چگونه خاص و متفاوت باشیم؟

خاص و متفاوت بودن می‌تواند آرزوی هر فردی باشد! هرکسی که از دانش و مهارت زیادی برخوردار باشد، می‌تواند یک شخصیت قوی و مستقل به حساب آید. باید بدانید که کسانی که از دید دیگران خاص به نظر می‌آیند و ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند، همواره در تلاش هستند که تجربیات جدیدی را کسب نمایند.

برای خاص و متفاوت بودن چند معیار وجود دارد که باید آنها را رعایت کنیم؛ اغلب انسان‌ها دوست دارند که خاص و منحصربه‌فرد به نظر بیایند و دیگران را تحت تاثیر قرار دهند ولی روش‌های چگونگی انجام این کار را نمی‌دانند.

چگونه خاص و متفاوت باشیم؟ این سوالی است که ذهن افراد را درگیر می‌کند ولی نگران نباشید؛ چراکه ما در این مقاله به جواب این سوال به طور کاملی خواهیم پرداخت؛ پس با ما همراه باشید.

خاص بودن با هدف داشتن

 

8 روش خاص و متفاوت بودن از نظر شخصیت

ما در این بخش به 8 روش خاص و متفاوت بودن خواهیم پرداخت؛ امیدواریم که با مطالعه این موارد شما هم به فردی خاص تبدیل شوید.

1_ خودتان را پیدا کنید!

در نظر بگیرید که هیچ کسی نمی‌تواند به شما بگوید که چطور باید خاص و متفاوت باشید. خاص بودن مستلزم پیدا کردن خودتان است. شما باید در ابتدا اعتماد به نفس این کار را داشته باشید، به عنوان مثال باید از خود تعریف کنید و به خودتان امید بدهید. پرسیدن سوال‌هایی مثل: من دقیقا چه کسی هستم؟ چگونه می‌توانم رفتار و خصوصیات خود را بهتر کنم؟ و… به شما کمک می‌کند و چالش‌هایی را در شما به وجود می‌آورد که شما بتوانید خود را به سمت بهتر بودن سوق دهید.

شما باید ویژگی‌های خاص و متفاوت دیگران را هم شناسایی کنید و بدانید که اصلا خاص بودن به چه معنا است؟ شما باید به افرادی که فکر می‌کنید خاص هستند توجه کنید و ویژگی‌های کلیدی آن افراد را شناسایی کنید. امکان دارد در نظر شما افرادی که از حق خودشان دفاع می‌کنند یا افرادی که خودشان را وقف کارشان می‌کنند یا افرادی که هنگام مواجه شدن با سختی‌ها خوب عمل می‌کنند؛ افرادی خاص و برجسته باشند.

این موضوع برای همه افراد متفاوت است، بنابراین روی این موضوع تمرکز کنید تا بفهمید که خاص بودن در نظر شما چگونه است. توجه کنید که اگر کسی اقتدار دارد و یا از شما موفق‌تر است یا معروف، شناخته شده و مورد احترام است، به این معنا نیست که شما باید حتما از او تقلید کنید و مثل او باشید.

اگر دوست دارید تیپ شخصیتی خود را بدانید تست MBTI یک تست عالی در بین روان شناسان است.

خاص بودن با قبول شخصیت خود

2_ ظاهر شما رمز خاص بودن شماست!

لازم است که بدانید ظاهر افراد یک عامل بسیار مهم برای شروع هر ارتباطی است. باتوجه به تحقیقاتی که انجام داده‌اند به این نتیجه رسیده‌اند که ذهن افراد در هنگام ملاقات با کسی در ۳ تا ۷ ثانیه اول ظاهر آن فرد را مورد قضاوت قرار می‌دهد. بنابراین باید برای اینکه شخصی خاص باشید بهتر است ظاهر خوب و مناسبی باتوجه به شخصیت، شغل، سن و… داشته باشید و درواقع شما باید باتوجه به موقعیتی که دارید لباس بپوشید.

نکته دیگری که وجود دارد این است که لباس‌هایتان حتما باید تمیز و آراسته باشند. این نکته بسیار مهم است؛ زیرا اگر لباس شما تمیز نباشد هر چقدر هم لباس خوب یا گران قیمتی بپوشید باعث می‌شود جوری به نظر بیایید که انگار از آداب اجتماعی دور هستید.

3_ از مورد قضاوت یا مورد تمسخر قرار گرفتن ترسی نداشته باشید!

شما نباید از اینکه دیگران شما را مورد قضاوت و تمسخر قرار دهند بترسید و به همین دلیل خود واقعیتان را سانسور کنید. البته گاهی‌ اوقات آن‌طور که شما فکر می‌کنید نیست و هیچ کسی شما را قضاوت نمی‌کند ولی شما با اهمیت دادن بیش از حد به نظر دیگران، خودتان را آزار می‌دهید. در بعضی مواقع هم واقعا دیگران شما را تمسخر و قضاوت می‌کنند که در این صورت، بهتر است دلیل این کار آنها را بپرسید و واقع گرایانه عمل کنید.

یادتان باشد که اگر شما رفتار خوبی دارید و یا حرفی می‌زنید که مناسب و معقول است، از هیچ‌کسی نترسید و خجالت نکشید. چراکه شما اصلا مقصر نیستید، بلکه مقصر کسی است که به خودش اجازه می‌دهد رفتاری ناشایست و تمسخرآمیزی با شما داشته باشد.

4_ برای خود هدفی داشته باشید!

اولین گام برای رسیدن به آرزوهایتان شناسایی و انتخاب هدف است. پس شما باید وقتی که ارزش‌های خود را شناسایی کردید، هدف خود را تعیین کنید. همچنین شما باید بدانید که قصد انجام چه کاری را دارید؟ می‌خواهید چه حسی داشته باشید؟ یا چطور می‌توانید به اهدافتان دست یابید؟

شما برای خاص و متفاوت بودن باید ابتدا سعی کنید خودتان باشید و به یک شخصیت ایده‌آل از شخصیتی که دوست دارید تبدیل شوید. شما هر کاری را که دوست دارید می‌توانید انجام دهید زیرا هر انسانی یک شخصیت مستقل دارد و حق دارد که برای خود یک هدف داشته باشد تا در زندگی اش موفق شود.

کار دلخواهتان را انجام دهید، کسی نمی‌تواند جلوی شما را بگیرد و شما را متوقف کند. باید بدانید که اغلب مواقع این خود شما هستید که برای رسیدن به آرزوهایتان مانع می‌شوید. اهداف به زندگی شما جهت می‌دهند و شما باید به عنوان یک فرد مستقل نباید خود را دست کم بگیرید.

5_ تحت تاثیر دیگران قرار نگیرید!

شما نباید تحت تاثیر احساسات دیگران قرار بگیرید؛ چراکه تمرکز زیاد بر رفتار دیگران شما را از خودتان دور می‌کند و شما در این صورت نمی‌توانید خاص و متفاوت باشید. احساسات افراد خیلی راحت و زود سرایت پیدا می‌کند و معاشرت و ارتباط با افراد تقریبا پس از مدتی باعث می‌شود که شما هم شبیه به آنها شوید. برای همین است که می‌گویند برای اینکه می‌خواهی کسی را بشناسی او را از دوستش بشناس! البته گاهی اوقات احساسات افراد تاثیر مثبتی روی آنها می‌گذارد ولی نباید شما خودتان و احساسات خودتان را نادیده بگیرید و از آن افراد تقلید کنید؛ سعی کنید خودتان برای خودتان تصمیم بگیرید.

تاثیر نپذیرفتن از شخصیت بازیگران

6_ به نظرات دیگران احترام بگذارید!

شما باید علاوه بر حفظ عقاید خود به نظرات و عقاید دیگران هم احترام بگذارید و حرف آنها را هم بشنوید تا بتوانید خاص و متفاوت به نظر بیایید. همیشه حرفی بزنید که برای دیگران موثر واقع شود؛ درواقع باید همواره قبل از هر گفت‌و‌گو به آنچه که قرار است بگویید، فکر کنید و سپس شروع به صحبت کردن کنید؛ حرف کسی را قطع نکنید و به صحبت‌های سایر افراد هم بادقت گوش دهید.

در بعضی مواقع هم بهتر است که سکوت کنید و اگر با کسی به بحث پرداختید با منطق و ادب حرف بزنید. گاهی اوقات شما فقط برای اینکه خواسته‌اید چیزی گفته باشید حرف می‌زنید و گاهی اوقات هم همراه با جمع وارد بحث غیبت می‌شوید و نمی‌توانید مخالفت خود را درمورد غیبت کردن اعلام کنید. برعکس شما باید در این مواقع نظر اصلی خود را مطرح کرده و باید با آنها مخالفت کنید.

7_ همواره اعتماد به نفس داشته باشید که رمز اشگار خاص بودن است!

شما برای اینکه یک فرد خاص و متفاوت به نظر بیایید باید حتما اعتمادبه‌نفس داشته باشید. شما باید خودتان تصمیم بگیرید و به قول‌هایی هم که داده‌اید عمل کنید. اگر برای هر کاری بهانه می‌آورید و یا نمی‌توانید از کلمه نه استفاده کنید و یا سعی دارید از دیگران تقلید کنید، باید بدانید که اعتمادبه نفس بالایی ندارید.

بنابراین شما باید باجرئت و شجاع باشید و سعی کنید که خود را تغییر دهید تا به فردی بااعتمادبه‌نفس، جذاب و خاص تبدیل شوید.

شجاع و قوی شدن کمی زمان بر است ولی شما می‌توانید این کار را انجام دهید؛ البته به شرطی که هرگز خود را دست کم نگیرید. توجه کنید که بالا بردن اعتمادبه‌نفس یک فرایند می‌باشد و زمانی برای بالا بردن اعتمادبه‌نفس لازم است.

سعی کنید به کسی یا چیزی وابسته نباشید؛ زیرا از بین بردن وابستگی کمی سخت ولی شدنی است. شما باید برخی عادات را در خود از بین ببرید به عنوان مثال کارهایی را که قبلا برای خوشحالی دیگران انجام می‌دادید را کنار بگذارید و به خودتان سخت نگیرید.

8_ همیشه و در هر زمانی به دنبال پیشرفت باشید!

همه افراد به شخصی که میزان تحصیلات و یا دانش و تجربه بالایی دارد احترام می‌گذارند و آن شخص در نظر آنها درواقع شخصیتی قوی و تاثیرگذار است. درواقع کسانی که همیشه به دنبال یادگیری مسائل جدید و تجربیات تازه هستند، جذاب به نظر می‌آیند.

اگر می‌خواهید خاص و متفاوت به نظر بیایید اطلاعات عمومی خود را بالا ببرید و همیشه در زندگی خود به دنبال پیشرفت و یادگیری چیزهای جدید باشید.

پیشرفت رمز متفاوت بودن

کلام آخر

شما با مطالعه موارد بالا باید فهمیده باشید که با یادگیری چیزهای جدید و به چالش کشیدن خود می‌توانید خاص و متفاوت باشید. حواستان باشد که شما هرگز به آن صورت خاص نیستید که اصلا اشتباه نکنید، به هر حال هر انسانی جایزالخطا است. شما باید به خودتان برای زندگی خوب، فرصت دهید و بدانید که زندگی شما فقط متعلق به خود شما است نه کسی دیگر؛ پس همیشه خودتان باشید و اگر کسی پیدا شد که شما را آن چنان که هستید قبول کند، او شما را برای منفعت خود نه و فقط خود شما را دوست دارد. با انجام این کار ممکن است برخی از اطرافیانتان را ازدست دهید ولی فرد واقعی زندگی خود را پیدا می‌کنید.

امیدواریم که این مقاله موردپسند شما عزیزان واقع شده باشد و بتوانید با انجام مراحلی که ذکر شد خاص و متفاوت بودن را در خود تقویت کنید!

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

شخصیت رمزآلود مردان بتا که باید بدانید!

شخصیت هر فرد او را از دیگران متمایز می‌کند و به همین خاطر، تیپ‌های شخصیتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *