نحوه نگهداری سیر در فریزر

نحوه نگهداری سیر یکی از ترفندهای مهم خانه‌داری است که بهتر است هر خانم خانه‌داری با آن آشنا باشد. سیر طبع گرم و خشکی داشته و معمولا در اوایل تابستان برداشت می‌شود. بنابراین در هر زمانی مثل فصل زمستان نمی‌توان به سیر تازه دسترسی پیدا کرد. فریز کردن سیر یکی از بهترین راه‌ها برای نگهداری آن محسوب می‌شود. به همین دلیل ما تصمیم گرفته‌ایم که در این مقاله از نیمه شب به نحوه نگهداری سیر در فریزر بپردازیم. اگر به یادگیری ترفندهای خانه‌داری علاقه دارید، خوب است که مقاله نحوه نگهداری زرشک تازه در فریزر را نیز در سایت نیمه شب مطالعه کنید.

نکاتی مهم در مورد فریز کردن سیر

نکات نگهداری سیر در فریزر

 

قبل از اینکه به سراغ اصل مطلب برویم، بهتر است که چند نکته مهم درباره فریز کردن سیرها را به شما یادآور شویم.

نکته اول:
اگر سیر تازه باشد، می‌توان به مدت ۸ الی۱۲ ماه در فریزر از آن نگهداری کرد. نگهداری سیر در فریزر بیش از مدت ذکر شده در ارزش غذایی، طعم و بوی آن تغییرات زیادی را ایجاد خواهد کرد.

نکته دوم:
سیر مرطوب و تازه ( نرم و تَر) برای فریز کردن مناسب نیست. پس لازم است که قبل از قرار دادن سیر در فریزر به آن اجازه خشک شدن بدهید.

نکته سوم:
مسلما اگر سیر تهیه شده تازه و پوست کاغذی باشد، برای مدت بیشتر و با شکل بهتری در فریزر نگهداری می‌شود. پس از خرید سیرهای جوانه زده و نرم برای فریز کردن خودداری کنید.

 

نحوه نگهداری سیر در فریزر

برای نگهداری از سیر تازه سه راه مختلف را در پیش رو دارید. پس بنا به سلیقه یا ترجیح خود یکی از روش‌های ذکر شده را برای اینکار انتخاب کنید.

روش اول: فریز کردن سیر با پوست

فریز کردن سیر با پوست

 

در این روش باید سیرهای کاملا سفت، بدون جوانه و چاقو نخورده را برای فریز کردن انتخاب کنید. به این منظور سیرها را با همان بوته و بدون پوست گرفتن داخل ظروف دردار ریخته یا داخل نایلون‌های مخصوص فریزر قرار دهید. هر زمان که سیر را برای مصرف از فریزر خارج کردید، قبل از آب شدن یخ از آن استفاده کنید. چون زمانی که یخ سیر آب بشود بافت نرم و شلی پیدا خواهد کرد.

روش دوم: نگهداری سیر به صورت پوره

نگهداری سیر به صورت پوره

در این روش از نگهداری سیر، باید سیرها را کاملا پوست بگیرید. حالا بسته به نیاز و سلیقه خود، از رنده ریز، درشت، پوره کُن و یا دستگاه غذاساز برای پوره کردن سیرها کمک بگیرید. اگر از دستگاه غذاساز برای اینکار استفاده می‌کنید، می‌توانید کمی آب را به همراه سیرها داخل دستگاه بریزید. حالا سیرهای آماده شده را داخل کیسه فریزر وکیوم شده ریخته و مسطح و نازک کنید. برای اینکه از بو گرفتن فضای داخلی یخچال جلوگیری کنید، از دو لایه کیسه فریزر برای بسته بندی سیرها استفاده کنید. اگر تمایل داشته باشید، می‌توانید ابتدا پوره‌های سیر را داخل قالب‌های پلاستیکی یخ ریخته و پس از منجمد کردن، به ظروف دردار پلاستیکی انتقال بدهید.

روش سوم: فریز کردن سیر با روغن زیتون

فریز کردن سیر با روغن زیتون

حتما شما هم بارها روش نگه‌داری سیر در روغن را شنیده‌اید. با این روش می‌توان از سیر در یخچال و فریزر نگهداری کرد. برای نگهداری سیر با این ترفند به روغن زیتون و قالب یخ دردار نیاز دارید. به این منظور کافیست که سیرهای تازه و سفت را بعد از پوست گرفتن خرد یا پوره کنید و آنها را با مقدار مناسبی از روغن زیتون بدون بو مخلوط کنید. حالا سیرهای آماده شده را داخل قالب یخ دردار ریخته و داخل فریزر نگه دارید. اگر قالب یخ دردار ندارید، از ظروف دردار دیگری برای اینکار استفاده کنید. چرا که در غیر این صورت فضای یخچالتان بوی تند و نامطبوعی را به خود خواهد گرفت.

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی فاطمه زارعی

همچنین ببینید

آموزش مرحله به مرحله تمیز کردن کولر گازی

آموزش مرحله به مرحله تمیز کردن کولر گازی

در فصل های گرم سال، کولر گازی تبدیل به محبوب ترین وسیله برقی خانه ما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.