درست کردن قلک با بطری برای کودکان

قلک یکی از وسایل مورد نیاز و کلربردی است که والدین می توانند با استفاده از آن، به کودکان از سنین خردسالی با نحوه پس انداز پول نمودن آشنا نمایند.  قلک های موجود در بازاردارای  تنوع زیادی هستند که می توانید آن ها را به صورت آماده را خریداری کنید اما والدین خوش ذوق سعی می کنند خود اقدام به ساختن قلک برای بچه ها نمایند و کودکان را نیز با روش های ساخت قلک های جالب و زیبا آشنا کنند. برای ساخت قلک می توان از انواع وسایل دور ریختنی استفاده کرد که هزینه پایینی دارد. بطری یکی از این وسایل است که در تمام خانه ها یافت می شود. شما می توانید از انواع بطری برای ساخت قلک استفاده کنید. در ادامه چند نوع روش ساخت قلک با بطری را معرقی می نماییم که شما با الگوبرداری از این آموزش ها و استفاده از ایده های خلاقانه خود می توانید اقدام به ساختن انواع قلک نمایید.

ساخت قلک با بطری خوکی

برای ساخت این قلک با بطری جذاب شما به این وسایل نیاز دارید:

 • بطری تمیز
 • رنگ
 • چشم عروسکی
 • کاغذ
 • چسب
 • پاک کننده لوله آزمایشگاه

در مرحله اول از ساخت این قلک با بطری، یک بطری خالی و تمیز را بیاورید و بزرگسالان به کمک کودکان یک شکاف در بالای بطری این قلک برای وارد کردن پول ایجاد کنند.

حال در مرحله بعد نوبت به رنگ کردم می رسد شما میتوانید بطری را به تنهایی رنگ کنید یا دور آن را در کاغذ رنگی بپیچید – این به شما بستگی دارد! هرچند رنگ کردن جلوه زیباتری به کار می بخشد.

حال نوبت به ساخت اعضای بدن این قلک با بطری است. برای ساخت اجزای بدن خوک یک دایره از کاغذ رنگی برش دهید و آن را به درب بطری بچسبانید تا خرطوم شود. می توانید خود خرطوم را مستقیما روی در بطری نقاشی کنید. برای ایجاد گوش های خوک، باید شکل برگ کاغذ را در آورید. برای این کار می توانید از یک مربع کمک بگیرید و نصف شکل را روی آن بکشید سپس کاغذ را ببرید و شکل کامل گوش ایجاد می شود. . سپس دو شکاف را در دو طرف بطری برش دهید. هر زبانه گوش را در یک شکاف قرار دهید.

قلک با بطری

حال برای ساخت دم، یک نوار یا پاک کننده لوله را فر کنید تا یک دم درست کنید و روی آن بچسبانید یا فرو کنید. حال برای ایجاد چشم، ازچشم های عروسکی استفاده  کنید و آن را با چسب به قلک با یطری خود بچسبانید یا حتی می توانید سکل چشم را خودتان روی کار بکشید.

قلک با بطری

برای صاف ایستادن قلک خود می توانید برای آن پا درست کنید. برای این کار چهار درب بطری را به عنوان پاها برای خوک به پایین قلک بچسبانید.

و تمام اکنون قلک با بطری شما آماده است.

ساخت قلک مینیونی با بطری

از آن جا که مینیون ها شخصیت هایی جالب برای کودکان و حتی بزرگسالان هستند ساخت قلک با بطری به طرح مینیون بسیار جذاب خواهد بود. برای ساخت این قلک با بطری به این وسایل نیاز دارید:

 • بطری به شکل زیر مانند بطری روغن
 • رنگ اسپری زرد
 • رنگ کاردستی آبی
 • چسب برق
 • مقوا
 • رول دستمال توالت

در مرحله اول ساخت این قلک با یطری، باید بطری را شسته و برچسب ها را بکنید. اگر با کندن چسب برچسب مشکل دارید، مقداری مایع ظرفشویی را به یک پارچه مرطوب آغشته کنید و روی محل چسب بکشید تا چسب شل شود.

با استفاده از رنگ اسپری زرد،بطری را رنگ کنید. به این صورت که دو لایه رنگ روی آن اسپری کنید و اجازه دهید هر لایه که رنگ می کنید، به مدت ده دقیقه خشک شود.

قلک با بطری

در مرحله بعد، با استفاده از تصاویر  آماده مینیون ها یا همین تصویری که در عکس مشاهده می کنید، به عنوان راهنما، لباس مینیون را با رنگ آبی بکشید.

حال باید چشم های این قلک را درست کنید. اما در ابتدا باید اجازه دهیدکه لباس به رنگ آبی خشک شود. برای کشیدن دایره چشم از یک رول دستمال توالت قدیمی استفاده کنید و یک دایره روی مقوا بکشید. از مقوای سفید برای چشم استفاده کنید زیرا برای سفیدی چشم به رنگ سفید نیاز خواهید داشت.

پس از کشیدن دایره با کمک رول دستمال توالت، دو دایره کوچکتر را داخل اولین دایره ها بکشید تا لبه های چشم یا عینک مینیون ها تکمیل شود. سپس، با استفاده از یک ماژیک زرد یا رنگ زرد  پلک مینیون ها را بکشید مطابق با تصویر. سپس با استفاده از یک نشانگر مشکی و قهوه ای قسمت های داخلی چشم، کره چشم و عنبیه را نقاشی کنید. سپس چشم ها را روی بطری در جای مناسب بچسبانید.

پس از آن که چشم ها را چشباندید و خشک شد، و همچنین بطری رنگ شده خشک شد، با کمک یک نوار چسب برق مشکی در اطراف ناحیه ای که چشم ها را قرار داده اید یک تکه نوار بکشید که به عنوان دسته عینک عمل می کند.

قلک با بطری

سپس با استفاده از تیغ یک شکاف سکه در پشت بطری ایجاد کنید. اندازه آن باید به اندازه سکه و پول باشد. بعد از آن می توانید جزئیات مینیون را اضافه کنید. مثال می توانید به لباس های مینیون یک سری جزییات اضافه کنید همانند دکمه و بند لباس که آن را واقعی تر کند و یک لبخند روی بطری بکشید. قلک با بطری

و تمام اکنون قلک با بطری به شکل مینیون شما آماده است. شما می توانید از شخصیت های کارتونی دیگر ایده بگیرید و روی قلک خود پیاده کنید.

ساخت کاردستی با مواد دور ریختنی یک سرگرمی و یکی از روش های کم خرج برای کودکان است. قلک پول یکی از وسایل کاربردی و جالب است که اغلب والدین سعی می کنند با تهیه آن، کودکان را از سنین خردسالی با نحوه پس انداز نمودن آشنا نمایند. ساخت قلک با بطری های متنوعی انجام می شود. شما می توانید ساخت قلک را با بطری های شیر، آب معدنی، بطری نوشابه و حتی بطری مواد شوینده درست کنید

در پایان شما با ساخت قلک با بطری آشنا شدید چنان چه علاقمند به ساخت قلک هستید با وسایل دیگر هستید، در نیمه شب بخوانید: ساخت قلک با کارتن برای بچه ها

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

متن پاییزی عاشقانه جدید با جملات دلبرانه و رمانتیک 1401

متن پاییزی عاشقانه جدید با جملات دلبرانه و رمانتیک 1401

با آمدن فصل پاییز، تبادل پیامهای عاشقانه پاییزی رونق می یابد و به همین جهت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *