مدل کوتاهی مو زنانه | آموزش چند روش ساده کوتاهی مو زنانه در خانه

تغییر استایل موها یکی از اقداماتی است که همه ما برای ایجاد تنوع در ظاهر انجام می‌دهیم. همچنین بسیاری از ما علاقمند به کوتاه کردن مو هستیم و از یکنواختی مدل موهایمان زود دلزده می‌‌شویم. می‌دانیم که هر سال مدل موهای خاصی در دنیا به ترند می‌شوند و علاقمندان زیادی پیدا می‌کنند. در یکی از مقالات پیشین به معرفی مدل های کوتاهی مو زنانه ترند ۲۰۲۱ پرداختیم. اما در این مقاله از وب سایت نیمه شب به آموزش چند مدل کوتاهی مو زنانه می‌پردازیم.

مدل کوتاهی مو زنانه

کوتاه کردن مو و تنوع دادن به استایل موها برای همه ما جذاب است. اما بسیاری ما دوست داریم که بتوانیم خودمان در خانه این کار را انجام دهیم و برای کوتاه کردن موهایمان احتیاجی به رفتن به آرایشگاه نداشته باشیم. علاوه بر این ممکن است شرایطی برای ما پیش بیاید که به هر دلیلی امکان مراجعه به آرایشگاه برای ما فراهم نباشد. باید بدانید که چند مدل کوتاهی مو زنانه وجود دارد که ما به سادگی می‌توانیم بدون احتیاج به رفتن به آرایشگاه آن‌ها را برای موهای خود پیاده سازی کنیم و از این کار لذت ببریم. در ادامه این مقاله به آموزش چند روش ساده کوتاهی مو زنانه در خانه می‌پردازیم.

مدل کوتاهی مو زنانه
مدل کوتاهی مو زنانه

نکات مهم برای کوتاهی مو در خانه

  • شما برای انجام کوتاهی مو در خانه احتیاج به یک قیچی‚ یک شانه دم باریک و یک موبند یا چند کلیپس مو دارید.
  • سعی کنید که حتما از قیچی تیز و مناسب کوتاه کردن مو استفاده کنید.
  • برای دقت بیشتر بهتر است که پیش از کوتاه کردن مو حتما موهایتان را بشویید و خشک کنید.
  • پیش از کوتاه کردن به خوبی موهای خود را صاف و مرتب شانه بزنید.

کوتاهی مو با مدل چتری

در ابتدای کار پس از شستشو و خشک کردن کامل موها‚ آن‌ها را به سمت جلو شانه بزنید. توجه داشته باشید که موها حتما کاملا خشک شده باشند. سپس توسط شانه دم باریک یک مثلث بکشید. به طوری که یک راس مثلث در وسط سر و دو راس دیگر در دو طرف جلوی سر شما قرار گیرد. اندازه این مثلث بر اساس سلیقه شما در حدی باید باشد که می‌خواهید حاشیه داشته باشد. پس از جدا کردن موها و ایجاد این مثلث بقیه موها را با کلیپس مو یا موبند ببندید تا کار را با دقت بیشتری انجام دهید. موهایی که به صورت مثلث جدا کردید را در مقابل صورت خود بریزید و به خوبی شانه بزنید.

مدل کوتاهی مو زنانه
مدل کوتاهی مو زنانه

در مرحله بعد موهای جدا شده را در دست بگیرید و یک پیچ به آن بدهید. ایجاد یک پیچ به موها باعث می‌شود که قیمت وسط موها از دو طرف آن کوتاه‌تر شود. پس از ایجاد این پیچ به موها‚ به اندازه‌ مورد نظرتان با توجه به سلیقه خودتان کوتاه کنید. می‌توانید موهای خود را در مقابل بینی خود با انگشت بگیرید و در آن اندازه آن را کوتاه کنید. توجه کنید که حتما موها را چند میلیمتر پایین‌تر از اندازه مورد نظرتان قیچی کنید.

کوتاه کردن مو در خانه
کوتاه کردن مو در خانه

توصیه می‌شود که برای این که از ایجاد اشتباه تا جای ممکن جلوگیری کنید‚ بهتر است که آن‌ها را به صورت مرحله به مرحله کوتاه کنید. با این کار از کوتاه شدن بیش از حد موهایتان جلوگیری کرده و به اندازه مورد نظرتان خواهید رسید.

مدل مو لیر

یکی دیگر از مدل‌هایی که می‌توانید در خانه روی موهای خود پیاده سازی کنید مدل موی لیر است. این مدل مو در نهایت موهای شما را به شکل خورد درمیاورد. برای انجام این مدل مو بعد از این که موهای خود را به خوبی شانه زدید آن‌ها را با کش مو در بالای سر خود ببندید. هر چقدر کش مو را به سمت جلوی سر نزدیک‌تر کنید میزان خورد شدن موهای شما بیشتر خواهد بود. هر چقدر هم که موهای خود را عقب‌تر ببندید میزان خورد شدن موهای شما کمتر خواهد بود.

بعد از این کار انتهای موهای خود را نیز یا یک کش موی دیگر ببندید. سپس مطابق سلیقه به هر اندازه‌ای که می‌خواهید اندازه موهایتان را کوتاه کنید.

مدل مو بلانت باب

از دیگر مدل موهای پر طرفداری که در خانه هم شما می‌توانید برای موهای خود انجام دهید مدل موی بلانت باب است. پیش از هر کاری موهای خود را بشویید و به خوبی خشک کنید. برای انجام این مدل مو ابتدا موهای خود را به دو بخش بالا و پایین تقسیم کنید و بخش بالایی را با کش مو ببندید. بعد از این کار بخش پایینی موهای خود را توسط اتو مو صاف کنید.

بعد از انجام این کار‚ بخش پایینی موهای خود را به اندازه‌ای که می‌خواهید کوتاه کنید. البته بهتر است این کار را به کمک یک آینه انجام دهید تا تسلط بهتری روی کار داشته باشید. پس از قیچی کردن موها‚ برای این که رد قیچی را از پایین موها از بین ببرید‚ نوک آن‌ها را به صورت خیلی ریز به شکل زیگ زاگ قیچی کنید.

کوتاه کردن مو در خانه
کوتاه کردن مو در خانه

پس از انجام مراحل یالا بخش بالایی موها را از فرق سر به دو قسمت تبدیل کنید. حال برای کوتاه کردن موها و یکدست کردن آن‌ها باید به شکل لایه لایه پیش بروید. برای این کار در هر مرحله یک ردیف از موها را جدا کنید و پس از صاف کردن آن توسط شانه‚ آن را به اندازه مورد نظرتان قیچی کنید. شکل زیگ زاگی را برای از بین بردن رد قیچی نیز انجام دهید.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

چه زمان نباید از روغن برای پوست سر استفاده کرد؟

روغن تراپی کف سر یک روش طبیعی و عالی برای تقویت و رفع مشکلات مو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *