قیمت خانه استانبول | قیمت خرید خانه در استانبول در سال ۲۰۲۱

استانبول یکی از زیباترین و مشهورترین شهرهای کشور ترکیه است. این شهر سومین شهر توریستی جهان است که جذابیت‌های گردشگری و همچنین پیشینه تاریخی آن افراد بسیاری  را در سطح جهان به خود جذب می‌کند. استانبول بزرگ‌ترین کلان‌شهر اروپا و همچنین سومین کلان‌شهر بزرگ خاورمیانه بعد از قاهره و تهران می‌اشد. همین جذابیت‌ها و امکانات موجود در این شهر زیبا بسیاری از افراد را برای سکونت به خود جذب می‌کند. در مقاله سفر به استانبول به شکل مفصل به معرفی شهر استانبول پرداختیم. طبیعتا این شهر بزرگ امکانات فراوانی را در اختیار ساکنین خود قرار می‌دهد که بسیاری از افراد که قصد مهاجرت دارند نیز به فکر سکونت در این شهر هستند. اما به هر صورت افراد زیادی قصد خرید خانه در استانبول را دارند. در این مقاله از وب سایت نیمه شب به موضوع قیمت خانه استانبول خواهیم پرداخت.

قیمت خانه استانبول

یکی از دلایلی که باعث می‌شود ما ایرانی‌ها به خرید ملک در ترکیه ترغیب شویم نزدیکی این کشور به ایران است. نزدیکی و سهولت رفت و آمد دلیل مهمی است که منجر به این اتفاق می‌شود. چون ما در زمان کوتاهی می‌توانیم برای تفریح به این کشور سفر کنیم. باید بدانید که در شهر استانبول وجود مراکز تفریحی و گردشگری بسیار باعث جذب افراد بیشتری برای سفر و یا سکونت در آن شده است.

قیمت خانه استانبول

مناطق ساحلی و مدیترانه‌ای هم از دیگر جذابیت‌های این شهر است که علاقه افراد به این شهر را دو چندان می‌کند. جالب است بدانید که دولت ترکیه پروسه سریع و کوتاهی را برای خرید خانه توسط اتباع خارجی در نظر گرفته که این خود یکی از محاسن خرید خانه در ترکیه است. شما می‌توانید در شهر ترکیه اقدام به خرید خانه‌های آپارتمانی, ساحلی و … نمایید. علاوه بر این باید بدانید که این خود یک روش برای دریافت شهروندی ترکیه است. همچنین از خرید ملک در کشور ترکیه می‌توان به عنوان یک سرمایه گذاری یاد کرد. اما به صورت کلی شهرهای استانبول، آنکارا، ازمیر، آنتالیا و آنالیا محبوب‌ترین شهرها برای خرید ملک در ترکیه می‌باشند.

بدون شک یکی از بهترین شهرها برای خرید خانه در ترکیه استانبول است. این شهر از امکانات و زیر ساخت‌های مناسبی برخوردار است. همچنین باید بدانید که رشد قیمت ملک در این شهر بیشتر است و به همین دلیل است که یک سرمایه گذاری به حساب می‌آید. یکی از دلایل این افزایش قیمت بدون شک این است که تقاضا برای ملک در این شهر بسیار زیاد است. همین خصیصه باعث می‌شود که اگر شما به هر دلیلی قصد فروش خانه خود را داشتید بتوانید به راحتی آن را به فروش برسانید. اما طبیعتا از عوامل تاثیر گذار در قیمت خانه بدون شک متراژ خانه‚ منطقه‚ موقعیت جغرافیایی و … می‌باشند.

میانگین قیمت خرید

همانطور که شما هم شنیده‌اید به صورت کلی می‌توان گفت که قیمت ملک در ترکیه نسبت به ایران ارزان‌تر است. به عنوان مثال اگر بخواهیم قیمت لیر را در سال ۲۰۱۲،  معادل ۲۸۰۰ تومان در نظر بگیریم می‌توانیم ادعا کنیم که میانگبن قیمت خرید خانه در شهر استانبول به ازای هر متر مربع حدودا ۱۳ میلیون تومان یعنی معادل ۴۵۰۰ لیر است. در حالی که میانگین خرید یک آپارتمان معمولی در تهران به ازای هر متر مربع حدودا ۳۰ میلیون تومان می‌باشد.

ارزان ترین و گران ترین خانه ها در استانبول

ایلچه‌های اسنیورت و آرناووت کوی مناطقی هستند که ارزان‌ترین خانه‌های شهر استانبول را در خود جای داده‌اند. در واقع این ایلچه‌ها بافت جدید شهر هستند و ساختمان‌های موجود در آن نوساز می‌باشند. اما دوری این مناطق از مرکز شهر از نکات منفی سکونت در این ایلچه‌ها می‌باشد. علاوه بر این دو مورد می‌توان به ایلچه‌هایی مانند بیلیک دوزو، سیلیوری، بویوک چکمه‌جه و سانجاق تپه اشاره کرد که بهترین آن‌ها از نظر زیبایی بیلیک دوزو می‌باشد. ایلچه بیلیک دوزو دارای املاکی با قیمت مناسب برای سرمایه گذاری می‌باشد.

قیمت خانه استانبول

اما باید بدانید که ایلچه‌هایی در شهر استانبول وجود دارد که آن‌ها در نزدیکی ساحل هستند. این ایلچه‌ها نسبتا به مرکز شهر نزدیک‌تر هستند که این خود یکی از دلایل گران‌تر بودن املاک در این ایلچه‌ها می‌باشد. البته باید بدانید که بناهای موجود در ایلچه‌های ساحلی نسبتا قدیم ساز می‌باشند. از بین این نوع ایلچه‌ها می‌توان به باکرکوی که قیمتی حدود ۳۰۰ هزار تا ۱۵ میلیون‚ زیتون بورنو با قیمتی حدود ۲۰۰ هزار تا ۱۰ میلیون‚ اسکودار با قیمتی حدود ۳۰۰ هزار تا ۱۵ میلیون‚ آتاشهیر با قیمتی حدود ۱۵۰ هزار تا ۸ میلیون لیر‚ کادی کوی با قیمتی حدود ۲۰۰ هزار تا ۱۷ میلیون‚ فاتیح با قیمتی حدود ۳۰۰ هزار تا ۸ میلیون لیر و بی کوز با قیمتی حدود ۲۵۰ هزار تا ۱۵ میلیون لیر اشاره کرد.

باید بدانید که یکی از روش‌های بسیار خوب برای خرید خانه با قیمت مناسب در کشور ترکیه این است که خانه‌ها را پیش خرید کنید.

اما مناطقی مانند بشیکتاش، شیشلی، باکرکوی، ساریر، کادی کوی، اسکودار از جمله مناطقی هستند که گران‌ترین خانه‌های استانبول در آن‌ها قرار گرفته است. برخی خانه‌ها در منطقه بشیکتاش تا حدود ۳۵ میلیون لیر قیمت گذاری می‌شود.

قیمت خرید خانه در استانبول

با توجه به ویژگی‌هایی که درباره شهر استانبول گفته شد میانگین قیمت خرید آپارتمان در استانبول نیز، چیزی در حدود ۴۵۰۰ لیر است. البته همانطور که گفته شد عوامل بسیاری در قیمت ملک تاثیر گذار هستند. امکانات رفاهی ساختمان‚ موقعیت جغرافیایی‚ قدمت ساختمان‚ متراژ و … برخی از مواردی هستند که تاثیر مستقیم بر روی قیمت ملک دارند. باید بدانید که شما برای خرید یک خانه ۱۰۰ متری در استانبول کمترین هزینه‌ای که شما باید پرداخت کنید به پول ایران ۱.۲ میلیارد می‌باشد. در ادامه بر اساس موقعیت جغرافیایی خانه قیمت میانگین خانه‌ها به ازای متر مربع مشخص شده‌اند.

  • ساری‌یر: ۱۲۰۰۰ لیر
  • بشیکتاش: ۱۰۰۰۰ لیر
  • عمرانیه: ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ لیر
  • اسن‌یورت: حدود ۲۵۰۰ لیر

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

شخصیت رمزآلود مردان بتا که باید بدانید!

شخصیت هر فرد او را از دیگران متمایز می‌کند و به همین خاطر، تیپ‌های شخصیتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *