40 واقعیت جالب که می توان از آن درس گرفت

در این دنیای پر هیاهو ، اغلب زمان زیادی برای خودمان باقی نمی ماند. به طوری که در میان هرج و مرج ما اغلب در فکر دوباره پر کردن ذهن خود نیستیم. اما خبر خوب این است که هرگز برای پمپاژ عضله مغز دیر نیست! بنابراین ، برای تغذیه کودک درون کنجکاو خود که در پشت مشکلات پنهان شده است ، خواندن این 40 واقعیت جالب به شما پیشنهاد می شود.

شماره 1

اولین واقعیت جالب این است که یک ماهیگیر محلی در کاستاریکا پس از اصابت گلوله به سر تمساح ، از او پرستاری کرد و خزنده را سلامت به خانه اش برگرداند. فردای آن روز ، مرد متوجه شد که “پوچو” به دنبالش به خانه رفته و در ایوان او خوابیده بود. به مدت 20 سال پوچو بخشی از خانواده این مرد شد.

شماره 2

نروژ چوپانانی را از نپال استخدام می کند تا مسیرهایی را در کوه های نروژ بسازد. آنها بیش از 300 پروژه را به پایان رسانده اند و دستمزد آنها برای یک تابستان معادل 30 سال کار در نپال است.

شماره 3

شهردار مدلین ، یکی از خطرناک ترین شهرهای جهان ، به یک معمار برای احیای شهر مراجعه کرد. او ابتدا بر ساختن فقیرترین مناطق تمرکز کرد تا مردم و زیرساخت ها را وارد این محله ها کند. در نتیجه جرم و جنایت به میزان قابل توجهی کاهش یافت. 

شماره 4

شیمیدانان دو پلاستیک گیاهی جایگزین برای پلاستیک های ساخته شده از سوخت فسیلی فعلی اختراع کردند. با استفاده از بازیافت شیمیایی به جای بازیافت مکانیکی ، 96 درصد از مواد اولیه را می توان بازیابی کرد.

شماره 5

ریچارد نوریس ویلیامز از بازماندگان کشتی تایتانیک بود که بیش از 6 ساعت تا کمر در عمق آب یخ زده مانده بود ؛ پس از آنکه پزشکان نجات خواستند هر دو پای او را قطع کنند ، او امتناع کرد و در مسابقات دو نفره مردان ویمبلدون در سال 1920 برنده شد.

شماره 6

هلن کلر در سال 1900 در دانشگاه هاروارد پذیرفته شد. مارک تواین او را به هنری راجرز ، که هزینه تحصیل او را پرداخت ، معرفی کرد. و در سال 1904 ، او اولین فرد نابینای ناشنوا بود که مدرک کارشناسی گرفت.

شماره 7

قدیمی ترین فیل زنده ، واتسالا است که در کمپ فیل ها نگهداری می شود. او در 105 سالگی بیش از دو برابر یک فیل معمولی آسیایی زندگی کرده است. اگرچه بینایی خود را در اثر آب مروارید از دست داده است ، اما با استفاده از بدن خود و پشتیبانی اعضای گله خود توانسته حرکت کند.

شماره 8

ریور فینیکس درست قبل از فیلمبرداری خود در نقش مصاحبه کننده در مصاحبه با خون آشام ، درگذشت. این قسمت با کریستین اسلیتر ، که درآمد خود را به دو موسسه خیریه مورد علاقه ققنوس اهدا کرد ، بازسازی شد.

شماره 9

نروژ 40 سال پیش نفت را در کشور خود کشف کرد. آنها با دانستن اینکه نفت در نهایت به پایان می رسد ، تصمیم گرفتند آن را در صندوق ثروت دولتی سرمایه گذاری کنند. این صندوق یکی از سودآورترین صندوق های جهان است ؛ به ارزش بیش از 1.3 تریلیون دلار!

شماره 10

واقعیت جالب دیگر این که در حالی که تنها 9.7 درصد از آمریکایی ها کمربند ایمنی نمی بندند، 47 درصد از کسانی که در تصادفات رانندگی جان خود را از دست می دهند ، کمربند نمی بستند!

شماره 11

آیا این واقعیت جالب را می دانستید که جیمی کارتر ، طولانی ترین رئیس جمهور بازنشسته ، و اولین رئیس جمهوری است که چهل سال پس از آغاز به کار خود زندگی کرد و اولین فردی است که به 95 سالگی رسید؟!

شماره 12

توماس دی مهی مارکیز دو فاوراس ، یکی از اشراف فرانسوی بود که آخرین کلماتی که گفت “شما سه کلمه را اشتباه خواندید” ، پس از خواندن حکم وی بود!

شماره 13

در پایان اصلی فیلم متحرک الهام گرفته از اینکا “زندگی جدید امپراطور” ، امپراطور جنگل بارانی را تخریب می کند تا یک پارک موضوعی ایجاد کند. استینگ که 20 سال را صرف دفاع از حقوق مردم بومی کرد ، تهدید کرد که اگر پروژه تغییر نکند ، پروژه را ترک می کند.

واقیت جالب

شماره 14

ساعت هوشمند یک زن پیر 59 ساله ، یک تاکی کاردی را به درستی تشخیص داد و به او هشدار داد تا کمک بخواهد. برای وی با فیبریلاسیون دهلیزی تشخیص داده شد و تحت درمان قرار گرفت و احتمال سکته مغزی شدید او کاهش یافت. در سال 2017 ، FDA استفاده از این فناوری را برای اهداف پزشکی مورد استفاده قرار داد.

واقیت جالب

شماره 15

در جنگ جهانی دوم ، سرگرد Digby Tatham-Warter در حالی که چتر داشت و کلاه بولر بر سر داشت ، سرنیزه را هدایت می کرد. او بعداً یک ماشین زرهی آلمانی را با چترش از کار انداخت. هنگام نجات روحانی از آتش دشمن ، او گفت: “نگران گلوله نباش ، من یک چتر دارم”. 

شماره 16

واقعیت جالب دیگر این که فلوریدا 2 نفر از طایفه ایرولا را از هند آورده بود تا پایتون های مهاجم برمه را بگیرند. هنگامی که 1000 شکارچی توانستند فقط 106 مار را شکار کنند ، این دو نفر تنها در 4 هفته 27 مار را از جمله یک ماده با 16 فوت طول را گرفتند.

شماره 17

معبد شیطانی به دانشجویان مقطع ابتدایی بورسیه تحصیلی ارائه می دهد.

شماره 18

موزه اسمیتسونیان دارای بیش از 3 میلیون تصویر دو بعدی و سه بعدی است که هرکسی می تواند به صورت رایگان از آن برای هر گونه هدف تجاری استفاده کند. 

شماره 19

شهر کارمل ، IN دارای بیشترین دوربرگردان به ازای هر شهر در ایالات متحده است ، با مجموع 138 مورد. از آنجا که تقاطع های معمولی با دوربرگردان ها جایگزین شده است ، تعداد تصادفات در اینجا 40 درصد کاهش یافته است. 

شماره 20

هنگامی که کشتی جنگی USS غرب ویرجینیا سرانجام 6 ماه پس از حمله به پرل هاربر نجات یافت ، یک تقویم در یک اتاق تنگ هوایی یافت شد که 3 ملوان محبوس شده 16 روز تا مرگشان علامت گذاری کرده بودند.

شماره 21

برای فیلم Stargate ، کرت راسل دو برابر نرخ رفت و آمد خود دریافت می کرد زیرا او تنها بازیگر آن زمان بود که در نظرسنجی جهانی “صفر غیرممکن” داشت.

شماره 22

واقعیت جالب دیگر: در سال 1930 ، چاندرا ، یک دانشجوی هندی از نظر ریاضی نشان داد که ستارگان عظیم منفجر می شوند و سپس به ستارگان نوترونی یا سیاهچاله ها فرو می ریزند. پیش از آن دانشمندان تصور می کردند که همه ستاره ها به کوتوله های سفید تبدیل شده اند. نظریه چاندرا به عنوان “پوچ” مورد تمسخر قرار گرفت!

شماره 23

در سال 1996 ، یک گانستر هنگ کنگی ، “Big Spander” پسر ثروتمندترین مرد آسیا را ربود و برای بازگشت وی 160 میلیون دلار باج خواست. پس از دریافت این پول ، گانگستر بعداً تماس گرفت و در مورد نحوه سرمایه گذاری این پول مشاوره خواست.

شماره 24

در سال 1966 ، بیل کازبی سعی کرد جانیس ایان ، خواننده 16 ساله محلی را از لیست سیاه تلویزیون خارج کند ، زیرا او فکر می کرد که او یک لزبین است و بنابراین برای سرگرمی های خانوادگی مناسب نیست.

واقعیت جالب

شماره 25

ایستگاه Seiryu Miharashi در ژاپن یک ایستگاه قطار است که هیچ ورودی یا خروجی ندارد ، هیچ جاده یا مسیری برای اتصال آن وجود ندارد ، تنها چیزی که به آن خدمات می دهد سکویی است که مسافران قطار از آن خارج شوند.

شماره 26

در شرق آفریقا ، فیلم ها اغلب با “VJ” یا “joker video” تماشا می شوند که داستان زنده را برای ترجمه ، زمینه سازی یا کمدی برای فیلم ارائه می دهد.

شماره 27

در سال 1927 ، در بدترین سیل در تاریخ دره رودخانه می سی سی پی ، هربرت هوور و صلیب سرخ “اردوگاه های کار اجباری” را تشکیل دادند که شامل آمریکایی های آفریقایی تبار و مجبور به کار با اسلحه در منطقه بود و یک کمپین رسانه ای برای سرپوش گذاشتن آن ایجاد کردند. 

شماره 28

ماسک های هواپیما با ایجاد واکنش شیمیایی ، اکسیژن تولید می کنند. اگر فشار در کابین مختل شود و ماسک ها پایین بیایند ، کشیدن ماسک باعث می شود که یک سوزن باعث انفجار کوچکی در یک “شمع O2” شود ، جایی که کلرات سدیم و پرروکلرات پتاسیم برای ایجاد گاز اکسیژن ترکیب می شوند.

شماره 29

معرفی نمک یددار در دهه 1920 میانگین ضریب هوشی ملی را 3.5 واحد در یک دهه افزایش داد و در برخی از ایالتهایی که قبلا کمبود داشتند بالا برد، IQ متوسط ​​در دهه اول 15 واحد افزایش یافت.

شماره 30

تنها 66 سال بین اولین پرواز و فرود به ماه فاصله وجود داشت. برادران رایت برای اولین بار در سال 1903 با موفقیت با هواپیما پرواز کردند. در سال 1969 نیل آرمسترانگ اولین انسان روی ماه بود.

شماره 31

در سال 1995 سیاستی موسوم به “دیوار” ایجاد شد. این امر مانع از به اشتراک گذاری اطلاعات بین سیا و FBI شد و نقشی اساسی در ناتوانی در توقف 11 سپتامبر ایفا کرد. بدین ترتیب عوامل بد ، یک سی دی “Another Brick in the Wall” از پینک فلوید پخش کردند. به طوری که گفته شد دسترسی آنها ممنوع است.

واقعیت جالب

شماره 32

یک مرد انگلیسی از اینکه فوراً توسط NHS در مورد سلامتی خود با او تماس گرفته شد ، شگفت زده شد ، هنگامی که BMI او را 28000 حساب کردند! آنها قد 6’2 اینچی او را 6.2 سانتی متر نوشته بودند!

شماره 33

این یک واقعیت جالب است که همان آنزیمی که سیب و سیب زمینی را قهوه ای می کند مسئول برنزه شدن در انسان است!

شماره 34

آرتور تودور ، برادر بزرگتر هنری هشتم ، با نامزد خود ، کاترین آراگون ، نامه هایی را به زبان لاتین رد و بدل کرد. هنگامی که آنها شخصاً یکدیگر را ملاقات کردند ، قادر به برقراری ارتباط نبودند ، زیرا بر تلفظ های مختلفی از زبان تسلط داشتند!

شماره 35

مدال برنز المپیکی ، قهرمان UFC و کشتی گیر WWE ، راندا روسی ، مدیری در انجمن Pokemon بود ، در بیوگرافی اش آمده بود: “من همچنین زمان زیادی را صرف انجام جودو می کنم … در حال حاضر من رتبه 1 زیر 20 دارم ، اگر باور نمی کنی نگاه کن “

شماره 36

یک بازی به نام رولت در مونت کارلو در 18 اوت 1913 انجام شد ، جایی که توپ 26 بار متوالی روی سیاه افتاد. قماربازها میلیون ها نفر را از دست دادند و انتظار داشتند که در طول راه روی قرمز قرار بگیرد و این باعث شد “مغالطه قمارباز” مشهور شود.

شماره 37

در سال 2018 ، یک زن به طور تصادفی مبلغ 7709 دلار به یک کافه سوئیس پرداخت کرد زیرا شماره پین ​​خود را به عنوان دلار وارد کرده بود. وقتی او تماس گرفت تا پول را پس بگیرد ، هیچ کس جواب نداد زیرا کافه اعلام ورشکستگی کرده بود!

شماره 38

نژادی از اسب به نام یاکوتی وجود دارد که بومی سیبری است. از نظر وزن بیشتر از سایر نژادهای اسب ، موهای آن بسیار بلند است و می تواند در دمای پایین تا -70 درجه سانتیگراد (-94F) مقاومت کند.

شماره 39

توماس لینلی “موتزارت انگلیسی” نامیده می شد. موتزارت او را “یک نابغه واقعی” می نامد و می گوید “او یکی از بزرگترین افراد بود” ، اما در 22 سالگی در دریاچه ای غرق شد و بیشتر آهنگ ها در آتش گم شده یا سوزانده شد.

شماره 40

و اما آخرین واقیت جالب این است که فیل ها می توانند تا شش ساعت و 25 مایل (48 کیلومتر) شنا کنند. آنها آنقدر شناور هستند که اگر در آب خسته شوند ، می توانند در همان حالت استراحت کرده و غرق نشوند.

 

بیشتر بخوانید: عجیب ترین و نادرترین اتفاقات دنیا+ عکس

 

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

چرا زنان در ایران به حقوق و دستمزد کم قانع می شوند؟

مشاهدات نشان می دهد که بخش خصوصی تمایل بیشتری برای استخدام زنان دارد و تعداد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *