گل فروشی آنلاین تهران

اصول تمیز کردن ایرپادز

ایرپادها وسایلی هستند که گوش دادن به موسیقی پادکست، صحبت کردن با تلفن و موارد دیگر را بسیار آسان‌تر کرده است. با این حال، مانند هروسیله الکترونیکی دیگری با توجه به قیمت بالای آن نیاز به مراقب دارند. یکی از راه های مراقبت از این وسیله جهت حفظ عملکرد آن در طولانی مدت تمیز کردن آنها است. در ادامه راهنمای کامل همه چیزهایی را که برای تمیز کردن ایرپادز خود باید بدانید گفته شده است.

نحوه تمیز کردن ایرپادز

ایرپادها به طور فیکس داخل گوش قرار می گیرند، به همین دلیل احتمال کثیف شدن آن ها زیاد است. اگر تا بحال ایرپادز خود را تمیز نکرده اید از میزان کثیفی و جرم گوش که در آنجا گیر کرده است شگفت زده خواهید شد.

ابزار و مواد مورد نیاز

پارچه میکروفایبر کمی مرطوب
پارچه میکروفایبر خشک
گوش پاک کن
چسب خمیری
خلال دندان

مرحله 1: تمیز کردن ایرپادز با پارچه میکروفایبر

ابتدا قسمت بیرونی AirPods را از هر گونه آلودگی(مانند عرق، لوسیون و ضد آفتاب) با یک پارچه میکروفیبر کمی مرطوب پاک کنید. سپس با یک پارچه میکروفیبر تمیز دیگر خشک کنید. از استفاده از پارچه مرطوب در قسمت توری بلندگو جایی که موسیقی پخش می شود، خودداری کنید.

مرحله 2: تمیز کردن توری بلند گو

برای تمیز کردن این قسمت از یک گوش پاک کن استفاده کنید. به آرامی گوش پاک کن را داخل این قسمت فرو کنید و لبه های بیرونی را نیز به خوبی تمیز کنید. بعد از استفاده گوش پاک کن کثیف را دور بریزید.

تمیز کردن ایرپادز

مرحله 3: آلودگی های سرسخت را با چسب های خمیری از بین ببرید

برای کثیفی های سرسخت در هنگام تمیز کردن ایرپادز که با گوش پاک کن از بین نرفتند می توانید با استفاده از چسب خمیری که از لوازم التحریری ها قابل تهیه هستند آن ها را تمیز کنید. مقداری چسب را با دستتان مالش دهید تا کمی گرم شود و داخل ایرپاد فرو کنید و جرم باقی مانده و گرد و غبار را گرفته و از بین ببرید.

مرحله 4: استفاده از خلال دندان برای تمیز کردن اطراف لبه های توری بلند گو

برای تمیز کردن مناطقی که یک گوش پاک کن یا چسب خمیری برای آنها خیلی بزرگ است یا محل تماس توری بلندگو و لبه ایرپادز می توانید از خلال دندان استفاده کنید. به آرامی خلال دندان را در اطراف لبه های توری بلند گو بکشید و ذرات کوچک که به آن چسبیده اند را جدا کنید. استفاده از خلال دندان چوبی از سوزن و اجسام تیزفلزی ایمن تر است.

تمیز کردن ایرپادز

در نیمه شب بخوانید: راهنمای کامل خرید ایرپادز

نحوه تمیز کردن AirPods Pros

در مقایسه با نسخه قبلی ایرپادز، هدفون‌های AirPods Pro از گوش‌ی های سیلیکونی استفاده می‌کنند که باعث می شود کاملا ثابت در گوش شما قرار می‌گیرند و همچنین کیفیت صدای بهتری را در اختیار قرار می دهند. در حالی که AirPods Pro را می توان به همان روش AirPods معمولی با پاک کردن قسمت بیرونی و تمرکز بر روی کوره بلندگو تمیز کرد، اما پاک کردن نوک قسمت گوشی نیاز به روش دیگری برای تمیز کردن دارد.

قسمت نوک گوشی که به صورت سیلیکونی است را از AirPods بردارید، سپس آنها را با آب گرم بشویید (از صابون یا سایر مواد پاک کننده خودداری کنید) سپس همان مراحل ذکر شده در بالا را برای تمیز کردن قسمت بیرونی هر هدفون انجام دهید. برای قرار دادن نوک گوشی سیلیکونی در جای خود  (قبل از تعویض، مطمئن شوید که کاملا خشک شده اند)، آن ها را در سر جای قرار گیری خود فشار دهید تا صدای کلیلک را بشنوید این صدا به این معنی است که سری کاملا در جای خود قرار گرفته است.

تمیز کردن ایرپادز

نحوه تمیز کردن هدفون AirPods Max

AirPods Max جدیدترین سری هدفون های  AirPods است. برخلاف سری معمولی و pro، ایرپاد مکس هدفون‌هایی هستند که روی گوش قرار می گیرند. این هدفون های پیشرفته قابلیت حذف نویز های محیطی و همچنین پخش صدا به صورت سه بعدی را داراست. همچنین این هدفون ها دارای ویژگی Adaptive EQ هستند. این ویژگی، فرکانس های صوتی را با نرخ 200 بار برثانیه، به کمک میکروفون داخلی براساس ابعاد گوش هر شخص تنظیم می کند تا تجربه شنیداری غنی، فراگیر را به ارمغان آورد.

گرچه این هدفون ها داخل گوش نمی گیرند و در معرض جرم داخل گوش قرار ندارند اما همچنان در معرض عرق، کثیفی و چربی های صورت و هستند که نه تنها می‌توانند باعث کثیفی آن ها شوند، بلکه در نهایت عمر آن‌ها را نیز کوتاه می‌کنند.

ابزار و مواد مورد نیاز

  • 3 عدد پارچه میکروفیبر خشک
  • ظرف کوچک
  • 1 قاشق چایخوری مایع لباسشویی
  • 1 فنجان آب

مرحله 1: تمیز کردن با پارچه میکروفایبر

قسمت بیرونی هدفون را با استفاده از یک پارچه میکروفیبر مرطوب  پاک کنید. سپس با یک پارچه میکروفیبر تمیز دیگر خشک کنید. از استفاده از پارچه مرطوب روی توری بلندگو خودداری کنید.

مرحله 2: محلول تمیز کننده بسازید

به توصیه کمپانی اپل برای تمیز کردن بالشتک و هدبند می توانیداز یک محلول شست و شو دست ساز کمک بگیرید. برای این منظور یک قاشق چایخوری مایع لباسشویی و یک فنجان آب را در یک ظرف کوچک مخلوط کنید.

مرحله 3: تمیز کردن بالشتک ها

بالشتک های هدفون را با کشیدن آن ها از هدفون جدا کنید. پارچه میکروفیبر را در محلولی که ساختید فرو کنید سپس آن را فشار دهید تا آب اضافه گرفته شود. پارچه را به آرامی روی بالشتک ها بکشید. یک پارچه میکروفیبر دیگر بردارید و آن را در آب تمیز فرو کنید. سپس از آن برای پاک کردن محلول شست وشو استفاده کنید. با یک پارچه میکروفیبر تمیز دیگر آن را کاملا خشک کنید.

تمیز کردن ایرپادز

مرحله 4: هدبند را تمیز کنید

به توصیه اپل هنگام تمیز کردن هدبند، AirPods Max را وارونه نگه دارید تا از ورود مایع به محل اتصال هدبند جلوگیری شود. از یک پارچه آغشته به آب و شوینده استفاده کنید و به آرامی هدبند را تمیز کنید سپس با پارچه دیگر آغشته به آب تمیز آن را پاک کنید و سپس خشک کنید.

مرحله 5: پس از گذشت یک روز تمام اتصالات آن را مجدد به هم متصل کنید

برای اطمینان از خشک شدن کامل همه اتصالات، قبل از مونتاژ مجدد، تمام قطعات هدفون را به مدت یک روز روی یک حوله خشک قرار دهید.

نحوه تمیز کردن قاب AirPods

پس از تمیز کردن ایرپادز حال نوبت قاب آن هاست. قاب هوشمند خود را با استفاده از یک پارچه میکروفیبر خشک از گرد و غبار و کثیفی تمیز کنید. در صورت وجود کثیفی هایی که با پارچه خشک تمیز نمی شوند طبق توصیه اپل پارچه را کمی به الکل ایزوپروپیل آغشته کنید و به آرامی کثیفی را از بین ببرید.

نکاتی که در تمیز کردن ایرپادز باید از آن ها خودداری کنید

در هنگام تمیز کردن ایرپادز ممکن است بخواهید از هر وسیله دم دستی برای تمیز کردن آن ها استفاده کنید اما باید بدانید که این کار باعث آسیب به آن ها می شود پس حتما نکات زیر رابه یاد داشته باشید:

  • هنگام تمیز کردن ایرپادز شامل AirPods، AirPods Pro، AirPods Max یا Smart Case از استفاده از وسایل تیزی که می توانند باعث ایجاد خراش شوند خودداری کنید. همچنین هرگز از اشیاء تیز استفاده نکنید زیرا باعث آسیب زدن به توری میکروفن می شوند.
  • از فرو بردن هدفون ها در آب جلوگیری کنید زیرا به صورت کامل ضدآب نیستند. همچنین هنگام استفاده از پارچه مرطوب کاملا مراقب باشید که آب داخل توری میکروفن نرود.
  • از مواد شوینده دیگر غیر از شوینده گفته شده در مقاله و همچنین صابون استفاده نکنید زیرا مواد خشن موجود در محصولات تمیز کننده می توانند به پوشش های محافظ AirPods و بدنه آن آسیب برسانند.
  • هرگز اجزای AirPods را (به جز قسمت سیلیکونی و بالشتک ها) از هم جدا نکنید.

نکاتی برای تمیز نگه داشتن AirPods

از آنجایی که ایرپادزها به طور مستقیم داخل گوش شما قرار می گیرند بنابراین تمیز نگه داشتن گوش های شما در مرحله اول برای تمیز کردن ایرپادزها ضروری است. هنگامی که از AirPods استفاده نمی کنید، مطمئن شوید که AirPods را درقاب خود قرار دارند زیرا قراردادن آن ها در کشو جیب و مکان دیگر آن ها را مستعد آلودگی می کند. نگه داشتن قاب در جای مناسب و تمیز نیز مهم است، از انداختن قاب ایرپادز در مکان کثیف یا گذاشتن آن در کیف خودداری کنید.

FavoriteLoadingپسندیدم
گل فروشی آنلاین در تهران

درباره‌ی مهسا رسولی

همچنین ببینید

ترفند های مخفی افزایش فالوور

شاید شما هم آنلاین شاپ های موفق زیادی را در اینستاگرام مشاهده کرده باشید که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *