آموزش بافت دستبند دوستی زیبا و رنگی

دستبند دوستی یکی از بهترین هدیه هایی است که می تواند میزان علاقه و اهمیت شما به دوست خود را نشان دهد. کودکان شما می توانند این دستبندهای دوستی را در رنگ های مورد علاقه خود درست کنند و با دوستان خود به اشتراک بگذارند! هیچ چیز شیرین تر از نشانه دوستی ای نیست که باید تا سال های طولانی در آینده حفظ شود.

وقتی هدیه کننده ی دستبند آن را به دست دوست خود می بندد، برای دوست خود آرزو می کند. و هنگامی که دستبند بالاخره بیفتد، می گویند که آرزو برآورده می شود! با وجود اینکه دستبند ما با یک دکمه بسته شده است و به این راحتی ها نمی افتد، هنوز هم توصیه میکنیم هنگام هدیه دادن آن، برای دوست خود آرزو کنید. دوستی یعنی همین!

دستبند دوستی

دستبند های دوستی همه از الگو پیروی می کنند. این الگوی مورب رنگارنگ برای مبتدیان عالی است. اگر این دستبند را به عنوان هدیه درست می کنید، آن را با یک قاب زیبا با عکس خود و دوستتان همراه کنید!

لوازم مورد نیاز

  • نخ گلدوزی در 3 رنگ مختلف
  • قیچی
  • نوار
  • دکمه
  • یک تکه نخ ابریشمی(نخ نرم) برای اندازه گیری

این دستبند برای گروه سنی 10 سال است و درست کردن آن یک ساعت طول می کشد.

همپنین بخوانید: ساخت زیورآلات رزینی با گل های طبیعی

نحوه ساخت:

مچ دست خود را اندازه بگیرید: از نخ نرم استفاده کنید و یکبار دور مچ خود (یا دوست خود) بپیچید. نخ را به اندازه مچ خود نگه دارید و آن را ببرید. این اندازه تقریبی طول دستبند شما است.

نخ را اندازه بگیرید: قاعده کلی این است که تکه های نخ را به طول بین نوک انگشتان و شانه خود ببرید. انتهای نخ را در انگشتان خود نگه دارید و دست خود را به سمت بیرون بکشید، بعد از انجام این کار طول نخ هرچقدر بود آن را دو برابر کنید تا 1 قطعه نخ بلند داشته باشید. این کار را برای هر 3 رنگ نخ انجام دهید.

دستبند دوستی

دستبند دوستی

حلقه برای بسته شدن دکمه ایجاد کنید: سه رشته نخ را با هم بردارید و آنها را از وسط تا کنید. در آن طبق عکس یک گره بزنید و یک حلقه کوچک در محلی که در آن گره می زنید ایجاد کنید. این حلقه برای بسته شدن دکمه شما خواهد بود.

دستبند دوستی

فراموش نکنید که انتهای حلقه را روی میز بچسبانید.

6 رشته نخ خود را به ترتیب دلخواه مرتب کنید. رشته سمت چپ همان است که اولین ردیف را ایجاد می کند. شما باید آن را به دور سایر رشته های نخ ببندید.

توجه: اگر 2 رنگ یکسان در کنار یکدیگر دارید، نوار وسیع تری از آن رنگ را در دستبند خود خواهید داشت.

گره بزنید: این دستبند از “گره رو به جلو” استفاده می کند که گره هایی را از چپ به راست ایجاد می کند، درست همانطور که ما می خواهیم.

دستبند دوستی

دستبند دوستی

1. اولین رشته را در سمت چپ بگیرید، آن را به شکل عکس در آورید و مطمئن شوید که رشته دوم در کنار آن به صورت خط مستقیم است. همچنین مطمئن شوید که رشته اول از رشته دوم عبور کرده و سپس همانطور که در عکس نشان داده شده آن را به پشت ببرید. مهم این است که رشته اول همیشه از رشته دوم عبور کند، چون ظاهر درستی به آن می بخشد.

دستبند دوستی

دستبند دوستی

2. حالا رشته دوم را محکم نگه دارید و رشته اول را به بالا و داخل حلقه بکشید. انقدر بکشید تا با مقاومت نخ مواجه شوید! این کار یک گره کوچک در رشته دوم ایجاد می کند.
3. با بستن دوباره رشته اول دور رشته دوم(فقط با تکرار مراحل 1-2) یک گره دیگر ایجاد کنید.
4. حرکت به سمت راست را ادامه دهید، با استفاده از اولین رشته، دو گره در هر رشته نخ در دستبند ایجاد کنید.

دستبند دوستی

دستبند دوستی

5. هنگامی که تمام سمت راست را گره زدید و به آخرین رشته نخ رسیدید، دوباره با استفاده از اولین رشته در سمت چپ شروع کنید. مطمئن شوید که در هر رشته دو گره ایجاد می کنید.

همپنین بخوانید: آموزش مکرومه بافی برای تزیین دکوراسیون خانه

دستبند دوستی

دستبند

دستبنذ دوستی

6. گره زدن را تا وقتی که دستبند به اندازه مناسب مچ شما برسد ادامه دهید. برای پیدا کردن اندازه دقیق از نخ ابریشمی که در مرحله اول دور مچ خود را با آن اندازه گرفتید، استفاده کنید.

دستبند دوستی

دستبند دوستی

دستبند دوستی

دکمه را اضافه کنید: پس از اتمام گره ها، دکمه را برداشته و 3 رشته نخ را در 1 سوراخ و 3 رشته نخ دیگر را در سوراخ دیگر بکشید.

دستبند آماده شد! آن را دور مچ خود بپیچید و دکمه را بکشید تا محکم شود.

دستبند دوستی

این هم از دستبند دوستی! امیدواریم از این آموزش استفاده کافی را برده باشید و بتوانید دستبند دوستی زیبای خود را درست کنید.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

کاردستی برای دکور خانه

۱۱ مدل کاردستی برای دکور خانه

می‌توانید با انواع کاردستی برای دکور خانه، جایی که در آن زندگی می‌کنید را زیباتر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *