خرید شامپو | شامپوی ایرانی بزنیم بهتر است یا شامپوی خارجی؟

همانطور که سلامت پوست و مو یکی از مهم‌ترین مواردی است که ما باید به فکر آن باشیم. شاید تا مدتی بی توجهی به سلامت پوست و مو در ظاهر آن‌ها تاثیری نداشته باشد. ولی قطعا پس از مدتی خواهید دانست که بهترین کار مراقبت درست در جهت سلامت آن‌ها است. استفاده از محصولات مرغوب و با کیفیت آرایشی و بهداشتی یکی از اقدامات مهمی است که در جهت سلامت پوست و مو باید انجام داد. می‌دانیم یکی از محصولاتی که تاثیر مستقیم روی سلامت مو دارد شامپو سر است. شاید این موضوع که شامپوی ایرانی بزنیم بهتر است یا خارجی ذهن شما را هم درگیر کرده باشد. در این مقاله از وب سایت نیمه شب به موضوع خرید شامپو می‌پردازیم.

خرید شامپو

همانطور که گفته شد سلامت پوست و موی ما ارتباط مستقیم با میزان مراقبت ما از آن‌ها دارد. در نتیجه محصولاتی که ما برای مراقبت‚ زیبایی‚ شستشو و … آن‌ها استفاده می‌کنیم نیز روی سلامت و همچنین زیبایی آن‌ها تاثیر قابل توجهی دارند. در مقاله شامپو بدون سولفات با مزیت‌ها و ویژگی‌های این نوع از شامپوها آشنا شدیم. در ادامه این مقاله نیز خواهیم دانست که بین شامپو ایرانی و شامپو خارجی کدام یک را انتخاب کنیم. با ما همراه باشید.

خرید شامپو ایرانی یا خارجی
خرید شامپو ایرانی یا خارجی

شامپوی ایرانی بزنیم بهتر است یا خارجی

می‌دانیم که معمولا ذهنیت خوبی درباره محصولات برندهای خارجی وجود دارد. محصولات سلامت مو هم از این قاعده مستثنی نیستند. به این معنی که بسیاری از ما اعتماد بیشتری به شامپوهای خارجی نسبت به شامپوهای ایرانی داریم. بخشی از این ذهنیت خوب ناشی از عملکرد خوب برندهای خارجی است. به این دلیل که این برندها برای رقابت بهتر ریسک کمتری را متحمل می‌شوند و معمولا محصولات مرغوبی را روانه بازار می‌کنند.

اما باید بدانید که آن محصولی که به دست شما می‌رسد الزاما محصول همان برندی نیست که فکر می‌کنید. متاسفانه شرکت‌های زیادی وجود دارند که از برندسازی خوب شرکت‌های بزرگ سو استفاده می‌کنند و با نام آن برند محصولات بی کیفیت و تقلبی خود را وارد بازار می‌کنند. حتی ممکن است که این محصولات تقلبی با قیمت موارد اصلی آن به فروش برسد. پس اتکا به قیمت محصول الزاما همیشه نمی‌تواند باعث شود که شما بتوانید محصولات تقلبی را از اصلی به درستی تشخیص دهید.

البته که تضمینی برای اصل بودن محصول گران قیمت وجود ندارد. اما باید بدانید که محصولات ارزان قیمت هرگز نمی‌توانند کیفیت خوبی داشته باشند. پس بهتر است که برای مراقبت بهتر از سلامت موی خود به سمت خرید شامپو های ارزان قیمت نروید.

نکته مهم دیگری هم درباره تفاوت قیمت شامپو ایرانی و خارجی وجود دارد. باید بدانید که هزینه‌های برندینگ‚ گمرک‚ واسطه و …. بسیاری برای محصولات خارجی صرف می‌شود. این هزینه‌ها در نهایت منجر به بالا رفتن آن محصول می‌شود. این موارد هزینه‌هایی هستند که برای محصولات ایرانی به مراتب پایین‌تر می‌باشند. پس درنهایت اگر فرض کنیم که یک شامپو ایرانی با نمونه خارجی آن از لحاظ کیفیت تفاوت چندانی نداشته باشد‚ با این وجود قیمت نمونه خارجی آن بیشتر خواهد بود. در نتیجه در بازار و از نظر مشتری ممکن است این گونه به نظر برسد که نمونه خارجی آن شامپو کیفیت بالاتری دارد چون قیمت آن بیشتر است.

انتخاب شامپو ایرانی یا خارجی

باید بدانید که مهم‌ترین چیزی که در میزان موغوبیت شامپو تاثیر گذار است ترکیبیات آن است. تمامی مواد موجود در شامپو‚ تجهیزات‚ نحوه پرورش گیاهان استفاده شده در شامپوهای گیاهی و … موارد تعیین کننده در میزان کیفیت یک شامپو می‌باشند. پس الزاما خارجی یا ایرانی بودن یک شامپو نمی‌تواند میزان کیفیت آن را مشخص کند. مورادی که روی کیفیت یک شامپو تاثیر مستقیم دارند نیز فقط به تولید کننده بستگی دارد که از ترکیبات سالم و مرغوب برای تولید شامپو استفاده کند.

خرید شامپو ایرانی یا خارجی
خرید شامپو ایرانی یا خارجی

بهتر است که برای انتخاب شامپو مناسب سعی کنید که به نوع موی خود دقت داشته باشید. موی شما باید پس از استفاده از آن شامپو شاداب و خوش حالت شود. پس از استفاده شامپو دقت داشته باشید که موهای شما به سادگی شانه بخورند و الکترسیته ساکن نداشته باشند. همچنین درخشنده باشند و عطر ملایمی داشته باشند. دقت به این موارد میزان کیفیت شامپو مورد استفاده را مشخص می‌کند.

به یاد داشته باشید که یک شامپو مرغوب باید تا حد لازم چربی موی شما را از بین ببرد. چون از بین بردن بیش از حد چربی سر باعث می‌شود که چربی بیشتر توسط پوست سر ترشح شود. چون پوست سر متوجه شکنندگی موی سر شده و برای جلوگیری از این اتفاق به میزان بیشتری چربی تولید می‌کند. در نتیجه موی شما بیشتر چرب و بد حالت به نظر خواهد رسید.

توصیه می‌کنیم برای این که به درستی به کیفیت یک شامپو پی ببرید حتما پس از استفاده به موارد گفته شده دقت کنید. این راه بهترین و قابل اعتمادترین روش برای پی بردن به میزان کیفیت و مرغوبیت یک شامپو است.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

آبرسان صورت

بهترین محصولات برند نوتروژینا برای انواع پوست‌ها

توجه به برند لوازم آرایشی در زمان خرید یکی از مهمترین نکاتی است که حتما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *