ایده های با مزه کاردستی با چوب کبریت

ساختن کاردستی از مواد غیر متعارف یکی از کارهای جذاب به خصوص برای کودکان است. خواه یک کاردستی که می سازید تزئینی باشد، یا کاربرد داشته باشد و یا حتی صرفاً برای سرگرمی ساخته شود، خیلی از افراد از ساختن چیزهایی لذت می برند اگر موادی که استفاده می کنند موادی باشند که مردم به فکرشان خطور نمی کند که بتوان آنها را به چیز دیگری تبدیل کرد. . ساخت کاردستی با چوب کبریت یکی از همین وسایل است.

در این مقاله چند کاردستی با چوب کبریت را برای شما فراهم کردیم که بسیار خلاقانه است. امیدواریم از ساخت آن ها و جزییات زیبای آن لذت ببرید.

زیر لیوانی با چوب کبریت

برای ساخت این کاردستی با چوب کبریت شما به وسایل زیر نیاز دارید:

 • مقوا
 • تقریبا 200 کبریت سوخته (برای انجام هر سه طرح)
 • چسب ماتیکی
 • قیچی
 • قوطی اسپری فینیش چوب پلی اورتان
 • رنگ اکریلیک مشکی
 • قلمو
 • اب
 • لیوان آب
 • سینی رنگ

برای شروع ابتدا الگو را در امتداد خطوط بیرونی آن برش دهید.

طرح کلی را روی یک تکه مقوا بکشید یا در صورت تمایل یک مربع با خط کش بکشید. حالا شکل را ببرید و آن را روی مربع خود بکشید. اگر طراحی که مخصوص به خود را داریدد، به جای آن، شکل خود را بکشید.

کاردستی با چوب کبریت

مربع های مقوایی را برش دهید. در زیر چند نمونه شکل دیگر را مشاهده می کنید که می توانید از آن ها برای ساخت کاردستی با چوب کبریت خود استفاده کنید.

شکل مشخص شده را با کبریت پر کنید و در صورت نیاز آنها را به طول دلخواه ببرید تا به اندازه شکل شما درآیند. پس از انجام این کار، روی کبریت ها را با رنگ مشکی که با آب رقیق شده بمالید. نگران رنگ گرفتن مقوای خود نباشید. زیرا در مراحل بعد آن را با چوب کبریت می پوشانید.

بقیه مربع خود را با کبریت های سوخته رنگ نشده پر کنید. روی کار را با اسپری پلی اورتان اسپری بپوشانید. این کار را سه بار انجام دهید و بین هر لایه چند ساعت صبر کنید تا خشک شود.

کاردستی با چوب کبریت

حال این کاردستی با چوب کبریت زیبای خود را روی میز بگذارید و روی آن قهوه سرو کنید و از آن لذت ببرید.

ساخت ستاره با چوب کبریت

برای ساخت این کاردستی با چوب کبریت به مقوا، چوب کبریت و چسب نیاز دارید.

در ایتدا مقوای خود را بیاورید و 4 چوب کبریت را همانند علامت به اضافه روی مقوا با چسب بچسبانید.

حالا 1 چوب کبریت را در حالت افقی در مرکز دو ضلع علامت به لاوه مشابه با تصویر بچسبانید.

کاردستی با چوب کبریت

سایر چوب کبریت ها را به موازات این چوب کبریت افقی که در بین دو ضلع به علاوه چسبانیدید، بچسبانید. مراقب باشید که انتهای همه چوب کبریت ها که فاقد سر گوگردی است به ضلع چوب کبریت که به صورت علاوه است کاملا مماس باشد. درست مانند تصویر:

کاردستی با چوب کبریت

این کار را برای اضلاع دیگر انجام دهید و به همین ترتیب کل الگوی خود را با چوب کبریت پر کنید.

مقوای باقی مانده را که خالی مانده  از همه طرف برش دهید.اکنون کاردستی با چوب کبریت شما که یک قطعه هنری زیبا است، آماده است. اگر بخواهید آن را به دیوار خود آویزان کنید، می توانید یک نخ ضخیم پشت آن بچسبانید. شما می توانید بسیاری از الگوها و شکل های زیبا را از چوب کبریت بر اساس همین ایده بسازید.

ساخت آویز دیواری با چوب کبریت

برای ساخت این آویز به این وسایل نیاز دارید:

 • مقوا
 • تیزبر
 • چوب کبریت
 • مهره و مروارید
 • چسب، مداد

مراحل ساخت:

ابتدا مقوا را بردارید حالا یک چوب کبریت بردارید و به اندازه طول آن روی مقوا علامت بزنید. یک خط مستقیم بکشید. مقوا را با استفاده از کاتر برش دهید. 8 عدد از این مقواها را ب اندازه طول چوب کبریت ببرید.

حالا تکه های مقوا را بردارید و  دو طرف آن را به اندازه 4 سانت علامت بزنید. یک خط اریب از روی علامت ایجاد کنید و آن را با کاتر برش دهید.حال شما تکه های مقوای شکلی شبیه الماس دارید. به همین ترتیب، تمام قطعات مقوا را برش دهید.

روی تکه های مقوای الماسی شکل چسب بزنید و چوب کبریت ها را روی آن بچسبانید. به همین ترتیب، تمام چوب های کبریت را به درستی روی مقواها بچسبانید.

یک تکه مقوا بردارید و تمام تکه های مقوای الماسی شکل را روی آن قرار دهید و به شکل گل در بیاید. یک پرگار بردارید و آن را در مرکز گل قرار دهید. قسمت بالای گلبرگ را با انتهای دیگر که در مرکز قرار گرفته است، اندازه گیری کنید. حالا گل را بردارید و دایره ای با استفاده از پرگار ایجاد کنید. با استفاده از کاتر آن را برش دهید.

کاردستی با چوب کبریت

حالا یک مقوای دیگر بردارید و روی آن کمانی را علامت بزنید که بین دو گلبرگ گل قرار بگیرد. 7 کمان را روی مقوا برش دهید.

حالا چوب های کبریت را بردارید. چوب های کبریت را با استفاده از مقداری چسب روی خطوط صاف قوس بچسبانید. وقتی روی هر دو انتهای شکل قوس را چسباندید شروع به پر کردن وسط آن کنید، یک چوب کبریت دیگر بردارید و کنار آنها قرار دهید و لبه های چوب کبریت را را به اندازه طول قوس برش دهید طوری که چول کبریتت از شکل بیرون نزند. این کار را تا جایی ادامه دهید که کل قوس را بکامل بپوشانید. تمام کمان ها را با استفاده از چوب کبریت به روش مشابه پر کنید.

حالا یک مقوای براق بردارید. روی مقوای دایره ای شکل چسب بزنید و ورق براق را روی آن بچسبانید. نوارهایی را ازمقوای براق جدا کنید و آن را در دو طرف مقوا بچسبانید.

حال سنگ ها و مرواریدهای خود را بردارید و مشابه با عکس یا هرطور که مایلید شروع به تزیین وسط کاردستی با چوب کبریت خود کنید.

حالا گلبرگ های گل مقوایی را بردارید. دور تا دور مهره را در مرکز با گلبرگ ها پر کنید و آنها را در فاصله خاصی بچسبانید. کمان ها را بردارید و بین دو گلبرگ روی لبه مقوا بچسبانید.

حال منگوله برای آویز خود با استفاده از قوس و مرواریدها بسازیذ و آن را آویزان کاردستی خود کنید. سپس با استفاده از نخ برای آویز خود حلقه بسازید.

کاردستی با چوب کبریت

در پایان در این مقاله به آموزش ساخت کاردستی با چوب کبریت پرداختیم که می تواند هم برای کودکان و هم بزرگشالان جذاب باشد. برای خواندن مقالات بیشتر درباره ایده هایی جذاب برای سرگرمی کودکان در خانه به مقالات دیگر مراجعه کنید.

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی مهسا رسولی

همچنین ببینید

قلک با بطری

درست کردن قلک با بطری برای کودکان

قلک یکی از وسایل مورد نیاز و کلربردی است که والدین می توانند با استفاده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.