فوت و فن هایی که برای خرید و فروش خودرو باید در نظر بگیریم؟

همه ما کم و بیش یکی از این موقعیت‌ها را تجربه کرده‌ایم: خرید اولین، دومین یا سومین خودرو. خیلی از شما کاسه چه‌کنم به دست می‌گیرید! سرگردانید و نمی‌دانید چه کنید. شاید کمی از خرید واهمه داشته باشید زیرا ممکن است دفعه قبل از خرید خودرو خود راضی نبوده باشید یا کلاه سرتان رفته باشد.در ادامه با فوت وفن خرید خودرو که در این مقاله به آن می پردازیم همراه نیمه شب باشید.

خرید خودرو روش‌های زیادی دارد اما وقتی نوبت به چانه زدن با فروشنده می‌رسد فقط با ۵ فوت‌وفن ساده خرید می‌توان اطمینان حاصل کرد که خودروی بعدی خود را با بهترین و کمترین قیمت خواهید خرید. اگر در پارکینگ فروش خودرو هستید یا در حیرت هستید که فوت‌وفن‌خرید خودرو هوشمندانه چیست، آنها را در همین مطلب بخوانید.

تابستان بهترین فصل خرید خودرو است. با استفاده از این ۵ فوت وفن خرید خودرو یا تاکتیکی که در اینجا به شما آموزش می‌دهیم، می‌توانید در زمان خرید کمترین قیمت را برای ماشین آینده‌تان بپردازید.فوت وفن خرید خودرو

در نیمه شب بخوانیم:معرفی 20 کمپانی خودروساز برتر جهان

 فوت وفن اول:

از اولین فوت وفن خرید خودرو، همیشه کمترین و پایین‌ترین قیمت را برای خودروی مورد نظرتان پیشنهاد بدهید.

وقتی با فروشنده در مورد رقم و قیمت حرف می‌زنید، اولین چیزی که از شما می‌پرسند این است که چقدر پول دارید؟ یا بودجه شما چقدر است؟ یا ماهانه چقدر می‌توانید بابت اقساط بپردازید؟ این ساده‌ترین راه برای فروشنده است که توپ را در میدان شما بیاندازد و شما را مجبور کند قیمت بدهید تا به راحتی بتواند جیب‌های شما را خالی کند. یکی از بهترین تاکتیک‌ها مبهم صحبت کردن است. بهتر است از چنین جملاتی استفاده کنید:

  • من دنبال پایین‌ترین قیمتی هستم که می‌توانید به من بدهید.
  • در حال حاضر بهترین قیمت برای این ماشین چیست؟
  • اول، فهرست قیمت‌هایتان را به من ارائه بدهید تا من ببینم آیا متناسب با بودجه من هست یا نه.

اگر قیمت خاصی را مشخص کنید، فروشنده به شما خودرویی با همان قیمت را تحمیل خواهد کرد. یک آگهی در روزنامه را پیدا کنید و بگویید ۱۰ تا ۲۰ درصد پایین‌تر از این قیمت می‌خواهید.


فوت وفن دوم:

از دیگر فوت وفن خرید خودرو، گول آپشن و امکانات ویژه را نخورید.

بیشتر امکاناتی که این روزها سازندگان به عنوان آپشن جدید روی خودروها می‌گذارند، فرصتی برای دلالان و نمایندگی‌هاست که بیشترین بهره را از پول ببرند و مدام قیمت را افزایش دهند. بیشتر آپشن‌ها مثل بلوتوث یا سان‌روف ممکن است در برخی مدل‌ها استاندارد باشد اما چیزهایی مثل صندلی‌های خنک یا فرمان گرم معمولاً خیلی گران هستند و به ندرت هم استفاده می‌شوند. حتماً در زمان معامله با فروشنده اجازه ندهید شما را با آپشن‌های اغواکننده فریب دهند. بسیاری از فروشندگان و دلالان یا حتی سازندگان خودرو برای خودروهایی که آپشن‌های خاصی ندارند یا امکانات کمتری دارند تخفیف‌های خوبی می‌دهند یا آنها را با شرایط ویژه می‌فروشند زیرا کمتر متقاضی یا مشتری دارند. اگر دنبال کمترین قیمت هستید، در پی چنین خودروهایی باشید.

فوت وفن سوم:

از دیگر فوت وفن خرید خودرو، بی‌خیال گارانتی، بیمه اضافی یا برنامه‌های رایگان تعمیر و چکاپ شوید.

این یکی از پرسودترین فوت وفن خرید خودرو است که دلال‌ها یا خودروسازها و نمایندگی‌هایشان می‌توانند به شما بفروشند. آنها از راه گارانتی، چکاپ، بیمه و گارانتی‌ برای خودروهایی که گارانتی‌شان دیگر اعتبار ندارد و تاریخشان به اتمام رسیده است کلی پول به جیب می‌زنند. بیشتر خودروها به اندازه استاندارد گارانتی دارند. استفاده از گارانتی‌های متفرقه و بیمه‌های گوناگون معمولاً خیلی کم و حتی نادر است. گول این تبلیغات اغواکننده را نخورید و هزینه اضافی بابت آنها پرداخت نکنید زیرا معمولاً پول از جیب شما مستقیماً روانه جیب فروشنده می‌شود. در نتیجه، شما ضرر می‌کنید و فروشنده سود می‌کند.

ترفند چهارم:

یکی دیگر از فوت وفن خرید خودرو ؛ از سر و کله زدن با فروشنده بپرهیزید و مستقیم به سراغ مدیر نمایشگاه بروید.

فروشنده همان دلال است که معمولاً عادت دارد مشتری‌ها را فریب بدهد و از مشتری به مدیر و از مدیر به مشتری پیام‌ها را یک خط در میان انتقال دهد تا بتواند در همین خلال، سودی ببرد. تا جایی که می‌توانید مستقیماً با خود مدیر نمایشگاه صحبت کنید. یادتان باشد که فروشنده فقط برای شما کار می‌کند و تا شما را مجبور به خرید خودرو نکند، نمی‌گذارد پایتان را از درب نمایشگاه بیرون بگذارید. مستقیماً پیش مدیر بروید و از او در مورد تخفیف‌ها و سایر قیمت‌ها بپرسید و وقت خود را با چانه زدن با دلال‌ها هدر ندهید. وقتی با مدیر نمایشگاه طرح دوستی و آشنایی بریزید، برای خرید خودروهای آینده خود نیز یک مخاطب قدرتمند خواهید داشت.

درنیمه شب بخوانیم:صندلی ماشین کودک تا چه سنی باید استفاده شود؟

فوت وفن خرید خودرو

فوت وفن پنجم:

آخرین فوت وفن خرید خودرو؛. قبل از رفتن به سراغ دلال یا فروشنده برای خرید خودرو، خوب تحقیق کنید.

چشم‌هایتان را ببندید و این وضعیت را تصور کنید:

در مورد ماشینی که می‌‌خواهید بخرید قبل از رفتن به نمایشگاه ماشین خوب تحقیق کرده‌اید. از همه آپشن‌ها، قیمت‌ها، رنگ‌ها، مصرف سوخت، مشخصات موتور و حتی ابعاد اتاق ماشین اطلاعات کافی دارید. حالا تصور کنید که اطلاعات شما بیشتر از فروشنده است و همه چیز را بهتر از او می‌دانید. بیشتر فروشنده‌ها یا تازه‌کار هستند یا فقط روی مشخصات بارز مانور می‌دهند و حتی وقت کافی برای پرداختن به جزییات و توضیح مشخصات فنی خودروها را ندارند. وقتی در مورد چیزی که می‌خواهید بخرید اطلاعات زیادی داشته باشید، هم اعتبارتان بیشتر می‌شود و هم سوار بر معامله خواهید بود و بر همه جوانب تسلط کافی خواهید داشت. اعتماد به نفس و اطلاعات خوب در معاملات یکی از کلیدهای مهم برنده شدن است. حالا تجسم کنید که در معامله‌ای حاضر هستید که بیشتر از فروشنده خودرو اطلاعات دارید! سرتان را با غرور بالا می‌گیرید، قهوه خوب سفارش می‌دهید، راحت خواهید بود، پاهایتان را روی میز می‌گذارید! و تماشا کنید که چه زود، خودروی مورد علاقه خود را با پایین‌ترین قیمت ممکن خریداری می‌کنید.

با توجه به فوت وفن خرید خودرو که در این مقاله به آن پرداختیم به شما کمک خواهدکرد پولتان را صرفه جویی کنید، و بهترین معامله را داشته باشید، و امیدواریم میزان استرستان در زمان خرید ماشین نیز کاهش یابد.

منبع سایت:فوت وفن و نمناک

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی فروغ ویسی

همچنین ببینید

فوت و فن طرز تهیه سس کنجد خانگی

سس کنجد یا سس ارده از سالم ترین سس ها می باشد که می توانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.