طرز تهیه ساندویچ زبان با سس قارچ

در این مقاله از وبسایت نیمه شب طرز تهیه ساندویچ زبان با سس قارچ گردآوری گردیده تا به کمک آموزش آن بتوان ساندویچی خوش طعم و مقرون به صرفه را به سادگی در منزل تهیه کرد برای آموزش و یادگیری این ساندویچ فوق العاده با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

طرز تهیه ساندویچ زبان با سس قارچ

مواد لازم

زبان گوساله یک کیلوگرم (توجه: این مقدار زبان گوساله برای 10 نفر می باشد و به عبارتی برای هر ساندویچ حدود 100 گرم گوشت زبان کافی است و با توجه به تعداد نفرات می توانید این مقدار را کم یا زیاد نمایید)

پیاز یک عدد بزرگ

سیر سه حبه

برگ رزماری یک شاخه کوچک

نمک به میزان لازم

فلفل سیاه به میزان لازم

زردچوبه یک چهارم قاشق چای خوری

پودر پاپریکا به میزان لازم

آب جوش: به میزان لازم

خیارشور به میزان لازم

گوجه به میزان لازم

کاهو به میزان لازم

نان باگت 10 عدد

طرز تهیه ساندویچ زبان با سس قارچ

مراحل تهیه ساندویچ زبان با سس قارچ

مرحله اول

ابتدا فسمت های زاید زبان را جدا نمایید سپس بخوبی آن را بشویید

(توجه: سعی نمایید برای تسریع در آشپزی، زبان های پاک شده در بازار را که قسمت حلقوم و چربی های اضافه از آنها جدا شده است را تهیه فرمایید)

مرحله دوم از مراحل طرز تهیه ساندویچ زبان

در این مرحله پیازها را بصورت درشت خرد نمایید و سپس در تابه تفت دهید.

(توجه: پیازها نباید حالت سرخ شده پیدا کند و باید تنها مقداری تفت بخورد و حالت نرم پیدا کند)

مرحله سوم

در این مرحله سیرها را بصورت ورقه ای خرد می نماییم و سپس به پیازها اضافه می نماییم و پس از آن برگ های رزماری را جدا می نماییم و به مخلوط سیر و پیاز اضافه می نماییم و پس از آنکه همه مواد با هم کمی تفت خورد به آنها ادویه جات مخصوص شامل نمک و فلفل سیاه و زردچوبه را اضافه می نماییم.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه ساندویچ مرغ با سس پستو

مرحله چهارم از طرز تهیه ساندویچ زبان

مواد را به همراه زبان به دیگ زود پر منتقل می کنیم و بر روی آنها مقداری آب جوش می ریزیم و اجازه می دهیم 90 دقیقه بجوشد.

(توجه: آب جوش باید به میزانی باشد که سطح زبان را بپوشاند و اگر پس از اتمام تایم فوق، گوشت گوساله ما بافتی نرم پیدا نکرد باید به آن اجازه پخت بیشتری را بدهیم)

مرحله پنجم

پس از پخت، پوست زبان را جدا می نماییم و آن را به حالت ریش ریش خرد می کنیم.

(توجه: باید دقت نماییم زبان ها در حین پخت بسیار نرم و له نشوند و برای هر ساندویچ 100 گرم گوشت زبان را باید در نظر بگیریم)

مرحله ششم

حال در این مرحله زبان ها را به تابه ای که از قبل، درون آن روغن داغ شده بود منتقل می کنیم و تفت می دهیم.

مرحله آخر طرز تهیه ساندویچ زبان

پس از تفت خوردن زبان ها، به آن پودر پاپیریکا و مجدد پودر فلفل سیاه را اضافه می نماییم و تفت می دهیم و پس از تفت خوردن، زبان ها را به یک صافی منتقل می کنیم تا روغن اضافه آنها خارج شود و شروع به تهیه سس قارچ می نماییم برای تهیه سس قارچ لازم است که مراحل زیر را دنبال نمایید.

طرز تهیه سس قارچ

مواد لازم

قارچ 600 گرم

پیاز یک عدد بزرگ

کره 50 گرمی یک بسته

خامه نصف لیوان

شیر یک لیوان

آرد یک قاشق غذاخوری

نمک به میزان لازم

سویا سس یک قاشق غذاخوری

دانه های فلفل سفید به میزان لازم

مراحل تهیه سس قارچ

مرحله اول

ابتدا قارچ ها را بخوبی شسته و سپس بصورت نگینی ریز خرد می نماییم.

مرحله دوم

در این مرحله قارچ ها را به قابلمه ای منتقل می نماییم و اجازه می دهیم که با شعله ی متوسط گاز، آب اضافه آن بخار شود تا درون سس، قارچ طعمی واقعی پیدا کند.

مرحله سوم از طرز تهیه سس قارچ ساندویچ زبان

حال در این مرحله نوبت به پودر نمودن دانه های فلفل سفید به وسیله گوشکوب یا دستگاه آسیاب می رسد که باید بخوبی آنها را پودر نماییم.

مرحله چهارم

پس از آنکه آب قارچ ها بطور کامل تبخیر شد به آن کره و پیاز را اضافه می نماییم و تفت می دهیم و تفت زدن را تا زمانی ادامه می دهیم که پیازها مقداری نرم شوند.

مرحله پنجم

در این مرحله فلفل سفید پودر شده را به همراه خامه به مواد پیشین اضافه می نماییم و بطور مرتب هم می زنیم تا مواد سس ته نگیرد.

مرحله ششم

حال شیر و آرد را به مواد اضافه می نماییم و حدود دو دقیقه هم می زنیم.

مرحله هفتم

در این مرحله سویا سس را اضافه می نماییم و پس از اضافه نمودن یک دقیقه دیگر به فرایند تفت ادامه می دهیم.

حال سس قارچ ما آماده است و اجازه می دهیم کمی خنک شود و پس از خنک شدن و جهت اینکه سس بهتر گرفته شود آن را حداقل یک ساعت درون یخچال قرار می دهیم)

مرحله نهایی یا مرحله تکمیل ساندویج

در این مرحله ابتدا نان های باگت را برش زده و سپس کاهو، خیارشور و گوجه را خرد نمایید و پس از خرد نمودن، مقداری از زبان را در نان باگت قرار دهید و سپس بطور کامل سس قارچ را بر سطح آن پخش نمایید و در پایان در کنار زبان کاهو، گوجه و خیارشور را قرار دهید.

طرز تهیه ساندویچ زبان با سس قارچ

فواید ساندویچ زبان

آهن و روی

زبان با میزان بالای آهن و روی مزایای سلامتی را برای شما به ارمغان می آورد. روی سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند تا بدن بتواند در هنگام بیماری با عفونت مبارزه کند و آهن از کم خونی که وضعیتی است که با کاهش انتقال اکسیژن همراه است و باعث خستگی می شود جلوگیری می کند همچنین آهن می تواند به سلول ها در تولید انرژی کمک می کند ، در حالی که روی به تسریع ترمیم زخم ها کمک می کند.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه کباب مرغ با سیخ چوبی

یک وعده ساندویچ زبان حاوی 3.5 میلی گرم روی است که 44 درصد در مصرف روزانه توصیه شده برای زنان و 32 درصد در مردان می باشد. ساندویچ زبان همچنین دارای 2.2 میلی گرم آهن است که به ترتیب 28 و 12 درصد از آهن مورد نیاز روزانه مردان و زنان را تشکیل می دهد.

کولین و ویتامین B-12

محتوای کولین و ویتامین B-12 ، ساندویچ زبان را به یک برنامه غذایی مفید تبدیل نموده است.دو ویتامین کولین و B-12 در سلامت سیستم عصبی نقش دارند-ویتامین B-12 به شما کمک می کند تا میلین ایجاد شود و اعصاب توسط آن ایمن شود، در حالی که کولین جزء مواد شیمیایی مورد نیاز برای ارتباطات عصبی است. هر ساندویچ زبان 2.7 میکروگرم ویتامین B-12 به میزان مصرف روزانه افراد اضافه می کند و تنها مصرف یک وعده کامل است که به ما اطمینان می دهد که 2.4 میکروگرم روزانه مورد نیاز خود را دریافت نموده ایم.

همچنین یک وعده ساندویچ زبان حاوی 132 میلی گرم کولین است که این میزان، 24 درصد از مقدار توصیه شده روزانه کولین برای مردان و 31 درصد توصیه شده برای زنان را تامین می کند.

پروتئین کامل

گنجاندن ساندویچ زبان در رژیم غذایی، به ما در مصرف پروتئین بیشتر کمک می کند. هر وعده ساندویچ زبان حاوی 16.4 گرم پروتئین است که مانند سایر پروتئین های حیوانی ، تمام اسیدهای آمینه ضروری را تأمین و همچنین تعادل هورمونی را حفظ می کند. میزان پروتئین موجود در یک وعده ساندویچ زبان، 27 درصد نیاز روزانه یک فرد بالغ را تشکیل می دهد.

سخن پایانی

در میان خانواده فست فودها، ساندویچ زبان جز یکی از مفیدترین ساندویچ ها محسوب می شود که به دلیل فواید و خواص بی شماری که دارد مصرف آن به کودکان و بزرگسالان توصیه می شود و تنها نکته ای که در تهیه آن وجود دارد این است که باید دقت نمود که در طبخ آن حتما از زبان گوساله جایگزین زبان گاو استفاده شود چرا که زبان گاو ممکن است برای کودکان و برخی افراد بزرگسال، سنگین باشد و مشکلات گوارشی ایجاد کند.

درباره‌ی فرناز باقری

فرناز باقری هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه بوعلی سینا ، معلم هستم و به دلیل کار در محیط مدرسه، همواره در حال خواندن و یادگیری مطالب جدید هستم، و در تلاشم تا آموخته هایم را در زمینه های مختلف در وب سایت نیمه شب بنویسم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

همچنین ببینید

غذاهای نونی برای شام

برای مهمانی و دورهمی ها شام چی درست کنم که همه راضی باشند؟

زمانی که نام مهمانی و دورهمی به گوش می رسد، یک مادر ایرانی به دنبال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *