بهترین گل برای باغچه با مقاومت بالا

بهترین گل برای باغچه، گلی با دوام است که وقتی گرمای تابستان و خشک سالی شروع می شود، این گیاهان گل دار خود را حفظ می کنند. شکوفه ها و شاخ و‌ برگ های زیبای آن ها تحت تاثیر هوای خشک قرار نمی گیرند.

در ادامه با ما همراه باشید تا چندتا از بهترین گل برای باغچه با مقاومت بالا را معرفی کنیم.بهترین گل برای باغچه

در نیمه شب بخوانیم:زیباترین گیاهان رونده برای حیاط و آپارتمان

زنبق آفریقایی (agapanthus africanus)

آگاپانتوس، نیلوفر آفریقایی، به عنوان گیاهی با خاک مرطوب در نظر گرفته می‌شود، اما پس از استقرار، آنقدر سخت است که بدون استرس در برابر خشکی مقاومت کند. شاخ و برگ agapanthus در دسته های ضخیم از برگ های بلند و بنددار رشد می کند.

گل ها در بالای ساقه های بدون برگ شکوفا می شوند. آنها خوشه های گردی از شکوفه های شیپوری شکل هستند که در شرایط ایده آل می توانند تا هشت هفته دوام بیاورند. agapanthus را می توان به عنوان گیاهان آپارتمانی زمستان گذران کرد یا در زیرزمین سرد یا در گلدان های خود یا به عنوان یک پیاز نرم نگهداری کرد.

انواع رنگ: سفید، بنفش یا آبی

قرار گرفتن در معرض نور خورشید: در تابستان کامل آفتاب، در زمستان آفتاب غیر مستقیم

نیازهای خاک: خاک مرطوب را ترجیح می دهند اما می توانند خشکی را تحمل کنند.گل با دوام برای باغچه

بهترین گل برای باغچه | لامیوم

سایه جزئی زیر درخت به عملکرد لامیوم در گرمای خشک کمک می کند. پوشش زمینی بسیار کمی ایجاد می کند. رگه های سفید مایل به نقره ای در مرکز برگ های آن مقداری نور را به سایه می آورد. فقط مطمئن شوید که آن را در جایی بکارید که برایتان مهم نیست که پخش شود، کاری که این گیاه معمولا انجام می دهد. در اواخر بهار تا اوایل تابستان شکوفا می شود.

انواع رنگ: ارغوانی، صورتی، بنفش یا سفید، بسته به رقم

قرار گرفتن در معرض آفتاب: سایه کامل تا نیمه سایه

نیازهای خاک: با زهکشی خوب، با نیازهای متوسط ​​به رطوبت و حاصلخیزیاسطوخودوس برای باغچه

بهترین گل برای باغچه | اسطوخودوس

این گیاه مقاوم به خشکی همه چیز را دارد: اسطوخودوس زیبا به نظر می‌رسد، بوی شگفت‌انگیزی دارد، و به سختی ناخن است (به جز در خاک خیس). از گل‌های آبی، اسطوخودوس، بنفش یا سفید در تابستان لذت ببرید، و حتی می‌توانید برخی را برای خشک کردن و استفاده در صنایع دستی انتخاب کنید.گل مقاومت بالا برای باغچه

در نیمه شب بخوانیم:آموزش ساخت باغچه دیواری ساکولنت

گل پتویی(گیلاردیا)

یک گیاه چمنزار سخت، گل پتویی (gaillardia sp.) تمام تابستان و تا پاییز شکوفا می‌شود. گل های پر زرق و برق آن معمولا با سایه های روشن قرمز و زرد مشخص می شوند. بیشتر انواع گل های پتویی مقاومت بسیار خوبی دارند و شکوفه های بی وقفه ای دارند که گرده افشان ها را جذب می کنند.گل مخروطی با مقاومت بالا

بهترین گل برای باغچه | گل مخروطی(اکیناسه)

گل های مخروطی به دلیل طبیعت راحت خود به یکی از لوازم اصلی باغچه تبدیل شده اند. این گل های انعطاف پذیر تا ارتفاع ۹۰سانتی متر رشد می کنند و تقریباً در هر باغچه ای بهترین گیاه همراه هستند. آنها به خاکی با زهکشی خوب نیاز دارند اما در آفتاب کامل و همچنین در سایه جزئی رشد می کنند. گل‌های مخروطی که به خاطر جذب پرندگان، زنبورها و پروانه‌ها شناخته می‌شوند، شکوفه‌های زیبای بریده‌ای نیز می‌سازند.

گل مخروطی نگهداری کمی لازم دارد. رنگ‌های زیادی دارد و پیدا کردن رنگی که مورد علاقه شماست آسان است.گل با مقاومت بالا برای فصول سرد

گل کیهانی

اگر گل‌های بزرگ و زیبای انعطاف‌پذیر یکی از نیازهای اصلی شما هستند، گل کیهانی برای شما عالی است. اگرچه یکساله است، اما اغلب به تنهایی بارور می شود. باغچه شما از تابستان تا یخبندان شکوفا می شود. زنبورها و پروانه‌ها هم گل‌های کیهانی را دوست دارند. 

کیهان به راحتی از دانه رشد می کند. با خرید یک بسته بذر، در یک فصل نمایش فوق‌العاده‌ای خواهید داشت.

باغچه خود را با گل های کیهانی شکلاتی پذیرایی کنید.گل اهاری با دوام برای باغچه

بهترین گل برای باغچه | گل آهار(زینیا)

با گیاهان جدید مقاوم به گرما، خشکسالی و بیماری در بازار، هرگز زمان بهتری برای رشد زینیا وجود ندارد. بعضی از گونه های این گیاه یکساله تا ارتفاع ۶۰سانتیمتر وبعضی دیگر از گونه های بلند تا ارتفاع ۹۰ سانتیمتر رشد می کنند و شکوفه های آن تا اولین یخبندان ادامه دارد.گل با مقاومت بالا

در نیمه شب بخوانیم:بهترین اپلیکیشن برای شناخت گل با عکس

گل ناز(sedum)

اگر نگاهی دقیق بیندازید شکوفه های ستاره ای شکل این گیاه را خواهید دید که با گلهای ارتجاعی زرد، نارنجی، قرمز، صورتی یا سفید، از ۲۰سانتیمتر ارتفاع تا ۲۰ سانتیمتر عرض رشد می کند. شما می توانید برخی از گونه های sedum را به عنوان پوشش زمین پرورش دهید، در حالی که برخی دیگر گیاهان مرزی خوبی ایجاد می کنند.

اگر می خواهید پروانه ها را در حیاط خود داشته باشید، از گل ناز غافل نشوید.

گل‌های پاییزی دیرشکوفه بیشتری پیدا کنید که پروانه‌ها را جذب می‌کنند.گل مقاوم برای فصول خشک

بهترین گل برای باغچه | گل میخک یا دیانتوس

گل‌های حاشیه‌دار قدیمی دیانتوس با نام «صورتی» نیز شناخته می‌شوند. به یک تیره بزرگ تعلق دارد و هر ساله انواع و رنگ های جدید معرفی می شود. اگرچه ارقام دیانتوس اغلب دارای گل‌هایی به رنگ صورتی هستند، اما نام صورتی‌ها توصیفی از لبه‌های لبه‌دار یا صورتی گل‌ها است.

اگرچه اغلب به عنوان یک شکوفه دهنده بهاری در نظر گرفته می شود، اما دیانتوس را ظریف تصور نکنید. دیانتوس آنقدر سخت است که کشتن آن سخت است. در بهار با گل دهی مکرر شکوفا می شود، اگر بعد از شکوفه دادن دوباره قطع شود.

انواع رنگ: سفید، قرمز، هلویی

قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل

نیازهای خاک: خاک غنی و با زهکشی خوب

آفتابگردان کاذب (heliopsis helianthoides)

هلیوپسیس یکی از آن گل‌هایی است که آنقدر خودکفا است که هیچ احترامی به آن نمی‌دهند. حتی نام رایج، آفتابگردان کاذب، حاکی از آن است که آن یکی از بستگان فقیر یک گیاه ارزشمندتر است. این بومی دشت خشک گل های طلایی خود را روی ساقه های سفت نگه می دارد که می توانند سه تا چهار فوت بالا بروند.

می توانید آنها را در بهار قطع کنید تا گیاهی پرپشت تر ایجاد کنید یا فقط گیاه را در جلوی یک توده بزرگ ببرید تا دوره طولانی گلدهی طولانی تر شود. انواع تکی وجود دارد که بیشتر شبیه گل های مروارید زرد و دوبل های کرکی هستند.

انواع رنگ: طلایی

قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل

نیاز خاک: خاک متوسط، خشک تا متوسط، با زهکشی خوبگل مقاوم به خشکی‌و‌سرما

بهترین گل برای باغچه | بومادران

بومادران نه تنها گرما و خشکی را مانند یک قهرمان تحمل می کند، بلکه این گیاه چند ساله آسان رشد نیز یک گل شاخه بریده عالی است. این گیاه در انواع مختلفی با شکوفه های زرد، نارنجی، قرمز، صورتی یا سفید وجود دارد، بنابراین شما می توانید انتخاب کنید که کدام یک به بهترین وجه با طرح رنگ باغ شما مطابقت دارند.

مریم گلی بوته ای

مریم گلی بوته ای یک گونه از مریم گلی است که در شرایط مختلف به خوبی رشد می کند، گل های رنگارنگ تولید می کند. به علاوه، کاملاً در برابر خشکسالی نیز مقاوم است. چه چیزی را دوست نداشته باشیم؟ “رزبری دیلایت” یکی از ارقام است که گلهای تمشکی مایل به قرمز زیبایی را در یک فصل طولانی ارائه می دهد: از اواخر بهار تا اوایل پاییز.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

چرا زنان در ایران به حقوق و دستمزد کم قانع می شوند؟

مشاهدات نشان می دهد که بخش خصوصی تمایل بیشتری برای استخدام زنان دارد و تعداد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *