بنر تبلیغاتی بالای مقاله

رمز و راز مثلث برمودا کشف شد!

بی‌شک تا به حال نام مثلث برمودا به گوشتان خورده است. این منطقه افسانه‌های زیادی به آن نسبت داده شده. حتی افراد زیادی آن را با نام مثلث شیطان میشناسند. حتما شما هم یکی از افرادی هستید که می خواهید بدانید اصلا این مثلث کجاست ؟ چه دلایلی باعث به وجود آمدن آن است ؟ آیا واقعا یک این منطقه شیطانی می‌باشد ؟ با ما همراه باشید چرا که ما قصد داریم تا درمورد این مثلث و دلایلی که می‌تواند بر به وجود آمدن آن دلالت داشته باشد با شما صحبت کنیم. خوشبختانه افراد بسیاری معتقدند که این دلایل واقعیت دارند. اگر درمورد مثلث برمودا کوچک ترین اطلاعاتی ندارید و به تئوری توطئه علاقه دارید این مقاله برای شما است چرا که ما می‌خواهیم درمورد یکی از جذاب‌ترین موضوعات با شما صحبت کنیم و به سوالاتی که ذهن شما را مشغول کرده است پاسخ دهیم.

 

مثلث برمودا

مثلث برمودا چیست ؟

مثلث برمودا

اولین سوالی که ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کند این است که مثلث برمودا چیست ؟ در جواب این سوال باید به شما بگوییم مثلث برمودا ( Bermuda triangle ) که به آن مثلث شیطان نیز می‌گویند، یک افسانه محلی می‌باشد که در اطراف منطقه‌ای محدود در قسمت غربی اقیانوس اطلس شمالی واقع شده است. این مکان به گم شدن تعدادی هواپیما و کشتی به صورت مرموز معروف می باشد. به این معنا که هر شیعی که از بالا و یا نزدیک این مکان رد شده است، به گونه ای ناپدید شده است! فرهنگ عامه ناپدید شدن هواپیما و کشتی‌های مربوطه را به فعالیت موجودات فرازمینی نسبت داده‌اند. در ادامه شواهد و دلایل را بیشتر بررسی می کنیم.

دلیل نامگذاری مثلث برمودا به مثلث شیطان

همانطور که می دانید، بر اساس باور مردم مثلث نماد شیطان و شیطان پرستی می‌باشد و از آنجایی موقعیت این مکان به اینگونه است که سه راس آن بر روی میامی فلوریدا، سان خوان پوتوریکو و بر روی جزیره برمودا در وسط اقیانوس اطلس قرار دارد و یک شکل مثلث شکل را تشکیل می‌دهد، از همین رو به آن مثلث شیطان می‌گویند.

چه کسی نام مثلث برمودا را روی این منطقه گذاشت ؟

مثلث برمودا

اولین باری که این مکان با عنوان مثلث برمودا نامیده شد، توسط شخصی به نام وینست گدیس در سال 1964 و در مجله آرگوزی معرفی شده است. از سال 1946 تا سال 1991 بیش از صد هواپیما و کشتی در این منطقه گم شدند که هیچ ردی از آن ها نبود.

چه کسی برای اولین بار مثلث برمودا را کشف کرد ؟

کریستوفر کلمبوس

بر اساس گفته ها و شنیده ها اولین کسی که این مکان را کشف کرد کریستوفر کلمبس در 1492 بوده و وی گفته است که در این مگان قطب نما هایشان کار نمی‌کرده، یک نور‌هایی بالای دریا مشاهده می‌کردند، آب و هوای دریا به شدت بد شده بوده و حتی گفته است که یک سنگ آتشین مشاهده کرده که به آب برخورد کرد.

در مثلث برمودا چه اتفاقاتی می افتد ؟

مثلث برمودا

اولین کشتی که در این منطقه غیب شده است به سال 1918 باز می‌گردد که این کشتی یک کشتی نظامی بوده و به ارتش تعلق داشته است. موضوعی که باعث تعجب و وحشت عموم می‌شود این است که معمولا این نوع کشتی‌ها که به ارتش تعلق دارند، افراد آن بسیار آموزش دیده بوده و وظیفه دارند که کوچک ترین اتفاقی که می‌افتد را به مرکز گزارش دهند، در حالی که کاپیتان این کشتی حتی یک تماس هم با مرکز نگرفته است.

مثلث برمودا

شی بعدی یک هواپیما است که به سال 1948 باز می گردد. این هواپیما 27 نفر سر نشین داشته است که درست پانزده یا بیست دقیقه قبل از اینکه به مقصد برسد، با مرکز تماس می‌گیرد و اعلام می‌کند که ما داریم به مقصد نزدیک می‌شویم و همه چی خوب است. اما این هواپیما در مثلث برمودا غیب می‌شود.

مثلث برمودا

اتفاق بعدی که یکی از عجیب‌ترین اتفاقات است، یک قایق با مهندسی طراحی شده بوده که نتواند غرق شود. به این معنا که در بدنه این کشتی یک دستگاهی به نام flotation device  قرار داده بودند که موجب می‌شده این کشتی روی آب بیاستد. در این قایق دونفر بودند که یکی از آن‌ها کاپیتان کشتی بود. کاپیتان این قایق قبل از اینکه اتفاقی بیوفتد، با مرکز خود تماس می‌گیرد و می‌گوید ما به چیزی برخورد کردیم و به کمک نیاز داریم. این شخص در تماسی که گرفته بوده بسیار خونسرد بوده و چیزی از اینکه وضعیت قرمز است و در خطر هستند چیزی بیان نکرده. این قایق علاوه بر اینکه غیر قابل غرق بوده، بلکه در آن تجهیزاتی همچون تفنگ نوری، جلیقه نجات و قایق های باید کوچک نیز قرار داشت.

اتفاقی که اخیرا در این مکان اتفاق افتاده است

در تمام این سال‌ها اتفاقات این چنینی زیاد پیش آمده‌اند که  گم شدن خیلی از هواپیما و کشتی ها را به مثلث برمودا ربط داده اند. اما اتفاقی که این اخیرا افتاد این بود که دو دانشمند آلمانی به نزدیکی این مکان برای انچام تحقیقات رفتند. به گفته آن ها در ابتدا همه چیز آرام بود که به یک باره آن‌ها صدایی بلند و صوت مانندی شنیده‌اند که باعث وحشت‌شان شد. این دو سعی کردند فرار کنند اما یکی از آن‌ها گم شد و دیگری از این اتفاق جان سالم به در برد. مردی که توانست فرار کند می‌گوید نمی‌داند چه اتفاقی برای دانشمند دیگری افتاده است اما فقط این را می‌داند که یک چیز به دنبال وی بود و او سعی می‌کرد ازش فرار کند. تا به امروز اثری از آن دانشمندی که گم شده است، نیست.

تئوری‌های مثلث برمودا

مثلث برمودا تئوری‌های بسیاری دارند که بعضی از آن‌ها منطقی و علمی هستند. اما بعضی از آن‌ها دور از منطق بوده‌اند که بر اساس باور، خرافه و افسانه می‌باشند. در این بخش ما هر دو دلایل منطقی و غیر منطقی را برای شما شرح می‌دهیم. تئوری‌های مثلث برمودا به شرح زیر است :

– تئوری‌های علمی

1- ناهنجاری مغناطیسی

مثلث برمودا
در تمام اتفاقاتی که در این منطقه افتاده است، از کار افتادن قطب نما مشترک است. به همین دلیل بسیاری از فرضیه ها این نتیجه را می‌گرفتند که این منطقه دارای ناهنجاری‌های مغناطیسی است و هیچ گاه نمی‌توان این ناهنجاری‌ها را پیدا کرد. این ناهنجاری‌های مغناطیسی موجب می‌شوند تا قطب نما‌ها از کار بیوفتند و طوفان‌های ایجاد شوند که همراه با برق باشند و گفته می‌شود حتی نور‌هایی که کریستوفر کلمبس مشاهده کرده همین برق‌ها بوده است.

2.وجود ابر‌های شیش ظلعی

ابر های شش ظلعی
دومین توضیح منطقی و علمی که برای این منطقه داده می‌شود این است که در مثلث برمودا ابر‌های شیش ظلعی وجود دارد. بر اساس گفته دانشمندان این ابر‌های شش ظلعی موجب به وجود آمدن گردباد‌هایی می‌شوند و این گردباد‌ها می‌توانند موج‌ها و طوفان‌های سهمگینی ایجاد کنند و موجب غیب شدن این کشتی و هواپیما‌ها بشوند.

– تئوری‌های غیر علمی

1. آتلانتیس، شهر گمشده

آتلانتیس
یکی دیگر از تئوری‌هایی که درمورد این منطقه وجود دارد این است که در زیرمثلث برمودا شهر گمشده آتلانتیس قرار دارد. اگر نمی‌دانید آتلانتیس چیست، باید به شما بگوییم که آتلانتیس یک شهر است که بر اساس افسانه ها این شهر تنها در یک روز به زیر آب رفت. همچنین بر اساس این افسانه‌ها این شهر، یک شهر فوق العاده پیشرفته بوده که دستگاه‌های مختلفی داشته است. حال بعضی از افراد معتقدند که در زیر مثلث برمود این شهر وجود دارد و افرادی که غیب می‌شوند درواقع دارند در این شهر زندگی می‌کنند. افرادی که به این تئوری باور دارند می‌گویند که تکنولوژی پیشرفته این شهر موجب به وجود آمدن اتفاقات عجیب می‌شود.

2. وجود فرازمینی‌ها

آدم فضایی ها

این تئوری کمی به تئوری اتلانتیس شباهت دارد و شباهت آن در این است. افرادی که به وجود شهر آتلانتیس اعتقاد دارند، می‌گویند با توجه به اینکه تکنولوژی این شهر بسیار پیشرفته بوده، در نتیجه این تکنولوژی نمی‌تواند از سمت انسان‌های آن زمان باشد. پس آدم فضایی ها باعث به وجود آمدن این تکنولوژی شدند. خیلی از افراد معتقدند که در این منطقه آدم فضایی‌ها زندگی می‌کنند که ممکن است در حال تحقیقات روی انسان‌ها باشند.
3.  زمین توخالی

زمین تو خالی
برخی معتقدند شاید این مکان یکی از درهای ورودی به هالو ارث است. هالو ارث یک تئوری محسوب می‌شود که برخی معتقد هستند که کره زمین گرد نیست بلکه به شکل یک دونات است که داخل این دونات یک تمدن آدم فضایی و موجودات عجیب در آن وجود دارد و حتی درب اصلی آن قطب شمال می‌باشد. قطب شمال یک منطقه ممنوعه است که هیچ شخصی اجازه وارد شدن به آن را ندارد حتی هیچ هواپیمایی نیز نمی‌تواند از آسمان آن رد شود.

 4. دری به دنیای‌های موازی و سفر در زمان   

افرادی دیگر معتقدند که این مکان دریچه‌ای برای ورود به دنیا‌های موازی و حتی سفر در زمان است. یک خلبانی به نام بروس گرنون، شخصی بوده که با عجایب مثلث برمودا مواجه می‌شود و از آن جان سالم به در می‌برد و داستان خودش را تعریف می‌کند. این خلبان سوار یک هواپیما کوچک بود و قصد داشت از باهاماس به فلوریدا برود.

سفر در زمان

بروس زمانی که وارد مثلث برمودا می‌شود چند ابر تاریک مشاهده می‌کند و به دلیل اینکه مجبور بود از این مسیر عبور کند وارد این ابر‌ها می‌شود. وی می‌گوید زمانی که وارد این ابر‌ها شده یک حالت تونل مانندی داشت و همچنین رعد و برق و طوفان در این ابر‌ها بود.

بروس گرنون

بروس هنگامی که از این ابر‌ها بیرون میاید و می‌خواهد با مرکز تماس بگیرد، متوجه می‌شود که به میامی رسیده است. برای اینکه این هواپیما به میامی برسد باید 160 کیلومتر را در تنها سه دقیقه طی می‌کرد و برای اینکار باید سوار هواپیمایی بود که سه هزار متر در ساعت سرعت داشت، در حالی که این هواپیما تنها 300 متر در ساعت سرعت داشته است. مرکز می‌گوید در این سه دقیقه ای که این هواپیما نا پدید شده، نمی‌توانستند از آن رد و سیگنالی پیدا کنند تا هواپیمای او را ردیابی کنند. وی حتی یک کتاب هم درمورد این موضوع نوشته است.

بر اساس اعتقاد دانشمندان، یک چیزی به نام دارک انرژی وجود دارد که اگر یک شی دور آن قرار بگیرد می‌تواند زمان و مکان را بشکند و بتواند با سرعت نور یک مسیری را حرکت کند. اما آیا مثلث برمودا دارای این انرژی است ؟ آیا این این اتفاق برای بروس افتاد ؟ در جواب باید به شما بگوییم که هیچکس جواب این سوالات را نمی‌داند!

FavoriteLoadingپسندیدم
بنر تبلیغاتی پایین مقاله

درباره‌ی زهرا معزی

همچنین ببینید

کافه‌ها برای تولد در تهران

بهترین کافه‌ها برای تولد در تهران

امروزه کافه‌ها برای تولد در تهران طرفداران بسیاری دارد. عواملی بسیار زیادی مانند کوچک بودن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.