ترفندهای عالی برای چیدن میز شامی شيک و لاكچری براي ميهمانی ها

برای یک مهمانی شام یکی از مهم ترین نکات چیدمان میز است. چیدمان میز باعث میشود غذاهای شما خوشمزه تر و خوش آب و رنگ تر به نظر برسند.

در گذشته لازمه تهیه و چیدن میز شام دانش عمومی بود ، اما در دنیای سریع و پرمشغله امروز ، دانستن چگونگی درست چیدن یک میز تا حدودی به یک ترفند تبدیل شده است. اگر میخواهید یک‌ شام فوق العاده همراه با میز زیبا و لاکچری داشته باشید و به شما از بچگی آموزش نداده اند که آن را چگونه چیدمان کنید ، هیچ نگرانی نیست ، ما شما را تحت پوشش قرار می دهیم. در اینجا دستورالعمل های دقیق در مورد چگونگی چیدن درست یک میز برای سه موقعیت مختلف ، از شام های خانوادگی غیر رسمی تا یک جشن رسمی تعطیلات ، آورده شده است.

برای چیدن میز شام های لوکس ، فقط به یک میز اصلی نیاز دارید به علاوه :  یک سفره ، کارد و چنگال (چنگال ، چاقو و قاشق) ، بشقاب شام ، یک لیوان آب و یک دستمال.

جالب است بدانید که چیدن میز در بعضی از کشور ها آداب خاصی دارد مثلا در انگلیس البته این آداب درباره خانواده های بسیار اصیل و قدیمی بیشتر در نظر گرفته میشود.

دستورالعمل های اساسی برای چیدن میز رسمی

یک تکه نوار چوب را روی میز قرار دهید. بشقاب غذاخوری را در وسط آن قرار دهید. دستمال را در سمت چپ بشقاب بگذارید. چنگال را روی دستمال قرار دهید. (اما ما پیشنهاد میدهیم از گذاشتن دستمال زیر چنگال و مطابق رسمی که هست خودداری کنید. زیرا ممکن است مهمان شما بخواهد قبل از خوردن غذا دستمال را روی لباس خود بیندازد. پس بهترین انتخاب گذاشتن دستمال به صورتی زیبا داخل بشقاب هاست). در سمت راست بشقاب ، چاقو را نزدیک به بشقاب قرار دهید ، تیغه را به داخل تنظیم کنید. قاشق را در سمت راست چاقو قرار دهید. (توجه: ته ظروف و کارد و چنگال باید هم سطح باشد) لیوان آب را کمی بالاتر از بشقاب ، بین بشقاب و قاشق و چنگال قرار دهید ، جایی که ساعت 13 روی صفحه ساعت خواهد بود.

نحوه چیدن میز غیر رسمی یا عادی:

دانستن چگونگی چیدمان یک میز عادی به درد شما می خورد و وظیفه شما این است که چطور یک میز غیر رسمی را برای یک مهمانی دور هم جمع یا یک مهمانی شام آرام بچینید. چیدمان میز اصلی را در بالا ذکر کردیم ، و چیدمان میز عادی تقریباً یکسان است ، اما در یک چیدمان میز عادی ، یک کاسه سوپ و یک بشقاب شام اضافه می شود. به عنوان یک قاعده کلی ، فقط ظروف شیشه ای ، کارد و چنگال را قرار دهید. اگر وعده سالاد ندارید ، تنها چیزی که باید تنظیم کنید یک چنگال برای شام است. و اگر وعده سوپ ندارید ، از کاسه سوپ و قاشق صرف نظر کنید.

شارژرها(چوب زیر بشقابی) عموماً برای چیدمان میزهای رسمی تر در نظر گرفته می شوند ، اما استفانی سیسکو ، سردبیر Real Simple در خانه ، می گوید در صورت تمایل هنوز می توانید از یک شارژر برای داشتن میزی مرتب تر استفاده کنید . فقط مطمئن شوید که از چوبی به سبک آرامتر مانند چوب خام استفاده کنید.

 

نکات تکمیلی چیدن میز:

زیر بشقابی هایتان  را روی میز قرار دهید. بشقاب غذاخوری را در وسط قرار دهید. بشقاب سالاد را در روی بشقاب قرار دهید. اگر در لیست غذا های خود آش یا سوپ دارید ، ظرف سوپ را روی بشقاب سالاد قرار دهید. یک دستمال را در سمت چپ شارژر بگذارید. در سمت چپ بشقاب ، چنگال را روی دستمال قرار دهید. در سمت راست صفحه ، چاقو را به صفحه نزدیک و سپس قاشق را قرار دهید. لیوان آب را مستقیم بالای چاقو ، قرار دهید. در سمت راست و کمی بالاتر از لیوان آب یا یک لیوان را برای یک نوشیدنی دیگر قرار دهید.

اگر از نمکدان و فلفل پاش جداگانه برای هر میهمان استفاده می کنید ، آنها را در بالای بشقاب غذای هر نفر قرار دهید. در غیر این صورت ، آنها را نزدیک مرکز میز قرار دهید ، یا اگر از یک میز مستطیل شکل بلند استفاده می کنید ، آنها را در دو طرف هر انتها قرار دهید.

در انتها سعی کنید تزئینات میزتان را با قرار دادن گل و گیاه همرنگ ظروف میز تکمیل کنید و میز خود را به زیباترین شکل دربیاورید. همچنین میتوانید شاخه هایی از گل وسط میز را جدا کرده و روی بشقاب های مهمانان قرار دهید.

یکی دیگر از نکات کلیدی استفاده از شمع و موزیک است که باعث میشود میز شام شما فازایی کلاسیک تر و خودمانی تری به خود بگیرد و مهمانان از غذای خود لذت بیشتری ببرند. حتما از شمع بر روی میز شام خود استفاده کنید.

سعی کنید از دستمال کاغذی های رنگی و زیبا برای میز استفاده کنید. میتوانید دستمال کاغذی هارا به سلیقه خود به شکل مختلف دربیاورید و وسط میز قرار دهید.

در اینجا چند عکس برای ایده گرفتن و شکل دادن به دستمال کاغذی اورده شده است:

دستمال کاغذی زیبا برای میز

دیزاین دستمال کاغذی برای چیدن میز

چیدن میز با دستمال کاغذی زیبا

چیدن میز شام لاکچری

 

 

همچنین میتوانید برای راحتتر شدن کار قاشق چنگال را به شکل زیر با یک روبان هم رنگ ظروف و گل های روی سفره تان مانند شکل زیر ببندید:

تزئین قاشق چنگال میز شام

و در انتها چندین دیزان زیبا و چشمگیر را برای ایده گرفتن برای شما تهیه کرده اییم بد نیست نگاهی به آنها بیندازید و از آنها ایده بگیرید:

چیدن میز شام لاکچری

چیدن میز شام

میز شام زیبا و لاکچری

چگونه میز شام بچینیم؟

 

 

چیدن میز

 

 

برای مشاهده ایده هایی برای چیدن سینی میوه اینجا کلیک کنید.
حال با هم چند نمونه میز آرایی زیبا ببینیم:

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

چگونه برگهای پاییزی را نگهداری کنیم؟

چگونه برگهای پاییزی را نگهداری کنیم؟

برگهای پاییزی، کاربردهای فراوانی دارند از جمله استفاده در دکوراسیون، کارهای هنری و … به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *