بهترین محله های کرج | معرفی بهترین محله های کرج برای خرید و اجاره ملک

همه ما پیش از این که بخواهیم ملکی را خریداری یا اجاره کنیم درباره محله ملک مورد نظر تحقیقات انجام می‌دهیم. بدون شک انتخاب محله یکی از مراحل بسیار مهم در زمان خرید و یا اجاره هر ملکی است. محله مورد نظر باید مناسب برای سکونت‚ کسب و کار و هر کار دیگری باشد. در یکی از مقالات پیشین به معرفی بهترین محله های تهران برای اجاره یا خرید خانه پرداختیم. اما در این مقاله از وب سایت نیمه شب به معرفی بهترین محله های کرج برای خرید و اجاره ملک می‌پردازیم.

بهترین محله های کرج

شهر کرج در حال حاضر یکی از کلان شهرهای ایران محسوب می‌شود که مرکز استان البرز نیز هست. این شهر با حدود ۱ میلیون و ۵۹۲ هزار نفر به عنوان یکی از چهار شهر پر جمعیت ایران شناخته می‌شود. همانطور که می‌دانید کرج در همسایگی تهران قرار دارد و این مورد یکی از امتیازات این شهر می‌باشد. نزدیکی به تهران و سهولت رفت و آمد‚ یکی از دلایلی است که کرج را به یک شهر مهاجر پذیر تبدیل کرده است. بسیاری از افراد که به هر دلیلی به تهران رفت و آمد زیادی دارند ترجیح می‌دهند که در تهران یا شهری در نزدیکی آن ساکن شوند. برای این افراد سکونت در شهر کرج یکی از گزینه‌های اصلی می‌باشد.

بهترین محله های کرج
بهترین محله های کرج

علاوه بر این دلایلی وجود دارد که باعث می‌شود بسیاری از این افراد شهر کرج را برای سکونت انتخاب کنند. برخی از این دلایل می‌توان به قیمت پایین‌تر خانه در کرج نسبت به تهران‚ ترافیک کمتر و همچنین هوای تمیزتر اشاره کرد. محله‌های مختلف در شهر کرج هر یک از ویژگی‌ها و امتیازات خاص خود را دارند. جالب است بدانید که این شهر در واقع بالا شهر و پایین شهر ندارد و قیمت ملک در آن بر اساس محله متغیر است. این یعنی محله‌های گران و محله‌های ارزان در کنار هم قرار دارند. اگر شما هم قصد خرید ملک در کرج را دارید در ادامه این مقاله از وب سایت نیمه شب به معرفی بهترین محله های کرج می‌پردازیم.

مهر شهر

محله مهر شهر یکی از بهترین محله‌های شهر کرج است که در غرب این شهر واقع شده است. این محله‚ محله‌ای خوش آب و هوا است که جمعیت زیادی را در خود جای داده و از امنیت بالایی نیز برخوردار است. این محله خود دارای پنج فاز است که قیمت ملک در هر فاز متفاوت است که فاز اول آن املاک گران‌تری را شامل می‌شود. نسبتا می‌توان گفت که فاز اول تا چهارم در مهر شهر گزینه‌های بهتری برای سکونت هستند. در این منطقه بلوار شهرداری یکی از لوکس‌ترین قسمت‌های کرج برای سکونت به حساب می‌آید.

بهترین محله های کرج
بهترین محله های کرج

جالب است بدانید که مهر شهر در تا سال ۷۲ خود یک شهر جدا بود. اما با افزایش جمعیت در شهر کرج و گسترش آن‚ مهر شهر به عنوان یکی از محله‌های این شهر شناخته شد. باغ‌های زیادی در این محله وجود دارد که باعث جذب جمعیت به این محله شده است. وجود حریم ساختمانی به اندازه دو تا سه متر در خانه‌های این منطقه یکی از ویژگی‌های مهم این خانه‌های این منطقه است. مرکز خرید رویال‚ مجتمع تجاری پارس و کاخ مروارید از مواردی هستند که در محله مهر شهر واقع شده‌اند. همچنین این منطقه دارای بازار روز میوه و تره‌ابر نیز می‌باشد.

عظیمیه

یکی دیگر از بهترین محله‌های شهر کرج محله عظیمیه است که در شمال شرقی کرج واقع شده است. این محله در واقع در کوه پایه رشته کوه البرز قرار گرفته که این مورد باعث شده این محله از آب و هوای بسیار خوبی برخوردار باشد. جالب است بدانید که این محله در گذشته روستایی به نام پرگیرک بوده است. معمولا واحدهای موجود در این محله دارای متراژ بالا هستند و البته قیمت بالایی نیز دارند. بام کرج‚ مرکز خرید مهستان‚ مرکز خرید ایران زمین‚ مجتمع تجاری یادمان‚ برج میلاد‚ تئاتر شهر کرج‚ رصد خانه‚ دانشکده‌ خبر‚ دانشکده‌ پرستاری و مامایی‚ مجموعه‌ی ورزشی چپردار‚ پارک ها و بوستان های مختلف از مواردی هستند در این محله واقع شده‌اند.

معرفی محله های کرج
معرفی محله های کرج

گوهر دشت کرج

از محله گوهر دشت می‌توان به عنوان یکی از محله‌های خوب شهر کرج یاد کرد. این محله با نام رجایی شهر نیز یاد می‌شود که در شمال کرج و در نزدیکی کوه واقع شده است. این مجله نیز از سه فاز تشکیل شده که بهترین آن‌ها فاز یک است. این محله دارای ملک‌ها و همچنین مراکز تجاری و اداری با قیمت بالا هستند و بخش‌هایی مانند بلوار اشتراکی، بلوار مؤذن، بلوار رستاخیز و بلوار استقلال از بهترین قسمت‌های آن می‌باشند. جالب است بدانید که در گذشته این محله روستایی در اطراف شهر کرج بوده که با افزایش جمعیت کرج و گسترش آن به یکی از محله‌های این شهر تبدیل شده است. بسیاری از مراکز خرید مهم و همچنین اغلب مراکز تفریحی و فرهنگی شهر کرج در این محله واقع شده‌اند.

جهان شهر از بهترین محله های کرج

جهان شهر نیز از بهترین محله های کرج است که در مجاورت با محله های عظیمیه و گوهردشت واقع شده است. نزدیکی به مرکز شهر و همچنین موقعیت و آب و هوای بسیار خوب این محله آن را به یکی از محله های خوب شهر کرج تبدیل کرده است. همه این مزایا باعث شده که قیمت ملک در محله جهان شهر گران باشد. محله جهان شهر دارای باغ‌های وسیعی است که متاسفانه ساخت و سازهایی که در سال‌های اخیر انجام گرفته باعث از بین رفتن بسیاری از آن‌ها شده است. البته وجود همین باغ‌ها آب و هوای این منطقه را به طرز قابل توجهی تحت تاثیر قرار داده است. مشهورترین باغ موجود در این محله باغ فاتح نام دارد.

معرفی محله های کرج
معرفی محله های کرج

این محله دارای امکانات رفاهی خوبی است. از اماکن مهم واقع در این محله می‌توان به باشگاه پینت بال‚ پارک تنیس‚ پیست دوچرخه سواری‚ پارک بانوان‚ باشگاه میلاد‚ پارک شهید مدنی‚ بیمارستان چشم پزشکی‚ بیمارستان سوانح و سوختگی و بیمارستان کرج اشاره کرد.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

شخصیت رمزآلود مردان بتا که باید بدانید!

شخصیت هر فرد او را از دیگران متمایز می‌کند و به همین خاطر، تیپ‌های شخصیتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *