مهیاوه، سس سنتی هرمزگان با ماهی ساردین

نامهای دیگر مهیاوه مهیابه، ماهیا وه، مهیوه، مهوه و موه میباشد که مختص جنوب کشور است. رنگ و طعم مهیاوه مهیاوه آبکی تیره ، شور و تند است که آن را از یک نوع ماهی ریز به نام موتو، متو یا حشینه (مومغ، ساردین) تهیه می‌کنند و با نان یا همراه با سایر غذاها استفاده میکنند. مهیاوه یک نوع غذای مقوی و بسیاراشتها آور است که امیدوارم شما عزیزان هم آن را درست کرده و نوش جان نمایید.

Mahyawa مهیاوه سس محلی هرمزگان

طرز تهیه مهیاوه با دو روش متفاوت:

مرحله اول از پودر ماهی

ابتدا پودر ماهی را با زرد چوبه، فلفل، راز (دانه باریک و سیاه رنگ)، گشنیز و خردل مخلوط کرده خوب بکوبید و با آب و نمک داخل شیشه ای بریزید و در آن را محکم ببندید و در ادامه شیشه را به مدت ۲۰تا ۳۰ روز در زیر آفتاب قرار دهید. بعد ازسپری شدن این مدت مایعی که بدست می آید نسبتاٌ روان و با بوی زننده می‌باشد مهیاوه را روی نان مالیده می‌خورند، بعضی مهیاوه را به همراه برنج مصرف می‌کنند.

بیشتر بخوانید : طرز تهیه کاتاغ ماهی هرمزگان

ماهی ساردین برای تهیه سس مهیاوه

مرحله دوم از خود ماهی

برای تهیه مهیاوه از ماهی، ابتدا مقداری ماهی خشک (موتو یا حشینه ) را شسته و سر آن را جدا کرده داخل حلب یا خمره ای قرار دهید. سپس در حدود دو کیلو نمک به روی ماهیهای داخل خمره بریزید و خمره را در زیر آفتاب قرار دهید و هر روز با چوب مخصوصی آن را بهم بزنید و به وسیله آبکش صاف کرده آب آن را در ظرفی دیگر جدا ساخته و تفاله آن را به دوربریزید در ادامه مقداری خردل بو داده و پوست نارنج کوبیده را روی مایع  بریزید و سپس همه را داخل خمره اضافه کنید و مجدداٌ در آن را بسته زیر آفتاب بگذارید و چند روز صبر کنید.

بیشتر بخوانید : بلالیت شیرین غذای محلی هرمزگان

بعد به سراغ آن بروید و مقداری سوراخ یا سوراغ(در بندرعباس مخلوط ماهی مومغ (حشینه) و آب نمک و گل سرخ و پوست نارنج را برای اینکه خوشبو و شود در حلب می‌ریزند و ان را سوراخ یا سوراغ می‌نامند ) به داخل حلب اضافه کنید پس از آماده شدن آن آب سوراغ را برداشته و روی نان بمالید و نان سوراغ روغنی را نوش جان کنید.

سس مهیاوه با ماهی ساردین جنوبی

نحوه درست کردن پودر ماهی

برای درست کردن پودر ماهی ابتدا ماهی ها را روی شن و ماسه کنار دریا خشک می‌کنند و بعد از اینکه خوب خشک شدند شن و ماسه را از آنها جدا نموده و ماهی های خشک شده و تمیز شده را کاملاٌ می کوبند و بعد پودر بدست آمده را الک میکنند اکنون پودر ماهی مهیاوه آماده است.

بیشتر بخوانید : جریش ( حلیم خوشمزه بلغور گندم ) 

ماهی ساردین

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی منیژه فتحعلی زاده

منیژه فتحعلی زاده هستم. لیسانس کتابداری با هیجده سال سابقه خدمت در کتابخانه پزشکی ارومیه. هفت سال داوطلبانه به عنوان مروج با جهاد کشاورزی همکاری داشتم . چندین بار مروج نمونه زنان روستایی استان انتخاب شدم . به علت علاقه ای که به نوشتن مخصوصا دستور غذاهای سنتی فراموش شده داشتم، در حال حاضر در تیم نیمه شب هستم.

همچنین ببینید

انواع ماکارونی

معرفی انواع ماکارونی و پاستا

ماکارونی از جمله غذاهایی است که مورد استقبال همه‌ی سنین قرار گرفته است، اگرچه کودکان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.