گل فروشی آنلاین تهران

لایت باکس عکاسی چیست ؟ آموزش ساخت لایت باکس عکاسی در خانه

لایت باکس چیست؟ لایت باکس عکاسی یک جعبه خالی با دو طرف سفید شفاف و یک پس زمینه صاف و سفید است. شما میتوانید به راحتی محصول خود را در آن قرار دهید، یک عکس بگیرید و یک عکس حرفه ای از محصول خود با نور خوب، بدون سایه و پس زمینه ساده دریافت کنید. در این مقاله به روش های ساختن لایت باکس اشاره میشود.

ساختن لایت باکس

در این مقاله با نحوه ساخت لایت باکس برای عکاسی محصول به جای خرید یک لایت باکس گران قیمت از بیرون آشنا میشوید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تعدادی لامپ ارزان قیمت بچینید و چند کاغذ را به یک جعبه مقوایی وصل کنید. با ساختن این لایت باکس عکاسی ، دیگر مجبور نخواهید بود به نور طبیعی خورشید وابسته باشید و به راحتی میتوانید شروع به گرفتن عکس های با کیفیت بالا برای فروش آنلاین کنید.

در نیمه شب بخوانید:نکات عکاسی حرفه ای با گوشی موبایل

چگونه یک لایت باکس بسازیم؟

لایت باکس خود را بسازید و بدون استخدام یک عکاس برای محصولات گران قیمت، شروع به گرفتن عکس های حرفه ای از محصول در خانه کنید.

مواد مورد نیاز برای ساختن لایت باکس عکاسی

ساختن لایت باکس

شما می توانید لایت باکس های گران قیمت را در آمازون خریداری کنید، اما می توانید تمام مواد لازم برای ساختن یک لاین باکس خانگی را در خانه پیدا کنید.

جعبه

اگر یک جعبه مقوایی مربع و ضخیم پیدا کنید ، ساخت یک لایت باکس بسیار ساده است.  این نوع جعبه ها معمولا دور ریخته می شوند که به این معنی است که می توانید آنها را به صورت رایگان دریافت کنید.  از پشت خواربار فروشی ها، مراکز خرید، فروشگاه های رفاه یا هر مکان مجاوری که محصولات می فروشند، بازدید کنید.  در آنجا مطمئناً می توانید یک یا دو جعبه لازم را پیدا کنید.

پارچه

فراموش نکنید که اندازه جعبه را هنگام خرید پارچه اندازه بگیرید – باید به اندازه ای باشد که کل جعبه را بپوشاند.  پشم گوسفند و نایلون سفید نیز انتخاب های عالی هستند.  به عنوان یک جایگزین، می توانید از پیراهن های سفید قدیمی استفاده کنید.  برای یک نتیجه عالی، بهتر است پیراهن هایی با رنگ مشابه پیدا کنید.

چراغ ها

از یک فروشگاه سخت الکتریکی نزدیک دیدن کنید و روی چندین لامپ سرمایه گذاری کنید. ما خرید لامپ های معمولی را توصیه نمی کنیم، زیرا آنها نور زرد و بد رنگی را منتشر می کنند.  در عوض، به لامپ‌های فلورسنت «Daylight» توجه کنید.

کاغذ بریستول سفید رنگ

کاغذ بریستول یک کاغذ ضخیم بسیار بزرگ است که به طور گسترده در هنر و طراحی استفاده می شود.  چنین کاغذی برای اولین بار در بریستول، انگلستان ساخته شد.  به عنوان بخشی ضروری از لایت باکس شما، این تخته به عنوان پس زمینه عمل می کند.  قبل از خرید تخته، اندازه جعبه را در نظر بگیرید.  ممکن است از 2 تا 3 ورق برای پوشش جعبه و یکی برای پس زمینه نیاز داشته باشید.  لزوماً نباید سفید باشد، رنگ های دیگر نیز مناسب هستند.

نوار چسب

برای اینکه پارچه را به دو طرف لایت باکس برای عکاسی بچسبانید، به نوار چسب نیاز دارید.

ابزارهای متفرقه و چسب

اگر می‌خواهید یک لایت باکس بسازید، نمی‌توانید بدون چاقو، قیچی و خط‌کش معمولی کار کنید.  برای چسباندن پارچه در جعبه نور ، باید یک چوب چسب را از یک فروشگاه لوازم التحریر خریداری کنید.

مرحله 1. یک جعبه مقوایی را انتخاب کنید.

برای ساختن صفحه لایت باکس عکاسی ، به یک جعبه مقوایی بزرگ نیاز دارید. هرچه جعبه شما بزرگتر باشد، تنوع گسترده تری برای عکاسی از اشیاء با اندازه های مختلف را خواهید داشت.

اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه یک لایت باکس برای عکاسی بسازید و برای مدت طولانی از آن استفاده کنید ، از مواد بادوام استفاده کنید. برای اینکار معمولا جعبه های ساخته شده از چوب یا پلاستیک مات مناسب هستند. اما به خاطر داشته باشید که برای برش تکه های کناری چنین جعبه هایی، به ابزار محکم تری نیاز دارید، به عنوان مثال، اره.

مرحله 2. پنجره را در هر طرف جعبه علامت گذاری کنید.

جعبه را در یکی از طرفین قرار دهید. یک نقطه به فاصله تقریباً 5.1 سانتی متری (2 اینچ) را با یک خط کش از لبه های کناری علامت بزنید. با استفاده از مداد یک خط نزدیک لبه های جعبه بکشید و نقاط را به هم وصل کنید. در نتیجه، یک ناحیه مستطیلی شکل را در نزدیکی لبه ها خواهید دید. فراموش نکنید که همین کار را در طرف دیگر انجام دهید.

این منطقه خاص پنجره شماست که با پارچه یا یک ورق کاغذ پوستی پوشیده میشود. اگر جعبه بسیار بزرگ است، پیشنهاد می‌کنیم اندازه یک پنجره را کاهش دهید تا بتوانید یک تکه کاغذ یا پارچه روی آن قرار دهید.

هنگامی که نیاز دارید سوژه عکس از بالا نورپردازی شود، می توانید یک پنجره در قسمت بالای لایت باکس عکاسی خود بکشید.

در نیمه شب بخوانید:معرفی 20 مورد از بهترین اپلیکیشن‌های دوربین برای اندروید

مرحله 3. پنجره را روی جعبه بسازید.

ساختن لایت باکس

در امتداد هر خط کشیده شده جعبه را با کمک قیچی یا کاتر مشخص شده برش دهید. پس از اتمام کار، می توانید یک تکه مقوا را از وسط بیرون بیاورید و یک پنجره را ببینید. همین کار را باید در طرف مقابل انجام داد.

اگر می خواهید مطمئن شوید که خطوط بریده شده مستقیم هستند، یک خط کش در نزدیکی خطوط قرار دهید و آنها را برش دهید. بنابراین، نه تنها می‌توانید یک لایت باکس مرتب و زیبا داشته باشید، بلکه میتوانید جعبه ایی همانند کالاهای موجود در بازار داشته باشید.

مرحله 4. یک تکه از کاغذ پوستی یا پارچه سفید را مشابه جعبه برش دهید.

پارچه سفید یا یک ورق کاغذ سفید ضخیم را در قسمت بالای لایت باکس قرار دهید. برای اینکه دقیقاً در جعبه قرار گیرد، با استفاده از کاتر یا قیچی لبه های غیر ضروری آنرا برش دهید. پارچه و کاغذ باید تقریباً دو برابر بزرگتر از ضلع بالایی و از نظر عرض با جعبه برابر باشند.

ما به شما کاغذ پوستری سفید را توصیه می کنیم. به لطف سطح یکنواخت آن، داخل جعبه چروک نمی شود.

برای ساختن لایت باکس عکاسی خود سعی کنید حتما از کاغذ روغنی و پوستری استفاده کنید تا ظاهری یکدست و زیبا بدست آورید. به خاطر داشته باشید که یک پوستر یا یک ورق کاغذ انتخابی باید سطحی مات داشته باشد.  در غیر این صورت، یک ماده براق نور را منعکس می کند و لایت باکس شما بی فایده خواهد بود.

 مرحله 5. پنجره را بپوشانید.

از لبه بالایی مواد انتخاب شده شروع کنید و با کمک چسب آن را به یکی از پنجره ها ببندید.  سپس به طرف مقابل حرکت کنید و اجازه پارچه یا کاغذ روی پنجره شما آویزان شوند.  همین کار را باید برای ساختن تمام پنجره های لایت باکس عکاسی انجام داد.

 

 مرحله 6. کاغذ را به جعبه بچسبانید.

ساختن لایت باکس

گام بعدی این است که یک تکه نوار چسب را به لبه بالایی بچسبانید. به این وسیله میتوانید کاغذ را در جای خود محکم کنید تا حرکت نکند.

هنگام وصل کردن مواد به لایت باکس، به یاد داشته باشید که یک ناحیه نسبتاً وسیع را برای عکاسی بدون اینکه مقوا قابل رویت باشد، بگذارید.

 

  مرحله 7. از لایت باکس استفاده کنید.

ساختن لایت باکس

جعبه نور عکس را روی یک سطح صاف پهن قرار دهید.  مطمئن شوید که فضای لازم برای چراغ ها را دارید.  جسمی را که می خواهید از آن عکاسی کنید در وسط ناحیه سفید قرار دهید و عکس بگیرید!

FavoriteLoadingپسندیدم
گل فروشی آنلاین در تهران

درباره‌ی پریا زندی

پریا زندی هستم دانشجوی رشته مهندسی برق و علاقمند به زبان انگلیسی. مدتیست که در تیم نیمه شب کار تولید محتوا میکنم و به لطف تیم نیمه شب موفق شدم مطالبی رو که ترجمه می کنم بتونم با شما به اشتراک بذارم. ممنون میشم اگر نظراتتون رو راجب مقاله هایی که قرار میدم بدونم!

همچنین ببینید

ضبط فیلم از صفحه نمایش

آموزش روش‌های ضبط فیلم از صفحه نمایش دسکتاپ

تصور کنید باید به کسی نشان دهید که چگونه به یک حساب آنلاین وارد شود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *