لاک ژل یا ژلیش چیست؟ برای ژلیش ناخن در خانه به چه چیزهای نیاز است؟

در این مقاله به بررسی دو لاک ژلیش یا موضوع لاک ژل یا ژلیش چیست؟ برای ژلیش ناخن در خانه به چه چیزهای نیاز است؟ خواهیم پرداخت تا ابهاماتی که در مورد این صنعت جدید زیبای وجود دارد بر طرف شود.

زمانی که برای مانیکور کردن ناخن هایتان به آرایشگاه مراجعه می کنید، این سوال از شما پرسیده می شود که لاک معمولی می خواهید یا ژلیش؟ اگر اطلاع چندانی از لاک موقت ژلیش و مزایا و معایب آن ندارید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی همه چیز در این باره بپردازیم.

لاک ژل یا ژلیش چیست؟

لاک ژل محصولی است که از لحاظ ظاهری فرق زیادی با لاک معمولی ندارد، اما در واقع از نوعی ژل سخت ساخته شده است که با قرار گرفتن زیر دستگاه مخصوص، سخت‌تر شده و روی ناخن خشک می‌شود.

برای ژلیش ناخن در خانه به چه چیزهای نیاز است؟

در صورتی که تمایل دارید لاک ژلیش را در منزل بزنید، باید قبل از هر چیز وسایل مورد نیاز برای این کار را داشته و علاوه بر لاک و دستگاه UV، ابزار ضروری دیگری را نیز تهیه کنید.

تاپ کت و بیس کت دو محصول ضروری برای زدن لاک ژلیش

برای زدن لاک ژلیش حتما باید قبل از کار از بیس کُت و بعد از اتمام کار از تاپ کُت استفاده شود. البته چند برند خود حاوی بیس کُت و یا تاپ کُت بوده و به صورت جداگانه نیازی به آن ها ندارند. همچنین لازم نیست بیس کُت و تاپ کُت حتما از یک برند خاص باشند.

لاک ژل یا ژلیش چیست؟ برای ژلیش ناخن در خانه به چه چیزهای نیاز است؟
لامپ UV یا LED وسیله ای مهم برای لاک زدن ناخن

لاک ژله ای باید زیر لامپ UV قرار گیرد تا خشک شود. لامپ UV این نوع لاک ها را در 1 تا 3 دقیقه و لامپ LED، این لاک ها را در 30 تا 60 ثانیه خشک می کند. Gelish 18G یکی از بهترین لامپ های LED در بازار است که قیمت مناسبی نیز دارد. لامپ UV مناسب نیز CNDShellc Official UV Lamp به صرفه و پرکاربرد است.

استون خالص مورد نیاز برای لاک زدن ناخن

برای پاک کردن لاک ژله ای استون خالص نیاز است. الکل 91%، برای پاک کردن لاک ژلیش مناسب است. قبل از زدن لاک ناخن و برای تمیز کردن ناخن باید از الکل 91% استفاده شود. البته هر نوع الکل بالای 70% نیز برای این کار کفایت می کند.

سوهان های کریستالی یا شیشه ای، ابزاری مهم در لاک زدن ناخن

سوهان های کریستالی و شیشه ای به گونه ای هستند که گویی سوهان درون شیشه قرار گرفته است. البته سوهان های دیگری هم در بازار موجود است که در آن ها سوهان به شیشه چسبیده نیست. البته سوهان های دسته دوم به اندازه سوهان های دسته اول ماندگاری ندارند. سوهان های کریستالی و شیشه ای چندین و چند بار قابل استفاده هستند و نیازی به تمیز کردن ندارند. البته این سوهان ها بیشتر برای مصارف شخصی توصیه می شوند.

شیکر مخصوص لاک، وسیله ای برای سادگی کار لاک زدن ناخن

تهیه این وسیله اختیاری است ولی داشتن آن کار را ساده تر می کند. این وسیله برای رقیق کردن لاک ژله ای که خود غلیظ است، به کار رفته و برای جلوگیری از پخش شدن ژل نیز به کار می رود.

کرم دست یا روغن کوتیکول، ابزاری مهم در لاک زدن

همان طور که گفته شد، برای پاک کردن لاک ژله ای باید از استون خالص استفاده کرد. اما از آن جایی که استون، ناخن و پوست اطراف آن را به مقدار زیادی خشک می کند، بهتر است پس از به کارگیری آن از روغن کوتیکل یا کرم دست استفاده شود.

لاک ژل یا ژلیش چیست؟ برای ژلیش ناخن در خانه به چه چیزهای نیاز است؟

آموزش مراحل ژلیش ناخن کوتاه و بلند

  1. برای ژلیش ناخن کوتاه یا بلند، قبل از هر چیز ناخن‌ها را مانیكور می‌كنیم. هنگام مانیکور ناخن‌ها لبه و سطح ناخن‌ها تماما صاف و متقارن شده تا نتیجه ژلیش ناخن زیباتر شود.
  2. سطح روی ناخن را با استفاده از بافر خش میندازیم تا درخشش ناخن را از بین ببریم.
  3. با استفاده از قیچی مخصوص کوتیکول ناخن، تمامی زائده‌های ناخن را جدا می‌کنیم.
  4. لاک پایه یا بیس را به‌صورت یک لایه بسیار نازک بر روی ناخن می‌زنیم؛ طوری که به اندازه یک سر سوزن با پوست اطراف ناخن فاصله داشته باشد. سپس 6٠ تا 90 ثانیه در دستگاه UV قرار می‌دهیم.
  5. اگر ژل ناخنی که انتخاب کرده‌اید شفاف است و زیر آن دیده می‌شود، سراغ لاک‌هایی به رنگ بژ، صورتی کمرنگ یا گلبهی بروید.
  6. لاک انتخاب شده را به‌صورت نازک و با حفظ فاصله سر سوزن می‌زنیم. سپس به مدت 60 تا 90 ثانیه درون دستگاه UV قرار می‌دهیم تا خشک شود.
  7. حال لاک ژلیش را با ظرافت و دقت روی ناخن‌ها می‌زنیم؛ بدون کوچکترین تماس با اطراف ناخن. سپس مجددا به مدت 60 تا 90 ثانیه درون دستگاه قرار می‌دهیم.
  8. توصیه می‌شود که تاپ کت را دوبار بر روی ناخن‌های ضخیم تکرار کنید تا دوام بیشتری داشته باشد.
  9. دور ناخن را با روغن ناخن چرب نموده و ماساژ می‌دهیم.

نکته ژلیش ناخن: توجه داشته باشید ناخن ژلیش را بلند درست نکنید؛ زیرا اگر بشکند، به شدت به خود ناخن آسیب خواهد زد. بنابراین ژلیش ناخن کوتاه همواره انتخاب هوشمندانه‌تری است. قیمت ژلیش ناخن نیز مناسب‌تر است.

لاک ژل یا ژلیش چیست؟ برای ژلیش ناخن در خانه به چه چیزهای نیاز است؟

مراحل پاک کردن ناخن لاک ژلیش

ناخن را بتراشید: شاید بزرگترین مشکل ناخن های ژل تمیز کردن آنها باشد. ابتدا سوهان را برداشته و سطح ناخن ژل را تا آنجا که می توانید تراش دهید تا نازک تر و نزدیک به سطح ناخن های شما باشد.

از استون خالص برای لاک ژلیش استفاده کنید: اگر از استون خالص استفاده نکنید ، ژل پاک نمی شود. پنبه را 100٪ در استون خیس کرده و روی ناخن ها قرار دهید. برای هر ناخن به یک تکه پنبه بزرگ نیاز دارید که کاملاً در استون آغشته شده باشد.

دور انگشتان خود را فویل بپیچید: پس از استفاده از 100٪ پنبه آغشته به استون به ناخن های خود ، یک قطعه فویل را دور هر کدام بپیچید و بگذارید استراحت کند. توصیه می شود این کار را برای هر دست جداگانه انجام دهید زیرا انجام همزمان آن برای هر دو دست دشوار است.

ترندهای طراحی ناخن تابستانی

ناخن‌های دارای لاک ژلیش را یکی یکی پاک کنید:

15 دقیقه به همین حال باقی بمانید و فویل‌ها را باز نکنید. پس از آن که 15 دقیقه به پایان رسید یکی یکی فویل‌ها را باز کرده و پنبه را بردارید. خواهید دید که ژل پوسته پوسته شده و جدا می‌شود. از یک وسیله مناسب کمک بگیرید و پوسته‌ها را از سطح ناخن جدا کنید.

اگر تکه‌ای از ژل روی ناخن باقی مانده و جدا نمی‌شود مجددا پنبه را خیس کرده و روی آن بگذارید و با فول ببندید و این مراحل را تکرار کنید تا ناخن‌ها کاملا تمیز شوند.

درباره‌ی فرناز باقری

فرناز باقری هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه بوعلی سینا ، معلم هستم و به دلیل کار در محیط مدرسه، همواره در حال خواندن و یادگیری مطالب جدید هستم، و در تلاشم تا آموخته هایم را در زمینه های مختلف در وب سایت نیمه شب بنویسم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

همچنین ببینید

درشت کردن چشم با آرایش

11 ترفند درشت کردن چشم با آرایش

چشم های بزرگ در نوع خود زیبا هستند و یک موهبت الهی محسوب می شوند. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *