گل فروشی آنلاین تهران

چگونه یک خانه درختی بسازیم؟

ساخت خانه درختی یکی از چیزهایی است که بیشتر کودکان و افراد بزرگسال آرزوی داشتن آنرا دارند. زیرا میتواند به مکانی برای روزهای تنهایی و یا جمع شدن دور خانواده تبدیل شود. در واقع شما هیچگاه از داشتن یک خانه درختی زیبا خسته نمیشوید. و همواره از داشتن آن و بودن در کنار خانواده لذت میبرید.

کجا باید خانه درختی بسازیم؟

وقتی به ایده‌های خانه درختی فکر می‌کنید، درختان حیاط خود را بررسی کنید. یک چوب سخت سالم و با عمر طولانی را برای حداکثر پشتیبانی انتخاب کنید، با شاخه های حداقل هشت اینچ قطر (در صورتی که گونه از چوب نرم باشد بزرگتر). از بهترین درختان می توان به افرا، بلوط، صنوبر، راش و شوکران اشاره کرد. لازم نیست خیلی بلند باشد، فقط به اندازه کافی بلند باشد تا وقتی کسی زیر آن راه می رود سرش به آن نخورد.

ساخت خانه درختی

نکات کاربردی ساخت:

وزن و ثبات را در ذهن داشته باشید.

سکو را تا حد ممکن نزدیک به تنه بسازید، و برای استحکام بیشتر برای تحمل بارهای ناهموار، مهاربندی مورب اضافه کنید. بار را روی پایه درخت قرار دهید، نه در یک طرف. برای خانه های درختی سنگین، وزن را بین چندین درخت پخش کنید. یک خانه درختی در بادهای شدید مانند بادبان عمل می کند و بار زیادی به ریشه درخت اضافه می کند. در مناطق با باد شدید، خانه درختی خود را در یک سوم پایین درخت بسازید. هنگام ساختن روی یک تنه اصلی، سکوی اصلی را با نگه داشتن تیرها و نگه داشتن آنها از پایین تراز کنید.

در نیمه شب بخوانید:ساخت آینه‌ی دکوراتیو طرح خورشیدی

رشد درخت را محدود نکنید.

شکاف هایی را در اطراف درخت برای تطبیق حرکت و رشد درخت بگذارید ، شکاف هایی را در اطراف شاخه ها یا تنه هایی که به خانه درختی نفوذ می کنند، بگذارید. شاخه ها را با طناب، تسمه یا سیم منقبض نکنید. این می تواند درخت را خفه کند. بین تیرها و درخت فاصله بین تیرها و درخت اضافه کنید تا امکان حرکت فراهم شود. از پیچ و مهره های بزرگ بسیار بلند استفاده کنید. اگر از کف درخت می‌گذرد، فاصله دو اینچی در اطراف درخت و اگر از روی زمین عبور می‌کند یک شکاف سه اینچی در نظر بگیرید.

نحوه تراز کردن کف خانه درختی

برای ثابت نگه داشتن یک خانه درختی بزرگ، بار را روی تنه قرار دهید و وزن را بین چندین شاخه پخش کنید. اگر کف آن هم سطح باشد و بتواند کل وزن خانه درختی را تحمل کند، ساخت بقیه سازه بسیار ساده تر است.

ساخت خانه درختی

ابتدا بخش ها را روی زمین را بسازید.

ساختن بخش های اصلی روی زمین و سپس بلند کردن آنها در موقعیت آسان تر و ایمن تر است. اگر شاخه ها به مناطقی از خانه درختی نفوذ کردند، ساخت و ساز را در درختان کامل کنید.

باب لاکی کارشناس گفت: “من سکو و خانه را روی زمین مونتاژ کردم، سپس آنها را جدا کردم.” «بعد از اتصال تکیه گاه ها به درختان، سکو را تکه تکه بلند کردم و روی تکیه گاه ها مونتاژ کردم. تنها برای بالا بردن چهار دیوار و دو قسمت سقف به یک مجموعه اضافی نیاز بود. مونتاژ نهایی در درختان انجام شد.

از بست های مناسب استفاده کنید.

ساخت خانه درختی

به تکیه گاه های انعطاف پذیر اجازه حرکت دهید، به خصوص اگر از بیش از یک درخت استفاده می کنید، تا درختان بتوانند در باد حرکت کنند. پیچ و مهره ها را از میان درخت رد نکنید. از بست های زیاد استفاده نکنید یک پیچ بزرگ بهتر از تعداد زیادی پیچ یا میخ است. شما همان قدرت را به دست می آورید اما با زخم ها و یا سوراخ های کمتری بر روی درخت ایجاد میکنید‌.

در صورت امکان، خانه درختی خود را روی بست ها قرار دهید. این به درخت فضایی برای حرکت و رشد می دهد.

حتی برای خانه‌های درختی کوچک‌تر و سبک‌تر که بار روی سه یا چهار نقطه اتصال پخش می‌شود، از قطر یک اینچ یا 1-1/4 اینچ استفاده کنید.

از مسائل ایمنی خانه درختی آگاه باشید

ساختن یک خانه درختی ایده فوق العاده عجیب و غریب و زیبا است. اما مهم است که با چشمان باز وارد آن شوید و مسائل زیر را در نظر داشته باشید:

آسیب به درخت

خانه های درختی به درختان آسیب می رسانند. تردد پا باعث فشرده شدن خاک می شود که برای ریشه ها مضر است. اضافه کردن وزن در شاخه ها نیز می تواند به ریشه درخت فشار وارد کند و بست ها می توانند باعث عفونت شوند. بیشتر درختان از این سوء استفاده جان سالم به در خواهند برد، اما قبل از ساختن خانه بر روی درختی ارزشمند بیشتر فکر کنید.

چگونه آسیب درخت را به حداقل برسانیم؟

استفاده از یک یا دو زمین تکیه گاه را برای از بین بردن فشار از روی درخت را در نظر بگیرید.

ایجاد کمترین سوراخ های لازم را برای حمایت ایمن از خانه درختی انجام دهید. هر گونه آسیب به پوست درخت یک نقطه ورود بالقوه برای بیماری و باکتری است.

اتصال دهنده ها را خیلی نزدیک به هم قرار ندهید، که می تواند آن بخش از درخت را ضعیف کند. حداقل از پیچ و مهره های 3/4 اینچی با فاصله حداقل 18 اینچ به صورت عمودی و 12 اینچ به صورت افقی استفاده کنید.

از بستن کابل ها و طناب ها روی شاخه ها خودداری کنید. آنها با حرکت ساختار پوسته را برش می دهند.

در نیمه شب بخوانید:تمیز کردن نمای ساختمان با ساده‌ترین روش‌ها

صدمات

بچه ها ممکن است در هنگام بازی در خانه درختی آسیب ببینند. به هیچ عنوان خانخ درختی خود را در ارتفاعات بالاتر از هشت فوت نسازید و مطمئن شوید که ریل های ایمن و محکم بسازید. همچنین، هیچ کس نباید هنگام بادهای شدید یا رعد و برق درون خانه درختی باشد.

FavoriteLoadingپسندیدم
گل فروشی آنلاین در تهران

درباره‌ی پریا زندی

پریا زندی هستم دانشجوی رشته مهندسی برق و علاقمند به زبان انگلیسی. مدتیست که در تیم نیمه شب کار تولید محتوا میکنم و به لطف تیم نیمه شب موفق شدم مطالبی رو که ترجمه می کنم بتونم با شما به اشتراک بذارم. ممنون میشم اگر نظراتتون رو راجب مقاله هایی که قرار میدم بدونم!

همچنین ببینید

چاپ بوم چیست؟ همه آنچه که باید درباره چاپ بوم بدانید

چاپ بوم چیست و چگونه ساخته می شود؟ اگر می‌‌خواهید بدانید تابلو‌های بوم از چه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *