آموزش ساخت 2 مدل گوشواره مکرومه

ساخت گوشواره مکرومه به طور عمده یک هنر همیشه به روز است و می توانید از این هنر در همه جا استفاده کنید ، از لوازم جانبی گرفته تا دکوراسیون خانه! فقط با چند وسیله ساده می توانید یک جفت گوشواره مکرومه شیک و زیبا درست کنید که به نظر می رسد از یک بوتیک آمده باشد ، اما می توانید بگویید که با دو دست خود ساخته اید. آموزشهای مربوط به یک جفت گوشواره ساده و یک جفت که کمی پیچیده تر است را دنبال کنید.

همانطور که در حال جمع آوری لوازم مورد نیاز برای ساخت گوشواره مکرومه هستید ، مجموعه گوشواره خود را برای گرفتن ایده نگاه کنید ؛ اینها می توانند شروع خوبی برای افزودن چند گره مکرومه برای زنده کردن آنها و ساخت گوشواره مکرومه باشند!

گوشواره مکرومه

تجهیزات / ابزار
  • قیچی
  • انبردست طلا و جواهر (اختیاری)
  • شانه سیمی یا موی سفت ( شانه های مژه به خوبی کار می کنند)
  • طناب مکرومه پنبه ای پیچ خورده
  • گوشواره های حلقه ای
  • پشت گوشواره قلاب ماهی (اختیاری)
  • حلقه های پرش (اختیاری)

دستورالعمل ها:

1. گوشواره هایی با گره های آسان

این نوع اول گوشواره برای مبتدیان مناسب است و از یک نوع گره استفاده می کند: گوشواره حلقه ای خود را روی یک سطح صاف قرار دهید. طول طناب مکروه خود را که حدود 4 اینچ طول دارد برش دهید. این بند را به نصف تا کنید و حلقه را زیر حلقه گوشواره خود قرار دهید.

گوشواره مکرومه

2. از دو طرف بکشید

سپس حلقه طناب را روی حلقه گوشواره مکرومه بیاورید و انتهای طناب را از حلقه عبور دهید. محکم بکشید تا طناب محکم در اطراف حلقه گوشواره بماند.

گوشواره مکرومه

بیشتر بخوانید: آموزش مکرومه بافی برای تزیین دکوراسیون خانه

3. تکرار

این روند را با طناب مکرومه بیشتر تکرار کنید تا یک سوم پایینی حلقه گوشواره مکرومه خود را با گره های پشت سر هم پر کنید. کشیدن آنها را بسیار محکم ادامه دهید و گره ها را به هم فشار دهید تا مطمئن شوید که حلقه گوشواره مکرومه را پوشانده اند.

گوشواره مکرومه

4.مرتب کردن

هنگامی که یک سوم حلقه گوشواره مکرومه خود را با گره های مکرومه پوشانده اید ، تمام انتهای بند را به طول مساوی کوتاه کنید. سپس رشته های پیچ خورده بند را جدا کنید تا انتهای آن دچار پارگی شود. پس از فرسودگی ، دوباره اصلاح کنید تا مطمئن شوید که خط لبه ها مرتب و یکنواخت است. سپس شانه یا برس خود را بردارید و همه الیاف را به آرامی بکشید تا بیشتر آنها را جدا کرده و ظاهری برس شده و مرتب به آنها بدهید.

5. این کار را با گوشواره مکرومه دیگر تکرار کنید

این روند را با گوشواره حلقه دیگر تکرار کنید و مجموعه زیبایی از گوشواره مکرومه برای آویختن دارید!

6. گوشواره های برگ مکرومه ای بسازید.

این تکنیک مکرومه نیازی به گوشواره حلقه ای ندارد ؛ فقط یک گوشواره دم ماهی و برخی از حلقه های این گره ها را به یک جفت گوشواره مکرومه زیبا تبدیل می کند که می توانید از آن استفاده کنید. با بریدن سه تکه از طناب مکرومه پنبه ای پیچ خورده خود شروع کنید. یک قطعه باید 12 اینچ و دو قطعه دیگر 6 اینچ باشد. قطعه 12 اینچی را از وسط حلقه  تا کنید. یک قطعه 6 اینچی را از وسط تا کنید و حلقه را در قسمت بالای 12 اینچی ، از راست به چپ قرار دهید. ما به این می گوییم “قطعه A.

7. حلقه اضافه کنید

سپس طناب 6 اینچی دیگر خود را از وسط تا کنید. این حلقه را از طریق حلقه سیم اول 6 اینچی ، از چپ به راست بکشید.

8. گره سراسری

در مرحله ی بعد سیم دوم 6 اینچی را از خط مرکزی سیم 12 اینچی بکشید. انتهای سیم اول 6 اینچی را از طریق این حلقه وارد کنید.

9. طناب را بکشید.

دو سر طناب ها را به طور مساوی بکشید تا این گره محکم شود.

10. جایگزین و تکرار کنید.

مراحل افزودن دو حلقه دیگر 6 اینچی و بستن این گره را تکرار کنید ، و کناره هایی را که اولین حلقه را در آن قرار داده اید جایگزین کنید. بنابراین این بار اولین حلقه را زیر سیم مرکزی از سمت چپ و دومین حلقه را از راست وارد کنید. دفعه بعد ، دوباره از سمت راست شروع کنید. این کار را تا زمانی که ده گره داشته باشید تکرار کنید.

گوشواره مکرومه

11. کوتاه کردن

برای قیچی کردن انتهای کاربه شکل برگ ، از قیچی استفاده کنید.

12. مرتب کردن.

با استفاده از انگشتان و شانه سیمی خود رشته های پیچ خورده طناب ماکرام را از بین ببرید و جدا کنید. با استفاده از شانه به آرامی برس را بکشید.

برای ایجاد شکل برگ ، دوباره آن را کوتاه کنید و با شانه برس بزنید. سپس یک حلقه و گوشواره به حلقه بالای طناب مکرومه اضافه کنید.

گوشواره مکرومه ی شما آماده است.

گوشواره مکرومه

از زیورآلات جدید خود لذت ببرید.

گوشواره مکرومه خود را آویزان کنید و لذت ببرید!

گوشواره مکرومه

بیشتر بخوانید:آموزش بافت آویز گلدان مکرومه

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

زیباترین پیام های تبریک روز مادر 1401

زیباترین پیام های تبریک روز مادر 1401

با نزدیک شدن به روز مادر، بسیاری از افراد علاوه بر آنکه به دنبال هدیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *