تاریخ هالوین در سال 1400؛ ایده ها و عکس های جذاب از هالوین

هالوین یک تعطیلات است که هر سال در 31 اکتبر جشن گرفته می شود. هالوین امسال ( 2021) در روز یکشنبه 31 اکتبر اتفاق می افتد. ریشه این جشن به آیین باستانی سامهِین یا شامِهین (Samhain) باز می‌گردد. و مربوط به زمانی است که مردم برای دفع ارواح آتش روشن می کردند و لباس های خاص و ترسناک می پوشیدند. در این مقاله علاوه بر مشاهده تاریخ دقیق هالوین 1400 عکس ها و ایده های جالبی را برای این جشن مشاهده میکنید.

تاریخ هالوین ۱۴۰۰

تاریخ های دقیق برای هالوین 1400:

تاریخ جشن هالوین 1400 در تقویم شمسی :

یکشنبه ۹ آبان ماه سال ۱۴۰۰

تاریخ جشن هالوین 1400 در تقویم قمری : 

۲۴ ماه ربیع الاول سال ۱۴۴۳

تاریخ جشن هالوین 1400 در تقویم میلادی  :

۳۱ اکتبر سال ۲۰۲۱

در نیمه شب بخوانید:بهترین فیلمهای ترسناک 2021

ریشه های باستانی هالوین

ریشه های هالوین به جشنواره سلتیک باستانی Samhain برمی گردد. سلت ها ، که 2000 سال پیش زندگی می کردند ، بیشتر در ناحیه ای که امروزه ایرلند ، انگلستان و شمال فرانسه است ، سال نو خود را در 1 نوامبر جشن میگرفتند.

این روز پایان تابستان و زمان برداشت محصول و آغاز زمستان تاریک و سرد بود ، زمانی از سال که اغلب با مرگ انسان ها همراه بود. سلت ها معتقد بودند که شب قبل از سال جدید ، مرز بین جهان زنده و مرده محو میشود. و در شب 31 اکتبر آنها Samhain را جشن میگرفتند ، زیرا آنها معتقد بودند که در این زمان ارواح مردگان به زمین بازمیگردند.

سلتها علاوه بر ایجاد مشکل و صدمه به محصولات ، تصور می کردند که وجود ارواح ماورایی باعث می شود تا بتوانند در مورد آینده پیش بینی کنند. این پیشگویی ها برای مردمی که کاملاً به جهان طبیعی متغیر وابسته هستند ، منبع مهمی از آسایش در طول زمستان طولانی و تاریک بود.

برای گرامیداشت این رویداد ، دروئیدها آتش های مقدس بزرگی را برپا میکردند ، جایی که مردم برای سوزاندن محصولات و حیوانات به عنوان قربانی برای خدایان سلتی جمع میشدند. در طول جشن ، سلت ها لباس هایی می پوشیدند که معمولاً از سر و پوست حیوانات تشکیل شده بود.

هنگامی که جشن به پایان رسید ، آنها آتش کوره خود را که شب قبل آن را خاموش کرده بودند ، دوباره از آتش مقدس روشن میکردند تا در زمستان آینده از آنها محافظت کند.

آیا میدانستید؟ یک چهارم شیرینی هایی که سالانه در ایالات متحده فروخته می شود برای هالووین خریداری می شود.

حال که منشا اصلی هالوین را متوجه شدید ، شاید از خود بپرسید چرا امروزه علیرغم اعتقاد نداشتن به هالوین آنرا جشن میگیریم؟

در واقع این یک جشن زیبا و پرشور و عجیب غریب است که سالیان سال در بیشتر کشورهای جهان برگزار میشود. چیزی که این جشن را خاص میکند ، پوشش های ترسناک و خاص کدو تنبل ترسناک و سبک برگزاری آن است. همچنین بیان داستان های ارواح و شیطان های مختلف در اواسط قرن نوزدهم ، و برگزاری جشن های سالانه پاییزی معمول بود ، اما هالوین هنوز در همه کشورهای جهان جشن گرفته نمی شد. در نیمه دوم قرن 19 ، آمریکا مملو از مهاجران جدید شد. این مهاجران جدید ، به ویژه میلیون ها ایرلندی که از قحطی سیب زمینی از ایرلند فرار کردند ، به محبوبیت جشن هالوین در سطح ملی کمک کردند. بعد ها این جشن به کشورهای دیگر هم راه یافت.

آیا میدانستید؟ بیشتر مردم برای حیوانات خانگی خود لباس می خرند. آمریکایی ها در سال 2019 490 میلیون دلار برای لباس حیوانات خانگی خود هزینه کرده اند که بیش از دو برابر سال 2010 است.

رسم و رسومات مهم این جشن:

هالوین ۱۴۰۰

کسانی که در این جشن شرکت میکنند ، باید با لباس های ترسناک و عجیب غریب و  آرایش ها و گریم های ترسناک تا سه شب در این جشن حضور بیابند.کودکان در این مراسم اهمیت خاصی دارند زیرا بخش مهمی از مراسم نتعلق به کودکان است. در این جشن کودکان با قاشق در خانه همسایه ها میروند و از آنها درخواست شکلات و آجیل و آبنبات میکنند و تا اواسط شب به جمع اوری آجیل و آبنبات می پردازند.

بیشترین رنگ هایی که در این جشن استفاده میشوند؟

رنگ های نارنجی و مشکی از رنگ های اصلی این جشن هستند. این دو رنگ نیز یادگار مراسم سنتی سلتی هاست: رنگ سیاه نشانه مرگ تابستان است و نارنجی هم نماد فصل برداشت محصولات پاییزی است.

در انتها چندین ایده و عکس برای برگزاری جشن هالوین خود مشاهده میکنید:

در روز هالوین چگونه میز خوراکی ها را دیزاین کنیم؟

تزیین هالوینی میز خوراکی

در روز هالوین دست شما باز است و ایده هایی که میتوانید به کمک آنها خوراکی و نیز خود را دیزاین کنید فراوان است. کافی است کمی خلاقیت داشته باشید. ایده های شما هر چه ترسناک تر و خلاقانه تر باشد پرطرفدارتر خواهد بود. از رنگ قرمز به عنوان نماد خون استفاده بسیاری کنید. همچنین همانطور که در تصویر مشاهده میشود میتوانید از چشم های انسان دست اسکلت و… نیز استفاده کنید.

دیزاین هالوین

خلاق بودن ساده و راحت است فقط به خود شما بستگی دارد برای مثال همانطور که در عکس بالا مشاهده میشود دراوردن همبرگر به شکل عنکبوت ساده و آسان و در عین حال ترسناک است و میتوانید یکی از بهترین ایده های ممکن برای دیزاین ترسناک میز شام شما باشد.

تاریخ هالوین ۱۴۰۰

تاریخ هالوین 1400 را در بالای مقاله ذکر کردیم. شما میتوانید در شب ۹ آذر مهمانی شام برگزار کنید و از ایده های ترسناک برای دیزاین میز شام خود استفاده کنید. میتوانید با قرار دادن دست اسکلت داخل بشقاب ها و استفاده بسیار از رنگ مشکی میز شام خود را به ترسناک ترین شکل ممکن دربیاورید.

سینی هالوینی

سینی خوراکی و میوه هم بخشی از مهمانی شما میباشد ، اگر خلاق باشید سینی خود را به شکل عنکبوت یا اسکلت درمیاورید.

ایده برای پوشیدن لباس های هالوینی:

تاریخ هالوین ۱۴۰۰

یکی از جذاب ترین بخش های هالوین پوشیدن لباسهای خاص و ترسناک آن است. با توجه به تاریخ هالوین 1400 این جشن در روزهای سرد پاییزی قرار گرفته توجه کنید اگر در فضای باز هستید لباسهای گرم بپوشید. با یک پیراهن مشکی و شلوار و ارایش خاص میتوانید ساده ترین استایل هالوینی ممکن را داشته باشید.

تاریخ هالوین ۱۴۰۰ لباس جذاب هالوین

جادوگرها همیشه ترسناک معمایی و جذاب هستند. پوشیدن یک دست لباس جادوگری برای هالوین انتخاب خیلی خوبی است. اگر بتوانید با لباسهای ساده ایی که در خانه دارید نظیر چادر مشکی و… یک دست لباس جادوگری درست کنید این یک ایده عالی برای جشن هالوین است.

ست مادر دختری جذاب هالوین

شاید استفاده از ایده های خیلی ترسناک برای کودکان مناسب نباشد اگر به دنبال ست مادر دختری جذاب برای این جشن هستید ایده بالا انتخاب خوبی است. در کل سعی کنید از انتخاب لباسها و ارایش های خیلی ترسناک پرهیز کنید زیرا ممکن است تاثیرات بدی برای ذهن کودک شما داشته باشد.

این هم یکی دیگر از ایده های جذاب و ساده هالوین برای زوج هاست که دوست دارند لباسهای تقریبا همسان بپوشند.

لباس هالوین پسرانه

لباس ترسناک هالوینی پسرانه هم ساده است. استفاده از لباسهای تناژ مشکی به همراه گریم ترسناک انتخابی عالی است.

لباسهای هالوین

یکی از ترند های جدید امسال سریال اسکوید گیم است. امسال و در تاریخ هالوین 1400 پیش بینی میشود بسیاری از افراد لباسهای این سریال را بپوشند. چندین سال است که افراد در روز هالوین لباسهای شخصیت های فیلم های معروف و یا شخصیت های کارتونی معروف را میپوشند. اگر امسال جشن هالوین دارید پوشیدن لباسهای این فیلم ایده خیلی جذاب و نابی است.

در نیمه شب بخوانید: معرفی و نقد سریال پر بیننده بازی مرکب (Squid game)

آرایش و گریم هالوین:

گریم هالوین ۲۰۲۱

یکی از چالش های هالوین انتخاب ارایش و گریم ترسناک و مناسب است. با استفاده از خط چشم خود میتواتید از کشیدن خط چشم های ترسناک و یا سایه مشکی استفاده کنید. خط چشم خفاشی یکی از معروف ترین گریم های ممکن برای افراد در هالوین است.

گریم تار عنکبوت همراه با رژ مشکی هم یوی دیگر از ترند های گریم هالوین است.

و در انتها نیز گریم خون آشام را مشاهده میکنید. همانطور که میدانید خون آشام ها یکی از پرطرفدارترین موجودات ترسناک بین افراد جوان است. همچنین این یکی از ساده ترین گریم های ممکن است. شما با یک رژ قرمز ساده به راحتی میتوانید خون آشام شوید. اگر به جشن هالوین دعوت شده اید، حتما این گریم پرطرفدار و زیبا را امتحان کنید.

در نیمه شب بخوانید:آرایشگاه های تهران | معرفی بهترین سالن های زیبایی تهران + آدرس

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

30 ایده عالی برای سوپرایز عشقتان در روز ولنتاین

30 ایده عالی برای سوپرایز عشقتان در روز ولنتاین

با نزدیک شدن به ولنتاین، کم کم ویترین مغازه ها پر از هدایایی از جمله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *