آموزش ساخت چادربازی کودک سرخپوستی

شما به عنوان پدر و مادر می خواهید بهترین چیزها را برای کودکان خود فراهم کنید بنابراین بسیار مهم است که در انتخاب اسباب بازی ها نیز انجام می دهید. در روند رشد کودکی ، نقش سرگرمی و بازی بسیار مهم تر از چیزی است که به نظر می رسد. این امر نه تنها بر رشد کامل مهارت های حرکتی کودک شما تأثیر می گذارد ، بلکه روشی است که بچه ها مهارت های اساسی را می آموزند و با محیط پیرامون خود آشنا می شوند. به همین دلیل تشویق کودکان شما به بازی یک ضرورت است. همانطور که می دانید کودکان دوست دارند با هر چیزی در اطرافشان بازی کنند و امروزه طیف وسیعی از گزینه ها و انتخاب ها به عنوان اسباب بازی وجود دارد ، شما می توانید با یک یا دو اسباب بازی کودکان را به داشتن بازی خیالی همراه با تحرک فیزیکی تشویق نمایید. تعجب خواهید کرد اگر بدانید که چادر سرخپوستی به عنوان چادر بازی یکی از بهترین اسباب بازی ها است که به کودکان الهام می دهد تا از تخیل خود بیشتر استفاده کنند وداستان ایی را برای خود بسازند زیرا مشابه آن را در برنامه کودک ها مشاهده خواند کرد. بازی با چادر به حرکت ، خزیدن و چرخش ، رسیدن و گرفتن احتیاج دارد ، همه اینها برای رشد سالم بسیار مهم است زیرا به هماهنگی نیمکره های مغز کمک می کند

بازی با چادر سرخ پوستی یا تیپی (Teepee) برای کودکان بسیار هیجان انگیز و جذاب است. در این مقاله روش ساخت چادر سرخپوستی یا چادر بازی را به شما آموزش می دهیم تا با هزینه ای پایین یک وسیله بازی برای فرزندانتان بسازید.

ساخت چادر بازی بدون دوخت

ساخت این چادر سرخپوستی بسیار ساده است و خودتان قادر هستید به تنهایی آن را انجام دهید. این پروژه ساخت چادر بازی یا تیپی واقعی بدون دوخت است که می توانید در کمتر از یک ساعت با قیمت پایین آن را بسازید.

چادر سرخپوستی

این چادر سرخپوستی مناسب برای کودکان نوپا است و 3 کودک در آن جا می گیرند. چادر بازی را می توان به راحتی جمع کرد و آن را کنار گذاشت یا برای یک شب سرگرم کننده در فضای باز برد. همچنین اندازه آن مناسب برای یک اتاق خواب است – 3 دختر به راحتی در آن جا می شوند و ساعت ها را صرف خواندن، بازی، و عروسک بازی کنند.

نوعی پارچه مخصوص بوم نقاشی که به آن پارچه drop می گویند و سنگین بادوام است در این پروژه به کار رفته است و آن را به یک چادر بازی عالی برای استفاده در  طولانی مدت کرده است. می توانید چراغ‌های باتری‌دار را در بالای آن اضافه کنید تا آن را جذاب‌تر کنید!

لوازم مورد نیاز:

 • 4 رولپلاک
 • طناب
 • پارچه drop
 • 3 پیچ
 • 3 عدد واشر
 • قیچی
 • مته
 • فندک

آموزش ساخت چادر بازی

 1. طول زیادی از طناب را ببرید و انتهای آن را بسوزانید.
 2. یک سوراخ را با قطر 13 سانتی متر را روی رول پلاک ایجاد کنید. این اولین سوراخ است.
 3. طناب را از سوراخ رد کنید و آن را گره بزنید.
 4. با میله های خود ابتدا یک چادر سرخپوستی با رول پلاک های خود بسازید تا بدانید ابتدا چقدر پارچه باید روی زمین بیفتد و چادر بازی پایدار باشد. این کار را با 4 رول پلاک های خود انجام دهید و بهتر است که قسمت های جلویی چادر سرخپوستی پهن تر و قسمت های پشتی باریک تر باشد. همچنین مکان هایی که که رول پلاک 1 با رول پلاک 2 برخورد می کند را مشاهده کنید و پیدا کنید و درآن فاصله سوراخ ایجاد کنید.
 5. طناب را از وارد سوراخ رول پلاک شماره 2 کنید، سپس آن را چند بار در جهات مختلف بپیچید تا ثابت شود.
 6. رول پلاک شماره 3 را اضافه کنید، محل قرار دادن آن را روی رول پلاک های دیگر مشخص کنید، سپس آن را سوراخ کنید، طناب را از آن رد کنید و دور آن بپیچید.
 7. این کار را برای  برای رول پلاک چهارم تکرار کنید. طناب را روی و زیر آن بپیچید، سپس چند بار دور کل رول پلاک ها بپیچید.
 8. پارچه  خود را به صورت افقی باز کنید و وسط آن را پیدا کنید. بعد از پیدا کردن مرکز پارچه از آن نقطه از پشت پارچه شروع به بلند کردن آن کنید و با یک پیچ در بالای ساختمان چادر سرخپوستی خود {جایی که رول پپلاک ها به هم می رسند} محکم کنید.بدین صورت که ابتدا یک سوراخ داخل رول پلاک ایجاد کنید یک واشر به پیچ خود بزنید پارچه را نیز سوراخ کرده و پیچ را از داخل پارچه و رول پلاک رد کنید.چادر سرخپوستی - ساخت چادر بازی
 9. پارچه را روی رول پلاک ها بیندازید و به همان حالت طبیعی خود رها کنید و اطراف کناره‌های رول پلاک را بپوشانید، مقدار اضافی آن را به زیر چادر بازی فرو کنید. سعی کنید پارچه را در جایی که میله‌هایتان به هم می‌رسند محکم و یکدست نگه دارید. در صورت نیاز، میله های خود را کمی تنظیم کنید، سپس از یک پیچ در هر طرف (به همان روش قبل) برای محکم کردن پارچه استفاده کنید.چادر سرخپوستی - ساخت چادر بازی
 10. اختیاری: پارچه اضافی را به داخل بپیچانید یا آن را برش دهید.

ساخت چادر بازی به پایان رسید. شما می توانید از هر طرح پارچه و تزییناتی برای ساخت چادر بازی خود استفاده کنید. همچنین علاوه بر بازی کردن این چادر ها می توانند گزینه مناسبی برای نگه دار یحیوانات خانگی و یا حتی به عنوان دکور در منزل شما باشد.

در پایان چادر سرخپوستی یا چادر بازی یک اسباب بازی جذاب برای کودکان است. شما می توانید این اسباب بازی را هنگام تعطیلات تقریباً در هر مکان ، حیاط یا ساحل خود حمل کنید ، بنابراین بچه ها همیشه می توانند آن مکان خاص و خاص خود را داشته باشند. بدون شک فرزند شما با چادر بازی کودکان بسیار سرگرم خواهد شد ، و حتی شما نیز می توانید به آن ها در این بازی یاری کنید و با آن ها سرگرم شوید. شما می توانید از کاربردهای دیگر این چادر بازی بهره مند شوید.

اگر علاقمند به دنیای کودکان و فواید اسباب بازی بریا کودکان هستید می توانید در نیمه شب درباره معرفی بهترین فیجت ها و اسباب بازی های آرامش دهنده در دنیا بخوانید.

 

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی مهسا رسولی

همچنین ببینید

با کدام بازی‌های گوشی موبایل پول در بیاوریم؟

آیا واقعا می‌توانید از بازی‌های گوشی موبایل پول درآورید؟ برنامه‌های بازی زیادی وجود دارند، که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.