معروف ترین بازیگران ترکیه‌ای در بین ایرانیان

فیلم سینمایی و سریال یکی از سرگرمی‌هایی است که اکثریت ما به آن علاقه داریم و شاید به طور روزانه آن را از تلوزیون خودمان، سایت‌ های مختلف و شبکه اجتماعی‌های مختلف تماشا می‌کنیم. همانطور که می‌دانید این فیلم و سریال‌ها تنها شامل کشور خودمان نشده و ما ممکن است فیلم سینمایی و سریال کشور‌های مختلف را تماشا کنیم. امروزه سریال‌های یکی از کشور‌هایی که بین ایرانیان بسیار معروف است، سریال‌های کشور ترکیه می‌باشد. چندین سال است که ایرانیان سریال ‌های این کشور را تماشا می‌کنند و از آن‌ها لذت برده و به آن‌ها علاقه دارند که ممکن است شما نیز جزو این افراد باشید. از طریق همین سریال‌ها چندین بازیگر بین ایرانیان محبوب و معروف هستید که ما در این مقاله قصد داریم تا پانزده تن از بازیگران ترکیه‌ای به شما معرفی کنیم پس این مقاله جذاب و خواندنی را از دست ندهید و تا انتها با ما همراه باشید.

بازیگران

بازیگران ترکی که بین ایرانیان معروف هستند

1- هانده ارچل

هانده ارچل

هانده ارچل یک بازیگر و مدل ترکیه ای است که بسیار بین ایرانیان شناخته شده و معروف می باشد. هانده بیشتر به دلیل بازی در سریال تلوزیونی عشق حرف حالیش نمیشه به شهرت رسید. همچنین محبوبیت این بازیگر 28 ساله با بازی در سریال تو درم را بزن در نقش ادا ییلدیز بین ایرانیان بیشتر شد. هانده ارچل در سال 2022 با کسب بیش از 28 میلیون فالوور در اینستاگرام بیشترین تعداد دنبال کننده در بین بازیگران ترکیه دارد.

2- بوراک اوزچیوت

بازیگران ترکیه‌ای

یکی دیگر از پرطرفدار‌ترین بازیگران ترکیه میان ایرانیان بوراک اوزچیویت می‌باشد. بوراک اوزچیویت متولد 24 دسامبر سال 1984 است و در حال حاضر 37 سال سن دارد. بوراک بیشتر با بازی در سریال چکاوک و عشق بی پایان بین ایرانیان معروف است. بوراک اوزچیویت با بازیگر معروف فحریه اوجن ازدواج کرده که همسر وی نیز از شهرت زیادی بین ایرانیان برخودار است که در ادامه بیشتر به این بازیگر اشاره خواهیم کرد.

3- فحریه اوجن

بازیگران ترکیه‌ای

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم فحریه اوجن با بازیگر معروف بوراک اوزچویت ازدواج کرده است و این دو صاحب یک پسر هستند. فحریه بیشتر در فیلم چکاوک و برگ ریزان در ایران شناخته می‌شود. این بازیگر 36 ساله در کشور آلمان و در رشته جامعه شناسی تحصیل کرده است.

4- نسلیهان آتاگول

نسلیهان آتاگول

نسلیهان آتاگل بازیگر جوان اهل ترکیه است که 29 سال سن دارد. وی با بازی در فیلم عشق اول به شهرت رسید و بیشتر با سریال عشق بی پایان در ایران به شهرت رسید که حتی این فیلم با نام اکیا در ایران دوبله شد. این مدل و بازیگر اهل کشور استانبول می باشد. نسلیهان آتاگول همراه همسرش با یک طرفدار ایرانی صحبت کردند و زبان فارسی گفتند که غذا‌های ایرانی را خیلی دوست دارند.

5- کیوانچ تاتلیتوغ

کیوانچ تاتیلوغ

به جرات می‌توان گفت که این بازیگر یکی از معروف‌ترین بازیگران ترکیه‌ای بین ایرانیان محسوب می‌شود. این هنر پیشه و مدل معروف بیشتر با نقش بهلول در سریال عشق ممنوعه و نقش کوزی در سریال کوزی گونی در ایران شناخته می‌شود. کیوانچ در 27 اکتبر سال 1983 به دنیا آمده و در حال حاضر 38 سال سن دارد. چند مورد از فیم و سریال‌های این بازیگر شامل سعید و شورا، شجاع و زیبا، منکشه هلیل، نقش کوتاهی در سریال ایزل و … هستند.

6-  مریم اوزلی

بازیگران ترکیه‌ای

امروزه کمتر کسی را می‌توان در ایران پیدا کرد که سریال حریم سلطان را ندیده باشد. هنگامی که این سریال منتشر شد، به سرعت در ایران دوبله شد و بازیگر نقش اول آن یعنی خرم سلطان از محبوبیت خاصی میان ایرانیان برخوردار شد. جالب است حتی بدانید که یک خبرنگار ایرانی از این خانم بازیگر مصاحبه کرده و به وی گفته است که چقدر ایرانی‌ها دوستش دارند. مریم اوزرلی حتی چند کلمه‌ای فارسی صحبت کرد. این بازیگر زاده 12 اوت سال 1983 است و 38 سال سن دارد که در حال حاضر ساکن کشور آلمان می‌باشد.

7- کرم بورسین

کرم بورسین

کرم بورسین یکی دیگر از بازیگران معروف و محبوب میان ایرانیان است. وی متولد 4 ژوئن سال 1987 است و 35 سال سن دارد. این بازیگر اولین بار با سریال در انتظار آفتاب و نقش کرم سایر/ گونش سایر در ایران به شهرت رسید. کرم بورسین بعد‌ها در سریال تو درم را بزن و در نقش سرکان بولات با همبازی‌اش یعنی هانده ارچل به شهرت بیشتری میان ایرانیان دست یافت.

8- برن سات

بازیگران ترکیه‌ای

برن سات یکی دیگر از بازیگران ترکیه‌ای است که بسیار مشهور بوده و معمولا با نقش بیهتر در سریال عشق ممنوعه و بازی با کیوانچ تاتلیوغ در نقش بهلول در ایران شناخته شده است. این بازیگر متولد 26 فوریه سال 1984 است و 38 سال سن دارد. برن در سال 2012 سومین فیلم خود به نام کرگدن را به کارگردانی بهمن قبادی بازی کرد. وی در این فیلم با مونیکا بلوچی، بهروز وثوقی و آرش لباف همبازی است.

9- کنعان ایمیرزالی اوغلو

این بازیگر یکی دیگر از بازیگران ترکیه‌ای است که از محبوبیت زیادی بین ایرانیان برخوردا است. کنعان متولد 18 ژوئن سال 1974 می‌باشد و 47 سال سن دارد. ایمیرزالی اوغلو بازیگر، مدل و مجری برنامخ تلوزیونی است که بیشتر با نقش ایزل میان ایرانیان شناخته می‌شود.

بیشتر بخوانید : قد و وزن بازیگران ایرانی            

10- جانسو دره

جانسو دره

یکی دیگر از بازیگران معروف ترکیه که بسیار بین ایرانیان محبوب است جانسو دره است که در 14 اکتبر سال 1980 به دنیا آمده و 41 سال سن دارد. جانسو دره فارغ التحصیل رشته باستان شناسی از رشته باستان شناسی از دانشگاه استانبول است و بیشتر با سریال ایزل در نقش آیشان و نقش آسیا در سریال بی صداقت در ایران به شهرت رسید.

 

11- چاتای اولوسای

بازیگران ترکیه‌ای

بازیگر بعدی در لیست معروف ترین بازیگران ترکیه‌ای  چاتای اولوسای است که با نقش به یاد ماندنی وی در سریال نفوذی کمتر کسی پیدا می‌شود که در ایران چاتای اولوسای را نشناسد. چاتای متولد 23 سپتامبر در سال 1990 در محله باقرکوی شهر استانبول ترکیه است. وی به عنوان یکی از جذاب‌ترین بازیگران ترکیه شناخته می‌شود و سریال‌های وی به سرعت معروف می‌شوند.

12- ادا اجه

بازیگران ترکیه‌ای

بازیگر معروف بعدی میان ایرانیان ادا اجه است که اکثریت شما وی را با نقش ییلدیز در سریال سیب ممنوعه می‌شناسید. ادا اجه با این سریال میان ایرانیان بسیار محبوب است. ادا متولد 20 ژوئن 1990 می‌باشد که در حال حاضر 31 سال سن دارد. چند سریال دیگر از ادا اجه شامل به خاطر دخترم، ماه پیکر کوشم سلطان، اندازه شوهرت حرف بزن و … هستند.

13- آراس بولوت اینملی

بازیگران ترکیه‌ای

آراس بولوت اینملی یکی دیگر از بازیگران ترکیه‌ای معروف میان ایرانیان است. او نقش اصلی سریال چوکور یا همان گودال است که این سریال میان ایرانیان از محبوبیت زیادی برخوردار است. آراس بولوت اینملی زاده 25 اوت سال 1990 است که 31 سال سن دارد.

14- سرنای ساریکایا

سرنای ساریکایای

این بازیگر در سال 1991 در شهر آنکارا متولد شد و در حال حاضر 30 سال سن دارد. سرنای علاوه بر بازیگری یک مدل حرفه‌ای است که در سال 2010 مقام دوم دختر شایسته ترکیه را کسب کرد. سرنای با بازی در سریال عمر گل لاله و جزر مد به شهرت جهانی خصوصا در ایران رسید.

15- جان یامان

جان یامان

جان یامان متولد سال 1989 است. وی بیان کرده که قبل از تصمیم به بازیگری قصد داشته یک وکیل بشود. جان یامان اهل مقدونیه بوده و جالب است بدانید که وی در یک سریال ایتالیایی در حال بازی کردن است که دستمزد وی در این سریال بسیار مورد بحث قرار گرفته است. برخی از سریال‌های وی شامل دلدادگی، عشق  از روی لجبازی، کدوممون عاشق نشدیم؟، ماه کامل، پرنده سحر خیز و … هستند.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

سلبریتی های هالیوودی قد کوتاه+ قد و وزن آنها

سلبریتی های هالیوودی قد کوتاه+ قد و وزن آنها

در این مقاله از وبسایت نیمه شب، به معرفی سلبریتی های هالیوودی قد کوتاه+ قد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *