برترین برنامه های ادیت عکس گوشی های آیفون

چه یک عکاس معمولی باشید یا یک عکاس حرفه ای ، بهترین برنامه ویرایش عکس می تواند کیفیت عکس های شما را تا اندازه ی عکس های حرفه ای و آتلیه ای بالا ببرد تا عکس های شما ارزش چاپ شدن را پیدا کنند که ادامه مطلب درصدد معرفی بهترین برنامه های ویرایش عکس آیفون است بنابرین با ما همراه باشید با معرفی برترین برنامه های ادیت عکس گوشی های آیفون ، البته لازم به ذکر است که اپلیکیشن های زیر اپلیکیشن هایی مشترک برای گوشی های آیفون و اندروید می باشند و در هر دو نوع گوشی می توانید از برنامه های ذیل استفاده نمایید و از مزایای آن بهره ببرید.

بهترین برنامه های ادیت عکس آیفون

برترین برنامه های ادیت عکس گوشی های آیفون

1- نرم افزار PicsArt

پس از آزمایش بر بیش از ده برنامه محبوب ، فکر می کنیم بهترین برنامه ویرایش عکس به طور کلی PicsArt است. این مجموعه از ابزارها و ویژگی های بسیار خوبی مانند جلوه های عکس AI ، برچسب ها ، همپوشانی متن و پس زمینه برای افزایش عکس های شما برخوردار است. علاوه بر این ، PicsArt دارای آموزشها و یک چالش ویرایش عکس روزانه است که به شما کمک می کند مهارت های خود را تقویت کنید و همچنین کتابخانه ای از تصاویر را می توانید خود ویرایش کنید. به علاوه ، این برنامه دارای یک مولفه اجتماعی است که به شما امکان می دهد با کاربران دیگر گپ بزنید و عکسهای خود را با آنها به اشتراک بگذارید.

علاوه بر این با کمک این برنامه می توانید چندین عکس را ذخیره کرده و اعمال کنید. با این حال ، این برنامه ، مناسب افرادی است که برخی از دانشهای مربوط به ویرایش عکس را دارند ، بنابراین در این برنامه منحنی یادگیری تندتری نسبت به سایر محصولات وجود دارد.

در این برنامه گرچه ابزار ویرایش Google Photos در کمترین حد است ، اما سعی کنید وقتی پشتیبان تهیه می کنید نه فقط از عکس های خود ، بلکه از همه فیلم هایتان و همگام سازی آنها یک نسخه نگهداری کنید.

در نهایت PicsArt بهترین انتخاب ما به عنوان بهترین برنامه ویرایش عکس است ، زیرا سرگرم کننده است ، استفاده از آن آسان است و تقریباً تمام پایه های عکاسی با تلفن همراه را پوشش می دهد که این کنترل خلاقیت ، ابزار عالی برای ویرایش تصویر و انواع زیادی از فیلترهای جذاب را فراهم می کند. علاوه بر این ، شما می توانید با این برنامه به سرعت برچسب های سرگرم کننده را انتخاب کنید یا ایجاد کنید ، تصاویر خود را در کلاژهای بسیار قابل تنظیم ترکیب کنید  و یا متن هنری اضافه کنید و به اشتراک بگذارید.

از دیگر مزایای این اپلیکیشن این است که شما می توانید از Remix Chat برای به اشتراک گذاری و ویرایش مشترک عکسها با 150 میلیون کاربر ماهانه PicsArt یا فقط با دوستان خود استفاده کنید.

با این حال در این برنامه تبلیغات برای PicsArt premium به طور مکرر در میانه مراحل ویرایش ظاهر می شوند و برای خاموش کردن آنها یا استفاده از  ویرایشگر ویدیو و ابزارها و فیلترها و محتوای بیشتر ، باید اشتراک حق بیمه را بصورت سالانه خریداری کنید.

به طور کلی PicsArt مجموعه ای غنی و کاملاً در دسترس از ابزارهای ویرایش و جمع آوری عکس برای عکاسان مصرف کننده ارائه می دهد. و ضمن اینکه همه چیز را سرگرم کننده و سرزنده نگه می دارد ، کنترل خلاقانه زیادی را فراهم می کند.

بهترین برنامه ادیتور اپل

2.نرم افزار Snapseed

Snapseed برنامه است که مناسب کاربر عادی نیست ، بلکه برای عکاسان جدی است که می خواهند یا باید وقت خود را صرف ایجاد بهترین تصویر ممکن در هنگام حرکت کنند. به همین ترتیب ، دارای مجموعه کاملی از ابزارهای پیشرفته ویرایش ، از جمله برس های ویرایش انتخابی ، به علاوه مجموعه ای خوب از فیلترهای مربوط به فیلم (مانند Lens Blur ، Retrolux و Double Exposure) است.

این برنامه برای عکاسان با جزئیات گرا ، Snapseed نه تنها سرگرم کننده بلکه اعتیاد آور نیز می باشد. در گذشته هنگامی که با تنظیمات مختلف عکس ها را آزمایش می کردیم ، فقط در محدوده قرار گرفتن در معرض رنگ ، ابزارهای پوشاندن و تغییر شکل ، برس و فیلترها لذت می بردیم اما امروزه شما می توانید وارد Stack (لایه های ویرایش) شوید و هرگونه ویرایش (از جمله تصحیح متن غلط املایی) را تنظیم یا حذف کنید. یا به عبارتی می توانید از قلم موی Stacks استفاده کنید تا فقط برای بخشی از عکس شما جلوه ای اعمال کند و حتی به کمک این برنامه می توانید مجموعه ای از ویرایش هایی را که به عنوان “نگاه” روی یک عکس اعمال کرده اید ، ذخیره کنید ، سپس آن را در سایر عکس ها اعمال کنید و با سایر کاربران به اشتراک گذارید.

در نهایت می توان اذعان داشت که ابزارهای سنتی عالی و ویرایش غیر مخرب Snapseed آن را به یکی از بهترین برنامه های ویرایش عکس برای عکاسان جدی که وقت کافی برای تنظیم دقیق تصاویر خود دارند ، تبدیل کرده است.

3. نرم افزار Adobe Photoshop Camera

برنامه ی Adobe Photoshop Camera به دلیل هوش مصنوعی یکی از بهترین برنامه های ویرایش عکس است که جلوه های ویژه و تصحیح عکس را قبل یا بعد از عکاسی با دوربین تلفن اعمال می کند.

در این برنامه دوربین فتوشاپ از فیلترهایی به نام “لنزها” برای اعمال جلوه های ویژه یا تنظیم رنگ ، نور و وضوح استفاده می کند. اما آنچه دوربین را خاص می کند استفاده از Adobe Sensei است که به طور خودکار نوع عکس (پرتره یا منظره) را شناسایی می کند و ماسک هایی را برای جنبه های اصلی مانند چهره یا آسمان ایجاد می کند. بنابراین ، به عنوان مثال ، لنزهای آسمان می توانند رنگ آسمان را تغییر دهند ، ابرها را اضافه یا از بین ببرند ، و حتی بازتاب های مناسب را در یک قسمت از عکس اضافه کنند ، بدون اینکه بر قسمت های دیگر تصویر تأثیر بگذارد. علاوه بر این ، برخی از لنزها دارای “مرکز” هستند و اشیا smart  را بصورت هوشمند در یک منطقه مشخص شده از تصویر توسط سنسور ، بزرگنمایی و جابجا می کنند. همچنین در این برنامه موقعیت و تغییر اندازه اشیا قرار داده شده و یکی دیگر از مزایای این برنامه این است که بعضی از لنزها انیمیشن های کوچکی دارند ، مانند ستاره های تیرانداز یا موشک های انفجار.

البته نسخه iPad Adobe Photoshop دارای چند ویژگی دسک تاپ هوشمندانه مانند برس اصلاح لبه است که به شما امکان می دهد شی مورد نظر خود را بهتر انتخاب کرده و بوم را بچرخانید و در آن هر دو ویژگی لمسی نیز فعال هستند.

Adobe در این برنامه لنزهای جدید را بصورت رایگان به طور منظم اضافه می کند که برخی از آنها توسط هنرمندان مشهور و تأثیرگذاران ایجاد می شوند. از آنجا که هر یک از لنزها تغییراتی دارند (مثلا با کشیدن انگشت به راست یا چپ به آنها دسترسی خواهید داشت) ، می توانید ساعت ها ماجراجویی عکسی داشته باشید.همچنین در این برنامه دوربین PS یک برنامه لذت بخش است که اساساً عکاسی با دکمه است و بیشتر از اینکه مورد پسند طرفداران جدی باشد ، بیشتر مورد توجه عکاسان سرگرم کننده است.

4. نرم افزار Pixlr

Pixlr یکی از بهترین برنامه های ویرایش عکس برای عکاسان معمولی است که می تواند کمی تنظیم دقیق انجام دهد با این توصیف که شاید برخی جلوه های زیبا را به آن اضافه کند و سپس آن را در شبکه های اجتماعی موجود در تلفن به اشتراک بگذارد و این برنامه به رابط بصری به راحتی تسلط دارد که در آن می توانید به راحتی از بازی با تصاویر لذت ببرید.

Pixlr دارای تنوع بسیار خوبی از ابزارهای تنظیم عکس آسان برای استفاده است ، بدون اینکه شما را در انتخاب ها خسته کند و این برنامه همچنین شامل قلم مو برای اعمال ویرایش های انتخابی (مانند تیره یا لغو) است. و در آن کتابخانه ها ،فیلترهای جلوه های ویژه ، پوشش ها و حاشیه ها سرگرم کننده به طور کلی جذاب موجود هستند.

در این برنامه برچسب های کارتونی متنوع و سرگرم کننده بسیاری وجود دارد و با استفاده از چیدمان های از پیش تعیین شده یا الگوهای طراحی شده به شما امکان می دهد عکس های خود را مرتب کنید و همچنین بزرگنمایی نمایید و آنها را درون مکان های نگهدارنده منتقل کنید و سریع کلاژ ایجاد کنید.

در پایان اذعان می داریم که نسخه برتر این برنامه (با ماهانه 1.99 دلار یا سالانه 11.99 دلار) تبلیغات را خاموش می کند و محتوای بسیار بیشتری (برچسب ها ، پوشش ها ، حاشیه ها و فونت ها) را در اختیار شما قرار می دهد.

و سخن پایانی آنکه در حالی که عکاسان واقعی ممکن است کتابخانه Pixlr را ابزار ویرایشی بسیار ضعیف بدانند کاربران عادی همواره از خلاقیت آسان این برنامه لذت می برند.

بهترین برنامه ویرایش عکس در ایفون

5. نرم افزار Adobe Lightroom

نسخه موبایل Adobe Lightroom بخشی از گردش کار آن مبتنی بر cloud است که شامل ذخیره سازی کل گالری شما و دسترسی به پرونده های با وضوح کامل (اصلی و ویرایش شده) در همه دستگاه های شما (تلفن همراه ، لپ تاپ و دسک تاپ) است. بنابراین ، هنگامی که این نسخه را خریداری می کنید در واقع در حال خرید یک اکوسیستم پردازش عکس قدرتمند هستید که کنترل و کیفیت در سطح حرفه ای را ارائه می دهد.

Lightroom Mobile همچنین یک بستر عالی برای یادگیری است. کتابخانه آموزش تعاملی آن که در حال توسعه است ، به شما آموزش می دهد تصاویر خود را مانند یک عکاس حرفه ای ویرایش کنید. و این بسیار خوب است ، زیرا مجموعه ویژگی های  این برنامه بسیار زیاد است بطور مثال شامل ده ها ابزار برای کار با نوردهی ، رنگ ، ویرایش انتخابی ، فیلترها و موارد دیگر است و در اکثر قریب به اتفاق ویرایش ها شامل کنترل های کشویی ، با قابلیت پاسخگویی سریع نیز می باشد، بنابراین در حین استفاده از برنامه، شما می دانید که دقیقاً تنظیمات چگونه بر عکس شما تأثیر می گذارد. علاوه بر این ، ویرایش های این برنامه مخرب نیستند ، بنابراین شما همیشه می توانید به تصویر اصلی خود بازگردید.

همچنین این برنامه علاوه بر اشتراک اجتماعی بصری ، Lightroom دارای یک منطقه جستجو است ، جایی که در آن می توانید انیمیشن هایی از مراحل دیگر عکاسان و هنرمندان، برای ایجاد بهترین تصاویر خود مشاهده کنید.

Lightroom Mobile یک برنامه عکس درجه یک برای افرادی است که به دنبال بهترین نتیجه از عکس های خود هستند اما ممکن است مناسب افرادی که به دنبال تنها روشن نمودن رنگ عکس خود یا فقط متقاضی جلوه های ویژه هستند نباشد.

بیشتر بخوانید:11 اپلیکیشن برتر ادیت فیلم و ویدئو برای اندروید و ios

6.نرم افزار Instagram

اینستاگرام با تمرکز خود بر اشتراک سریع و بدون عارضه عکس ها و فیلم ها در شبکه های اجتماعی ، بیش از 850 میلیون کاربر دارد که دلیل خوبی دارد.که رابط بصری آن راهی سریع از گرفتن عکس یا فیلم از طریق ویرایش های ساده تا ارسال همزمان در چندین شبکه اجتماعی را ارائه می دهد.

پسندیدن و به اشتراک گذاری پست ها ، ارسال و دریافت پیام های مستقیم و به طور کلی تعامل با دیگران از فعالیت های اصلی اینستاگرام است. در واقع ، مهمترین معیار (که مشاغل و افراد تأثیرگذار از آن برای کسب درآمد از حسابهای اینستاگرام خود استفاده می کنند) میزان تعامل شما است یا اینکه تعداد زیادی از افراد پستهای شما را مشاهده و دوست دارند.

یکی دیگر از قابلیت های فوق العاده اینستاگرام ارائه افزونه های اضافی به عکس شامل استیکرها ، نظر سنجی ها و تایپ متون روی عکس و همچنین قابلیت فتوشاپ و تغییر چهره عکس هاست که این روزها این آپشن ها طرفداران بسیاری را برای اینستاگرام جذب کرده است.

البته بسیاری از ویژگی ها اخیراً به این برنامه اضافه شده که شامل ابزارهایی برای اندازه گیری و بهبود میزان تعامل است و این برنامه همچنین دارای قابلیت حذف کسانی است که با پست های شما دارای ارتباط نیستند و  به مرور زمان بوسیله قابلیت ردیابی هشتگهای فردی ، بازدیدهای بیشتری را برای صفحه شما جذب می کنند ،و یک ویژگی امنیتی خوب این برنامه این است که اخیرا همه ایمیل هایی را که اینستاگرام برای شما ارسال کرده است لیست می کند که در ادامه آن می توانید آنچه را که واقعاً از سوی اینستاگرام انجام شده و حمله فیشینگ نیست ، تأیید کنید. این برنامه همچنین می تواند به شما بگوید که روزانه چقدر وقت صرف آن می کنید.

اینستاگرام به طور مکرر ویژگی ها و ابزارهایی را اضافه و حذف می کند که باعث سردرگمی برخی کاربران می شود و برخی دیگر را هیجان زده می کند. اما آنچه که ثابت است این است که محبوبیت آن همچنان ادامه دارد.

برنامه ویرایش عکس اپل

7. نرم افزار Google Photos

Google Photos تنها برنامه عکس است که ما آن را برای هر دستگاه موبایلی ضروری می دانیم. اگر تا به حال هنگام از دست دادن تلفن یا کمبود فضای ذخیره گوشی تمام پرونده های رسانه ای خود را از دست داده اید ، به دلیل نداشتن این برنامه بر روی گوشی خود بوده است هر چند که فقط دارای حداقل ابزارهای ویرایش است.

از مزایای مهم این برنامه است که Google Photos عکس ها و فیلم های شما را سازماندهی می کند ، اشتراک گذاری آسان را ارائه می دهد و – مهمتر از همه – به طور خودکار از کل کتابخانه تصاویر شما در cloud پشتیبان تهیه می کند. و همچنین به طور یکپارچه با تمام دستگاه های شما که برنامه نصب شده همگام سازی می شود. که شامل تلفن های اپل ، لپ تاپ ها ، تبلت ها و رایانه های رومیزی و رایانه های ویندوزی و همه دستگاه های Android است.

ویژگی های ویرایش عکس Google به گونه ای طراحی شده اند که نیاز به ورودی بسیار کمی از کاربر دارند و به همین ترتیب سریع و ساده هستند. و در آن تنها اسلایدرهای کنترل شده توسط کاربر ، تنظیم رنگ ، نور و کنتراست (پاپ) بر روی تصویر کلی هستند.

همچنین این برنامه دارای یک تعداد فیلتر با کشویی برای کنترل قدرت اثر است. Google Photos نیز جنبه سرگرم کننده خود را نیز دارد. به عنوان مثال ، به طور خودکار GIF های متحرک را از عکس هایی که به صورت دسته ای می گیرید ، تولید می کند.

در کل Google Photos را ما یکی از گزینه های برتر  برای بهترین سایت های ذخیره و ذخیره عکس می دانیم که باید آن را بارگیری و تنظیم کنید و اجازه دهید در پس زمینه کار خودش را انجام دهد. از قابلیت های دیگر این برنامه این است که برای سازماندهی پرونده های رسانه ای شما مفید است که ما آن را برای ویرایش توصیه نمی کنیم. اما برای اطمینان از اینکه می توانید تمام تصاویر خود را در هر دستگاهی که استفاده می کنید پیدا کنید ، Google Photos ضروری است.

8. نرم افزار VSCO

VSCO با تمرکز بر عکاسی سنتی ، انواع مختلف تصحیح و تنظیم عکس را دارد که نتایج با کیفیت مطلوبی از جمله فیلترهای نوع فیلم-امولسیون را ایجاد می کند. این برنامه حتی می تواند پرونده های RAW را وارد کند. با این حال ، مجموعه ویژگی های آن به اندازه برخی از بهترین برنامه های ویرایش عکس دیگر جامع نیست. به عنوان مثال ، این برنامه ویرایش ، متن یا جلوه های ویژه انتخابی ندارد ، و گرچه می توانید رنگ حاشیه خود را از درون عکس خود انتخاب کنید ، اما تنها نوع حاشیه یک نوع کاملاً نامرتب است که یک قالب عکس مربع ایجاد می کند. به کمک این برنامه نیز می توانید حداکثر در 10 “دستور العمل” – لیست ویرایش های انجام شده روی عکس – ذخیره کنید تا در تصاویر دیگر استفاده کنید.لازم به ذکر است که دوربین VSCO این برنامه مجموعه خوبی از کنترل های قبل از ضبط (فقط در ISO ، نه Android) ، از جمله نقطه تمرکز انتخابی و کنترل دستی تعادل رنگ سفید ، ISO و نوردهی را نیز ارائه می دهد.

VSCO جامعه ای از کاربران و تأثیرگذاران دارد اما نباید از آن انتظار نوع تعامل در اینستاگرام یا سایر شبکه های اجتماعی را داشته باشید. از طرف دیگر ، ارسال عکس از VSCO به هر شبکه ای که در تلفن شما است آسان است ، هر چند همزمان فقط یک بار. در این برنامه هر عکسی که به نمایه VSCO خود ارسال می کنید حتی برای کسانی که حساب VSCO ندارند عمومی است و تنها بخش خصوصی آن تنظیمات حریم خصوصی مربوط به اشتراک گذاری تنظیمات مکان عکس های شما است.

این برنامه یکی از برنامه هایی است که به برنامه رایگان ابزارهای ویرایش اساسی (فقط تصاویر ثابت) و ده ایستگاه از پیش تنظیم (فیلتر) محدود می شود و برای دسترسی به سایر قسمت های آن شما تنها با پرداخت 19.99 دلار در سال ، به ویرایشگر ویدئو ، بیش از 200 ایستگاه از پیش تنظیم ، ابزار ویرایش پیشرفته (مانند HSL و حاشیه) ، ابزارهای مونتاژ ثابت و متحرک (از جمله لایه بندی) ، چالش های عکس هفتگی و پشتیبانی قوی تر برای یادگیری دسترسی خواهید داشت.

بیشتر بخوانید:بهترین اپلیکیشن های ادیت فیلم و ویدئو آیفون

9. برنامه ویرایش عکس Filterstorm Neue

اگر به دنبال برنامه‌ ویرایش عکس قدرتمندی هستید که قابلیت‌های متنوعی را به طور یکپارچه ارائه کند، توصیه می‌کنیم که حتما اپلیکیشن Filterstorm Neue را امتحان کنید. برنامه Filterstorm Neue امکان ویرایش منطقه‌ای و جزئی عکس‌ها را فراهم می‌آورد و ویرایش عکس آیفون از طریق آن به شیوه حرفه‌ای انجام شده و تنظیمات دقیقی را به همراه خواهد داشت.

برنامه ویرایش عکس آیفون Filterstorm Neue گزینه‌ای با عنوان Clone را ارائه می‌کند که با استفاده از این گزینه می‌توانید بخشی از یک تصویر را حذف و یا جابه‎جا نمایید. افزایش یکپارچگی عکس، کاهش نویز، تنظیم روشنایی، تنظیم شدت رنگ، فیلترهای متنوع و قابل تنظیم و … از جمله ویژگی‌های اصلی برنامه ویرایش عکس Filterstorm Neue به شمار می‌روند. متاسفانه برنامه Filterstorm Neue به طور رایگان قابل استفاده نیست.

10.برنامه ویرایش عکس Enlight

اپلیکیشن Enlight هم قابلیت‌های متنوعی را ارائه می‌کند و وجود این قابلیت‌ها منجر شده که این برنامه به یکی از بهترین برنامه‌های ویرایش عکس آیفون کنونی موجود تبدیل شود. با استفاده از اپلیکیشن Enlight می‌توانید بخش‌هایی از عکس مورد نظرتان را انتخاب کرده و به طور اختصاصی وضعیت رنگ و روشنایی آن بخش‌ها را تنظیم نمایید. این برنامه قابلیت ابعاد دهی، چرخش تصویر و … سایر موارد این چنینی را ارائه کرده و آیتم‌های طنز مانند خاصی نظیر صورتک‌ها و ماسک‌های متنوع را به همراه دارد.

برنامه ویرایش عکس آیفون Enlight هم دارای گزینه و قابلیت Clone است که شما را قادر به حذف بخش‌هایی از عکس می‌نماید. همچنین این اپلیکیشن فیلترهای متنوعی را به همراه داشته و افکت‌های خاصی را نیز بر روی تصاویر اعمال می‌کند. به عنوان مثال با استفاده از افکت‌های برنامه ویرایش عکس Enlight می‌توانید به عکس مد نظرتان حالتی محدب بخشیده و یا آن را با برجستگی‌های نامنظم خاصی همراه سازید. متاسفانه برنامه ویرایش عکس Enlight هم رایگان نبوده و به منظور دانلود آن باید مبلغی در حدود 4 دلار پرداخت شود.

11.برنامه ویرایش عکس Mextures

اپلیکیشن Mextures هم یکی دیگر از برنامه‌های شناخته شده‌ و برتر موجود به منظور ویرایش عکس آیفون‌ها و آیپدهای اپل به شمار می‌رود. این اپلیکیشن شامل فیلترهای منحصر به فردی می‌شود که جلوه بصری بسیار زیبا و جالبی را برای عکس‌هایتان به ارمغان می‌آورند. با استفاده از برنامه ویرایش عکس Mextures قادر خواهید بود که مواردی همچون شدت رنگ، روشنایی و … را در عکس مورد نظرتان تنظیم کنید. همچنین قابلیت تنظیمات شدت افکت یا فیلتر مد نظر هم توسط اپلیکیشن ویرایش عکس Mextures ارائه شده است. ضمنا به منظور دانلود و استفاده از اپلیکیشن Mextures باید مبلغی در حدود 2 دلار پرداخت شود.

سخن پایانی

و سخن پایانی اینکه همه برنامه های فوق برای موارد زیر آزمایش شده اند:

کیفیت و قابلیت دسترسی رابط.
راحتی در استفاده.
تعداد و کیفیت ویژگی ها
سهولت و تطبیق پذیری به اشتراک گذاری.
دستیابی به هدف بصورت حرفه ای (مانند ویرایش عکس یا تهیه نسخه پشتیبان).

و جنبه های دیگری که به طور انتخابی آزمایش شده ، بسته به برنامه ، عبارتند از:

تطبیق پذیری واردات عکس.
تطبیق پذیری ماژول دوربین.
قابلیت ویرایش عکس ، قابلیت انعطاف پذیری و سهولت استفاده.
سهولت استفاده ، قدرت ، انعطاف پذیری و سرگرمی ابزارهای کلاژ و سایر پروژه ها.

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی فرناز باقری

فرناز باقری هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه بوعلی سینا ، معلم هستم و به دلیل کار در محیط مدرسه، همواره در حال خواندن و یادگیری مطالب جدید هستم، و در تلاشم تا آموخته هایم را در زمینه های مختلف در وب سایت نیمه شب بنویسم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

همچنین ببینید

معرفی اجزا و قطعات خودرو

آشنایی بااجزا و قطعات خودرو فقط مختص تعمیرکاران نیست گاهی داشتن اطلاعاتی هرچند اندک در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.