خصوصیات دختر و پسر متولدین شهریور ماه

در مقالات پیشین از وبسایت نیمه شب، به معرفی خصوصیات متولدین سایر ماه ها پرداختیم و حال امروز در این مقاله از وبسایت نیمه شب، همراه شما هستیم با معرفی خصوصیات دختر و پسر متولدین شهریور ماه، جهت آشنایی با ویژگی های رفتاری متولدین این ماه، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

خصوصیات دختر و پسر متولدین شهریور ماه

اطلاعات کلی

سیاره حاکم: عطارد

نماد: سنبله

عنصر: خاک

ویژگی اخلاقی: قابل تغییر

روز شانس: چهارشنبه

عدد شانس: 5

سنگ شانس: سنگ آبي پررنگ،ظفر و زبرجد

رنگ شانس: زرد روشن،آبي روشن،آبي كوبالت

گل شانس: بنفشه زرد،لاوانتا،آقاقيا

سیّاره: مرکوری

فلز وجود: پلاتین

شخصیّت: راوی، وظیفه شناس، تحلیلگر، منظم

بیشتر بخوانید: خصوصیات خاص متولدین اردیبهشت

مشخصات کلی متولدین شهریورماه

حسّاس، باهوش، شاد و سر حال، دقیق، وظیفه شناس، خوش هیکل و خوش تیپ، سالم و تندرست، اهل سازش، سود جو، خجول، بد پیله، واقعاْ ساعی و کوشا، سرمایه دار، کمال گرا، صبور و آرام، عاشق سلامت خود، متّکی به نفس، خونسرد و خوددار، عاشق کامپیوتر، روشنفکر و دانشمند، قابل انعطاف، وسواسی، پر انرژی، مبتکر، اهل اعتدال و میانه روی، کمک رسان، اهل انتقاد، معتمد، وفادار، با ایمان، رام نشدنی، بی ریا و بی تزویر، خوش قلب، چشم و گوش بسته، با شرم و حیا، ثابت قدم، مورد حسد قرار می‌گیرد، دور از جرّ و بحث، گول زرق و برق را نمی‌خورد، فرشته خو، خیلی درس خوان، چابک، خیال پرداز، دارای ذائقه قوی، با انضباط و مستقل، کاردان و لایق، نکته سنج، خود کفا، پر توقّع، اهل همدردی، زود رنج، قاطع، دور اندیش، خرده گیر و خورده بین.

خصوصیات دختر و پسر متولدین شهریور ماه

خصوصیات اخلاقی زن متولد شهریور

بسیار احساساتی، بی ریا و تزویر، خوش قلب، خواستار عشق حقیقی و وفادار به همسر و خانواده.

در هیچ کاری زیاده روی نمی‌کند و خوب می‌تواند از خود مراقبت کند. در مقابل اقرار به گناهان خویش سرسختی عجیبی نشان می‌دهد.

متولدین این ماه عموماً دارای قدی متوسط و بعضاً بلند بالا، سرخ رو، نیک سیرت و پاکدامن، صبور کمی حسور هستند.

دروغ و حرام با آن‌ها سازگار نیست. این زنان بعضاً در زندگی با مشکل و مصیبتی مواجه می‎شوند که جز صبر و تحمل و توسل به خداوند، چاره‎ای ندارند. اینان اغلب با چهار خطر در زندگی مواجه می‎شوند. باید از آتش دوری کنند.

این زنان بهتر است مراقب گفتار خود باشند تا گرفتار مشکل نشوند.

در عین حال هرگاه غمگین شوند و یا با مشکلی مواجه گردند، بهتر است ذکر خدا بگویند تا از غم و مشکلات رهایی یابند.

زنان متولد این ماه در روی یکی از اعضاء بدن، نشانی دارند که آنان را نزد دیگران عزیز می‎کند.

زن متولد شهریور عاشق چه مردی می شود؟

زن متولد شهریور از مردهایی که به سر و وضع خود توجهی ندارند و بی انضباط و نامرتب هستند بدش می آید. او انسانی کمال طلب است و حس تشخیص بسیار پر قدرتی دارد و همه چیز را با ذهن دقیق خود مورد وارسی و تحلیل قرار می دهد و آنگاه لب به انتقاد می گشاید. ولی فراموش نکنید که اصلا تحمل شنیدن انتقاد از خود را ندارد زیرا او خودش به اندازه کافی خود را مورد سرزنش و انتقاد قرار می دهد و به همین علت هیچ نیازی نمی بیند که دیگران نیز باری بر دوش او اضافه کنند.

خصوصیات منفی زنان متولد شهریور

گاهی اوقات ممکن است آنها سرد و بدون احساس بنظر می‌رسند. زندگی موقعیت‌هایی را به ما ارائه می‌کند که گاهی بهترین پاسخ، پاسخ فکری نیست، بلکه واکنش عاطفی آن لحظه است.

زنان متولد شهریور افرادی بسیار حسابگرند، در حالی که اگر نتوانند اهداف و رویاهای خود را برآورده کنند واقعاً کاملاً آسیب پذیر هستند. گاهی اوقات افکار آنها بیش از حد واقع بینانه است و فضای کمی برای تخیل باقی می‌گذارد. اعتماد به شانس برای آنها دشوار است، اگر سود فوری نباشد ریسک نمی‌کنند، ترجیح می‌دهند با خیال راحت بازی کنند، آنها افرادی نیستند که به دلیل ترس از شکست تمایل زیادی به انجام کارهای زیادی داشته باشند.

کمال گرایی و فداکاریشان می‌تواند آنها را فریب دهد، زیرا آنها تبدیل به افرادی می‌شوند که به شدت خواستار استانداردهای تقریباً دست نیافتنی هستند، آنها تمایل دارند رویاهای دیگران را به لطف دیدگاه‌های خود ناکام بگذارند، آنها به راحتی ناامید می شوند، آنها روشمند هستند و همین انتظار  را از دیگران دارند.

خصوصیات مثبت زنان متولد شهریور

زنان متولد شهریور، زنانی باهوش هستند که در هر عرصه ای که اراده کنند پا گذارند موفق خواهند شد فقط پیش شرط آن، این هست که به آن کار علاقه داشته باشند زیرا در صورت عدم علاقه، آن کار را نیمه کاره رها می کنند.

شاد و سر حال بودن از ویژگی های مثبت زنان شهریوری است. این گروه از متولدین سال به هر جا که پا بگذارند شادی را به آن محیط منتقل می کنند و جو را کلا دگرگون می کنند.

آنها زنانی احساساتی و عاشق پیشه هستند و به راحتی ابراز عشق می کنند و فقط کافی است که به یک چیز اعم از انسان یا یک حیوان خانگی یا یک گل و … علاقه پیدا کنند آنگاه می بینید که چگونه از آن محافظت می کنند.

زنان متولد شهریور بسیار منضبط و اهل برنامه ریزی هستند و در اموری که انتخاب می کنند انجام دهند بسیار کوشا و پر توان هستند.

استرس برای این دسته از زنان، معنایی ندارد و همه امور را در کمال آرامش انجام می دهند.

بیشتر بخوانید: خصوصیات اخلاقی دختر و پسر تیر ماهی

سوالات متداول

1. خصوصیات بارز زن شهریور چیست؟

مسئولیت پذیری، احساس مادرانه داشتن و احساس نیاز داشتن به مراقبت از اطرافیان و خانواده مخصوصاً فرزندان خود است. این زنان از همسر و یا مادر خود نیز مانند کودکی مراقبت میکنند.

2. رگ خواب زنان شهریور ماه چیست؟

زن شهریور زمانی که در خانه ایی صمیمی احساس آرامش داشته باشد در واقع رگ خواب او را پیدا کرده اید و او میتواند تمام احساس مسئولیت و محبتش را به دیگران ابراز کند.

3. چه مردانی مناسب زنان شهریور ماه هستند؟

مردانی که اهل خانه و خانواده باشند با ظاهری نه چندان جذاب و با موقعیت مالی نه چندان مناسب اما امکان فراهم آوردن خانه و کاشانه را برای زنان دیمیتر داشته باشند مردان مناسب این زنان هستند.

4. الگوی زن شهریور چیست؟

کهن الگوی دیمیتر یا همان کهن الگوی مادر که تمام توان خود را برای فرزند زایی و همچنین پس از آن برای بزرگ کردن کودکان خود و مهرورزیدن با تمام وجود به کودکان به کار میبندد.

خصوصیات دختر و پسر متولدین شهریور ماه

خصوصیات اخلاقی مرد متولد شهریور

آتش عشق این مرد بسیار کم شعله، اما جاودانه و با حرارت است. مجموعه‌ای است از کمال و هوش و ثبات قدم. بر انگیختن احساساتش کار دشواری است. او می‌تواند سال‌های سال بدون اینکه قلبش برای کسی بتپد زندگی کند. به کوچکترین چیزهائی که مورد علاقه همسرش است فکر می‌کند و به آن‌ها اهمیت می دهد.

متولدین این ماه عموماً با گذشت، خدا ترس و مورد محبت پدر و مادر هستند. اغلب کارشان منظم و پول فراوان به دست می‎آورند. اما بعضاً آن را در جای غیر ضروری خرج می‎کنند. آنان دوست و دشمن را به خوبی تشخیص نمی‎دهند و گاه گرفتار تهمت می‎شوند. به طور کلی در زندگی ممکن است گرفتار مشکلات زیاد شوند.

متولدین این ماه شوخ طبع و دل پاک هستند، اما زبانی تند دارند. همچنین افرادی مهربان و پرشور و عاشق پیشه هستند. اینان اغلب نشانی بر سینه دارند که علامت نجابت است. این افراد روی بعضی رنگ‌ها حساسیت دارند و به صورتی، سرمه‎ای و گاه قهوه‎ای علاقه نشان می‎دهندو این افراد نباید با همسرشان خیلی خودمانی شود.

بهتر است رابطه خود را با خویشان قطع نکنند. اینان فرزند زیاد خواهند داشت.

متولدین این ماه اغلب بیمار می‎شوند و بیشتر از ناحیه پا آسیب می‎بینند. چیزهی گرم و‌ تر برای آنان نافع است.

اگر از سن ۵ سالگی بگذرند، عمر طبیعی و گاه طولانی خواهند داشت.

روز‌های یکشنبه و چهارشنبه برای آنان خوش یمن است.

مرد متولد شهریور عاشق چه زنی می شود؟

اول از همه مردان شهریوری به دنبال کسی هستند که تشنه عشق و محبت باشد. شاید این حرف بسیاری از خانم ها را غافلگیر کند اما مردها دوست دارند مورد دوست داشتن قرار بگیرند و خودشان نیز کسی را دوست بدارند. مشکل اینجاست که خانم ها برخورد بی احساس و سردی با آنها دارند. پیدا کردن خانمی که قابل دوست داشتن باشد کمی مشکل است و مردها از اینکه بفهمند رویاهایشان را پیدا کرده اند خوشحال می شوند.

مردان شهریوری دنبال خانمی می گردند که در نظرشان جذاب باشد. خانم ها اغلب تصور میکنند که مردها خیلی سطحی نگر بوده و تنها چیزی که برایشان اهمیت دارد وضعیت ظاهری خانم می باشد. مردهای شهریور از داشتن نامزدی که قیافه خوبی داشته باشد لذت می برند و من فکر نمی کنم که مردی چیزی جز این به شما بگوید.

آنها به دنبال خانم هایی هستند که بتوانند به آنها اعتماد کنند. کسی که آنها را به خاطر خودشان بخواهد، کسی که بتوانند به او ایمان داشته باشند. آنها نیز  به شدت از بی وفایی و بد قولی بیزار هستند و به دنبال کسی می گردند که بتوانند از صمیم قلب به او اعتماد کنند.

برای مرد شهریوری، خانم هایی که در محیط های اجتماعی فعالیت می کنند قابل قبول تر هستند چرا که آنها تصور می کنند خیلی بهتر می توانند با این گونه افراد ارتباط برقرار کنند و ارتباطشان پایدار تر خواهد بود.

خصوصیات منفی مردان متولد شهریور

مردان شهريوري کاملاً وسواسي و حساس هستند. شما بايد مراقب آنچه مي گوييد باشيد تا روح لطيف آن ها را نشکنيد و شايد بهتر باشد قبل از بيان هر چيزي خوب فکر کنيد.

غيرقابل پيش بيني بودن، یکی از ویژگی های منفی مرد متولد شهریور است. شما نمي دانيد که در آينده چه اتفاقي قرار است بيافتد يا چگونه به چيزي که شما مي خواهيد بگوييد واکنش نشان مي دهد. اين ويژگي هميشه کمي ابهام و سردرگمي و اضطراب براي اطرافيان مرد شهريوري ايجاد مي کند و خود به شکل گيري رابطه سخت تر با او دامن مي زند.

خصوصیات مثبت مردان متولد شهریور

یکی از اساسی ترین خصوصیات مردان شهریوری عزت نفس آنها می باشد ، شاید هر شخصی در تلاش باشد که این اندازه از عزت نفس را داشته باشد، ولی مردان شهریوری کافیست که بخواهند و در بالاترین نقطه از عزت نفس قرار بگیرند. آنها از درون آرامش خاصی خواهند داشت و کنترل شرایط خود را به نحو احسن برعهده خواهند گرفت و توانایی این را دارند که به تنهایی از تمام امکانات شرایط محیطی خودشان استفاده ببرند.

مردان متولد شهریور بسیار خوش مشرب، با سلیقه و خوش پوش هستند و در کنار آنها احساس خواهید کرد که در کنار یک جنتلمن واقعی قدم خواهید زد. مردان متولد شهریور همچنین بسیار منضبط و پایبند به اخلاقیات هستند و همچنین بسیار علاقمند به پیشرفت. این دسته از مردان، دارای پشتکاری بسیار قوی هستند که اگر اراده کاری را نمایند آن کار را با موفقیت به انتها خواهند رساند.

متولدین این ماه عموماً با گذشت، خدا ترس و مورد محبت پدر و مادر هستند. اغلب کارشان منظم و پول فراوان به دست می‎آورند آنها شم اقتصادی قوی دارند و سرمایه گذاری های موفقیت آمیزی را انجام می دهند.

طالع بینی

پیوند زناشویی شهریور با سایر ماه ها

شهریور با فروردین: (بد) یکی پاک سرشت انسان دوست دیگری جسور و جاه طلب

شهریور با اردیبهشت: (خوب) صفات مشترک خوب نظیر جوانمردی و نجابت

شهریور با خرداد: (متوسط) یکی عاطفی و عاشق پیشهدیگری با نظم و برنامه مشخص

شهریور با تیر: (بسیار خوب) در امور مالی هماهنگ و با صفات مشترک فراوان

شهریور با مرداد: (متوسط) نسبتا لجباز و خودرای شاید با مشکل مواجه شوند

شهریور با شهریور: (بسیار خوب) هر دو صمیمی و صادق و با محبت می باشند

شهریور با مهر: (خوب) مشورت پذیر با منطق و در برطرف کردن مشکلات توانا

شهریور با آبان: (متوسط) جسور و بی پروا . سرشار از انرژی و بلند پرواز

شهریور با آذر: (بد) تنوع طلب خواهان استدلال در ایجاد نظم و انضباط دچار مشکل هستند

شهریور با دی: (خوب) یک ازدواج خوب همراه با زندگی سرشار از محبت

شهریور با بهمن: (متوسط) چنین پیوندی با سعی و کوشش می تواند خوب باشد

شهریور با اسفند: (خوب) بسیار با صبر و حوصله هستند که باعث تفاهم در زندگی می شود

بیشتر بخوانید: خصوصیت متولدین مرداد که باید بدانید!

جنبه مثبت شهریوری ها

متواضع, فروتن, کم توقع, باحیا, متعادل, افتاده, ملاحظه کار, محتاط وکمرو, بسیاردقیق وموشکاف, قابل اعتماد,واقع بین, اهل عمل, کاری, سخت کوش, زیرک وباهوش

جنبه منفی شهریوری ها

ایرادی, وسواسی, حساس, عصبی, غصه خور, دلشوره ای, نگران, نق نقو, بی رحم, سختگیر, کهنه گرا

فال

سوالات متداول

1. خصوصیات بارز مرد شهریور ماه چیست؟

سرد مزاجی، بی تفاوتی و نادیده گرفتن دیگران از خصوصیات بارز مردان شهریور ماه است. اما اگر در کنارشان صبور بمانید قطعاً بهترین دوستان و همدم شما باقی خواهند ماند.

2. رگ خواب مردان شهریور ماه چیست؟

صبوری و غر نزدن رگ خواب مرد متولد شهریور ماه است. اگر بتوانید با عطوفت و مهربانی بدون هیچ غر زدنی در کنار مرد شهریور ماه باشد قطعاً رگ خواب او را به دست آورده اید.

3. چه زنانی مناسب مرد شهریور ماه هستند؟

واضح است زنانی که بتوانند غر نزنند و صبری بالا داشته باشند و همچنین احساس محبت را در دل مرد شهریور ماه روشن کنند و بتوانند آرامش ایجاد کنند زن مناسبی برای مرد شهریور ماه هستند.

4. الگوی مرد شهریور چیست؟

مرد شهریوری دارای الگوی درونگرا و عمیقی است که بیشتر مواقع در دوری گزینی از اطرافیان خود به سر میبرد و نیازمند داشتن دوره های تنهایی طولانی مدت است.

سخن پایانی

طالع بینی‌های متعددی برای هر یک از ماه‌های سال در فرهنگ‌های مختلف وجود دارد که مبنای شخصیت شناسی زنان و مردان بر اساس ماه تولد را شکل داده‌اند. در فرهنگ چینی، هندی، ایرانی، یونانی و… برای متولدین هر برج (ماه) طالع مشخصی را تعیین کرده‌اند که منشا اکثر آن‌ها وضعیت ستارگان و سیاره‌ها در برج مربوطه است.

اطلاع از اینکه در هر فرهنگی چه خصوصیات، علایق و… برای ماه تولد شما وجود دارد می‌تواند صرفا جنبه سرگرمی داشته باشد، اما افراد بسیاری نیز به حقیقت داشتن این نکات در مورد خودشان اذعان دارند و همین امر است که طالع‌ بینی، تبدیل به یک سرگرمی جذاب گشته است.

درباره‌ی فرناز باقری

فرناز باقری هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه بوعلی سینا ، معلم هستم و به دلیل کار در محیط مدرسه، همواره در حال خواندن و یادگیری مطالب جدید هستم، و در تلاشم تا آموخته هایم را در زمینه های مختلف در وب سایت نیمه شب بنویسم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

همچنین ببینید

متن پاییزی عاشقانه جدید با جملات دلبرانه و رمانتیک 1401

متن پاییزی عاشقانه جدید با جملات دلبرانه و رمانتیک 1401

با آمدن فصل پاییز، تبادل پیامهای عاشقانه پاییزی رونق می یابد و به همین جهت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *