ساخت عروسک نمایشی با چوب بستنی

عروسک محبوب ترین و جذاب ترین وسیله ای است که می تواند کودکان به ویژه دختربچه ها را سرگرم کند. عروسک نمایشی نیز یک عروسک متفاوت برای کودکان خواهد بود. درست کردن عروسک نمایشی یک هنر است که شما می توانید با وسابل مختلف این کار را انجام دهید.  یکی از این وسایل ساده، چوب بستنی می باشد. با کمی حوصله شما می توانید عروسک نمایشی با چوب بستنی  را به سادگی بسازید و در اختیار فرزند دلبند خود قرار دهید یا حتی او را تشویق نمایید تا خودش این عروسک نمایشی با چوب بستنی زیبا را درست کند.

در این مقاله به آموزش تصویری، و ساده ساخت چند عروسک نمایشی دستکشی می پردازیم. در ادامه آموزش مرحله به مرحله را مشاهده می کنید.

ساخت عروسک نمایشی با چوب بستنی

برای این پروژه، شما به وسایل زیر نیاز دارید:

  • چوب بستنی
  • چسب ماتیکی
  • قیچی
  • نشانگرهای سیاه و قرمز
  • مقوا
  • کاغذ مشکی و صورتی روشن
  • چشم های عروسکی

عروسک نمایشی با چوب بستنی

مرحله اول: آماده کردن وسایل

مرحله 2: برش چوب بستنی

چوب بستنی خود را به طول ببرید! دو تا از چوب بستنی ها را سالم و کامل نگه دارید، یکی را از وسط نصف کنید تا بازوهای عروسک نمایشی با چوب بستنی خود را بسازید، و انتهای یکی دیگر را حدود چند سانتی متر از انتها ببرید تا کوتاه‌ترین تکه خود را بسازید، این تکه قرار است پاهای عروسک شما را که از زیر لباسش نمایان می‌شود، می سازد.

مرحله 3: رنگ کردن چوب های بستنی 

در این مرحله از ساخت عروسک نمایشی با چوب بستنی به چوب بستنی های خود رنگ بیافزایید! شما می توانید بازوهای عروسک خود را همان طور که هستند رها کنم و از چوب روشن به عنوان رنگ پایه برای پوست عروسک استفاده کنید در این صورت طبیعی تر به نظر می رسد. چوب بستنی های کامل و قسمت وسطی که لباس را تشکیل می دهند را رنگ قرمز کنید. در نهایت، نوک گرد پاهای کوتاه را با رنگ مشکی رنگ کنید و مقداری از چوب طبیعی را مانند ساق های بالای کفش های مشکی کوچک باقی بگذارید تا قسمت پوست پا را تشکیل دهد. اما در کل این مرحله کاملا سلیقه ای است و شما می توانید هر رنگ را که میخواهید استفاده کنید و هر شخصیتی را که می خواهید را بسازید. 
عروسک نمایشی با چوب بستنی

مرحله 4: یک V بسازید

شروع به چسباندن چوب ها به هم کنید تا عروسک نمایشی با چوب بستنی خود را تکمیل کنید! ابتدا با لباس شروع کنید. چسب را به انتهای یکی از چوب های قرمز که به صورت کامل است، بزنید. با زاویه 45 درجه، پشت چوب قرمز دیگر را به چسب آغشته کنید و آن را روی چوب دیگر فشار دهید تا یک V شکل وارونه ایجاد کنید. این دو قسمت را کنار هم نگه دارید تا چسب آنقدر خشک شود که در جای خود بمانند. 

مرحله 5: لباس را بسازید

به انتهای قطعه خود، در سمت قرمز، چسب بزنید. انتهای V شکل وارونه را که به چسب آغشته کردید، به یک قطعه دیگر که نصفه است، فشار دهید. سپس، روی قسمت‌ کوچکتر ، چسب بزنید.پشت قسمت کوچک قرمز پاهای عروسک را بچسبانید. پاها طوری به نظر می رسند که گویا از لباس بیرون آمدند. 

عروسک نمایشی با چوب بستنی

مرحله 6: بازوها و پاها را بچسبانید

بازوهای خود را بچسبانید! به انتهای صاف چوب بستنی که از وسط نصف کرده اید، چسب بزنید تا بازوها درست شوند. سپس آن را  به پشت V وارونه، جایی نزدیک به بالای بدنه؛ نقطه ای نزدیک به انتهای مخروطی،، فشار دهید. حواستان باشد به صورت اریب آن را بچسبایند. 

مرحله 7: صورت را بکشید و برش دهید

نقطه وسط تقاطع دو چوب قرمز کامل را که لباس عروسک نمایشی با چوب بستنی شما را تشکیل می دهد پیدا کنید و مقدار بزرگتر آن را اندزه بگیرید. از این اندازه برای کشیدن دایره ای روی صفحه کرم رنگ خود استفاده کنید. این چهره عروسک شما خواهد بود.

مرحله 8: موها را بکشید

در این مرحله از ساخت عروسک نمایشی با چوب بستنی، شکل موها را روی کاغذ سیاه خود بکشید. می توانید طرح خود را با مداد بکشید. اگر انتخاب شما ربای موها رنگ مشکی است از مقوای مشکی استفاده کنید. مطمئن شوید که خط موی سر هم اندازه دایره ای که سر عروسک را تشکیل می دهد، خواهد بود تا مطمئن شویدکه به درستی روی آن قرار می گیرد. سپس دو دایره بسیار کوچک را از کاغذ قرمز برش دهید. آن ها را مانند کش موها در پایه دوگوش موها قرار دهید. 

مرحله 9: آن را برش دهید

تمام اجزای کاغذی خود، از جمله سر، مو، و گیر های کوچک موهای خود را برش دهید.

مرحله 10: مونتاژ کنید

تمام قطعه های کاغذ خود را به هم بچسبانید! ابتدا موها را به بالای سر بچسبانید و سپس جزئیات مربوط به مو را روی پایه چوب بستنی ها بچسبانید.

عروسک نمایشی با چوب بستنی

مرحله 11: صورت را تمام کنید

چهره عروسک خود را تمام کنید. چشم‌های عروسکی را روی جایی که چشم ها قرار می گیرد، بچسبانید و سپس از یک نشانگر سیاه برای اضافه کردن بینی و یک نشانگر قرمز برای کشیدن یک لبخند ساده و شاد درست زیر آن استفاده کنید.

مرحله 12: لباس را بکشید

در این مرحله از ساخت عروسک نمایشی با چوب بستنی، عروسک خود را روی کاغذ طرح دار خود قرار دهید و با مداد شکل داخلی را به دقت روی صفحه بکشید. طرح شما باید یک طرح مثلثی باشد که مرکز خالی لباس عروسک شما را کاملا پر می کند. پس از اتمام کشیدن، عروسک را حرکت دهید و مثلث را بیرون بیاورید.

مرحله 13: چسب بزنید

دور لبه های مثلث کاغذ طرح دار خود را چسب بزنید. عروسک خود را برگردانید و لبه های آن را روی چوب مثلث چوب بستنی که لباس شما را تشکیل می دهد فشار دهید.

عروسک نمایشی با چوب بستنی خود را برگردانید و تمام! کودکان شما می‌توانند از آن مانند عروسک استفاده کنند، یا می‌توانند به انتهای آن یک چوب بستنی اضافی کنند و به صورت عروسک نمایشی از آن استفاده کنند.

در پایان در این مقاله سعی کردیم به آموزش ساده و آسان ساخت یک عروسک نمایشی با چوب بستنی بپردازیم. در ادامه اگر علاقمند به ساخت عروسک نمایشی ساده برای کودکان خود هستید در نیمه شب بخوانید: ساخت عروسک نمایشی دستکشی.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

متن پاییزی عاشقانه جدید با جملات دلبرانه و رمانتیک 1401

متن پاییزی عاشقانه جدید با جملات دلبرانه و رمانتیک 1401

با آمدن فصل پاییز، تبادل پیامهای عاشقانه پاییزی رونق می یابد و به همین جهت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *