع شد، شروعی عجیب با بازی دنی ترجو. سپس، او در یک تریلر جعلی در جریان گریندهاوس ظاهر شد، آن تریلر تقلبی تبدیل به یک فیلم واقعی شد و «Machete» حتی دنباله‌ای به نام «Machete Kills» داشت.

Creed (2015)

فیلم اسپین‌آف درام ورزشی آمریکایی است. سیلوستر استالونه دیگر نمی‌توانست در نقش راکی بالبوآ به عنوان یک بوکسور بازی کند. بنابراین، آنها تصمیم گرفتند داستان را از سفر راکی به سفر آدونیس کرید، پسر آپولو کرید تغییر دهند. کرید کمک کرد تا مایکل بی جردن، بازیگر نقش آدونیس، ستاره بزرگتری شود و همچنین استالونه نامزدی دیگر اسکار را به دست آورد.

در نیمه شب بخوانید:11 تا از بهترین فیلم های هالیوودی اکشن 2022

Annabelle (2014)

ابتدا «احضار» یک فیلم ترسناک فراطبیعی بود که موفقیت مالی زیادی داشت و در مقابل بودجه ۲۰ میلیون دلاری که هزینه کرده بود ۳۱۹.۵ میلیون دلار به دست آورد. این موفقیت منجر به یک اسپین‌آف پیش‌درآمد درباره یک عروسک شبح‌وار شد. آنابل موفقیت بزرگ‌تری داشت، زیرا با وجود هزینه‌ی ۶.۵ میلیون دلاری که داشت، ۲۵۷ میلیون دلار فروش کرد. هر دو فیلم احضار و آنابل در حال حاضر دنباله‌هایی به دست آورده‌اند، زیرا این دو سریال در مسیرهای جداگانه‌ای پیش رفته‌اند.

Solo (2018)

پس از موفقیت Rogue One انتظار داشتیم که یک اسپین‌آف دیگر در دنیای جنگ ستارگان اتفاق می‌افتد. Rogue One در مورد روح‌های شجاعی که منجر به نابودی ستاره مرگ شدند، بود اما سولو به ماجراهای زندگی سولو و چوباکا می‌پردازد که ۱۰ سال قبل از جنگ ستارگان به یک عملیات دزدی می‌پیوندند. سولو یک فیلم اسپین‌آف هالیوودی است.

Penguins of Madagascar (2014)

اسپین‌آف ژانر کمدی است. همه پنگوئن‌ها را دوست دارند، از جمله پنگوئن‌های فیلم‌های ماداگاسکار. آنها به نوعی مینیون‌های این جهان هستند و یک برنامه تلویزیونی برای خود داشتند.

Deadpool (2016)

یک اسپین‌آف بی‌نظیر با بازی رایان رینولدز معروف به ددپول است. ددپول بعد از ترک رابطه‌ای عاشقانه به علت بیماری سرطانش، با مردی روبه‌رو می‌شود که ادعا می‌کند او را شفا می‌دهد و در این جریانات بدن او تغییر می‌کند و زشت می‌شود. این فیلم امتیاز بالایی را به دست آورد.

The Wolverine (2013)

پس از شکست مردان ایکس دوباره تلاش کردند یک فیلم اسپین‌آف موفق ولورین بسازند تا از محبوب‌ترین عضو مردان ایکس استفاده کنند. در این فیلم لوگان به ژاپن سفر می‌کند و در آنجا با یکی از آشنایان خود وارد مبارزه‌ای می‌شود که برایش پیامدهایی دارد.

Planes (2013)

اسپین‌آف فیلم ماشین‌ها است اما این بار به جای صحبت از ماشین‌های انسان‌نما، آنها هواپیما بودند. در ابتدا قرار بود این فیلم به صورت دی وی دی عرضه شود، اما آن را در سینماها منتشر کردند و ۲۳۹.۳ میلیون دلار درآمد داشت. همین مقدار کافی بود تا دنباله‌ای برای خودش باشد.

Joker (2019)

این اسپین‌آف هنوز تکراری نشده است و به گفته بسیاری از منتقدان و طرفدارانش جوکر ارزش درجه عالی را دارد. در سراسر جهان خواکین فینیکس به خاطر بازی‌اش مورد تشویق قرار گرفت و در نهایت تبدیل شن به شاهزاده دلقک جنایت، باعث شد او نامزد اسکار شود.

Hobbs and Shaw (2019)

اسپین‌آف Fast and Furious است. این سریال به عنوان یک درام مسابقه‌ای خیابانی شروع شد و تبدیل به یکی از بزرگترین سریال‌های اکشن در سراسر جهان شد. یک فیلم عجیب و غریب اما در عین حال بسیار خنده‌دار است. مامور آمریکایی لوک هابز و مزدور بریتانیایی دکارد شاو مجبور می‌شوند رقابت خود را کنار بگذارند و با هم همکاری کنند تا جلوی یک ابرشرور را بگیرند.

اسپین‌آف چیست؟

اسپین‌آف یک کتاب، فیلم، انیمیشن یا سریال تلویزیونی است که معمولاً بعد از یک کتاب، فیلم، انیمیشن یا مجموعه‌ی تلویزیونی موفق می‌آید. همچنین می‌تواند به این معنی باشد که یک شخصیت خاص از سریال اصلی، در سریال دیگری مرتبط با سریال اصلی بازی می‌کند.

در واقع پیش‌درآمد فیلم یا کتابی است که درباره مرحله‌ی اولیه داستان ساخته شده است. و در مورد داستانی می‌باشد که در حال حاضر موفق است و بر جزئیات بیشتر و جنبه‌های متفاوت از کار اولیه متمرکز است، مانند موضوعات، شخصیت‌ها یا رویدادهای خاص.

در نیمه شب بخوانید:بهترین اسپین‌آف‌های تاریخ سینمای هالیوود

معمولاً یک سریال والد وجود دارد که اسپین‌آف حکم فرزند آن را دارد همچنین اگر چند اثر در دنیای یکسانی باشند، می‌توانند اسپین‌آف همدیگر باشند اما لزوماً اینگونه نیست. در کل اسپین‌آف می‌تواند جزئیات بیشتری از داستان اصلی را روایت کند، روایتگر داستان متفاوتی در همان دنیا باشد و یا داستان شخصیت‌های فرعی باشد.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

زیباترین اسامی مخصوص تخلص

زیباترین اسامی مخصوص تخلص

تخلص، لقبی است که شعرا برای خود بر می گزینند و بیشتر از نام خود، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *