ویندوز 11 چه تفاوت هایی نسبت به ویندوز 10 دارد؟

ما در این مقاله از نیمه شب می خواهیم به تفاوت های ویندوز 11 و ویندوز 10 بپردازیم. و از خوبی ها و بدی های ان بگوییم.

ویندوز 10

ویندوز 10 بازنشسته و ویندوز 11 آنچه منتظرش بودیم. بالاخره انتظار ها به سر آمد و ویندوز 11 برای دوست داران ان منتشر شد. اگر مقاله قبلی ما را با عنوان آیا مایکروسافت ویندوز 11 را منتشر میکند؟ مشاهده کرده باشید، دیدید که طبق مشاهدات، شایعه ای نزدیک واقعیت بود. اما الآن دیگر واقعیست. زیرا ویندوز 11 منتشر شده و در دسترس عموم است.

مایکروسافت سالهاست که با احتیاط ویندوز 10 را به روز می کند. یعنی فقط به روز میکند و نه هیچ چیز دیگر. ویژگی ها را اضافه می کند و رابط کاربری را تغییر می دهد. اما در حال حاضر، یک ایده عالی در افق وجود دارد: ویندوز 11، سیستم عامل جدیدی خواهد شد که در اواخر 2021 منتشر شده است.

رایگان بودن ویندوز 11 برای دارندگان ویندوز 10

برخی از رایانه های شخصی ویندوز 10 واجد شرایط برای ارتقا به ویندوز 11 هستند که در اواخر سال 2021 به سیستم Windows 11 وارد می شوند. اگر رایانه شما بتواند ویندوز 11 را اجرا کند ، این نسخه رایگان خواهد بود.

اگر رایانه موجود شما از ویندوز 11 پشتیبانی نمی کند و یا اگر فقط ویندوز 10 را ترجیح می دهید و می خواهید به سیستم عامل موجود خود پایبند باشید، می توانید Windows 10 را داشته باسید.

اما مایکروسافت می گوید ویندوز 10 با به روزرسانی های امنیتی تا 14 اکتبر 2025 پشتیبانی می شود.

ما همچنین انتظار داریم که توسعه دهندگان نرم افزار و سخت افزار به پشتیبانی از ویندوز 10 تا آن تاریخ ادامه دهند.(شاید حتی بیش از آن زمان.) با این حال ، برخی از اجزای سخت افزاری جدید (به عنوان مثال CPU های جدید) احتمالاً فقط با ویندوز 11 کار می کنند.

ویندوز 11 چه تغییرات اساسی ای نسبت به نسخه 10 خود خواهد داشت؟| تفاوت ویندوز 11 و ویندوز 10

ویندوز 11 شامل برخی از ویژگی های جدید واقعاً مفید است. یکی از آنها این است که به سما امکان میدهد با چندین پنجره، چند وظیفه ای را انجام دهید و حتی با چندین مانیتور کار کنید. منوی شروع ساده شده و کاشی های زنده برداشته شده اند.

به روز رسانی های بهتر

به روزرسانی ها بهتر می شوند. به روزرسانی ها 40٪ کوچکتر خواهند بود و ویندوز آنها را در پس زمینه نصب می کند. همچنین ، فقط یک به روزرسانی بزرگ برای ویندوز 11 در سال وجود دارد. و نه مانند ویندوز 10 دو بار به روز رسانی بزرگ در سال.

تسک بار، تغییری متفاوت و بسیار بزرگ

بسیاری از طرفدار ویندوز افسوس آنرا میخوردند که چرا مانند مک، آیکون های تسک بار وسط چین نیستند. مایکروسافت نزدیک چند دهه طول کشید تا بفهمد مردم آیکون های وسط چین در دسکتاپ را دوست دارند.

ویندوز 10

Microsoft Windows Store

خبر فوق العاده درباره ویندوز 11 این است که شما حتی می توانید برنامه های Android را از فروشگاه نصب کنید.

ما قبلاً به پیشرفتهای Microsoft Windows Store 11 اشاره کرده ایم که بسیار زیاد است. سرانجام ، هر برنامه Windows که بخواهید می تواند در بخشی از Store باشد و شما بتوانید آنرا دانلود و نصب کنید.

مایکروسافت

تبلیغات

برخی پیشرفت های ویندوز 11 برای بازی های رایانه ای نیز وجود دارد. Auto HDR و DirectStorage از Xbox Series X به کامپیوتر منتقل می شوند و باعث بهبود گرافیک در بسیاری از بازی های قدیمی و بهینه سازی زمان بارگذاری در بازی های جدید در رایانه های قدرتمند می شوند.

حذفیات بد ویندوز | تفاوت ویندوز 11 و 10

نوار وظیفه در حال تغییر است و گزینه های مختلفی در حال حذف هستند. به عنوان مثال دیگر نمی توانید نوار وظیفه خود را به لبه دیگری از صفحه خود منتقل کنید. باید همیشه در پایین تراز باشد. دیگر نمی توانید برچسب های پنجره را در نوار وظیفه فعال کنید.

منوی Start به طور چشمگیری ساده شده است. کاشی های زنده از بین رفته اند و به طور موثر با ابزارک ها در پانل ابزارک جایگزین می شوند. نمی توانید گروه ها یا پوشه های پین شده برنامه ها را در فهرست شروع بنامید.

در ویندوز 11 Cortana به طور پیش فرض دیگر در نوار وظیفه پین نیست و Cortana دیگر در مراحل راه اندازی رایانه با شما صحبت نمی کند.

تغییرات زیادی وجود دارد و مایکروسافت لیستی از ویژگی های حذف شده را در اختیار دارد. به طور کلی ، ویژگی های حذف شده مواردی هستند که احتمالاً از دست نخواهید داد. پس باید بگوییم: خداحافظ ، جدول زمانی ویندوز!.
مایکروسافت
در پایان شاید ویندوز 11 از نظر ظاهری بسیار شگفت انگیز باید، اما با در نظر گرفتن حذفیات و کم شدن قابلیت ها، میتوان گفت مایکروسافت خیلی بد عمل کرده است.
خیلی از تحلیلگران معتقد اند که این برخی از این ویژگی ها باید به صورت آپدیت در ویندوز 10 ارائه میشد. اما خب مایکروسافت تصمیم دیگری گرفت.
مایکروسافت همیشه ثابت کرده اهل غافلگیریست. شاید این نسخه جدید ویندوز نیز برای ما قابلیت های خوبی داشته باشد. باید منتظر بود و تغییر ایجاد کرد.
همچنین برای اطلاعات بیشتر میتوانید به وبسایت اصلی مایکروسافت بروید و درباره ویندوز 11 بخوانید. لینک مطلب مایکروسافت

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

تصاویر خیره‌کننده‌ی تلسکوپ فضایی جیمز وب منتشر شد

ناسا روز دوشنبه اعلام کرد تلسکوپ فضایی جیمز وب، قدرتمندترین رصدخانه‌ای که در مدار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *