ساخت لانه پرنده با وسایل موجود در خانه

در  فصل سرما بهتر است برای پرنده هایی که در حیاط منزل تان زندگی می کنند. همچنین بسیاری از افراد هستند که از نگهداری پرندگان در منزل لذت می برند بنابراین ساخت لانه پرنده برای آن ها نیز جذاب خواهد بود لانه هایی زیبا و جالب بسازیم. شما می توانید برای ساخت لانه پرنده ها از وسایل دور ریختنی نظیر بطری پلاستیکی و چوب و نارگیل و … استفاده نمایید. شما همچنین می توانید این کار را به راحتی در منزل انجام دهید.

در این مقاله ساخت لانه پرنده با وسایل ارزان قیمت و ساده و در دسترس در خانه در اختیار شما قرار خواهد گرفت، که امیدواریم این مدل ها مورد توجه تان قرار بگیرند.

ساخت لانه پرنده 1

ساخت ابن لانه پرنده بسیار ساده است شما می توانید حتی از آن برای تزیین مانند تزیین تخم مرغ سفره هفت سین استفاده کنید. همچنین شما می توانید از این لانه پرنده کوچک در مکان های مختلف و کاربردهای مختلف استفاده کنید. مثال آن را پر از آب نبات کنید، یا درون آن برای کارت های اسامی مدعوین رو یا کنار بشقاب ها، جا کیک های کوچک و موارد دیگر.

برای ساخت لانه پرنده به این وسایل نیاز خواهید داشت:

  • کاغذهای پوشی
  • چسب حرارتی
  • یک حلقه گرد از جنس حصیر

در مرحله اول از ساخت این کاردستی خود ابتدا چسب حرارتی را کنار بگذارید تا گرم شود. سپس کاغذهای پوش خود را ب حالتی که می خواهید بسازید در آورید. باید این نکته را در نظر داشته باشید که برای فضای کافی برای چسب زدن بین کاغذهای پوشی شما وجود داشته باشد. بنابراین حداقل باید دو برایر دو برابر سایزی که می خواهید در ایتدا کاغذهای پوشی خود را قرار دهید تا بعد از چسب زدن به سایز دلخواه شما برسند.

حال شروع به قرار دادن کاغذها به حلقه دایره ای خود برای ساخت لانه پرنده کنید. ابتدا چسب داغ را مستقیماً در اطراف قسمت بیرونی حلقه دایره ای خود بزنید. هنگامی که به اندازه کافی چسب زدید، تکه های کاغذ را روی حلقه خود قرار دهید و پس از آن، کاغذهارا محکم فشار دهید. از چسب برای پر کردن قسمت های شل استفاده کنید و سپس بگذارید خشک شود. حواستان به قسمت انتهایی لانه پرنده نیز باشد زیرا باید آن را به خوبی پر کنید.

ساخت لانه پرنده

زیبایی این لانه ها این است که لازم نیست با دقت ئانه ئانه کاغذها را قرار دهید و به دقت زیادی احتیاج ندارد ، و برعکس هرچه ظاهر آن نامرتب تر باشد کاملاً بهتراست! پس از ساخت لانه پرنده لذت ببرید و آنها را با انواع چیزهای مختلف پر کنید.
مراحل را تکرار کنید و تعداد بیشتری از این لانه ها را برای مهمانی های مختلف بسازید.

ساخت لانه پرنده

ساخت لانه پرنده 2

آموزش های زیادی در اینترنت درباره ساخت لانه پرنده وجود دارد که همگی تکراری هستند در این قسمت به آموزش ساخت یک لانه پرنده جذاب می پردازیم.

برای ساخت این لانه پرنده به وسایل زیر نیاز دارید:

  • کاغذ ریش ریش
  • قیجی
  • چسب المر
  • قلم مو
  • یک کاسه به اندازه ای که می خواهید لانه پرنده شما باشد
  • پلاستیک

برای شروع به ساخت ابتدا چندین کاغذدر رنگ های مختلف را آماده کنید. سپس کاغذها را به نوارهایی به ضخامت نیم میلی متر برش می دهیم. طول نوارها از 10 سانتی متر تا 15 سانتی متر بستگی به شما دارد. سپس داخل کاسه یک پلاستیک قرار می دهیم. چسب را با آب (نصف و نصف) مخلوط کنید و تمام قسمت داخلی پلاستیک داخل کاسه را چسب بزنید. سپس نوارهای جداگانه را بردارید و آن ها را به صورت ضربدری در داخل کاسه بچینید. شروع به پر کردن لانه پرنده خود تا میزان دلخواه بکنید

در بیشتر آموزش های آنلاین گفته شده است که ابتدا نوارهای کاغذی را در چسب یا کاغذ ماشه خیس کنید، سپس آنها را در داخل کاسه پخش کنید. امااین کار جز کثیف کاری چیزی ندارد و کاغذ شروع به پاره شدن می کند. بنابراین این تکنیکی که در این مقاله گفته می شود راهکار بهتری است.

شما می توانید لای لایه این کاغذها را اضافه کنید. برای این کار با قلم مو را به چسب آغشته کنید و پس روی کاغذها بزنید و شروع به اضافه کردن لایه بعدی نوارهای کاغذی بکنید. این کار باعث می شود که لایه زیرین نیز در جای خود محکم تر قرار گیرد و لانه شما نیز محکم تر باشد. هماینطور نوارهای کاغذی بیشتری اضافه کنید شما می توانیدتا حدود چهار لایه این کار را ادامه دهید. شما می توانید نحوه چیدن نوارها را داخل تصویر مشاهده کنید. برای ساخت لانه پرنده ابتدا نوار ها نامرتب بچینید سپس آن را عرضی و بعد طولی بچینید. باید قرار گرفتن کاغذها به گونه ای باشد که از داخل کاسه سر یا ته آن ها بیرون بزند درست مانند تصویر.

اگر در حین ساخت لانه پرنده با چسب انگشتانمان بیش از حد چسبناک شد، آنها را با استفاده از دستمال کاغذی مرطوب پاک کنید.

ساخت لانه پرنده

در نیمه شب بخوانید: ساخت قلک با کارتن برای بچه ها

بعد از اینکه نوارهای کاغذی رنگارنگ را به تزیین و مقدار دلخواه خود داخل کاسه با استفاده از چسب چیدید. باید اجازه دهید چسب به خوبی خشک شود. برای این کار باید به مدت یک شب لانه پرنده را کنار بگذارید تا کامل خشک شود. سپس به آرامی و با دقت لانه پرنده را که به پلاستیک چسبیده از داخل کاسه بیرون آوردیم. بعد پلاستیک را نیز به آرامی از لانه پرنده جدا کردیم. اکنون شما یک لانه پرنده زیبا خواهید داشت که بسیار جذاب خواهد بود.

شما می توانید با رنگ ها برای ساخت این لانه پرنده بازی کنید اما رنگ آبی و قهوه ای زیبایی آن را بیشتر خواهد کرد. این لانه پرنده نیز یک دکوری زیبا برای اتاق کودک شما خواهد بود که می توانید از آن در مناسبت های مختلف استفاد کنید.

در پایان پرندگان موجودات دوست داشتنی هستند که کودکان علاقه بسیار زیادی به آن ها دارند. ساخت لانه پرنده آن هم با وسایل ساده و ارزان قیمت که در هر منزلی یافت می شود می تواند برای آن ها جذاب باشد. در این مقاله به آموزش ساخت دو لانه پرنده با کاغذ پرداختیم امید واریم از ساخت آن ها لذت ببرید.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

متن پاییزی عاشقانه جدید با جملات دلبرانه و رمانتیک 1401

متن پاییزی عاشقانه جدید با جملات دلبرانه و رمانتیک 1401

با آمدن فصل پاییز، تبادل پیامهای عاشقانه پاییزی رونق می یابد و به همین جهت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *