داستان جالب بافتنی های تام دیلی قهرمان المپیک

تام دیلی، که تازه مدال طلای المپیک را در رشته غواصی کسب کرده است، دستاورد دیگری را جشن می گیرد: تمام کردن بافت ژاکت المپیک خود.

این بازیکن 27 ساله بسیار به بافتن علاقه دارد و حتی یک حساب کاربری در اینستاگرام نیز به آثار خود اختصاص داده است. در طول بازی های توکیو، از او در حالی که در سکوها کاموا در دست داشته و مشغول بافتن بوده است، عکس های زیادی وجود دارد و می گوید در لحظات پرتنش اینگونه خودش را آرام می کند.

در ابتدا، دیلی یک کیسه برای مدال طلای خود بافت و حالا از ژاکت پشمی خود رونمایی می کند.

تام دیلی در اینستاگرامش گفت:

وقتی به توکیو رسیدم، می خواستم چیزی ببافم که مرا به یاد این بازی ها بیاندازد. چیزی که می توانم بگویم در توکیو در طول بازی های المپیک ساخته بودم! من یک لوگوی teamgb@ در پشت، با یک پرچم و GBR روی شانه ها و توکیو را در قسمت جلو گلدوزی کرده ام!

تام دیلی

بافتن به او در حفظ آرامش و تقویت سلامت روانی اش کمک می کند.

تام می گوید:

راه های زیادی برای آرامش پیدا کردن وجود دارد، مانند یوگا و مدیتیشن. اما من فهمیده ام که بافتن می تواند سلاح مخفی من برای آرامش باشد. این بخشی از روال خودشناسی من است؛ راهی برای فرار، برای مدتی بی خبر بودن از همه چیز. و من چیزهای مختلفی مانند کلاه های کوچک و ژاکت و… را برای پسرم بافته ام.

بررسی مطالعات انجام شده توسط شبکه Knit For Peace نشان داد که بافتن و قلاب بافی با بهبود سلامت جسمی و روانی ارتباط دارد. در این بررسی به تحقیقات سال 2007 موسسه ذهن و بدن دانشکده پزشکی هاروارد اشاره شده است که نشان می دهد بافتن باعث آرامش بدن می شود و ضربان قلب را به طور متوسط ​​11 ضربه در دقیقه کاهش می دهد. به همین دلیل، فشار خون شما هنگام بافتن کاهش می یابد.

نظرسنجی از کاربران اینترنت نیز مزایای بافندگی را اثبات کرد.

اکثریت (70 درصد)) از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که معتقدند بافتن سلامت آنها را بهبود می بخشد. دلیل اصلی این است که به آنها کمک می کند تا احساس آرامش کنند.

 و یک پنجم نیز(21.4٪) معتقدند که بافتن به تسکین درد آرتروز و کاهش فشارخون کمک می کند.(به دلیل طبیعت آرام بخش و سرگرم کننده آن)

بافندگی همچنین می تواند باعث گسترش کمی عشق در جهان شود. Knit for Peace آثار بافندگی خود را در بیش از 200 مرکز از جمله بیمارستان ها، پناهگاه های زنان، زندان ها، گروه های اجتماعی، سرپناه ها و کشورهای در حال توسعه توزیع می کند.

در همین حال، تام دیلی اغلب آثار خود را برای امور خیریه می فروشد. پس از تکمیل ژاکتشش، او از طرفداران خود خواست تا به یاد پدرش روبرت که در سال 2011 بر اثر تومور مغزی درگذشت، به خیریه The Brain Tumor کمک مالی کنند.

همچنین بخوانید: معرفی محبوب ترین فیلم های جنگی 2021

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

متن پاییزی عاشقانه جدید با جملات دلبرانه و رمانتیک 1401

متن پاییزی عاشقانه جدید با جملات دلبرانه و رمانتیک 1401

با آمدن فصل پاییز، تبادل پیامهای عاشقانه پاییزی رونق می یابد و به همین جهت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *