معرفی اپلیکیشن های آموزش ریاضی

اپلیکیشن ریاضی به بچه‌ها کمک می‌کند تا درک خود را از مفاهیم ریاضی بدون مشکل در رسیدن به پاسخ، بهبود بخشند. برنامه‌های ریاضی، هر موضوع اصلی ریاضی را به روشی سرگرم کننده و آسان برای درک معرفی می‌کنند. اما بهترین اپلیکیشن های آموزش ریاضی برای بچه‌ها، کدام ها هستند. این برنامه‌ها به بچه‌ها کمک می‌کند ریاضیات را بیاموزند و آنچه را که می‌آموزند، حتی در زمانی که به مدرسه می‌روند، تقویت ‌کنند.

معرفی اپلیکیشن های آموزش ریاضی

با خواندن این مقاله، با بهترین اپلیکیشن های آموزش ریاضی برای بچه‌ها، آشنا خواهید شد؛ این برنامه‌ها، برای مهدکودکی‌ها و دبستانی‌ها و یادگیری مباحث اساسی ریاضی مانند جمع و تفریق، ضرب، تقسیم، اعداد، کسرها، هندسه، جبر و غیره، مفید است. بچه‌های خردسال، مهارت‌های ابتدایی تشخیص اعداد و جمع را فرا می‌گیرند، در حالی که بچه‌های بزرگ‌تر می‌توانند روی جبر و حساب دیفرانسیل و انتگرال کار کنند. اگر تمایل داشته باشید، لیستی هم از بهترین برنامه‌های ریاضی برای بزرگسالان معرفی خواهیم کرد تا بازی‌های ریاضی چالش‌برانگیز انجام دهند و علیرغم افزایش سن، ذهن خود را تیز نگه دارند. در اینجا لیستی از بهترین برنامه‌های ریاضی سرگرم‌کننده و جذاب برای کمک به کودکان در بهبود مهارت‌های ریاضی، معرفی شده است.

1- Komodo Math

اپلیکیشن های آموزش ریاضی

کومودو که توسط معلمان برای خانواده‌ها طراحی شده است، برای کودکان 5 تا 11 ساله پایه‌ای محکم در ریاضیات ایجاد می‌کند. از طریق این اپلیکیشن، یک معلم ریاضی واجد شرایط، یک برنامه یادگیری را برای کودک شما شخصی‌سازی می‌کند. یک معلم ریاضی، سطح هر کاربر را در برنامه تنظیم می‌کند و والدین، پاداش‌ها را تعیین می‌کنند. سپس بچه‌ها برای بالا بردن دانش و مهارت ریاضی خود، معمولاً تمرین می‌کنند.

 • سن: 5 تا 11
 • پلتفرم: اندروید، آیفون و آیپد
بیشتر بخوانید: معرفی بهترین اپلیکیشن‌ های نقاشی دیجیتال برای اندروید و iOS

2- Rocket Math

اپلیکیشن های آموزش ریاضی

برنامه Rocket Math به کودکان کمک می‌کند تا مباحث ریاضی را به آسانی یاد بگیرند. بازی آنلاین Rocket Math که به صورت علمی طراحی شده است، راهی برای آموزش حقایق ریاضی به بچه‌ها ارائه می‌دهد تا بتوانند همزمان از آن لذت ببرند، تمرینات آن را به خوبی انجام دهند و آن را سریع یاد بگیرند. در واقع بچه ها با بازی کردن، مباحث ریاضی را یاد می‌گیرند. کودکان می‌توانند وارد سیستم شوند و از هر دستگاهی، هر کجا و در هر زمانی از روز بازی کنند!

 • سن: 6 تا 14
 • پلتفرم: اندروید، آیفون و آیپد

3- DoodleMaths

اپلیکیشن های آموزش ریاضی

DoodleMaths یک برنامه ریاضی است که از یادگیری ریاضیات در خانه‌ها و مدارس پشتیبانی می‌کند. این برنامه، نقاط ضعف کودکان را در یادگیری شناسایی می‌کند و نحوه آموزش را با سطح کودک تطبیق می‌دهد. DoodleMaths که برای موبایل و تبلت، طراحی و بهینه سازی شده، برای یادگیری در حین حرکت و به عنوان پشتیبانی از انجام تکالیف، عالی است. این روش هم برای بالا بردن سطح دانش‌آموزان و هم برای افزایش توانایی‌های بیشتر، صرف‌نظر از نیازهای آموزشی خاص یا موانع زبانی، استفاده می‌شود. هوش درونی آن، نقاط ضعف و قوت هر کودک را شناسایی می‌کند.

 • سن: 4 تا 14
 • پلتفرم: اندروید، آیفون و آیپد

4- IXL Math

اپلیکیشن های آموزش ریاضی

برنامه IXL Math، یک تجربه یادگیری فراگیر است که ریاضیات و محتوای انگلیسی جامع و منطبق با برنامه درسی را برای سنین 4 تا 18 سال ارائه می‌دهد. با IXL، فرزندان شما خودشان ریاضیات را یاد می‌گیرند. سؤالات تطبیقی ​​IXL به طور خودکار با سطح درستی از سختی، تنظیم می‌شوند. طیف گسترده‌ای از انواع سوالات و جلسات تمرین در برنامه وجود دارد و همه می‌توانند در IXL، با 10 سوال به صورت رایگان تمرین کرده و به آن ها پاسخ دهند.

 • سن: 3 تا 18
 • برنامه ریاضی IXL برای دستگاه‌های اندروید، آیفون و آیپد در دسترس است.

5- Photomath

اپلیکیشن های آموزش ریاضی

اپلیکیشن Photomath که به صورت رایگان در هر دو پلتفرم اندروید و iOS موجود است، می‌تواند به راحتی با استفاده از دوربین تلفن همراه شما، مسائل ریاضی را حل کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که دوربین را به سمت یک مسئله ریاضی بگیرید و PhotoMath بلافاصله پاسخ‌ها را با دستورالعمل‌های گام به گام دقیق نمایش می‌دهد. Photomath که به عنوان بهترین برنامه برای ریاضیات در نظر گرفته می‌شود، راه حلی برای سوالات ریاضی با استفاده از ویژگی‌های واقعیت افزوده پیدا کرده است. برنامه Photomath به صورت رایگان در پلتفرم‌های آیفون، آیپد، اندروید و وب در دسترس است.

بیشتر بخوانید: معرفی 10 اپلیکیشن‌ برتر برای برنامه ریزی و مدیریت کارهای روزانه

6- Prodigy

اپلیکیشن های آموزش ریاضی

Prodigy یکی از بهترین برنامه‌های ریاضی رایگان برای دانش آموزان ابتدایی است. Prodigy یک بازی ریاضی مبتنی بر فانتزی و همسو با برنامه درسی است که برای تمرین مهارت‌های ریاضی بچه‌ها ضروری است. استفاده از Prodigy کاملا رایگان است. روش کار Prodigy تطبیقی ​​است و فعالیت‌ها را بر اساس نقاط قوت و ضعف فرزند شما تخصیص می‌دهد. بهتر از همه، وجود یک سیستم گزارش فوق‌العاده است که والدین یا معلمان را از پیشرفت‌ها و زمینه‌های مهارتی مشکل‌ساز مطلع می‌کند؛ بنابراین می‌توانید رشد مهارت‌های بچه‌ها را زیر نظر داشته باشید. این اپلیکیشن برای بچه‌های کلاس 1 تا 8 مناسب است.

 • سن: 6 تا 14
 • پلتفرم: اندروید، آیفون و آیپد

7- Splash Math

با برنامه Splash Math، بچه‌ها می‌توانند ریاضیات کلاس‌های اول تا پنجم را تمرین کنند. این برنامه برای تمام دانش آموزان، کاربردی است؛ دانش‌آموزی که به کلاس بالاتر رفته است، اکنون می‌تواند فراتر رفته و در سطح کلاس بعدی تمرین کند. دانش‌آموزی که نیاز به تجدید نظر در مهارت‌های کلاس قبلی دارد، می‌تواند به عقب برگردد و آن ها را تقویت کند. Splash Math با سطح کودک تطبیق می‌یابد و تسلط بر تمام مهارت‌های ریاضی در سطح کلاس را تضمین می‌کند.

 • سن: 4 تا 14
 • پلتفرم: اندروید، آیفون و آیپد

8- Math Makers

Math Makers به ​​بچه‌ها موضوعات ریاضی مانند شمارش، ارزش مکانی، کسر، ضرب، تقسیم و غیره را آموزش می‌دهد. Math Makers این کار را از طریق بازی‌های مبتنی بر فیزیک انجام می‌دهد که به بهبود مهارت حل معما نیز کمک می‌کنند. Math Makers به شما توضیح می‌دهد که کدام بخش از مهارت‌ها نیاز به تقویت دارد که همین موضوع، آن را برای معلمانی که از استانداردها پیروی می‌کنند، مفید می‌کند.

 • سن: 4 تا 10
 • پلتفرم: اندروید، آیفون
بیشتر بخوانید: معرفی بهترین اپلیکیشن های آیفون برای آموزش کدنویسی به کودکان

9- Maths Whiz

Maths-Whizz یک مدرس ریاضی باکیفیت است که به کودکان 5 تا 13 ساله کمک می‌کند تا ریاضیات را به صورت آنلاین یاد بگیرند. درس‌های ریاضی آنلاین، به طور خودکار شکاف‌های یادگیری را هدف قرار می‌دهد تا کودکان بتوانند در کلاس درس، به دستاوردهای بیشتری دست یابند. Maths-Whizz به شما امکان مشاهده کامل پیشرفت فرزندتان را می‌دهد و توانایی فعلی، پیشرفت و موارد دیگر را در گزارش‌های قابل درک به شما نشان می‌دهد. استانداردهای Maths-Whizz با برنامه درسی ملی (بریتانیا)، مرکز استانداردهای ایالتی مشترک (ایالات متحده آمریکا) و هیئت مرکزی برنامه درسی آموزش متوسطه (هند)، تطابق یافته است.

 • سن: 5 تا 13
 • موجود: مرورگرهای وب

10- Math Learning Center

Math Learning Center تعدادی برنامه رایگان برای طیف وسیعی از سنین مختلف دارد. این برنامه‌های ریاضی می‌توانند به کودکان کمک کنند تا تفکر خود را تجسم کرده و بهتر بفهمند که ریاضی چگونه کار می‌کند. این برنامه‌ها شامل آموزش کسر، اعداد، کارت‌های واژگان ریاضی، خطوط اعداد، اشکال الگو، ساعت ریاضی و موارد دیگر است.

 • سن: 4 تا 14
 • پلتفرم: اندروید، آیفون، مرورگرهای وب

به پایان لیست بهترین اپلیکیشن های آموزش ریاضی رسیدیم. به باد داشته باشید که در انتخاب یک برنامه مناسب، مواردی مانند پشتیبانی آنلاین، آموزش تطبیقی، تناسب سنی، هزینه، خروجی آموزش، نظرات کاربران و موارد دیگر را در نظر داشته باشید.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

معرفی ارز دای

ارز دیجیتال دای (DAI) چیست؟

انواع ارز غیر متمرکز در دنیا عرضه شده است که ارز دای یکی از مهم‌ترین‌هاست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *