آموزش چاپ روی تیشرت به روش های مختلف

برای طراحی خلاقانه و سفارشی یک لباس همانند تیشرت، نیازی نیست که یک طراح مد باشید. ما در این مقاله ایده هایی جذاب و جالب روش های چاپ تیشرت برای شما آماده کرده ایم. انجام این ایده های چاپ تیشرت بسیار آسان و سرگرم کننده است شما با انجام آن ها نی توانید تیشرت های قدیمی و ساده خود را به یک تیشرت جالب و منحصر به فرد تبدیل کنید که می توان هر روز آن را در مکان های مختلف پوشید. قبل از شروع روش های چاپ تی شرت، تی شرت خود را از قبل بشویید تا هرگونه آلودگی یا باقیمانده نرم کننده پارچه از بین برود. این کار به این علت است که رنگ‌ها و نشانگرها راحت‌تر روی لباس نقش بگیرند.

چاپ تی شرت به روش گره زدن

این روش چاپ روی تی شرت که در گذشته مد بود باز هم به صنعت مد برگشته است. یک تیشرت سفید و یک کیت رنگ یا اسپری پارچه تمام چیزی است که برای ایجاد این لباس معمولی ولی در عین حال جذاب نیاز دارید. البته توجه داشته باشید که طرح کم و مینیمال بسیار زیباتر از طرح های شلوغ است.

وسایل مورد نیاز:

 • یک تی شرت ساده
 • کش پلاستیکی
 • اسپری پارچه

تیشرت را با آب خیس کنید، زیرا این کار باعث می‌شود که رنگ بیشتر پخش شود. آن را صاف تخت کنید و سپس از قسمت جلوی تیشرت شروع به چرخاندن آن با استفاده از دستان خود و به صورت دایره ای کنید. به چرخش ادامه دهید تا به شکل یک رول بلند درآید. کش های لاستیکی را دور رول تیشرت با فاصله چند سانتی متر بپیچید. هر چه رول را محکم تر ببندید، قسمت های کمتری رنگ می خوردند و قسمت های سفید بیشتری باقی می ماند. رول شلتر به معنای رنگ بیشتر روی تیشرت است. شروع به اسپری کردن روی  رول تیشرت کنید و هر دفعه یک رنگ را اسپری کنید. تیشرت را بچرخانید تا قسمت های مختلف رول در معرض رنگ قرار بگیرید. بگذارید خشک شود، سپس کش های لاستیکی را بردارید و تیشرت را باز کنید.

 روش چاپ تیشرت

طرح های استمپی

این روش چاپ تیشرت یک روش ایده‌آل برای چاپ روی تیشرت برای مسافرت های آخر هفته‌ها است، این طراحی در تصویر الهام‌گرفته از موج‌سواری، ساحل، جزیره است. شما می توانید هر ترکیبی از استمپ و رنگی را که می خواهید انتخاب کنید: در چاپ زیر درختان نخل و رنگ های نارنجی تابستان را فریاد می زنند. اگر از طرح نخل خوشتان نمی آید می توانید از ماشین ها، جانوران دریایی، حیوانات مزرعه، اشکال انتزاعی و موارد دیگر استفاده کنید.

وسایل مورد نیاز:

 • یک تی شرت ساده
 • مقوا
 • رنگ پارچه
 • استمپ
 • چسب نواری
 • قلم مو

قبل از شروع، یک تکه مقوای پهن را داخل تی شرت قرار دهید تا از پس دادن رنگ از جلو به عقب تیشرت جلوگیری شود. مهر خود را در رنگ فرو کنید و محکم روی پارچه فشار دهید. چند ثانیه نگه دارید. آنقدر تکرار کنید تا یک خط مهر شده از درختان نخل ایجاد کنید. اجازه دهید خشک شود. برای خطوط راه راه، از نوار چسب برای علامت گذاری خطوط روی پیراهن استفاده کنید. می توانید آن ها را ضخیم یا نازک یا ترکیبی از هر دو درست کنید. با استفاده از رنگ های مشابه برای تمبر، بین خطوط نوارها را رنگ آمیزی کنید. پس از خشک شدن، نوار را با دقت بردارید تا طرح نوار های صاف مشخص شوند.

نکته: با استفاده از ترکیب دو رنگ روی نوارها سایه روشن ایجاد کنید.

روش چاپ تیشرت

در نیمه شب بخوانید: 20 آیتم ضروری کمد لباس خانم ها که هیچ وقت از مد نمی افتد!

چاپ با ماژیک

لوازم مورد نیاز:

 • یک تی شرت ساده
 • مقوا
 • ماژیک هایی با رنگ ثابت
 • الکل

این ماژیک های همه کاره در جامدادی ها، کشوهای میز و در همه جا  یافت می‌شوند: اما آیا می‌دانستید که با آغشته کردن این ماژیک ها و کمی الکل ، یک پخش شدگی رنگی روی پارچه ایجاد می شود که جلوه زیبایی دارد؟ در این روش چاپ روی تیشرت دیگر نیازی به کش نیست.

یک مقوای پهن در داخل تی شرت قرار دهید. از یک خط کش برای کشیدن دایره های با اندازه های مختلف با یک خودکار سیاه استفاده کنید. داخل هر دایره نقطه های رنگی بکشید – در دایره‌های کوچک‌تر، نقاط کمتری و برای دایره‌های بزرگ‌تر، رنگ‌های بیشتری اضافه کنید. در مرحله بعد، با مالیدن الکل یا اسپری کردن ضدعفونی کننده دست رنگ را پخش کنید. سپس بگذار خشک شود.

روش چاپ تیشرت

چاپ روی تیشرت با آبرنگ

یکی دیگر از روش ها چاپ تیشرت چاپ با آبرنگ است. ابتدا پیراهن خود را خیس کنید تا مرطوب شود، سپس یک مقوا را داخل آن قرار دهید. قلم مو را در یک لیوان آب و سپس در رنگ آبرنگ فرو کنید. روی تی شرت بکشید. یک ضربه آرام دایره های کوچکتر و یک ضربه محکم، دایره های بزرگتر ایجاد می کند. برای هر رنگ از قلم موهای جداگانه و یک لیوان آب جدا استفاده کنید. رنگ ها بلافاصله شروع به پخش شدن می کنند، بنابراین می توانید ببینید که چگونه به نظر می رسد و در صورت نیاز رنگ بیشتری به آن اضافه کنید. قبل از برداشتن مقوا اجازه دهید تا خشک شود.

روش چاپ تیشرت

طراحی روی تیشرت با ماژیک

با استفاده از یک شابلون می توانید تصاویر مختلفی را ایجاد کنید و یا حتی کودکان شما نیز قادر به کشیدن این طرح ها هستند.

یک مقوای پهن را در داخل تی شرت قرار دهید – این کار از پخش شدن رنگ از جلو به عقب جلوگیری می کند، اما همچنین به عنوان زیردستی برای کشیدن اشکال عمل می کند. از یک شابلون استفاده کنید و شکل ها را با یک خودکار روی پارچه بکشید و سپس آن را با ماژیک پر کنید. هیچ اجبار و قانون مشخص در این روش وجود ندارد: از هر شکل و رنگی که دوست دارید استفاده کنید.

از نوار چسب برای نگه داشتن شابلون در جای خود هنگام رنگ کردن استفاده کنید.

روش چاپ تیشرت

چاپ با کاغذ انتقال عکس و اتو

علاوه بر روش های گفته شده شما می توانید با استفاده از یک کاغذ انتقال که تصویر مورد نظر خود را یا استفاده از پرینتر روی آن چاپ کرده اید، چاپ روی تی شرت بزنید. بدین صورت که کاغذ را روی پیراهن قرار دهید سپس اتو را به دمای توصیه شده توسط سازنده آن، گرم کنید. ببه آرامی اتو را با حرکت دایره ای روی  تصویر حرکت دهید و دوباره به عقب برگردانید، تا زمانی که طرح کامل شود، این عمل را تکرار کنید. این روند می تواند سه یا چهار دقیقه طول بکشد.

در این مقاله چند روش چاپ روی تی شرت در اختیار شما قرار گرفت که امیدواریم از آن ها لذت برده باشید.

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی مهسا رسولی

همچنین ببینید

گیاهان رونده

زیباترین گیاهان رونده برای حیاط و آپارتمان

گل زیباست؛ چه گل رونده باشد، چه روی شاخه‌هایی تک‌به‌تک و چه به هر شکل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.