ایده های خلاقانه ی ساخت بوک مارک یا نشانک کتاب

بوک مارک یا نشانک کتاب یکی از بهترین و پرکاربردترین چیزها برای افراد کتابخون است. خصوصا برای افرادی که وقت زیادی ندارند که یک کتاب را تمام کنند و به مطالعه کتاب در ساعات مختلف روز میپردازند. اگر دوست دارید با کمترین هزینه و ساده ترین روش های ممکن به ساخت بوک مارک شخصی خود بپردازید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

ساخت بوک مارک ساده

 

ساخت بوک مارک

یکی از ساده ترین و راحت ترین بوک مارک هایی که میتوانید درست کنید این بوک مارک است. اگر از آن دسته افرادی هستید که وقت زیادی برای ساخت بوک مارک ندارید و میخواهید در کمترین زمان ممکن بوک مارک خود را بسازید این بهترین انتخاب ممکن برای شماست.

مواد لازم برای ساخت:

 1. گیره کاغذ رنگی
 2. ربان های زیبا و رنگارنگ

نحوه ساخت:

کافی است ربان ها را در رنگ های مختلف انتخاب کنید و سپس آنهارا به اندازه های مختلف ببرید. وسط ربان را به بالای گیره کاغذ وارد کرده و آنرا به شکل دلخواه گره بزنید میتوانید به تعدادی که دوست دارید ربان به آن اضافه کنید و در انتها گیره کاغذ و بوک مارک زیبای خود را داخل صفحه مورد نظر خود قرار دهید.

ساخت بوک مارک قلبی

ساخت بوک مارک

یکی دیگر از بوک مارک های زیبا که ساخت آن نیز بسیار راحت و ساده است بوک مارک قلبی است. این بوک مارک در عین سادگی زیبایی خاصی دارد که باعث میشود با گیره کاغذ معمولی متفاوت باشد.

مواد لازم:

 1. گیره کاغذ (ترجیحا صورتی یا قرمز)

نحوه ساخت بوک مارک قلبی:

برای ساخت آن کافی است مطابق عکس بالا گیره بیرونی( طرف بزرگتر) را روبه بالا از وسط خم کنید.

در نیمه شب بخوانید:آموزش ساخت کاردستی های جالب با چوب بستنی

ساخت بوک مارک کودک:

بوک مارک کودکان

یکی از بهترین چیزهایی که میتوانید توسط آن کودک خود را تشویق به مطالعه کنید ، بوک مارک رنگی و زیباست. این بوک مارک را میتوانید به راحتی و با کودک خود در هر سنی که هست بسازید تا با این روش او را به خواندن کتاب های بیشتر تشویق کنید. میتوانید برای اشتیاق بیشتر کودک ساخت انواع بوک های کودکان را امتحان کنید.

مواد لازم:

 1. مقوای سفید
 2. کاغذ رنگی (میتوانید خودتان کاغذ های ریز ریز را برش زده و با ماژیک و مداد رنگی به رنگ دلخواه خود رنگ کنید.)
 3. قیچی
 4. چسب
 5. مداد

نحوه ساخت بوک مارک کودک:

روش ساخت این بوک مارک مانند کاردستی های کودکانه بسیار راحت و ساده است. ایتدا شکل کرم به به اندازه دلخواه خود روی مقوا بکشید. سپس کاغذ رنگی ها را ریز ریز برش دهید و با فاصله های یکسان روی مقوا بچسبانید در مرحله بعدی شکل کرم را از درون مقوا در بیاورید و دو چشم برای آن جدا کنید و بر روی آن بچسبانید. در انتها نیز اگر دوست داشته باشید میتوانید سر کرم را پانچ کنید و روبانی را به درون سوراخ گره کنید.

ساخت بوک مارک رنگی رنگی:

ساخت بوک مارک

این بوک مارک رنگی رنگی برای افرادی که طرفدار هنر و نقاشی هستند انتخلب خوبی است. و ساخت آن راحت و ساده است. و برای هنر دوستان لذت بخش است.

مواد لازم:

 1. مقوا
 2. کیسه فریزر
 3. گواش
 4. پانج
 5. کاموا یا روبان

روش ساخت بوک مارک رنگی رنگی:

همانطور که اشاره کردیم ساخت این بوک مارک راحت و ساده است. رنگ هایی را برای گواش خود انتخاب کرده یک تکه مقوا ببرید سپس میتوانید در صورت نیاز رنگ های گواش را با یکدیگر قاطی کنید تا رنگ مورد نظر را بسازید. وقتی رنگ خود را ساختید کیسه فریزر را پهن کنید کمی آب روی بریزید و رنگ ها را بر روی آن قرار دهید به شکلی که از بالا تا پایین رنگ های متفاوت قرار گیرد. سپس مقوا را روی آن قرار دهید و بردارید. بوک مارک شما اماده است. در نهایت هم برای زیبایی بیشتر یک سمت آنرا پانچ کنید و درون کاموا گره بزنید.

بوک مارک چشمی:

این بوک مارک زیبا و بی دردسر هم زیباست.

مواد لازم:

 1. گیره کاغذ
 2. چشم عروسک
 3. چسب

ساخت گیره کاغذ :

نیازی به گفتن روش ساخت نیست و فقط کافی است چشم ها را به طور متناسب روی گیره کاغذ خود بچسبانید.

در نیمه شب بخوانید:آموزش ساخت شمع موم عسلی با موم طبیعی زنبور عسل

ساخت بوک مارک کتابی

ساخت بوک مارک

میتوانید تیکه های خاص از کتابهای قدیمی و یا مجلات روز را با قیچی جدا کنید و برای مقاومت بیشتر روی یک مقوا بچسبانید. و در اخر هم با پانچ و روبان یک روبان زیبا را بالای آن اضافه کنید.

بوک مارک عکسی

این بوک مارک هم بیشتر جنبه طنز دارد و برای افرادی که طرفدار چیزهای جدید و ایده های بامزه هستند انتخاب خوبی است. عکسهایی که فکر میکنید برای این ایده خوب هستند را انتخاب و چاپ کنید. سپس یک تکه نخ یا کاموا را به آنها بچسبانید و از بوک مارک خود لذت ببرید.

بوک مارک هنری

بوک مارک هنری هم یکی دیگر از بوک مارک های پرطرفدار است. این بوک مارک را میتوانید به دو روش مختلف بسازید برای ساخت این بوک مارک به یک چوب ستنی نیاز دارید. میتوانید بوک مارک خود را با یک کاغذ کادوی زیبا دیزاین کنید و یا خودتان با گواش و چیزهای دیگر به سلیقه خودتان نقاشی کنید.

بوک مارک کودکان

همانطور که بالا هم گفتیم میتوانید از بوک مارک برای انگیزه دادن به کودک خود برای کتاب خواندن استفاده کنید. ساخت این بوک مارک هم خیلی راحت و ساده است ساخت چشم ها و دهان آن به سلیقه خود شما بستگی دارد. مطمئنا کودک شما نیز از ساخت آن هیجان زده میشود.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

کاردستی برای دکور خانه

۱۱ مدل کاردستی برای دکور خانه

می‌توانید با انواع کاردستی برای دکور خانه، جایی که در آن زندگی می‌کنید را زیباتر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *