ریمو ژلیش ناخن چگونه انجام می گیرد؟ |‌ آموزش ریمو ژلیش یا لاک ژلی

امروزه بسیاری از خانم‌ها ترجیح می‌دهند که همیشه ناخن‌های آراسته و لاک زده داشته باشند. به همین دلیل در حال حار روش‌های مختلفی برای آرایش ناخن‌ها به وجود آمده است. همه ما می‌دانیم که زدن لاک زیبایی ناخن‌ها را دو چندان می‌کند. اما شاید به علت موقتی بودن لاک زدن معمولی برای همه چندان کاربردی نداشته باشد. به همین دلیل روش‌هایی مانند کاشت ناخن‚ ژلیش ناخن و … به وجودآمد تا بتواند برای مدت طولانی‌تری آراستگی ناخن‌ها را حفظ کند. در یکی از مقالات قبلی به موضوع لاک ژل یا ژلیش ناخن چیست پرداختیم. اما ژلیش ناخن روشی است که پاک کردن آن به سادگی صورت نمی‌گیرد. در این مقاله ار وب سایت نیمه شب به آموزش ریمو ژلیش ناخن یا لاک ژلی می‌پردازیم.

ریمو ژلیش ناخن

اگر با لاک ژلی آشنایی داشته باشید می‌دانید که این نوع لاک روی ناخن بسیار بادوام هستند. این نوع لاک برای طولانی مدت روی ناخن باقیمانده و حتی خط و خش روی آن نمی‌افتد. اما همین مقاومت بالای این نوع لاک‚ پاک کردن آن نیز سخت است. اما ممکن است شما به هر دلیلی نخواهید برای این کار به آرایشگاه بروید. باید بدانید که شما می‌توانید بدون مراجعه به آرایشگاه ژلیش ناخن خود را پاک کنید.

پیش از هر چیزی به یاد داشته باشید که هرگز برای پاک کردن ژلیش ناخن آن را خراش ندهید. یعنی سعی نکنید که آن را پوسته پوسته از سطح ناخن خود پاک کنید. این نوع لاک مقاومت زیادی دارد و با مواد قوی لامپ‌های فرابنفش تثبیت شده‌اند. به همین دلیل به سادگی پاک نمی‌شوند. اگر شما بخواهید آن را پوسته پوسته از سطح ناخن خود جدا کنید‚ آسیب زیادی به ناخن شما وارد می‌شود و ناخن ظاهر بدی پیدا می‌کند. همچنین حتما پس از فرایند پاک کردن ژلیش ناخن حتما از روغن کوتیکل یا کرم‌های ناخن برای آبرسانی استفاده نمایید. چون ناخن به علت استفاده از مواد شیمیایی دچار خشکی شدیدی می‌شوند. پس حتما بعد از پاکسازی باید توسط مواد با رطوبت بالا‚ آبرسانی شوند. در ادامه این مقاله به آموزش پاک کردن ژلیش ناخن می‌پردازیم.

آموزش ریمو ژلیش ناخن یا لاک ژلی

برای پاک سازی لاک ژلی از روی ناخن شما سه وسیله ضروری احتیاج دارید.

  • استون ( ترجیحا استون خالص و بدون اسانس برای تاثیر گذاری بیشتر)
  • سوهان ناخن
  • پنبه
  • آلومینیوم فویل و یا گیره ناخن
اموزش پاک کردن لاک ژلی

پیش از انجام هرکاری بهتر است که برای جلوگیری از آسیب دیدن پوست اطراف ناخن‌ها‚ سر انگشتان خود را توسط روغن کوتیکول یا وازلین چرب کنید. چون استفاده از استون ممکن است باعث خشکی پوست شما شود. در نظر داشته باشید که بهتر است پاکسازی ژلیش ناخن را سر فرصت و وقتی که زمان کافی برای این کار را دارید انجام دهید. چون عجله داشتن ممکن است باعث شود شما برای کندن لاک نیروی بیشتری صرف کنید که موجب آسیب دیدن ناخن شود.

مراحل پاک کردن ژلیش

اولین کاری که برای پاک کردن ژلیش ناخن باید انجام بدهید این است که سطح ژل لاک را با سوهان بخراشید. ساییدن سطح ژلیش ناخن باعث می‌شود که مواد آن نفوذ پذیر شود و ساده‌تر پاک شود. این کار را به آرامی انجام دهید تا حدی که سطح رنگی پاک شود. سپس دستان خود را بشویید.

سپس چند تکه پنبه بردارید و آن را به استون آغشته کنید. هر تکه را روی یک ناخن به صورتی قرار دهید که سطح ناخن خود را به صورت کامل بپوشاند.

مرحله بعد نوبت استفاده از گیره ناخن و یا آلومینیوم فویل است. شما برای این مرحله می‌توانید گیره ناخن که البته با نام کلیپس ناخن نیز شناخته می‌شود را تهیه کنید. از این وسیله برای این منظور استفاده می‌شود که پنبه‌های آغشته به استون را که روی ناخن قرار گرفته‌اند را به خوبی روی ناخن ثابت نگهدارند. این کار باعث می‌شود که لاک توسط استون نم بکشد و به راحتی پاک شود. البته در صورتی که نخواستید از کلیپس ناخن استفاده کنید می‌توانید به جای آن از آلومینیوم فویل استفاده نمایید. برای این کار الومینیوم را به قطعات کوچکی تقسیم کنید. یعنی به اندازه‌ای که سر انگشنان شما را کاملا بپوشاند. سپس آن را روی پنبه آغشته به استون که روی ناخن‌های خود قرار داده‌اید بپیچانید تا پنبه را روی ناخن ثابت نگهدارد. این کار را برای همه ناخن‌های خود انجام دهید.

ریمو ژلیش ناخن

بعد از انجام این مراحل حدود ۱۵ دقیقه صبر کنید تا استون به لاک ژلیش به اندازه کافی نفوذ کند و مواد لاک از روی ناخن بلند شود. بعد از کذشت این زمان فویل (یا کلیپس ناخن) را از روی ناخن خود بردارید. سپس توسط پوشر و یا خلال دندان ژل باقی مانده روی ناخن را جدا کنید. البته هنگام برداشتن پنبه هم در صورتی که کمی فشار بیاورید می‌توانید ژل را از روی ناخن پاک کنید. اگر مشاهده کردید که ژل روی ناخن شما هنوز مقاوم است یعنی پنبه آغشته به استون زمان بیشتری باید روی ناخن قرار بگیرد. این مورد بستگی به کیفیت استون مورد استفاده دارد.

بعد از پاک شدن موارد ژلیش ناخن می‌توانید توسط بافر ناخن برای صاف کردن ناخن سطح آن را سوهان بکشید.

نکته

توصیه می‌کنیم که بعد از ریمو ژلیش ناخن حتما ناخن‌های خود را تقویت کنید. استفاده از این مواد شیمیایی و همچنین استفاده از استون برای پاکسازی آن ممکن است به ناخن شما آسیب بزند و آن را خشک کند. برای تقویت ناخن‌ها نیز می‌توانید توسط روغن نارگیل آن‌ها را مرطوب کنید.

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی زهرا جعفری

همچنین ببینید

برند‌های لنز چشمی و راحتی آن‌ها

چشم یکی از حساس‌ترین عضو بدن است و به همین دلیل برای انتخاب لوازم آرایشی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *