5 غذای زیر 300 کالری رژیمی مناسب شام!

آموزش 5 غذای زیر 300 کالری رژیمی مناسب شام! آموزش هایی است ویژه افرادی که به دنبال رژیم و تناسب اندامند که به دنبال استقبال کاربران از مقالات پیشین وبسایت نیمه شب که عبارت بودند از آموزش چند مدل سالاد رژیمی و خوشمزه با تخم مرغ و آموزش چند نمونه کیک رژیمی بدون شکر و روغن! این آموزش ها را آماده نموده ایم ، امیدواریم این آموزش ؛ همچون آموزش های پیشین ، نظر شما را بخود جلب کند.

5 غذای زیر 300 کالری رژیمی مناسب شام!

طرز تهیه مخلوط و تخم مرغ

مواد لازم

سیب زمینی آب پز نگینی 1 پیمانه

روغن دانه انگور به مقدار لازم

پیاز نگینی 1 پیمانه

بیکن مرغ خرد شده 1 پیمانه

فلفل دلمه نگینی 1 پیمانه

جعفری خرد شده 100 گرم

لیموترش تازه 1 عدد

تخم مرغ 1 عدد

نمک و فلفل به میزان لازم

طرز تهیه

برای تهیه این نوع غذای رژیمی ، ابتدا داخل تابه ، به اندازه 2 قاشق غذاخوری روغن دانه انگور ریخته و سپس پس از کمی حرارت دیدن ، به آن پیاز و بیکن ها را اضافه می نماییم و کمی تفت می دهیم و پس از کمی هم زدن ، به آن ، فلفل دلمه ای نگینی را اضافه می نماییم.

حال در این مرحله ؛ به مواد سیب زمینی ها را نیز اضافه می نماییم و شروع به هم زدن مجدد می نماییم و سپس به آن جعفری را اضافه می نماییم و مجدد ترکیب می کنیم و پس از مدتی هم زدن ، بر روی مواد ، آب لیموها را فشرده و مخلوط می نماییم ، پس از آنکه مواد کاملا پخته شد به آنها نمک و فلفل را در یک تابه دیگر مقداری روغن ریخته و تخم مرغ را درون آن شکسته و به حالت نیمرو اجازه می دهیم بپزد و پس از پخت به آن مقداری شوید را اضافه می نماییم و زیر آن را خاموش می نماییم.

حال محتوای ترکیبی تابه اول را به ظرف مخصوص سرو منتقل می کنیم و پس از آن ، بر روی آن تخم مرغ را قرار می دهیم و بر روی تخم مرغ ، مقدار کمی نمک و فلفل می پاشیم و غذای کم کالری و رژیمی خود را نوش جان می کنیم.

طرز تهیه دلمه کینوا

مواد لازم

گوجه نگینی 1 پیمانه

کدو سبز نگینی 1 پیمانه ( توجه: در این نوع غذا ، پوست کدوها گرفته نمی شود )

پیاز قرمز کوچک نگینی 1 عدد

سیر 1 حبه

دانه کوینا یک چهارم پیمانه

روغن زیتون 2 قاشق غذاخوری

نمک ، فلفل قرمز و فلفل سیاه به میزان لازم

پودر پونه 1 قاشق چایخوری

فلفل دلمه ای 2 عدد متوسط

پنیر پارمسان 100 گرم

طرز تهیه

برای تهیه این نوع غذای کم کالری رژیمی ، ابتدا در یک قابلمه ، مقدار آب و نمک ریخته و اجازه می دهیم که آب به جوش بیاید و پس از جوشیدن آب ، به آن دانه کوینا را اضافه می نماییم و اجازه می دهیم که آب کاملا تبخیر شود.

سپس در یک تابه روغن زیتون را اضافه نموده و اجازه می دهیم تا کمی بر روی حرارت گرم شود و در فاصله گرم شدن روغن ، سیر را بصورت نگینی ریز ، خرد می نماییم و به روغن اضافه می نماییم.

حال به سیر ، کدو سبز و پیاز و گوجه نگینی را اضافه می نماییم و شروع به هم زدن می نماییم و در پایان ، به مواد ، پودر پونه و ادویه جات که عبارت بود از نمک ، فلفل قرمز و فلفل سیاه را اضافه می نماییم و مجدد شروع به هم زدن می نماییم و پس از هم زدن ، دانه های کینوا را به مواد اضافه نموده و به ترکیب نمودن ، ادامه می دهیم.

حال در این مرحله فلفل دلمه ای ها را از ناحیه بالا برش زنید و دانه آنها را خارج نمایید. ( توجه: برش فلفل ها باید به این صورت باشد که فلفل ها شبیه کاسه در دار شوند) و آنها را به مدت 20 دقیقه به درون فر با دمای 175 درجه منتقل نمایید.

پس از آنکه فلفل دلمه ها را از درون فر خارج نمودید ، موادی که پیشتر تهیه نمودید را به آنها اضافه نمایید و بر روی سطح مواد ، پنیر پارمسان را اضافه نمایید و مجدد فلفل ها را برای چند دقیقه به درون فر منتقل کنید تا پنیر آنها ذوب شود و پس از ذوب شدن پنیرها ، غذای ما آماده سرو است.

طرز تهیه پیتزا رژیمی گیاهی بدون نان

مواد لازم

گل کلم 100 گرم

تخم مرغ 1 عدد

نمک و فلفل سیاه به میزان لازم

سبزیجات معطر یا ادویه ایتالیایی یک قاشق غذا خوری

پنیر موزارلا یک چهارم پیمانه

فلفل دلمه ای سبز یک چهارم

فلفل دلمه ای قرمز

پیاز یک چهارم

گوجه گیلاسی 4 عدد

سس گوجه فرنگی 2 قاشق غذا خوری

5 غذای زیر 300 کالری رژیمی مناسب شام!

طرز تهیه 

برای تهیه این نوع غذای رژیمی کم کالری ، ابتدا گل کلم های شسته شده شاخه ای را درون غذا ساز بریزید تا کاملا خرد شوند و پس از حالت رنده ای پیدا نمودن ، آن را به درون تابه جهت تفت خوردن به مدت 10 دقیقه منتقل نمایید و شروع به هم زدن نمایید. سپس در ظرفی دیگر ، تخم مرغ را شکسته و به آن نمک و فلفل و سبزیجات معطر را اضافه نمایید و با همزن دستی شروع به ترکیب نمودن مواد نمایید.

پس از مخلوط نمودن مواد ، به آن پنیر موزارلا را اضافه نمایید و با لیسک ترکیب نمایید و پس از ترکیب شدن به مواد ، گل کلم خرد شده رنده ای را اضافه نمایید و مواد را با دست کاملا ورز دهیدو سپس درون سینه فر ، یک کاغذ روغنی ، پهن کنید و مواد را به صورت گرد و شبیه نان پیتزا درون آن منتقل کنید و با لیسک به خوبی ، مواد را پهن کنید و به مدت 20 دقیقه به فر با دمای 180 درجه سانتیگراد منتقل کنید.

حال در فاصله ای که مواد ، درون فر هستند فلفل دلمه ای و پیاز را بصورت خلالی خرد می نماییم و همچنین هر گوجه را به دو نیم تقسیم می نماییم و غذای درون فر را خارج می نماییم و بر روی سطح آن ، سس گوجه فرنگی را پخش می کنیم و بر روی سطح آن ، پنیر موزارلا را بصورت پراکنده می ریزیم و بر روی پنیر ، فلفل دلمه ها و پیاز و گوجه را می چینیم و به مدت 10 دقیقه پیتزای آماده شده را به درون فر با دمای 200 درجه قرار می دهیم تا کاملا طلایی رنگ شود و پس از طلایی شدن ، پیتزای گیاهی رژیمی کم کالری ما آماده است که در این مرحله باید به برش آن بپردازید.

طرز تهیه ساندویچ رژیمی بدون نان

مواد لازم

برنج قهوه ای یک چهارم پیمانه

نمک به میزان لازم

فلفل سیاه به میزان لازم

زرده تخم مرغ 1 عدد

سفیده تخم مرغ 2 عدد

روغن زیتون به میزان لازم

گوشت بوقلمون 60 گرم

پیازچه 1 عدد

فلفل پاپریکا به میزان لازم

سس گوجه فرنگی 2 قاشق غذاخوری

پودر پونه به میزان لازم

طرز تهیه

برای تهیه این نوع غذای رژیمی کم کالری ، ابتدا برنج قهوه ای را می پزیم و پیش از آنکه کاملا دم بکشد آن را کنار می گذاریم و سپس درون یک ظرف جداگانه ، سفیده ها و زرده را ریخته و با هم زن دستی مخلوط می نماییم تا حالتی سفید رنگ پیدا کند. سپس پیازچه را به حالت نگینی خرد می نماییم و به همراه نمک و فلفل سیاه به مخلوط تخم مرغ اضافه می نماییم و با هم زن دستی شروع به هم زدن می نماییم.

سپس تابه ای را بر روی شعله قرار می دهیم و درون آن ، روغن زیتون را می ریزیم و پس از گرم شدن ، به آن گوشت بوقلمون را اضافه می نماییم و پس از تفت خوردن به آن نمک و فلفل سیاه ، پودر پونه و پاپریکا را اضافه می نماییم و مجدد شروع به هم زدن می نماییم.

حال به مواد سس گوجه را اضافه می نماییم و با کفگیر چوبی مواد را با هم ترکیب می کنیم و در تابه ای جداگانه ، مقداری روغن زیتون ریخته و به آن مخلوط تخم مرغ و پیازچه را اضافه می نماییم و پس از آنکه مخلوط تخم مرغ کاملا پخت به عنوان لایه دوم به آن ، مخلوط برنج را اضافه می نماییم و سپس مخلوط تخم مرغ را همانند نان ساندویچ یا لقمه به دور آن می پیچیم.

غذای رژیمی ما آماده شده است امیدواریم که از طعم آن لذت ببرید.

طرز تهیه پاستا رژیمی

مواد لازم

فلفل دلمه ای 1 عدد متوسط

پاستا 60 گرم

نمک به میزان لازم

گوشت بوقلمون 115 گرم

سبزیجات خشک به میزان لازم

پاپریکا به میزان لازم

فلفل سیاه به میزان لازم

سس گوجه فرنگی به میزان لازم

5 غذای زیر 300 کالری رژیمی مناسب شام!

طرز تهیه

در تهیه این نوع غذای رژیمی ، ابتدا فلفل دلمه ای را بصورت خلالی خرد می نماییم سپس داخل قابلمه ای ، مقداری آب و نمک می ریزیم و اجازه می دهیم که بجوشد و سپس پاستاها را به آن اضافه می نماییم و می گذاریم تا زمانی بمانند که کاملا نرم شوند و بعد از نرم شدن ، آبکش می نماییم.

حال درون تابه ای مقداری روغن زیتون ریخته و سپس به آن ، گوشت بوقلمون را به همراه پودر پاپریکا ، نمک و فلفل اضافه می نماییم و هم می زنیم و به مواد ، فلفل دلمه ای های خلالی را اضافه می نماییم و مجدد به فرایند هم زدن ادامه می دهیم و سپس به آن سس گوجه فرنگی و پاستاها را اضافه می نماییم و مخلوط می نماییم.

سخن پایانی

سعی کنید در کنار انواع غذاهایی که صرف می نمایید از ترب و سیر تازه نیز استفاده نمایید زیرا با اثر چربی سوزی بسیار بالایی که دارند ، به تناسب اندام و کاهش وزن شما کمک شایانی خواهد نمود.

درباره‌ی فرناز باقری

فرناز باقری هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه بوعلی سینا ، معلم هستم و به دلیل کار در محیط مدرسه، همواره در حال خواندن و یادگیری مطالب جدید هستم، و در تلاشم تا آموخته هایم را در زمینه های مختلف در وب سایت نیمه شب بنویسم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

همچنین ببینید

غذاهای نونی برای شام

برای مهمانی و دورهمی ها شام چی درست کنم که همه راضی باشند؟

زمانی که نام مهمانی و دورهمی به گوش می رسد، یک مادر ایرانی به دنبال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *