محله مرزداران تهران ؛ موقعیت مکانی،خرید و فروش ملک

محله مرزداران تهران، در منطقه غرب تهران (شمال غرب) واقع شده است. این محله محبوب و معروف، جزء ناحیه 4 و منطقه 2 شهرداری تهران محسوب می‌شود. از مهم‌ترین مزایای مرزداران، دسترسی جزیره‌ای و عالی آن است.

محله خلوت، مدرن و گران مرزداران، نزدیک به میدان آزادی است. و در میان چهار خیابان اصلی غرب قرار دارد. ابتدای محله مرزداران، خیابان اشرفی اصفهانی در غرب؛ و انتهای آن، اتوبان شیخ فضل الله نوری در شرق است. محله مرزداران، از شمال به اتوبان حکیم؛ و از جنوب، به خیابان جلال آل احمد می‌رسد.

موقعیت مکانی محله مرزداران تهران

محله مرزداران، موقعیت مکانی عالی دارد. این محله در بهترین نقطه غرب تهران واقع شده است. همچنین اتوبان یادگار امام، از وسط محله مرزداران عبور می‌کند. این اتوبان، یک شریان حیاتی برای محله مرزداران محسوب می‌شود. چرا که از طریق اتوبان یادگار امام، به آسانی می‌توانید به شمال یا جنوب بروید.

مهم‌ترین خیابان محله مرزداران، بلوار مرزداران به طول 5.3 کیلومتر است. به همین دلیل، به محله مرزداران تهران، بلوار مرزداران نیز گفته می‌شود. بلوار مرزداران اتوبان شیخ فضل الله نوری را به اتوبان اشرفی اصفهانی متصل می‌کند. و از شریان‌های اصلی شمال غرب تهران است.

محله مرزداران تهران، از چهار طرف به خیابان‌های اصلی غرب تهران  متصل شده است. به همین دلیل، دسترسی آسانی به سطح شهر خواهید داشت. و در هر کجای مرزداران که باشید، می‌توانید به راحتی به نقاط مختلف تهران بروید. در ادامه نقاط دسترسی اصلی محله مرزداران را، توضیح داده‌ایم.

  • نقاط دسترسی غرب محله مرزداران تهران

وقتی از سمت غرب محله مرزداران، وارد خیابان اشرفی اصفهانی شوید؛ به راحتی به فلکه دوم صادقیه، باغ فیض و میدان پونک دسترسی خواهید داشت.

  • نقاط دسترسی شرق محله مرزداران تهران

اگر در قسمت شرق محله مرزداران باشید، می‌توانید از طریق اتوبان شیخ فضل الله نوری، به شمال یا جنوب تهران بروید.

  • نقاط دسترسی شمال محله مرزداران تهران

شمال محله مرزداران نیز، شما را به اتوبان‌های حکیم و همت متصل خواهد کرد. از اتوبان حکیمبه راحتی به شرق یا غرب تهران، خواهید رسید.

  • نقاط دسترسی جنوب محله مرزداران تهران

و اما جنوب محله مرزداران تهران، به خیابان جلال آل احمد متصل می‌شود. خیابان جلال آل احمد، شما را به آسانی به سمت مرکز شهر هدایت خواهد کرد.

ترافیک محله مرزداران تهران

محله مرزداران تهران

محله مرزداران تهران، به طور کلی محله آرامی است. مخصوصا دو خیابان سپهر و البزر، که به نسبت دیگر نقاط این محله خلوت‌تر هستند. درست که محله مرزداران نسبت به گذشته شلوغ‌تر شده است اما هنوز هم خلوت‌تر از نقاط مرکزی تهران است. خیابان‌های عریض این محله باعث شده است؛ که آرامش زیادی در این محله برپا باشد. به طوریکه خیلی کم شاهد ترافیک در این محله خواهید بود.

محله مرزداران، در تمام ساعات روز ترافیک کم و روانی دارد. و هیچ گاه شاهد ترافیک سنگین و به اصطلاح قفل، در این محله نخواهید بود. برای رسیدن از محله مرزداران به چهار خیابان‌های اصلی که گفتیم، زیاد معطل نخواهید شد.

آب و هوای محله مرزداران تهران

محله مرزداران تهران

آب و هوای یک محله، از نکات مهم در خرید و فروش ملک، مخصوصا در شهرهای بزرگ است. مناطق مختلف تهران، آب و هوای تقریبا متفاوتی نیز دارند. این مسئله، هم به دلیل کوهستانی بودن جنوب شهر تهران و هم به دلیل آلودگی بالای شهر است.

محله مرزداران به دلیل موقعیت جغرافیایی جزیره‌ای، آب و هوای نسبتا خوبی دارد. به این معنی که، دور تا دور این محله خیابان‌های عریض و اتوبان‌های اصلی غرب تهران قرار دارد. و این محله چسبیده به بافت شهری نیست. به همین دلیل، مقدار آلودگی هوای این محله، کمی کمتر از مناطق مرکزی شهر است. همچنین، بوستان‌های زیادی که در سال‌های اخیر در این محله احداث شده است؛ تاثیر زیادی در تصفیه هوا داشته‌اند.

خطوط حمل و نقل عمومی محله مرزداران تهران

حمل و نقل عمومی

یکی دیگر از دلایل عالی بودن موقعیت مکانی محله مرزداران تهران، دسترسی آسان به خطوط حمل و نقل عمومی است. مسلما با خودروی شخصی دسترسی آسان‌تری به نقاط مختلف این محله و بیرون از محله خواهید داشت.

برای رفتن به هر کجای تهران، ابتدا کافیست خودتان را به بلوار مرزداران برسانید. از آنجا با تاکسی یا اتوبوس به راحتی به ابتدا یا انتهای بلوار می‌رسید. اتوبوس‌های محله صادقیه به سمت مرزداران و اتوبوس‌های تندروی میدان آزادی به سمت دانشگاه آزاد، در ابتدای بلوار مرزداران توقف دارند.

مترو خط 6 نیز، دو ایستگاه در محله مرزداران تهران دارد. اگر قصد جابه‌جایی با مترو را دارید، می‌توانید از این دو ایستگاه استفاده کنید.

امکانات رفاهی محله مرزداران تهران

محله مرزداران تهران

محله نوپای مرزداران تهران، از نظر امکانات رفاهی مشکلی ندارد. و بسیار مناسب است. سوپر مارکت، سوپر میوه، بانک، مغازه‌، تعمیرگاه‌، مرکز خرید، مرکز درمانی و داروخانه؛ در خیابان‌های مختلف این محله به چشم می‌خورد. شما هر خریدی داشته باشید، در خود محله و خیابانتان دسترسی خواهید داشت. بعضی از مراکز خرید این محله عبارت است از:

  • مرکز خرید الغدیر
  • پردیس
  • الوند
  • برج نگین رضا

مراکزآموزشی زیادی مثل مدارس متعدد، آموزشگاه‌های موسیقی، کتابخانه و موسسات آموزش عالی، در این محله قرار دارد؛ که موقعیت فرهنگی این محله را بسیار بالا برده است. همچنین مراکز ورزشی و بوستان‌های زیادی در محله‌های مختلف مرزداران، ساخته شده است. بوستان‌هایی مثل: بوستان گل‌ها، بوستان کریمی، بوستان سیمرغ، پارک پردیسان

به علاوه، پارک بزرگ نهج البلاغه، در فاصله 10 دقیقه ای این بلوار قرار دارد. پارک نهج البلاغه از بهترین مسیرهای پیاده روی و دوی تهران است.

خرید و فروش ملک محله مرزداران تهران

برای صحبت درمورد پتانسیل خرید و فروش ملک در محله مرزداران تهران، باید ابتدا با نقاط مختلف این محله آشنا شویم. این محله از ابتدای بلوار مرزداران تا انتهای آن را شامل می‌شود. محله مرزداران، محله بزرگی است. و محله‌های کوچک زیادی دارد. نقاط مختلف این محله، نوع بافت و قیمت‌های مختلفی نیز دارند. در ادامه به بررسی قیمت و نوع خانه‌های محله‌های مختلف بلوار مرزداران، می‌پردازیم.

قیمت ملک محله‌های مختلف مرزداران

قیمت ملک

معروف‌ترین خیابان‌های ابتدای محله مرزداران تهران، خیابان‌های ناهید و ابالفضل هستند. این خیابان‌ها، بافت معمولی دارند. همچنین قیمت خرید و فروش ملک در این محله، پایین‌تر از نقاط دیگر مرزداران است.

در میانه بلوار مرزداران، خیابان لاله و خیابان ابراهیمی به چشم می‌خورد. میانه محله مرزداران، بافت متنوعی دارد. و انواع خانه‌ها را در بر می‌گیرد. اما قیمت خرید و فروش ملک در میانه بلوار مرزداران، کمی بالاتر از ابتدای آن است.

خیابان عریض ایثار، از دیگر خیابان‌های مهم محله مرزداران است. این خیابان، به اتوبان جلال آل احمد و بلوار مرزداران منتهی خواهد شد. خیابان‌های سرسبز، اطاعتی جنوبی، ایثار و دانش(آریافر) در جنوب محله مرزداران قرار دارند. این خیابان‌ها، با خیابان‌های ابراهیمی و لاله در یک رده هستند. همچنین قیمت خانه‌های این خیابان‌ها تقریبا در یک رنج است. بعضی خانه‌های قسمت جنوبی محله مرزداران، مدرن‌تر هستند. که به طبع قیمت بالاتری نیز خواهند داشت.

برویم سراغ خانه‌های شمال محله مرزداران تهران. در انتهای بلوار مرزداران، دو خیابان اصلی سپهر و البرز قرار دارد. خیابان البرز از خیابان‌های مهم محله مرزداران است. این خیابان شمالی-جنوبی است؛ و به بلوار مرزداران منتهی می‌شود. خانه‌های خیابان‌های سپهر و البزر، از گران‌ترین خانه‌های مرزداران هستند. این دو خیابان، لوکس‌ترین قسمت محله مرزداران به شمار می‌رود.

شهرک هما، قسمتی از شمال محله مرزداران تهران و قسمتی از خیابان لاله را در برمی‌گیرد. شهرک فرهنگیان نیز در این محله قرار دارد. شهرک ژاندارمری یکی از شهرک های قدیمی محله مرزداران است. و تا چندین سال پیش، به ابتدا تا میانه بلوار مرزداران، شهرک ژاندارمری می‌گفتند. همچنین انتهای بلوار نیز، شهرک آزمایش که محل آزمایش رانندگان پایه2  است؛ قرار دارد. به همین دلیل، هنوز اهالی این محله از این اسامی استفاده می‌کنند.

امکانات عالی و دسترسی سریع از این محله به اتوبان‌های مهم و میدان آزادی، باعث شده است تا بسیاری از اهالی تهران به دنبال خرید ملک در این محله باشند.

اجاره یا خرید ملک در محله مرزداران تهران

محله مرزداران تهران

اگر به دنبال رهن، اجاره یا خرید ملک در مرزداران تهران هستید، با قیمت‌های نسبتا بالایی روبه رو خواهید شد. همانطور که گفتیم، قیمت ملک در مناطق مختلف محله مرزداران، متفاوت است. به طور کلی، تمام محله‌های بلوار مرزداران، خانه‌های آپارتمانی و ویلایی خوبی دارند. نکته دیگر درمورد بلوار مرزداران، بالارفتن کیفیت خانه‌های این محله، در چند سال اخیر است. خانه‌های نوساز زیادی در این محله ساخته شده یا در حال ساخت است. با اینکه این خانه‌ها، به اندازه لوکس‌ترین خانه‌های تهران، لاکچری نیستند. اما با توجه به موقعیت مناسب مرزداران، لوکس و شیک هستند.

ترافیک کم، امکانات رفاهی مناسب و موقعیت مکانی عالی بلوار مرزداران، برای زندگی بسیار مناسب است. همچنین این محله، دسترسی خودرویی و پیاده آسانی به تمام نقاط شهر دارد.

همه این‌ها باعث شده است؛ که محله مرزداران از بهترین نقاط غرب تهران برای زندگی به شمار رود. به همین دلیل نرخ خرید و اجاره ملک در این محله، متوسط رو به بالاست. البته خانه های نوساز به نسبت گران‌تر هستند.

کلام آخر

محله مرزداران، از محله‌های خوب غرب تهران است. دسترسی‌های این محله به نقاط مختلف تهران، راحت و سریع خواهد بود. همچنین، بلوار و محله مرزداران، حتی در ساعات اوج ترافیک، ترافیک نسبتا روانی دارد. ما در این مقاله، به معرفی کامل محله مرزداران و وضعیت خرید و فروش ملک در آن پرداختیم. و این محله را، از جنبه‌های مختلف بررسی کردیم.

اگر به دنبال زندگی در محله‌ای خوب و آرام و با امکانات هستید، مرزداران می‌تواند گزینه خوبی باشد. اما مناسب بودن یا نبودن یک محله برای زندگی، به نوع نگاه و سلیقه شما نیز بستگی دارد. کافیست چند دقیقه در محله مرزداران، قدم بزنید؛ تا متوجه شوید آنجا را برای زندگی دوست دارید یا خیر.

درباره‌ی زهرا علیون

همچنین ببینید

چرا زنان در ایران به حقوق و دستمزد کم قانع می شوند؟

مشاهدات نشان می دهد که بخش خصوصی تمایل بیشتری برای استخدام زنان دارد و تعداد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *