آموزش فرنچ ناخن در خانه

اگر بخواهیم کلاسیک‌ترین هنر ناخن تمام دوران را انتخاب کنیم، فرنچ ناخن خواهد بود. این هنر ناخن ساده یک ظاهر کلاسیک برای هر زمان و موقعیتی است. ما معمولاً به سالن ناخن متکی هستیم. اما می‌توان در خانه اقدام کرد. در این مقاله نحوه‌ی فرنچ ناخن در خانه به صورت کامل شرح داده شده است.

فرنچ ناخن چیست؟

فرنچ ناخن با پایه‌ی بژ یا نود متناسب با رنگ پوست شروع می‌شود و نوک ناخن‌ها هم سفید رنگ است. در آخر هم با یک لاک بی‌رنگ ناخن‌ها را یک‌دست و براق می‌کنند.

فرنچ ناخن

آموزش فرنچ ناخن در خانه

فرنچ ناخن در خانه کار سختی نیست و شما به راحتی با انجام مراحل زیر می‌توانید ناخن‌هایتان را زیبا کنید.

ناخن‌های خود را تمیز کنید

فرنچ ناخن باید تمیز به نظر برسد، بنابراین نه تنها به خط سفید رنگ‌، بلکه به ناخن‌های کاملاً تمیز و آماده‌ شده نیز مربوط می‌شود. دست‌های خود را بشویید و لاک ناخن قدیمی را با لاک پاک کن پاک کنید. توجه کنید که دست‌های خود را با آب گرم بشویید زیرا بعد از سرد شدن دست‌ها لاک قدیمی راحت‌تر پاک می‌شود.

فرنچ ناخن

به ناخن‌هایتان شکل مورد علاقه‌ی خود را بدهید

اگرچه فرنچ ناخن می‌تواند برای هر نوع شکل و طول ناخن مناسب باشد، اما برای شکل مربع کوتاه برای نوک ناخن بهترین به نظر می‌رسد. توجه داشته باشید که ناخن‌هایتان لبه‌های شکسته نداشته باشو و هم‌اندازه باشند تا خط فرنچ شما متقارن شود. سپس ناخن‌های شکل داده شده را سوهان بکشید.

فرنچ ناخن

در نیمه شب بخوانید:لاک ژل یا ژلیش چیست؟ برای ژلیش ناخن در خانه به چه چیزهای نیاز است؟

کوتیکول ناخن را بگیرید

یکی از رازهای کوچک این است که ناخن‌هایی که کوتیکول آنها گرفته می‌شوند کمک می‌کنند تا لاک بهتر بمانند. ابتدا برای نرم شدن کوتیکول‌ها دست‌های خود را برای چند دقیقه در آب گرم قرار دهید و یا از روغن نارگیل استفاده کنید.

در قسمت بعد با استفاده از پوشر کوتیکول‌ها را به عقب هل دهید و در مرحله‌ی بعد پوست‌های اضافی را جدا کنید. برای اینکه ناخن‌هایتان دچار عفونت قارچی نشود آنها را از ته جدا نکنید.

فرنچ ناخن

دست‌ها و کوتیکول‌های خود را ضدعفونی و هیدراته کنید.

دست‌های خود را با یک اسکراب بدن لایه‌برداری کرده و از کرم دست استفاده کنید. قبل از آماده شدن برای زدن بیس ناخن، صفحه‌ی ناخن را با الکل یا پاک کننده‌ی لاک ناخن ضدعفونی کنید تا هرگونه کرم دست و آلودگی از روی ناخن پاک شود.

به سراغ انجام فرنچ ناخن‌هایتان بروید

برای فرنچ ناخن به دو رنگ نیاز دارید: یکی برای ناخن و دیگری برای نوک ناخن‌هایتان. برای انجام آن می‌توانید از یکی از روش‌های زیر استفاده کنید.

روش اول 

مواد مورد نیاز :

بیس‌کت

لاک سفید

تاپ‌کت

لاک بژ یا نود رنگ پوست

روش انجام:

برای انجام فرنچ ناخن ابتدا یک لایه بیس‌کت بزنید. بیس‌کت به عنوان لایه‌ی میانی بین ناخن و لاک قرار می‌گیرد و باعث استحکام خوبی میان ناخن و لاک می‌شود و همچنین جلوی تغییر رنگ لاک روی ناخان را می‌گیرد و دوام آن را بیشتر می‌کند. پس حتماً باید از بیس‌کت استفاده کنید.

در نیمه شب بخوانید؛ریمو ژلیش ناخن (لاک ژل) چگونه انجام می گیرد؟

سپس از یک لاک بژ صورتی یا نود رنگ پوست استفاده کنید که رنگ طبیعی ناخن شما را تقویت کند. در ادامه یک لاک سفید روشن انتخاب کنید، برس لاک را یک گوشه از ناخن گذاشته و ثابت نگه دارید سپس انگشت خود را به آرامی بچرخانید این روش بهتر از حرکت دادن برس است.

در آخر یک لایه تاپ‌کت بزنید، تاپ‌کت محلولی است که پس از انجام فرآیندهای مختلف کاشت بر روی سطح ناخن زده می‌شود. این محلول همانند لایه‌ای محافظ بوده و از لب پر شدن و یا پاک شدن رنگ لاک، جلوگیری می‌کند.

روش دوم 

مواد مورد نیاز :

بیس‌کت

لاک سفید

لاک بژ یا نود رنگ پوست

تاپ‌کت

برچسب فرنچ ناخن

روش انجام:

این روش مخصوص افراد تازه‌کار و مبتدی است. ابتدا یک لایه بیس‌کت بزنید. سپس از لاک بژ یا نود متناسب با رنگ پوست خود استفاده کنید.

لاک نود رنگی شبیه به زمینه‌ی ناخن دارد و یه حالت کرمی طبیعی زیبایی رو به ناخن می‌دهد. این لاک تنوع رنگی زیادی دارد، از گرم‌ترین سایه‌ها تا انواع سرد و خنک می‌باشد. برای هر نوع رنگ پوستی لاک نود مخصوص وجود دارد، که باید با توجه به رنگ پوستتان انتخاب شود.

بعد از خشک شدن لاک نود از برچسب فرنچ ناخن استفاده کنید. با استفاده از موچین برچسب را برداشته و آن را زیر سفیدی ناخن بچسبانید حالا قسمت سفیدی ناخن را لاک سفید بزنید، اجازه دهید لاک سفید خشک شود و خود را بگیرد، سپس برچسب را جدا کنید. یک لایه تاپ‌کت بزنید.

در نیمه شب بخوانید:لمینت ناخن چیست؟ چه تفاوتی با ژلیش دارد؟

روش سوم

مواد مورد نیاز:

بیس‌کت

لاک بژ یا نود رنگ پوست

تاپ‌کت

قلم سفید فرنچ ناخن

روش انجام:

ابتدا یک لایه بیس‌کت بزنید، بعد از خشک شدن آن لاک بژ یا نود بزنید. در این روش از قلم سفید مانیکور یا فرنچ استفاده می‌کنیم، با قلم سفید فرنچ سعی کنید قسمت سفیدی ناخن را سفید رنگ کنید. در مرحله‌ی آخر یک لایه تاپ‌کت بزنید.

روش چهارم

مواد مورد نیاز:

بیس‌کت

لاک سفید

لاک بژ یا نود رنگ پوست

تاپ‌کت

قلمو

استون

روش انجام:

در این روش فرنچ ناخن پس از زدن بیس‌کت و لاک بژ یا نود، با لاک سفید قسمت سفیدی ناخن را لاک بزنید و سپس با استفاده از یک قلموی آغشته به استون جاهایی که از خطوط سفیدی ناخن خارج شده‌اند را پاک کنید. در انتها بعد از خشک شدن آن یک لایه تاپ‌کت بزنید.

چگونه می‌توان ماندگاری فرنچ ناخن را بیشتر کرد؟

مانند هر مانیکور دیگری، اگر برای شروع از یک لاک قوی استفاده کنید، بیشترین بهره را از فرنچ ناخن خواهید برد. همچنین از هر چیزی که ممکن است باعث خرد شدن ناخن شود مانند جویدن ناخن، آب داغ، مواد شیمیایی و … اجتناب کنید.

در نیمه شب بخوانید:مانیکور و ژلیش ناخن ها در دوران بارداری

کلام آخر

فرنچ ناخن در خانه کاری بسیار آسان است که به راحتی می‌توانید با کمی تمرین آن را انجام دهید و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. فرنچ ناخن که جذاب، ساده و شیک است، مبدأ آن از کشور فرانسه است و به‌عنوان زیباترین و محبوب‌ترین طراحی ناخن شناخته شده است.

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی کوثر اسماعیل زاده

همچنین ببینید

پاکسازی صورت در خانه

آموزش کامل بهترین روش پاکسازی صورت مرحله به مرحله در خانه

داشتن محصولات مراقبت از پوست خوب کافی نیست. برای اینکه محصولات شما بیشترین تاثیر را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.