ایده‌های ساخت کاردستی‌ با بطری خالی نوشابه و آب معدنی

از هر شش بطری نوشابه و آب معدنی فقط یک بطری به سطل بازیافت می‌رود، بقیه به محل‌های دفن زباله فرستاده می‌شوند یا به آلودگی مخرب اقیانوس‌ها کمک می‌کنند.پلاستیک‌ها در طبیعت تجزیه نمی‌شوند بلکه وارد منابع خاکی و آبی، در آب وارد بافت ماهیان و دیگر جانداران و در نهایت وارد چرخه غذایی انسان می‌شوند که در گذر زمان، مشکلاتی را برای سلامتی انسان‌ها به همراه خواهد داشت. شما می‌توانید با بازیافت، استفاده مجدد و کاهش مصرف، به کاهش پلاستیک روی کره زمین و نجات حیوانات دریایی و خشکی کمک کنید. در اینجا بهترین ایده‌های کاردستی با بطری پلاستیکی برای تمام سنین آورده شده است و برای انجام هر یک از ایده‌های عالی که در این لیست می‌بینید به مدرک پیشرفته‌ای در کاردستی نیاز ندارید.

بیشتر بخوانید:کاردستی با وسایل دورریختنی و به درد نخور

ایده های ساخت کاردستی با بطری های خالی:

آبیاری قطره‌ای:

برخی گیاهان نیاز به آبیاری مکرر دارند که همه وقت آن را ندارند در اینجا می‌توان با یک بطری نوشابه یا آب معدنی، سیستم آبیاری قطره‌ای برای گیاهان درست کنید، به این شیوه که پایین بطری را برش دهید و جدا کنید و روی درب بطری چند سوراخ بزرگ ایجاد کنید سپس درب بطری را ببندید و آن را از قسمت درب داخل خاک بگذارید و داخل بطری آب بریزید و برای جلوگیری از ورود چیزهای اضافی به داخل بطری میتوانید قسمت بریده شده را روی بطری بگذارید.

بطری نوشابه و آب معدنی

تغذیه کننده پرنده:

با یک ابزار تیز چهار سوراخ به اندازه‌ای که دسته‌های قاشق چوبی لبه گرد از داخل آنها عبور کند، روی بطری ایجاد کنید و دسته‌ی قاشق ها را از داخل آنها عبور دهید. داخل بطری را از دان پر کرده و با استفاده از طناب یا کنف بطری را آویزان کنید، به این ترتیب دانه‌ها روی قاشق ریخته می‌شود و پرندگان می‌توانند از آن استفاده کنند.

کاردستی با بطری نوشابه

جامدادی زیپ‌دار:

یک بطری خالی نوشابه یا آب معدنی را می‌توانید به یک جامدادی تبدیل کنید. برای انجام این کار بطری را از قسمت بالا برش زده نصف کنید سپس زیپ را به لبه‌ی دو قسمت برش زده‌ی بطری به وسیله‌ی چسپ حرارتی یا اتو بچسپانید، به این ترتیب یک جامدادی زیبا و کاربردی برای میز تحریر خود دارید.

بطری نوشابه و آب معدنی

خانه‌ی پرندگان:

روی یک بطری نوشابه یا آب معدنی بزرگ دایره‌ای برای ورود یا خروج پرندگان به داخل لانه ایجاد کنید و سپس یک سوراخ روی درب بطری ایجاد کرده و یک تکه سیم مفتولی رو از آن سوراخ رد کنید تا بتوانید به وسیله‌ی سیم مفتولی آن را در جایی آویزان کنید. داخل لانه را هم از پوشال پر کنید. میتوانید بطری را در آخر کار با سلیقه‌ی خود تزئین کنید.

بطری نوشابه و آب معدنی

نگه‌دارنده‌ی موبایل:

برای جای شارژر موبایل فقط به کمی قیچی‌کاری و دکوپاژ نیاز دارید. ابتدا سر یک بطری نوشابه یا آب معدنی تمیز را بریده و جدا کنید سپس قسمت جلوی بطری را تا وسط آن برش دهید و قسمت پشت آن را دست نخورده باقی بگذارید. روی قست باقیمانده پشت بطری به اندازه آداپتور سوراخی ایجاد کنید. می‌توانید از پارچه‌های رنگی یا دکوپاژ برای تزئین آن استفاده کنید. این کاردستی با بطری یکی از ساده ترین ها و پر کاربرد ترین هاست.

بطری نوشابه و آب معدنی

قلک:

برای ساخت قلک بابطری نوشابه یا آب معدنی، روی بدنه‌ی آن را برای عبور سکه و پول با وسیله‌ای تیز برش دهید. می‌توانید آن را با استفاده از کاغذ و اسپری رنگی و چشم‌های عروسکی و وسایل دیگر تزئین کنید.

بطری نوشابه و آب معدنی

چاپ گل:

آیا تا به‌حال توجه کرده‌اید که ته یک بطری نوشابه از نظرشکل شبیه به یک گل زیبا است؟ افزودن رنگ به ته یک بطری نوشابه شابلون قدرتمند گل را برای ما میسازد که میتوان آن را روی کاغذ یا پارچه چاپ کرد.

بطری نوشابه و آب معدنی

گلدان طلایی یک کاردستی با بطری :

یکی از کاربردهای جالب بطری نوشابه ساخت گلدان است که به شیوه‌های مختلف انجام می‌شود. میتوانید از آن‌ها هم گلدان برای گلهای واقعی، هم گلهای مصنوعی و تزئینی بسازید. با استفاده از یک سی‌دی قدیمی و بطری گلدان تزئینی بسازید. بطری را از وسط نصف کنید و آن را از سمت درب بطری به سی‌دی بچسپانید و در آخر با یک اسپری طلایی یا نقره‌ای آن را رنگ کنید.

آویز تزئینی:

یک بطری نوشابه یا آب معدنی را نصف کرده و قسمت پایین آن را نگه دارید، روی لبه های بطری سوراخ‌هایی برای نصب کامواهای رنگی یا وسایل تزئینی ایجاد و خود بطری را می‌توانید رنگ و تزئین کنید و در آخر بالای در نصب کنید.

بیشتر بخوانید:جدیدترین و زیباترین مدل های آویز تخت نوزاد دست ساز

آب‌پاش:

چند سوراخ روی درب بطری نوشابه یا آب معدنی ایجاد کنید و یک آ‌ب‌پاش فوری بسازید و برای آبیاری گلدان‌ها یا باغچه حیاط خود از آن استفاده کنید.

تراریوم:

میتوانید با مقداری خاک و سنگ و گلهای زیبا داخل بطری خالی نوشابه یا آب معدنی تراریوم بسازید. از آنجا که بطری‌ها پلاستیکی هستند دیگر نگران شکستن آنها نخواهید بود.

فرفره:

برای این کاردستی به سر بطری نوشابه یا آب معدنی و مداد احتیاج دارید. با سوراخ کردن سر بطری و چسپاندن مداد داخل سوراخ ایجاد شده میتوانید فرفره بسازید که برای بچه‌ها بسیار سرگرم کننده است.

عروسک مینیون:

بطری‌های نوشابه و آب معدنی برای ساخت کاردستی‌های سرگرم کننده برای کودکان بسیار کارایی دارند. اگر فرزند شما عاشق کارتون مینیون باشد، میتوانید با طراحی آن روی بطری‌های پلاستیکی آنها را خوشحال کنید.

بیشتر بخوانید:ایده هایی جذاب برای سرگرمی کودکان در خانه

سبدهای بافته شده:

 

برای ساخت سبدهای پلاستیکی بطری نوشابه یا آب معدنی را به صورت نواری برش دهید و در زیر یک وسیله سنگین قرار دهید تا صاف شود، سپس آنها را به هم ببافید و سبدهای زیبا درست کنید.

ساخت گل:

با انواع بطریهای خالی نوشابه یا آب معدنی میتوانید وسایل تزئینی مختلفی درست کنید. یک نمونه از آنها گل‌های زیبایی است که با ته بطری میتوانید آنها را بسازید. ته بطری را برش دهید و جدا کنید و با قیچی وسط آن را برش دهید تا به شکل گل در آید ودر آخر لبه‌های گل را با حرارت ملایم کمی ذوب کنید تا حالت برجسته به خود بگیرد.

امروزه ما در رسانه‌ها شاهد افزایش روز‌افزون آمار پلاستیک و بطری‌های خالی نوشابه و آب معدنی و تاثیرات آن بر محیط زیست هستیم و اگر به اطراف خود نگاه کنیم به نظر می‌رسد در همه جا اعم از حمام، فروشگاه مواد غذایی، رستوران و … پلاستیک وجود دارد. در این صورت می توان دنیای آزاد پلاستیک‌ها را تصور کرد. بازیافت پلاستیک خوب است، اما یافتن راه هایی برای استفاده مجدد از آن حتی بهتر است. شروع به جمع آوری بطری‌های پلاستیکی خود کنید و یکی از این ایده‌های فوق‌العاده خلاقانه و سرگرم کننده را برای ساخت کاردستی با بطری های بازیافتی امتحان کنید تا برای همیشه آنها را از محل دفن زباله دور نگه دارید.

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی نگار اسماعیل زاده

همچنین ببینید

خواص سیر سبز تازه و موارد استفاده از آن چیست؟

سیر معمولی با پوست‌ های سفید کاغذی و دسته‌ ای از حبه‌ ها به راحتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.