انواع فر مو و روش های مراقبت از آن | مو فرفری ها حتما بخوانند

معمولا افرادی که موهای لخت دارند ترجیح می‌دهند که موهای خود را فر کنند. بسیاری از این افراد در بیشتر مجالس موهای خود را فر می‌کنند. اما فر کردن مو به صورت دائم می‌تواند باعث شود که همیشه موهای مورد علاقه خود را داشته باشند. اما همانطور که می‌دانید فر مو دارای مدل‌های مختلفی است. در این مقاله از وب سایت نیمه شب انواع فر مو را به شما معرفی می‌کنیم و با روش‌های مراقبت از موی فر آشنا می‌شویم.

انواع فر مو

همانطور که گفته شد مدل موی فر به چند دسته تقسیم بندی می‌شوند. همچنین روش‌هایی که برای فر کردن موها وجود دارد نیز متفاوتد که در ادامه برخی از آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

انواع فر مو
انواع فر مو

فر طبیعی

بسیاری از افراد وجود دارند که به صورت طبیعی موهای فر دارند. برخی از آن‌ها حتی موهایی با فر ریز طبیعی و یا مجعد دارند و برخی موهای مواج. هر یک از این مدل‌های مو زیبایی خاص خود را دارند. اما موهایی که فر ریز دارند معمولا نیاز به مراقبت بیشتری دارند. برای نگهداری ازذای نوع مو به صورت مرتب باید از روغن مو استفاده شود.

فر دائم

بسیاری از کسانی که به موهای فر علاقه دارند به جای این که در مدت زمان‌های کوتاه موهای خود را فر کنند‚ فر دائم انجام می‌دهند. فر دائم یکی از انواع فر مو است. البته این نوع فر مو‚ موی شما را برای شش ماه فر خواهد کرد. پس از گذشت شش ماه اگر بخواهید می‌توانید فر موی خود را تمدید کنید. شما برای انجام این فر نوع فر مو را تعیین کنید و بهتر است که به سالن‌های آرایشی مراجعه کنید تا یک آرایشگر با تجربه موهای شما را فر کند و به موی شما آسیب نزند.

اما حتما به یاد داشته باشید که اگر قصد کوتاه کردن موهایتان را دارید پیش از فر کردن دائمی مو این کار را انجام دهید. علاوه بر این برای جلوگیری از آسیب دیدگی مو‚ برای انجام فر دائم حتما از مواد شیمیایی مرغوب و معتبر استفاده کنید. پس از انجام فر دائمی برای تقویت موهای خود حتما استفاده از ماسک مو و ویتامینه مو را در برنامه خود قرار دهید.

فر مو موقت

فر موقت یکی از انواع فر مو است. بسیاری از ما هم قصد داریم که فقط برای ایجاد تنوع موی خود را فر کنیم و نمی‌خواهیم برای بلند مدت موهایمان فر باشند. به عنوان مثال برای رفتن به یک مهمانی می‌خواهیم موهایمان را فر کنیم. به این روش فر کردن مو‚ فر موقت گفته می‌شود. برای انجام این کار می‌توانیم از روش‌های مختلفی بهره ببریم.

پیش انجام فر موقت‚ بعد از شستشو و خشک کردن موهای خود حتما برای جلوگیری از آسیب ناشی از گرما به مو، از یک اسپری محافظتی استفاده کنید. بعد از انجام فر هم می‌توانید برای دوام و ماندگاری بیشتر فرها، کمی تافت روی مو اسپری کنید.

مراقبت از موی فر
مراقبت از موی فر

روش‌های فر موقت مو

فر کردن موها به صورت موقت به روش‌های مختلفی امکانپذیر است که در ادامه به شرح این روش‌ها می‌پردازیم.

فر بیگودی

به یاد داشته باشید که استفاده مکرر از دستگاه‌های الکتریکی حرارتی پس از مدتی به موهای شما آسیب زده و شادابی موهای شما را بین می‌برند. استفاده بیگودی یک روش بسیار سالم برای فر کردن موقت مو است. در این روش چون از سشوار و دیگر وسایل حالت دهنده الکتریکی حرارتی استفاده نمی‌کنید، موها آسیب کمتری می‌بینند و حالت شکنندگی و کدر و بی حالت به خود نمی‎‌گیرند. بیگودی‌های مختلف می‌توانند انواع فر مو را ایجاد کنند.

بیگودی‌های معمولی شکل لوله‌های پلاستیکی هستند. روش انجام این کار به این صورت است که ابتدا باید موهای خود تمیز بشویید. بعد آب موهای خود را بگیرید تا جایی که حالت نم دار شوند. سپس آن را شانه زده و تقسیم بندی کنید. بعد هر دسته را جداگانه با بیگودی بپیچید. اگر موهای شما کاملا خشک شد می‌توانید روی سر خود کمی آب اسپری کنید. البته بیگودی‌های الکتریکی هم در بازار وجود دارند.

بابلیس‎‌

استفاده از بابلیس از محبوب‌ترین روش‌های فر کردن مو است. در فروشگاه‌های لوازم آرایشی بابلیس‌های مختلفی از نظر سایز و برند وجود دارد. شما می‌توانید بر اساس نیاز و نوع مو خود از بین آن‌ها انتخاب کنید. برای فر کردن مو توسط بابلیس پس از گرم شدن دستگاه باید موها را به دور آن بپیچید و پس از چند ثانیه رها کنید. برای ماندگاری بیشتر فر می‌توانید از تافت استفاده کنید.

انواع فر مو
انواع فر مو

اتو مو

باید بدانید که می‌توان از اتوی مو جهت فر کردن مو استفاده کرد. برای این کار موهایتان را دسته‌بندی کنید. برای هر دسته اتو را باز نگه دارید و موهایتان را یک دور، دور دستگاه قرار بپیچید. سپس آن را تا امتداد موها به سمت پایین بکشید. هنگامی که اتو مو گرم شد آن را رها کنید.

انبر مو

انبر مو نیز یکی از ابزارها برای فر کردن مو است که به آن اتو پیچ هم گفته می‌شود. اتو موج، دارای میله‌ای دو قسمتی است و برای ایجاد انواع فر مو مانند مدل S و همچنین فرهای لوله‌ای مناسب می‌باشند.

موپیچ

موپیچ‌ها برای فر کردن موهای بسیار بلند، عالی عمل می‌کنند. موپیچ‌ها روی سطح میله‌ای خود، دارای برآمدگی‌هایی هستند که به کمک آن‌ها می توانند به موهای خود فرهای حالت S و حتی فر سیم تلفنی بدهید. موپیچ‌ها می‌توانند حالت مخروطی شکل هم داشته باشند. البته برس‌های موپیچ هم در بازار وجود دارند که توسط آن‌ها نیز می‌توان مو را با حالت‌های زیبایی فر کرد.

ابزارهای فر کننده مو
انواع فر مو

نکات مهم برای مراقبت از موی فر

  • برای جلوگیری از موخوره گرفتن‚ موهای خود را مرتبا کوتاه کنید.
  • شانه کردن مو را از انتهای مو شروع کنید.
  • برای جلوگیری از وز شدن مو از شانه‌های دندانه درشت و یا فاصله‌دار برای باز کردن گره‌های مو استفاده کنید.
  • گره‌های ایجاد شده در مو را به آهستگی باز کنید. چون موی شما در آن قسمت‌ها شکننده هستند.
  • برای داشتن فرهای مرتب و یکنواخت از دیسپانر سشوار استفاده کنید.
  • برای جلوگیری از وز شدن مو از روبالشی ساتن و یا ابریشم استفاده کنید.
  • از ماسک مو استفاده کنید و بعد از آن موهای خود را کمی با آب سرد بشویید.
  • پیش از رفتن به حمام موهای خود را با روغن نارگیل چرب کنید و پس از 30 تا 40 دقیقه به حمام بروید.
  • بگذارید که موهایتان به صورت طبیعی خشک شوند.
FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی زهرا جعفری

همچنین ببینید

دستگاه موخوره گیری چیست و چگونه کار میکند؟

دستگاه موخوره گیری چیست و چگونه کار میکند؟

در گذشته برای رفع موخوره ، موها را کوتاه می نمودند اما امروز این مشکل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *