معرفی سریال نیمه شب با امیرحسین قیاسی

اگر اهل چرخیدن در فضای مجازی و دنبال کردن مسائل روز با نگاه طنز باشید، حتما با سریال یا بهتر است بگویم برنامه نیمه شب آشنا هستید. این برنامه به دست امیرحسین قیاسی، یکی از استند آپ کمدین‌های سری‌های گذشته خندوانه ساخته شده و تا کنون در ۶ قسمت به پخش رسیده است. ما در این مقاله به معرفی امیرحسین قیاسی و بررسی اجمالی این ۶ قسمت از برنامه نیمه شب پرداخته‌ایم.

سریال نیمه شب با امیرحسین قیاسی

بیوگرافی امیرحسین قیاسی

بیوگرافی امیرحسین قیاسی

امیرحسین قیاسی استند آپ کمدین ۲۹ ساله ( متولد ۲۸ آبان ۱۳۷۱) خندوانه است که در کنار ابوطالب حسینی، یکی از صمیمی‌ترین و بهترین استند آپ کمدین‌های خندوانه به شهرت رسیده است. شروع فعالیت قیاسی به سال ۹۷ و خنداننده شو ۲ برمی‌گردد. امیرحسین قیاسی در مقطع فوق لیسانس فارغ التحصیل شده و مجرد است.

معرفی سریال نیمه شب با امیر حسین قیاسی

امیر حسین قیاسی در سریال نیمه شب، به بررسی اخبار روز کشور می‌پردازد. اما نکته ماجرا اینجاست که این بررسی با نگاهی طنز اتفاق و به دور از جدیت اتفاق می‌افتد. علی بایبوردی، حسین هوشمند، محمد غریب و افشار مقدم نویسندگان این برنامه هستند و احسان فانیان کار تدوین سریال نیمه شب را انجام می‌دهد. تهیه‌ کنندگی سریال نیمه شب به دست مهدی صالح پور انجام شده و امیرحسین قیاسی طراحی و مجری‌گری این برنامه را به دست گرفته است.

ماجرای قسمت اول، وزیر کار:

امیر حسین قیاسی اولین قسمت برنامه خود را با وزیر کار شروع می‌کند و بر سخن وزیر کار: ( ما خودمان هم مشکل معیشتی داریم) اشاره‌ای می‌اندازد. او در گوشه‌ای دیگر از قسمت اول، گفته رئیس تعزیرات استان تهران را وسط می‌کشد ( مرغ‌ها و تخم مرغ‌ها از قیمت‌های اعلامی تبعیت نمی‌کنند) و در ادامه با یک مرغ به عنوان سخنگوی مرغ‌ها درباره این موضوع شروع به مصاحبه می‌کند! امیر حسین قیاسی در سومین گوشه از این قسمت به سلام و علیک کردن همایون شجریان با مجمسه مهران مدیری اشاره می‌کند.

قضیه بی‌پولی و کنسل کردن سفرهای خارجی( همان سفرهایی که هیچوقت نمی‌رفتیم!)، هزینه‌های سنگین دندان پزشکی، نخریدن لباس و لوازم خانگی خبر هیجان انگیز یا به قول امیرحسین بسیار تلخیست که در این قسمت به زبان آورده شده است. اما او به راحتی از کنار قضیه دندان پزشکی گذر نمی‌کند و به سال ۱۴٠۵ می‌رود، دقیقا همان زمانی که به خاطر نداشتن پول تمام دندان‌ها به جز یک دندان را کشیده است و حالا از دکتر می‌خواهد که چشمش را که درد می‌کند را هم بکشد ( تخلیه کند)!

ماجرای قسمت دوم، کله گنده‌ها:

ماجرای قسمت دوم

امیرحسین قیاسی دقایق اول این قسمت را با خواندن رزومه یکی از یکی از وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش شروع می‌کند و سپس شروع به نوشتن رزومه خود ( قابلیت سفارش آنلاین غذا، دست و دلبازی، قابلیت تغییر تصمیم در لحظه و…) می‌کند! تجلیل رئیس بیمارستان شهدای تجریش از خودش در نامه‌ای به سازمان عمران پردیس و درخواست اعطای زمین، نامه فرستادن نایب رئیس سازمان وزنه برداری به رئیس سازمان و درخواست پاداش برای خودش و رئیس که در نهایت هم با موافقت و اعطای پاداش مواجه شد هم گوشه‌ای دیگر از این برنامه طنز هستند. اخرین قسمت این ماجرا، رجوع به داستان معاون دانشگاه تبریز به سرپرست منابع انسانی است، دقیقا همانجایی که معاون به خودش نامه می‌زند و درخواست بازنشستگی پیش از موعد می‌کند! نکته جالب اینجاست که در این نامه با درخواست خودش مخالفت می‌کند.

قسمت سوم سریال نیمه شب، در کشور چه اتفاقاتی می‌افتد؟

خبر خوش افزایش ۱٠٪ درصدی حقوق کارمندان دولت در سال آینده خبری است که امیرحسین قیاسی در سریال نیمه شب به راحتی از کنار آن نگذشته و به شوخی درباره آن پرداخته است. داستان جالب دیگری که قیاسی در این قسمت آن را تعریف می‌کند، ماجرای ول نکن‌ترین آدم تاریخ است که در عروسی یکی از اقوام ۱ ملیون تومان کادو داده است و به علت اینکه آن فرد در مجالس عروسی فرزندانش شرکت نکرده و کادو را پس نداده است، از او شکایت کرده است! نکته عجیب ماجرا این است که این اقا علاوه بر شکایت و جمع کردن استشهاد محلی، درخواست بازگشت وجه به علاوه هزینه تاخیر و هزینه شکایت را از نیز در دادخواست خود از آن فرد طلب می‌کند!

ماجرای قسمت چهارم، اعتراض نجم الدین شریعتی:

اولین دیالوگ این قسمت، به اعتراض نجم الدین شریعتی مربوط می‌شود. ماجرای گران شدن پسته در آستانه شب یلدا هم موضوع دیگریست که امیرحسین قیاسی در سریال نیمه شب با آن یک شوخی با نمک کرده است. شوخی دیگر این قسمت، بیان گفته‌های رئیس پلیس پیشگیری پایتخت است که اگر دچار سرقت شدید مقاومت نکنید و بدید بره! امیرحسین قیاسی با ساختن یک کلیپ طنز در این مورد، این قضیه را با چاشنی شوخی حسابی تشریح کرده است.

آخرین خبر این قسمت، ساخت مدرسه‌ای در سیستان و بلوچستان با (نام فقط نیلوفر) است! ماجرا از این قرار است که خانومی با نام نیلوفر بهبهانی از دنیا می‌رود و مادر ایشان به عنوان باقیات و صالحات، تصمیم به ساخت مدرسه‌ای در یک منطقه از سیستان و بلوچستان می‌کند. بعد از ساخت مدرسه، از مادر ایشان سوال می‌کنند که دوست دارید اسم مدرسه را چه بگذاریم؟ قصد دارید که این مدرسه را به اسم نیلوفر بهبهانی نامگذاری کنید؟ و مادر ایشان گفتند نه، فقط نیلوفر و اینگونه شد که نام آن مدرسه به اشتباه فقط نیلوفر نامگذاری شد.

قسمت پنجم سریال نیمه شب:

پنجمین قسمت سریال نیمه شب

پنجمین قسمت از این برنامه جذاب با بیان گفته نماینده مجلس درباره عینک دودی (کسانی که به دنبال عینک دودی هستند از ایران بروند!) و شوخی با آن شروع می‌شود. خبر عجیب دیگری که از زبان امیرحسین در این قسمت می‌شنوید، این است که در مراسم معارفه رئیس جدید دخانیات، به خبرنگارها یک بوکس سیگار هدیه داده‌اند! پس فرستادن کیوی‌ها از امارات، فلفل دلمه‌ای‌ها از روسیه و پس فرستادن هندوانه‌ها توسط ترکیه در گذشته نیز در این قسمت با نگاهی طنز به تصویر کشیده شده است. امیرحسین قیاسی در این قسمت به مصاحبه با فلفل دلمه‌ای و هندوانه پرداخته است و از آنها می‌خواهد که دلیل دیپورت شدنشان را شرح بدهند!

قسمت ششم سریال نیمه شب:

امیرحسین قیاسی این قسمت از سریال نیمه شب را با شوخی با بورس شروع می‌کند و سپس به سراغ بررسی یک افشاگری بزرگ می‌رود. حال حدس می‌زنید این افشاگری توسط چه کسی و بر علیه چه کسانی اتفاق افتاده؟ حتی فکرشم هم نمی‌توانید بکنید. افشاگری عموقناد علیه عمو فیتیله‌ای‌ها! تقاضای ۱ میلیارد تومانی شهردار رباط کریم برای اجاره مسکن نیز قسمتی دیگر از این برنامه است که در نهایت هم با مخالفت روبه رو می‌شود.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

10 فیلم برتر کره ای عاشقانه 2021 و2022

کره‌ جنوبی از آن کشورهای رو به توسعه است که تواسته در دهه‌های اخیر، صنعت …

2 نظر

  1. تدوین این مجموعه رو احسان فانیان انجام میدن لطفا اصلاح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *