پول سازترین مشاغل در ایران بدون سرمایه

برای بسیاری از افرادی که می خواهند شغل و کسب و کاری جدید را آغاز کنند این سوال مطرح است که پول سازترین مشاغل در ایران کدام است و چگونه می توان بدون سرمایه و با یک کسب و کار ساده، در کوتاه مدت به سودی کلان دست یافت. به همین منظور، امروز وبسایت نیمه شب، به بررسی دقیق این موضوع پرداخته تا با معرفی مشاغلی موثر در سوددهی، به افراد جویای کار کمک کند تا به شغلی مطلوب و مورد نظر و البته با درآمدی فوق العاده دست یابند.

پول سازترین مشاغل در ایران بدون سرمایه

مشاغل پردرآمد خانگی
رایج‌ترین شغل های پردرآمد خانگی که برای شروع معمولاً سرمایه کمی نیاز دارند، عبارتند از:
خیاطی
آرایشگری
صنایع دستی
آشپزی
بازاریابی تلفنی
فروش آنلاین محصولات

فهرست مشاغل پول ساز در ایران بدون سرمایه

 

۱ـ ساخت فروشگاه اینترنتی

یکی از پول سازترین مشاغل که در سال‌های اخیر با استقبال خوبی همراه شده است تأسیس یک فروشگاه اینترنتی است. امروزه ساختن فروشگاه اینترنتی کار چندان دشواری نیست و حتی در ابتدای مسیر نیاز به دانش برنامه نویسی هم نیست.

اما بهتر است برای ساخت یک فروشگاه اینترنتی از مشاوران تخصصی در حوزه کسب و کار مشاوره بگیرید. در تأسیس یک فروشگاه اینترنتی قطعاً نیاز به دانش‌های تخصصی است و شما با دانش در حوزه‌های فروشگاه‌های سنتی نمی‌توانید یک فروشگاه اینترنتی موفق را پایه‌گذاری کنید.

امروز حتی بسیاری از سازمان‌های دولتی سعی می‌کنند تا بسیاری ملزومات اداری خود را به‌صورت روزمره خریداری کنند. البته برای این‌که بتوانید با شرکت‌های دولتی کار کنید می‌بایست استانداردهای حداقلی یک فروشگاه اینترنتی را داشته باشید. داشتن ای‌نماد یکی از حداقل استانداردهای ساخت یک فروشگاه اینترنتی در ایران است.

در سال‌های اخیر، در بیشتر موارد فروشگاه‌های اینترنتی‌ در ایران موفق بوده‌اند که وارد یک حوزه تخصصی شده‌اند؛ برای مثال وبسایت زومیلا به‌صورت تخصصی وارد عرصه خرید و فروش و رهن و اجاره املاک شده است.

شما نیز می‌توانید برای شروع کسب و کار اینترنتی جدید خود وارد یک حوزه‌ی تخصصی شوید. این کار به مشتری حس تخصصی بودن فروشگاه را می‌دهد. پس همان‌طور که گفته شد داشتن یک فروشگاه‌های اینترنتی، یکی از شغل های پردرآمد در ایران و از جمله مشاغل خدماتي پردرآمد است.

البته نیاز نیست که دارای سرمایه و اجناس خاصی باشید بلکه می توانید با هماهنگی با یکی از تولیدی ها و فروشگاه های داخل سطح شهر خود، اجناس آنها را بفروشید و سودی را از این راه نصیب خود کنید درست همانند وبسایت زومیلا که به معرفی املاک سایرین می پردازد.

 

2- خدمات تعمیرگاه سیار

راه‌اندازی یک تعمیرگاه سیار با داشتن نیروی انسانی/تعمیرکاران، ایده‌ی خوبی برای کسب و کار و رسیدن به پول سازترین مشاغل است. چرا که ماشین‌ها معمولا در مناطقی خراب می‌شوند که تعمیرگاهی در دسترس نیست.

برای شروع این کسب و کار، فقط به ارتباط با مکانیک‌هایی خوب نیاز دارید.

 

3- رزومه نویسی

رزومه سند مهمی برای به دست آوردن یک شغل است. اغلب افراد به دنبال یک رزومه‌نویس حرفه‌ای هستند. اگر در رزومه‌نویسی مهارت دارید می‌توانید این کسب و کار را شروع کنید و به یکی از پول سازترین مشاغل دنیا، دسترسی پیدا کنید.

 

بیشتر بخوانید: چطور رزومه بسازیم همراه با دانلود نمونه تمپلت رایگان

 

4- طراحی گرافیکی

طراحی گرفیکی یکی از بهترین کارهای مرتبط با درآمدزایی است. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم این است که اگر توانایی‌های گرافیکی دارید، باید بدانید مشتریان بسیاری برای کسب و کارشان به‌دنبال لوگو، طراح‌های گرافیکی و کارهای هنری هستند. انجام کارهایی گرافیکی اگر با حوزهNft ترکیب شود، جای پای خود را در لیست شغل های درآمدزا محکم تر می کند. می توانید یک کالکشن ایجاد کنید. منظورر از کالکشن، ایجاد طرح های مختلف به صورت Nft است.

 

5- وبلاگ نویسی تخصصی

کسانی که به نوشتن علاقه دارند وبلاگ نویسی حرفه ‌ای می ‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای افزایش درآمد آن‌ها باشد. شاید این سؤال برای شما پیش آمده باشد که نوشتن در یک سایت یا وبلاگ چگونه می‌تواند یکی از شغل های پردرآمد باشد؟! چگونه وبلاگر شویم؟

پاسخ این است که یک وبلاگ نویس حرفه‌ ای مانند هر سیستم دیگری در عرصه ‌ی فضای مجازی می‌تواند تبلیغات زیادی را برای خود جذب کند. برای اینکه یک وبلاگر حرفه ای شوید باید حوصله‌ ی زیادی به‌ خرج دهید. وبلاگ نویسان بزرگ راه مشهور شدن در این عرصه را فقط یک چیز می‌دانند و آن هم نوشتن، نوشتن و نوشتن است. برای این ‌که بتوانید حرفه‌ای شوید باید در طول روز زمان زیادی را برای نوشتن صرف کنید. اگر بتوانید هر روز به مدت چند ماه بنویسید می‌توانید با مخاطب به‌خوبی ارتباط برقرار کنید و تعداد قابل توجهی مخاطب برای کسب و کار خود پیدا کنید و از مشاغل پردرآمد محسوب می شود.

یادتان باشد که جذب مخاطب در یک وبلاگ کار یک هفته و یا یک ماه نیست و روند اعتمادسازی در بین مخاطبان زمان نسبتا قابل توجهی را از شما خواهد گرفت اما بعد از مدتی می‌توانید اسپانسرهای خوبی جذب کنید و کم کم سیستم کسب درآمد خود را گسترش دهید.

 

6- تعمیرکار تلفن همراه و تبلت و لپتاپ

معمولا این‌گونه کارها در یک مغازه انجام می‌شود، ولی شما می‌توانید به‌صورت سیار این کار را انجام دهید. بسیاری از افراد بر این باور هستند که اگر هزینه‌ی تعمیر یک گوشی تلفن از هزینه‌ی جایگزین کردن آن با یک گوشی دیگر بیشتر باشد، مردم گوشی‌های‌شان را عوض می‌کنند: ولی باید بدانند که سخت در اشتباه هستند. گوشی‌ها اطلاعات واقعا مهمی را در خود جای داده‌اند، از این رو مردم مایل هستند پول بیشتری برای بازگردانی داده‌های‌شان بپردازند.

امروزه گوشی‌ها داده‌هایی مانند عکس در خود دارند که هر کسی از فضای ابری برای ذخیره‌ی آن‌ها استفاده نمی‌کند.

 

7ـ برنامه نویسی و توسعه وب سایت

شاید اسم برنامه نویسی به گوش شما هم خورده باشد. برنامه نویسی یکی از شغل های پردرآمد در ایران و جزو لیست شغل های باکلاس است و مهارتی است که اگر به‌خوبی به آن مسلط باشید می‌توانید پول بسیار خوبی از آن کسب کنید. حرفه‌ای شدن در بازار برنامه نویسی مهارتی است که به‌راحتی به‌دست نمی‌آید اما اگر در این حوزه به‌صورت اصولی فعالیت کنید و بتوانید از پروژه‌های کوچک شروع کنید می‌توانید اسم و رسم خوبی در حوزه‌ی برنامه نویسی برای خود دست و پا کنید و از آن درآمد خوبی کسب کنید.

اگر می‌خواهید در این حوزه حرف‌هایی برای گفتن داشته باشید باید آموزش‌های اصولی و نسبتاً گرانی، در این حوزه ببینید و سپس سعی کنید که با گرفتن پروژه‌های کوچک و یا رفتن به یک دوره کارآموزی مهارت‌های خود به‌صورت عملی تقویت کنید.

برنامه نویسی شاخه‌های متعدی دارد که باید متناسب با سلیقه و استعدادتان آن حوزه را انتخاب کنید. اگر قرار است برنامه نویسی را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب کنید و سال‌ها از آن کسب درآمد کنید باید انتخاب هوشمندانه‌ای در شروع کار داشته باشید. داشتن یک لپ تاپ حداقل وسیله و سرمایه برای شروع آموختن برنامه نویسی است. برنامه نویسی از شغل های پردرآمد در تمام دنیا است به ‌شرطی که مورد علاقه‌ی شما باشد و بتوانید آموزش‌های آن را به شکل اصولی بگذرانید.

 

8- نویسنده سایت و تولید محتوا

تولید محتوا که یکی از پول سازترین مشاغل است را با نوشتن و یا نویسندگی اشتباه نکنید. در تولید محتوا سعی می‌شود محتوای نوشته شده را برای موتورهای جستجو بهینه کنیم اما در نویسندگی صرفاً این‌که خوب بنویسیم کافی است.

بهینه سازی نوشته برای موتورهای جستجو باید طبق اصول سئو باشد و همچنین نیاز به آموزش دیدن در این زمینه دارد. خوشبختانه آموزش‌های لازم برای بهینه سازی محتوا در موتورهای جستجو به وفور در سطح اینترنت یافت می‌شوند و شما با یک سرچ ساده می‌توانید بر این مهارت‌ها مسلط شوید.

اما آنچه در نوشتن نیاز به زمان دارد پختگی نوشته و میزان اثرگذاری آن برای مخاطب است که حداقل نیاز به یک سال تجربه دارد. تولید محتوا از شغل های پردرآمد حال حاضر ایران است بدین خاطر که افراد کمی در این حوزه فعالیت دارند و بسیاری از کسانی که در این حوزه فعالیت دارند از دانش کافی برخوردار نیستند. برای رشد و پیشرفت در زمینه محتوا نویسی در ابتدا بهتر است، هدف خود را مشخص کنید و در مراحل بعدی برای شناخت مخاطب وقت بگذارید. محتوا نویسی مهارتی ست که به شناخت نیاز های مخاطب نیاز دارد. با توجه به این موضوع می­توان گفت­، سعی کنید برطرف کردن نیاز مخاطب را در دستور کار خود قرار دهید.

 

9ـ ساخت و طراحی اپلیکیشن

در چند سال گذشته ساخت اپلیکیشن را یک نفر هم به تنهایی می‌توانست انجام دهد زیرا برای توسعه دهندگان و حتی کاربران بیشتر این مهم بود که اپلیکیشن صرفاً درست کار کند؛ و جلوه‌های بصری و گرافیکی آن ارزش چندانی برای مخاطب و توسعه دهنده نداشت. اما با گذشت زمان و از حدود سال ۲۰۱۵ میلادی توسعه دهندگان سعی کردند مبانی گرافیکی و بصری اپلیکیشن‌های خود را نیز بهبود ببخشند. با این وضعیت انتظار نداشته باشید که در صنعت طراحی اپ برای تلفن‌های همراه، صفر تا صد طراحی یک اپ را برعهده بگیرید.

البته اگر اپلیکیشن شما خیلی پیچیده نباشد شاید بتوانید طراحی بصری و گرافیکی آن را هم انجام دهید اما اگر می‌خواهید برای شرکت‌های بزرگی اپلیکیشن بسازید بهتر است یک تیم برنامه نویسی داشته باشید که هرکس متناسب با مهارت‌هایش بتواند قسمتی از اپلیکیشن را به‌صورت تخصصی و اصولی طراحی کند. برنامه نویسی در هر حوزه‌ای جز شغل های پردرآمد حال حاضر دنیاست اما امروزه برنامه نویسی اندروید و پایتون درآمد بهتری دارد.

 

10- فروش فالوور اینستاگرام

جدیداً فروش فالوور اینستاگرام به یکی از پول سازترین مشاغل جهان تبدیل شده است در حالی که در چند سال قبل جزو شغل های ناشناخته در ایران محسوب می شد. امروزه افراد زیادی به دنبال معروف شدن هستند و بسیاری از آنان، راه این کار را داشتن تعداد زیادی دنبال کننده می‌دانند. در این میان افرادی هستند که تعدادی فالوور دارند و به افرادی که دنبال این موضوع هستند می‌فروشند.

جالب است بدانید روزانه افراد زیادی به این شبکه‌ی اجتماعی اضافه می‌شوند و در سال ۲۰۲۰ نزدیک به یک میلیارد نفر در آن عضویت فعال دارند.

این شبکه‌ی اجتماعی در ایران ضریب نفوذ بیشتری نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی دارد و از این جهت می‌تواند فروش فالوور در ایران را بهتر توجیه کند و درآمد بیشتری را برای شما به همراه داشته باشد.این کار معمولاً در روز ممکن است بین ۲ تا ۳ ساعت در خانه از شما وقت بگیرد اما جز یکی از شغل های پردرآمد است که حتی به‌صورت پاره وقت هم می‌توانید از آن استفاده کنید.

پول سازترین مشاغل در ایران بدون سرمایه

11ـ متخصص دیجیتال مارکتینگ

قبلاً می توانستیم جز شغل هایی که در ایران نیست، دیجیتال مارکتینگ را نام ببریم اما امروزه با بیشتر شدن وب سایت‌ها و سوق کسب و کارها به سمت آنلاین شدن؛ نیازی به‌وجود آمده است با نام متخصص دیجیتال مارکتینگ. وظیفه‌ی شخصی که در حوزه‌ی دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارد این است که بازاریابی آن سازمان را به‌صورت آنلاین انجام دهد. این نوع بازاریابی چند سالی است که در ایران رونق خوبی گرفته و شما با گذراندن کلاس‌های مختلف و تمرین می‌توانید در حدود یک سال، این مهارت را به‌دست آورید.

درآمد این شغل بسیار خوب است و برای شروع کار در حدود ۵ میلیون تومان در هر ماه است. البته این شغل در کشور‌های خارجی حقوق بسیار بیشتری دارد و بسیاری از افرادی که در این حوزه، در کشور ایران فعالیت می‌کنند بعد از مدتی به مهاجرت فکر می‌کنند؛ متخصص دیجیتال مارکتینگ جز شغل های پردرآمد ایران و از پرسود ترین مشاغل است که به‌تازگی در ایران به شکل جدی رونق گرفته است و جزو شغل های جذاب محسوب می شود.

 

12ـ تدریس آنلاین

خیلی فرقی نمی‌کند که چه چیزی تدریس می‌کنید اما بهتر است حوزه‌ی تدریس شما خیلی دور از فضای اینترنت نباشد. برای مثال فرض کنید قرار است شما در حوزه‌ی تعمیر خودرو آموزش ویدیویی منتشر کنید؛ خب معمولاً مخاطبان هدف این آموزش در اینترنت نیستند و بیشتر در فضاهای سنتی به کسب و کار خودشان مشغول هستند اما برای مثال کسانی که به حوزه برنامه نویسی وب علاقه‌مند هستند معمولا وقت زیادی از روز خود را در اینترنت و فضای مجازی هستند.

پس بهتر است برای تدریس آنلاین سراغ شغلی بروید که مخاطب آن در فضای اینترنت باشد. امروزه تدریس آنلاین یکی از شغل های پردرآمد ایران است که نیاز به هزینه و زمان زیادی ندارد و شما به‌راحتی می‌توانید در این حوزه به فعالیت بپردازید. با توجه به شرایطی که در سال­های اخیر برای افراد در سراسر دنیا به وجود آمده است، تدریس آنلاین یکی از مهم­ترین مشاغل برای کسب درآمد است. با توجه به این موضوع سعی کنید برای موفقیت در این مسیر ارتباط درستی با افراد برقرار کنید.

تدریس مجازی بیشتر از هر چیزی احتیاج به مهارت برقراری ارتباط دارد، سعی کنید با مخاطب ارتباط مناسبی برقرار کنید که در طولانی مدت باعث رشد و پیشرفت زیاد در کسب و کار شما می‌­شود.

 

13ـ  سئو و بهینه سازی سایت‌های اینترنتی

اگر شما هم در فضای اینترنت فعالیت داشته باشید قطعا می‌دانید که آرزوی بسیاری از افرادی که سایت دارند این است که در رتبه‌های یک تا سه گوگل قرار بگیرند. شاید تا به حال نمی‌دانستید، اما این رتبه‌ها با رعایت کردن اصولی بدست می‌آید که به مجموعه‌ی آن‌ها سئو یا بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو می‌گویند. این کار تا چند سال قبل جز شغل های ناشناخته در ایران بود و افراد کمی از آن اطلاع داشتند اما باگذشت زمان و افزایش کسب و کارهای اینترنتی این مهارت هم افزایش یافت.

سئو برای شروع هزینه‌ی زیادی از شما نمی‌گیرد و برای شرکت در کلاس‌های آن در حدود سه میلیون تومان باید هزینه کنید که در مقایسه با درآمد آن بسیار ناچیز است.به یاد داشته باشید که سئو یکی از شغل های پردرآمد است که می‌توانید با یاد گرفتن آن پروژه‌های زیادی را با درآمد بالایی انجام دهید.

 

14ـ مترجمی زبان‌های خاص

بعد از تحریم‌های ایران و پیدایش شرکای تجاری از جمله چین و روسیه، مترجمی این رشته‌ها به‌شدت رونق گرفت و به‌خاطر عرضه‌ی بیشتر از تقاضا هزینه‌ مترجمان به یک باره افزایش پیدا کرد.

البته بسیاری روان‌شناسان توصیه می‌کنند اگر در زبان مورد نظر حرفه‌ای نیستید بهتر است زمانی را برای کسب مهارت در آن زبان بگذارید و سپس به مترجمی بپردازید زیرا بسیاری از مترجمان تازه کار زبان‌های خاص، دائما در این فکر هستند که نکند شخص جمله‌ای بگوید که من نتوانم آن‌ را ترجمه کنم. به همین جهت در شروع کار ممکن است کمی پردغدغه و پر استرس باشد اما جز شغل های پردرآمد است.

 

 15-عکاسی

عکاسی، به ویژه عکاسی مسافرتی و عکاسی از طبیعت شاید کار آسانی نباشد و نیازمند تجهیزات گران‌قیمتی باشد؛ ولی از این جهت که همواره در حال سفر یا ماجراجویی در دل طبیعت هستید و خروجی کار شما، آثار هنری زیبا است، یکی از جذاب‌ترین شغل‌های جهان است. به ویژه، اگر در استخدام یک سازمان معتبر مثل شبکه‌ی نشنال جئوگرافیک باشید که تمام هزینه‌ی سفرهای شما به دور دنیا را پرداخت کند و در انتها نیز دستمزد بسیار بالایی به شما بدهد، شغل شما یکی از بهترین شغل‌های جهان خواهد است.

 

16- ماجراجو/بلاگر مسافرتی

این شغل پردرآمدترین شغل آزاد است که برای آن نیازی نیست که در استخدام سازمان یا یک شخص حقیقی باشید و می‌توانید یک کسب و کار پر درآمد برای خود داشته باشید. یکی از کارهای جذابی که اگر در مسیر درستش قرار بگیرید، می‌تواند درآمد خوبی برای شما داشته باشد، بلاگر مسافرتی و ماجراجویی است. برای این کار به یک وبسایت حرفه‌ای و یک دوربین حرفه‌ای نیاز دارید و مابقی کار به توانایی‌های شما برای طراحی سایت، تولید محتوای قوی و توانایی ماجراجویی در سفر به ناشناخته‌ها بستگی دارد. پس از مدتی خواهید دید که تعداد زیادی فالوور شما را دنبال می‌کنند و شما با گرفتن تبلیغات می‌توانید درآمدهای خوبی داشته باشید.

 

 

17- کسب درآمد دلاری با یوتیوب

برای رسیدن به شغلی در میان پول سازترین مشاغل، می توان بر روی یوتیوب حساب کرد. برای کسب درآمد دلاری، لازم نیست که یک ستاره باشید! ولی با استفاده از دوربین یک گوشی هوشمند و یک موضوع خوب، می‌توانید از طریق یوتیوب خودتان کسب و کاری راه‌بیندازید. شما یک‌شبه میلیونر نخواهید شد! ولی با مخاطب‌یابی قطعا می‌توانید مبلغ قابل قبولی به واسطه‌ی شهرت تازه به‌دست‌آمده‌‌تان به دست آورید. اگر ویدیوهای جذابی درست کنید و وایرال شود درآمد دلاری خوبی از یوتیوب خواهید داشت.

 

 

18- حسابداری خصوصی

حسابداری خصوصی، قطعا یکی از پول سازترین مشاغل در دنیاست. بسیاری از شخصیت‌های حقیقی یا حقوقی که دارای تراکنش‌های مالی بسیار زیادی هستند، از میان بهترین حسابداران، کسانی به عنوان حسابدار خصوصی خود انتخاب می‌کنند و مبالغ زیادی به عنوان دستمزد به این حسابداران می‌پردازند. حسابداری خصوصی به رغم درآمد بسیار بالا، شغل پر استرسی است و مسئولیت‌های مالی بسیار سنگینی دارد. به علاوه، ممکن است بسیاری از مواقع مجبور شوید خارج از ساعات اداری و در روزهای تعطیل کار کنید. برای مثال تعمیر لپ تاپ‌های اپل یا لپ تاپ‌های گیمینگ می‌تواند دو تخصص درآمد زا باشد. این کار کمک می‌کند تا شما در یک زمان کم به شهرت زیادی در منطقه خود برسید و افراد اعتماد زیادی را به شما پیدا کنند.

 

19- فروش فایل

بسترهای زیادی برای فروش فایل وجود دارد که همگی فروش خوبی دارند. چراکه بیشتر افرادی مانند دانش آموزان، دانشجویان، هنرجویان و حتی دیگر افراد برای دریافت فایل‌های آموزشی یا سرگرمی موردنظر خود هزینه می‌کنند. اگر فایل‌های شما قیمت مناسبی داشته باشند، قطعاً از شما می‌خرند. فروش فایل هم یکی از کارهای پردرآمد در ایران به حساب می‌آید که اگر در سطح خوبی انجام شود و به عنوان یک شغل درست و حسابی آن را در نظر بگیرید، حتماً بازدهی لازم را از آن خواهید گرفت.

برای فروش فایل، کافیست یک وبلاگ رایگان راه‌اندازی کنید و سپس فایل‌هایی متنوع با مضامین مختلف را در آن بارگزاری نمایید و یک درگاه پرداخت هم برای آن فعال کنید تا یکی از کارهای پردرآمد در ایران را داشته باشید. اگر فایل‌های شما از تنوع و جذابیت کافی برخوردار باشند، به‌زودی فروش شما شروع خواهد شد. اما هر کاری در ابتدا برای افراد شناخته شده نیست و نباید انتظار داشته باشید از همان روز اول فروش داشته باشید. این کار به استمرار، خلاقیت و تنوع فایل بالا نیاز دارد.

 

20- متخصص آماد

قطعا برایتان جالب خواهد بود که بدانید یکی از پول سازترین مشاغل ، متخصص آماد (logistician) است. کار اصلی متخصص آماد یا لجستیک برنامه‌ریزی برای تهیه‌ی کالاها و اقلام مورد نیاز یک سازمان است.

پول سازترین مشاغل در ایران بدون سرمایه

21- همکاری در فروش

همکاری در فروش هم یکی دیگر از پول سازترین مشاغل بدون سرمایه است که می‌توانید آن را برای امرار معاش خود انتخاب کنید. همکاری در فروش می‌تواند در هر زمینه‌ای باشد؛ برای مثال، شما می‌توانید همکار فروش لوازم خانگی، پوشاک، مواد غذایی یا حتی ماشین و ملک باشید. در هر صورت شما با فراگیری دانش فروش می‌توانید با برندها و فروشگاه‌های برتر همکاری کنید تا آن‌ها فروش بیشتری را تجربه کنند. آن‌گاه از هر فروشی که برای آن‌ها انجام می‌دهید، پورسانت بگیرید و در نهایت درآمد خوبی از این طریق داشته باشید. همکاری در فروش، اگر به عنوان یک شغل اصلی انتخاب شود، می‌تواند یک کسب و کار پر درامد باشد.

 

22- پرستاری از کودکان یا سالمندان

پرستاری از کودکان و سالمندان، هیچ هزینه‌ یا سرمایه‌ای نمی‌خواهد. فقط کافیست شما توانایی نگهداری از کودکان یا سالمندان را داشته باشید. البته با توجه به حساسیت‌هایی که نگهداری از سالمندان دارد، نگهداری از کودکان راحت‌تر است. اما شما می‌توانید بسته به توانایی خود، یکی از این دو را انتخاب کنید. پرستاری از کودکان یا سالمندان ممکن است پر درآمد ترین شغل ایران نباشد، اما می‌تواند درآمد شخصی خوبی داشته باشد. در ضمن، برخی از شغل‌ها همیشگی نیستند و شما همین‌که احساس کردید که توانایی راه‌اندازی کسب و کار پر درآمد دیگری را دارید، می‌توانید به راه‌اندازی کار دیگری مشغول شوید.

 

23- معلم خصوصی

معلم خصوصی شدن، یکی از پول سازترین مشاغل کشور است، چراکه پس از شیوع کرونا و تعطیل شدن مدارس، همه‌ به دنبال معلم‌های خصوصی برای فرزندان خود بودند تا از درس جا نمانند. بنابراین اگرچه در گذشته این‌چنین نبود، اما تدریس خصوصی در این دوران، در رده‌ی شغل های پردرآمد بدون سرمایه قرار می‌گیرد و شما اگر بتوانید معلم خصوصی چند دانش‌آموز باشید، می‌توانید از هرکدام شهریه جداگانه بگیرید و در نهایت ماهانه درآمد بالایی داشته باشید. البته به غیر از دانش آموزان مدرسه‌ای، شما در هر زمینه‌ای اطلاعات یا مهارت داشته باشید، باز هم می‌توانید روی معلم خصوصی شدن حساب کنید، حتی به‌صورت حضوری و آنلاین!

در هرکدام از رشته‌های موسیقی، کامپیوتر، نرم‌افزارهای گرافیکی، تعمیرات، آشپزی، مکانیکی و ….. که مهارت داشته باشید، می‌توانید آن را به دیگران آموزش بدهید و از این راه به درآمد برسید. حتی می‌توانید از آموزش‌های خود فیلم بگیرید و آن‌ها را به‌صورت پکیج آموزشی به فروش برسانید یا در شبکه‌های اجتماعی‌تان منتشر کنید و از این راه مخاطب جذب کنید. معلم خصوصی شدن و تدریس خصوصی را می‌توان یک کسب و کار پر درآمد در عصر حاضر به حساب آورد که واقعاً هیچ سرمایه‌ای جز مهارت شخصی لازم ندارد.

 

24- تولید پادکست

تولید پادکست هم می‌تواند جزو پول سازترین مشاغل در حال حاضر کشورمان باشد؛ چراکه افراد زیادی فرصت مطالعه ندارند و به‌جای آن ترجیح می‌دهند که فایل صوتی متون کتاب‌ها، مقالات و آموزش‌های متنوع اساتید را داشته باشند و در ماشین یا وقتی که سرکار هستند، به آن گوش کنند. به همین خاطر افرادی زیادی با تولید پادکست‌های باکیفیت توانسته‌اند طرفداران زیادی بدست بیاورند.

تولید پادکست در سطح انبوه، می‌تواند یکی از کارهای پردرآمد در ایران نیز باشد. اگرچه تولید فایل‌های صوتی به امکانات ویژه‌ای نیاز دارد، اما شما در ابتدای کار فقط می‌توانید با امکانات تلفن همراه اسمارت خود، اولین پادکست‌هایتان را تولید کنید و سپس با رونق گرفتن کارتان، میکروفون‌های باکیفیت و دیگر ابزار لازم را تهیه نمایید.

 

25- دورکاری آژانس املاک

می توانید با برقراری یک کانال ملک یابی، نیاز کاربران را شناسایی کنید و املاک مرتبط با ملاک های آنها را به آنها معرفی کنید و در این زمینه، مبلغی را به عنوان حق مشاوره دریافت کنید. برای این کار، کافی است که به یکی از سایت های اینترنتی املاک مانند سایت زومیلا که در زمینه خرید و فروش و رهن و اجاره املاک فعالیت دارد مراجعه کنید و موارد مرتبط با نیاز مشتریان را شناسایی کنید.

 

26- واسطه‌گری (دلالی)

شغل واسطه‌گری یا دلالی در هر زمینه‌ای یکی از کم زحمت‌ترین و پر سودترین مشاغل در ایران به شمار می‌آِید. شغل واسطه‌گری نه سرمایه نیاز دارد و نه اطلاعات و آموزش خاصی. برای کسب درآمد فقط کافی است که برای چیزهای مختلفی مثل خانه، ماشین و … مشتری پیدا کنید.

 

27- خدمات ماساژ و پاکسازی صورت

تعداد افرادی که این روزها به ماساژ درمانی نیاز پیدا می‌کنند در حال افزایش است و به‌تبع آن، کسب‌وکارِ افرادی که خدمات مربوط به ماساژ درمانی، ریلکسنیگ و در کنار آن پاک‌سازی صورت را ارائه می‌دهند، در حال رونق گرفتن است؛ لذا ارائه خدمات مربوط به ماساژ درمانی، ریلکسینگ و به همراه پاک‌سازی صورت می‌تواند درآمد بالایی را برای افرادی که این خدمات را ارائه می‌دهند به ارمغان بیاورد.
برای ورود به این شغل مدرک خاصی لازم نیست اما کسانی که خود توان بدنی بالایی دارند، عضلات را خوب می‌شناسند و می‌دانند چگونه ماساژ بدهند که خستگی از تن افراد و مشتریانشان پر بکشد، می‌توانند در این شغل موفق شوند و به درآمد بالا برسند.
28- تعمیرکار خودرو
به لباس‌های روغنی تعمیرکارها نگاه نکنید، آنها یکی از پردرآمدترین‌ مشاغل هستند. البته شکی نیست که شغل سخت و طاقت فرسایی است. جراحانی که با موتور و رادیات سروکله می‌زنند باید اعصاب و عضلاتی پولادی داشته باشند. اما به نظر می‌رسد با وجود این سختی‌ها، درآمدش به زحمتش به می‌ارزد. البته برای این شغل، نیازی به داشتن مغازه ندارید و در ابتدا می توانید بصورت سیار کار کنید.
29- مشاور برگزاری مراسم
برگزاری یک مراسم علاوه بر استرس های خاص خودش و حضور در آن احتیاج به یک بلده کار دارد که بداند چه چیزی مورد نیاز است و چه کارهایی باید انجام شود که این موضوع می تواند فرصت راه اندازی شغل درآمدزایی را برای شما به وجود آورد. اگر شما هم اهل برگزاری مهمانی های بزرگ هستید و تجربه ای در این زمینه دارید می توانید با عهده دار شدن این مسئولیت و بستن قرارداد با شخص مورد نظر یک کار جدید را شروع کنید، برای انجام درست این امر احتیاج به یک روابط عمومی قوی و تجربه زیاد دارید، باید بدانید چه چیزی مناسب و ایده آل مراسم است و تهیه و زمان بندی آن به چه صورت انجام گیرد.
بسیاری از افراد هستند که در نظر دارند مراسمی مانند جشن تولد، جشن فارغ التحصیلی، سالگرد ازدواج یا ختم و… برگزار نمایند اما فرصت کافی برای انجام تدارکات آن ندارند و شما می توانید از این فرصت، بهره بگیرید و به درآمدی بالا برسید.
30- تایپ
آیا کار با نرم افزار ورد افیس را بلدید و با آن سریع تایپ می‌کنید؟ اگر جواب شما بله است، تبریک میگم شما همین الان یک شغل پردرآمد دارید. تایپ بسیار راحت و آسان است. موسسات زیادی هستند که با شما برای انجام کارهای مختلف تایپی قرارداد می بندند و این کارها را به شما واگذار می کنند. شما می‌توانید در زمان کمی تایپ ده انگشتی را یاد بگیرید و شروع به دریافت سفارش کنید. حتی می توانید انگشتان خود را به زحمت نیاندازید و از برنامه های تبدیل گفتار به نوشتار که یکی از آنها واتساپ می باشد برای این منظور استفاده نمایید.
پرسش و پاسخ متداول درباره پردرآمدترین شغل‌های ایران
✅ پردرآمدترین مشاغل ایران کدامند؟
در این مقاله 30 گروه شغلی معرفی شده‌اند که این لیست نشان می‌دهد که تنها مسیر پولدار شدن در ایران، تحصیلات دانشگاهی یا حتی داشتن سرمایه اولیه بالا نبوده و نیست و بدون این‌ها نیز می‌توان در ایران به فرد ثروتمندی تبدیل شد.
✅ برای راه‌اندازی یک شغل پردرآمد در ایران چقدر سرمایه لازم است؟
لیست شغل‌های پردرآمد ایران نشان می‌دهد که برای کسب درآمد از بسیاری از این مشاغل، نیاز به سرمایه آنچنانی نیست و با دست خالی و تنها داشتن یک مهارت نیز می‌توان به درآمد بالا دست یافت.
✅ آیا برای داشتن یک شغل پردرآمد داشتن یک مدرک تحصیلی در رشته‌ای خاص الزامی است؟
خیر! لیست مشاغل پردرآمد ایران نشان می‌دهد که الزامی به داشتن مدرک آکادمیک دانشگاهی وجود ندارد و شما تنها با گذراندن دوره‌هایی خاص می‌توانید به درآمدهایی سرشار نیز دست‌یابید.

سخن پایانی

راه اندازی کسب و کارهای پولساز همیشه دغدغه افراد زیادی بوده است. با توجه به رشد جمعیت و ظرفیت پایین بازار کار هر روز بر تعداد افراد بیکار جامعه افزوده می‌شود و این موضوع به یکی از معظلات مهم جامعه تبدیل شده است. به همین دلیل ما در این مقاله به سراغ بررسی شغل های پولساز ایران رفتیم تا با بررسی های لازم شما را در جهت راه اندازی این مشاغل راهنمایی موثر نموده باشیم.

درباره‌ی فرناز باقری

فرناز باقری هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه بوعلی سینا ، معلم هستم و به دلیل کار در محیط مدرسه، همواره در حال خواندن و یادگیری مطالب جدید هستم، و در تلاشم تا آموخته هایم را در زمینه های مختلف در وب سایت نیمه شب بنویسم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

همچنین ببینید

چرا زنان در ایران به حقوق و دستمزد کم قانع می شوند؟

مشاهدات نشان می دهد که بخش خصوصی تمایل بیشتری برای استخدام زنان دارد و تعداد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *