ترفندهای جالب برای استوری اینستاگرام

امروزه برنامه اینستاگرام کاربرد و مخاطبان زیادی دارد. میلیون‌ها افراد در سراسر دنیا از طریق این اپلیکیشن اکانت خود را در زمینه‌های مختلفی همچون تحصیلی، هنری، خصوصی، بلاگری، اینفلوئنسر، فروشگاه آنلاین یا حتی افراد مشهوری که دنبال کردن زندگی آن‌ها برای افراد جالب است نیز در اینستاگرام اکانت دارند. افراد مشهور شامل بازیگر، خواننده، افراد تاثیر گذار و … هستند. اما یکی از مهم‌ترین مواردی که با کمک آن می‌توان مخاطبان زیادی را جذب کرد، طراحی پست و استوری است. به این معنا که هنگامی که یک شخص وارد پیج شما می‌شود، اولین چیزی که مشاهده می‌کند تِم پست و استوری شما می‌باشد و اگر این تِم جذابیت خاصی برایش نداشته باشد از پیج شما خارج می‌شود و آن را دنبال نمی‌کند. از همین رو ما با مقاله‌ای است سایت نیمه شب با عنوان ترفند‌های جالب برای استوری اینستاگرام به سراغ شما آمدیم، پس با ما تا انتها همراه باشید.

 استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام چیست ؟

این قابلیت اینستاگرام همانطور که از نامش مشخص  است، استوری اینستاگرام یک داستان کوتاه می‌باشد که شما از طریق این داستان می‌تواند عکس‌ها، ویدئوها، متن‌های مختلف، سلفی از خودتان و … را در طول 24 ساعت به اشتراک بگذارید. البته اشتراک گذاری عکس و ویدئو تنها قابلیت استوری اینستاگرام نمی‌باشد بلکه شما با آن می‌تواند افکت‌های مختلف، رنگ‌آمیزی، نوشتن متن و صد‌ها ایده‌های خلاقانه را در عکس و ویدئو خود پیاده کنید. حال در بخش‌های بعدی ما می‌خواهیم ترفند استوری اینستاگرام را به شما آموزش دهیم.

ترفند‌های جالب برای استوری اینستاگرام

در این بخش به سراغ ترفند‌های جالب برای استوری‌ها می‌رویم که با این ترفند‌ها می‌توانید داستان اینستاگرام خود را زیباتر کنید.

1- ترفند استوری اینستاگرام ایجاد حروف مربع

استوری اینستاگرام

برای انجام این کار شما باید مراحل زیر را انجام دهید :

– برای حروف مربعی باید به قسمت فونت‌ها رفته و کلاسیک را انتخاب کنید.

– سپس یک کلمه مانند  B را تایپ کرده و یک پس زمینه مربعی شکل به آن اضافه کنید.

– در قدم بعدی شما باید مراحل گفته شده را تکرار کنید.

– و در آخر به حروف خود آنگونه که می‌خواهید، با خلاقیت خود نظم دهید.

2- ترفند استوری اینستاگرام برای NEW POST یا همان پست جدید

ترفند استوری اینستاگرام

بی‌شک در پیج‌های مختلف مشاهده کرده‌اید که وقتی پست جدید می‌گذارند در استوری به فالوور‌ها یا مخاطبان خود خبر می‌دهند تا به پروفایل پیجشان رفته و پست را مشاهده، لایک و کامنت کنند. شما با ایده‌های مختلف می‌تواند این استوری را متفاوت و زیبا بگذارید.

– در مرحله اول شما باید پستی که می‌خواهید را به استوری خود ادد کنید.

– سپس یک نقطه را تایپ کنید و دو یه سه بار فاصله دهید،  از قسمت بالا  از سمت راست اولین گزینه که یک مربع A  است را انتخاب کرده و چند بار روی آن ضربه بزنید تا نقطه شما پس‌زمینه داشته باشد. برای تغییر رنگ آن نیز می‌توانید از بین رنگ‌های خود اینستاگرام انتخاب کنید یا می‌توانید گزینه اول از سمت راست را زده و رنگ لباس، مو و … تصویر خود را انتخاب کنید.

– در قدم بعدی با انگشت یا از قسمت چپ این نقطه را بزرگ کنید و کمی بالا‌تر از عکس خود گذاشته و یک بار روی پست خود ضربه بزنید تا نقطه پشت عکستان قرار بگیرد.

– و بعد دوباره در قسمت تایپ از سمت راست گزینه سوم را بزنید و خط تیره را تایپ کرده و سپس با فاصله کلمه NEW  را تایپ کنید و به صورت عمودی در سمت راست مربع خود بگذارید.

– حال مراحل قبلی را تکرار کرده و اینبار کلمه POST  را نوشته و به صورت افقی در قسمت بالا بگذارید.

– در قدم بعدی یک نقطه بدون پس‌زمینه تایپ کنید و گزینه اول سمت چپ رنگ مربعی که پشت عکس خود انداختید را انتخاب کنید. سایز این دایرا را بزرگ کرده و در قسمت پایین عکس خود بگذارید، حال همین مراحل را تکرار کنید و رنگ‌های مختلفی از دایره را انتهاب کنید.

– سپس به قسمت استیکر رفته و کلمه Circle  را تایپ کنید و یک دایره ساده انتخاب کنید و دور دایره‌های رنگی قرار دهید.

3- ترفند استوری اینستاگرام ایجتاد پس زمینه های مختلف را با استفاده از چند جعبه

ترفند استوری اینستاگرام

– در قدم اول یک عکس در استوری خود آپلود کنید.

–  یک مربع دو رنگ ایجاد کنید و آن‌ها را پشت سر هم قرار دهید.

– سپس کلمه مورد نظر خود را مانند تصویر با یک رنگ تیره تایپ کنید.

4- ترفند استوری اینستاگرام پس‌زمینه رنگی

 ترفند استوری اینستاگرام

– یک عکس در استوری خود آپلود کنید.

– از قسمت draw  یا همان نقاشی قلم را زده و رنگش را همرنگ تصویر خود انتخاب کنید  و سپس انگشت خود را نگه دارید مانند یک نقاشی روی صفحه بکشید و فقط دور عکس خود را خالی بگذارید.

– حال از همان قسمت draw نوع قلم خود را درخشان انتخاب کنید و به صورت دایره های منظم دور تصویر مورد نظر بکشید.

– سپس به سراغ تایپ تکست بروید و نصف کلمه خود را آن تایپ کنید و بعد نصف دیگرش را با یک رنگ متضاد و فونت دیگر تایپ کنید و کنار آن بگذارید.

5- ایده استوری ساده اما جذاب

استوری

ترفند استوری اینستاگرام دیگر استوری ساده است که طرفدار زیادی دارد که شما با مراحل زیر می‌توانید آن را درست کنید :

– در قدم اول باید یک عکس که بهتر است عکس غروب آفتاب باشد را در استوری خود آپلود کنید.

– در قدم بعدی به عنوان مثال روز هفته‌ای که در آن هستید مانند جمعه، شنبه و .. را به انگلیسی به صورت تیکه تیکه بنویسید. به عنوان مثال در این عکس Thursday  که پنجشبه است نوشته شده.

– در قدم بعدی Thu  را جدا بنویسید و از قسمت انتخاب رنگ گزینه اول از سمت چپ را انتخاب کنید و یکی از قسمت‌های عکس یک رنگ را انتخاب کنید و تیکه‌های بعدی هم به همین ترتیب انتخاب کنید.

– سپس ساعت را نوشته و به صورت عمودی کنار کلمه روز هفته بگذارید. بعد از گذاشتن ساعت، تاریخ رو بنویسید و از قسمت بالا گزینه اول را زده و یک پس زمینه برای تاریخ انتخاب کنید. سپس رنگ تاریخ را همرنگ رنگ‌های روز هفته انتخاب کنید.

– در مرحله بعدی به قسمت Gifs  بروید و کلمه polaroid  را سرچ کنید و یک پولاراید ساده رو انتخاب کنید و وسط تصویر خود بزارید. حال یک کلمه مانند sunrise  را با فاصله بنویسید و همرنگ کلمه Thursday  انتخاب کنید و پ

پایین polaroid  خود قرار دهید.

– مجددا به قسمت Gifs  بروید و کلمه sun  را سرچ کنید و گیفی که در صفحه می‌بینید را انتخاب کنید و کنار polaraid  خود بذارید.

– سپس در قسمت Draw  بروید و گزینه اول از سمت چپ را انتخاب کنید در قسمت پایین و یک قسمت بالا نیز بکشید.

– بعد از این کار سایز قلمه خود را کمی بزرگتر کنید و به صورت مروارید روی خطی که کشیده‌اید، بگذارید.

6- درست کردن دفترچه در استوری

ترفند

برای ترفند بعدی استوری اینستاگرام شما می‌توانید یک دفترچه از کار‌های روزمره خود یا برای پیجی کاری که دارید درست کنید که آموزش آن به شرح زیر است:

– یک عکس از گالری خود آپلود کنید.

– مانند آموزش قبل یک نقطه تایپ کنید. سپس از قسمت بالا کلاسیک را انتخاب کرده و سپس مانند آموزش قبل رنگ آن را انتخاب کنید و بعد از قسمت A  دوبار آن را بزنید.

– و بعد آن نقطه را بزرگ کنید و کنار صفحه بگذارید. سپس در قدم بعدی چند نقطه بکشید و  رنگ آن را سفید یا طوسی انتخاب کنید.

– حال روی صفحه ضربه بزنید و نوع فونت خود را  روی Typewriter  گذاشته و اندازه دایره‌ها چند c  انگلیسی با فاصله تایپ کنید و مانند روش‌های قبل رنگ آن را انتخاب کنید. سپس مانند تصویری که مشاهده  می‌بینند، همانند یک دفتر سیمی آن‌ها بالای دفترچه خود قرار دهید.

– در مرحله بعدی شما در این دفترچه می‌توانید چیز‌هایی که می‌خوایید را بنویسید.

– سپس یک کلمه مانند morning  را با خلاقیت خود در یک قسمت عکس بگذارید.

– به قسمت gifs  بروید و کلمه arrows  در تصویر می‌بینید را انتخاب کنید و در گوشیه دفترچه خود قرار دهید.

بیشتر بخوانید : راه های کسب درآمد در اینستاگرام

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی زهرا معزی

همچنین ببینید

ترفندهای ساخت وسایل آشپزخانه مینیاتوری

همانطور که می دانید این روزها وسایل آشپزخانه مینیاتوری بسیار محبوب شده است. این وسایل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.