آموزش ساخت اسلایم شفاف در خانه

این روزها کودکان علاقه بسیاری به بازی با انواع اسلایم دارند. اما ممکن است نتوانید به موادی که در اسلایم های آماده استفاده شده اعتماد کنید و ترجیح بدهید خودتان اسلایم خود را بسازید. ساخت اسلایم شفاف در خانه با چند ماده ساده انجام میشود و بسیار سرگرم کننده و آسان است. شما می توانید اسلایم شفاف خود را فقط در چند دقیقه درست کنید و بلافاصله با آن بازی کنید! اگر می خواهید اسلایم شما کاملاً شفاف باشد، دقیقاً مانند شیشه، باید قبل از شروع بازی با آن، آن را چند روز در یک ظرف دربسته نگهداری کنید. و سپس با آن بازی کنید.

مواد لازم برای ساخت اسلایم شفاف با چسب و بوراکس:

ساخت اسلایم شفاف

1⁄2 فنجان (120 میلی لیتر) چسب PVA شفاف (چسب چوب شفاف نه سفید)

1⁄2 فنجان (120 میلی لیتر) آب گرم

1⁄2 فنجان (120 میلی لیتر) آب با دمای اتاق

1/4 قاشق چایخوری (1 گرم) پودر بوراکس

 

 مواد لازم برای ساخت اسلایم شفاف با چسب، جوش شیرین و محلول نمک:

1 فنجان (240 میلی لیتر) چسب PVA شفاف (چسب چوب)

1 فنجان (240 میلی لیتر) آب

2 قاشق غذاخوری (30 میلی لیتر) محلول لنز چشم(محلول نمک)

1 قاشق غذاخوری (14 گرم) جوش شیرین

روش 1 از 2:

 ساخت اسلایم شفاف با چسب و بوراکس

در نیمه شب بخوانید: آموزش ساخت ژل اسلایم های رنگی جذاب در خانه

1. چسب شفاف و آب با دمای اتاق را در یک کاسه بزرگ ترکیب کنید.

ساخت اسلایم شفاف

1⁄2 فنجان (120 میلی لیتر) چسب PVA شفاف را پیمانه کنید و آن را در یک کاسه بریزید. سپس، 1⁄2 فنجان (120 میلی‌لیتر) آب با دمای اتاق را از شیر آب پر کنید. آب را به چسب اضافه کنید و آنها را با هم هم بزنید. می توانید از قاشق، کاردک یا چوب دستی برای هم زدن استفاده کنید. اگر می خواهید اسلایم را دو برابر کنید، از 1 فنجان (240 میلی لیتر) چسب PVA شفاف و 1 فنجان آب با دمای اتاق استفاده کنید.

 

2.پودر بوراکس و آب گرم را در یک کاسه جداگانه با هم مخلوط کنید.

1/4 قاشق چایخوری (1 گرم) پودر بوراکس را اندازه کنید و آن را در ظرف دیگری بریزید. سپس، 1 فنجان (240 میلی لیتر) آب گرم را اندازه کنید و آن را با بوراکس به کاسه اضافه کنید. مواد را هم بزنید تا پودر بوراکس حل شود. مخلوط بوراکس کمی کدر به نظر می رسد، اما نگران نباشید! اسلایم شفاف خواهد شد. اگر اسلایم دوبرابر درست می کنید، از 1/2 قاشق چایخوری (2 گرم) پودر بوراکس استفاده کنید.

نکته ایمنی: هنگام کار با بوراکس رقیق نشده از دستکش پلاستیکی استفاده کنید، زیرا ممکن است باعث سوختگی شود. بوراکس هرگز نباید استنشاق شود یا با چشم، بینی یا دهان تماس پیدا کند.

 

3. مخلوط چسب و محلول بوراکس را با هم ترکیب کنید.

محلول بوراکس را با مخلوط چسب داخل کاسه بزرگی بریزید. مخلوط بلافاصله شروع به گرفتن بافتی اسلایم مانند می کند. مواد را با قاشق هم بزنید تا با هم مخلوط شوند.

 

4. تا زمانی که تمام مایع جذب شود به هم زدن ادامه دهید.

اسلایم شفاف

وقتی دیگر مایعی در کاسه باقی نماند، متوجه خواهید شد که اسلایم آماده است. ممکن است چند دقیقه طول بکشد تا مایع کاملاً جذب شود، بنابراین حتماً به هم زدن ادامه دهید.

 

5. اسلایم را ورز دهید تا به قوام دلخواه شما برسد.

از دستان خود برای له کردن و فشار دادن مکرر مخلوط اسلایم استفاده کنید. اسلایم را برای چند دقیقه ورز دهید تا زمانی که غلظت آن دقیقاً همان طور که می خواهید به دست آید. در این مرحله چند حباب هوا در آن وجود دارد که کاملا طبیعی است!

در نیمه شب بخوانید: فیجت تنگل چیست و چه کاربردهایی دارد؟ آیا واقعا باعث کاهش استرس می شود؟

6. با اسلایم خود بازی کنید یا آن را در یک ظرف در بسته نگهداری کنید تا شفاف شود.

ساخت اسلایم شفاف

در این مرحله، اسلایم شما آماده بازی است! اگر می خواهید حباب های هوا از بین بروند تا اسلایم شفاف و شبیه شیشه شود، هنوز با آن بازی نکنید. آن را به یک کیسه یا ظرف پلاستیکی زیپ دار با درب دربسته منتقل کنید و بگذارید 1 تا 2 روز بماند. هرچه اسلایم را بیشتر در ظرف بگذارید، شفاف تر می شود. حتماً قبل از بازی با آن دست های خود را بشویید. اگر آن را در ظرف دربسته نگهداری کنید، اسلایم تا چندین هفته دوام خواهد داشت. وقتی کدر یا کثیف شد آن را بیرون بیاندازید و یک اسلایم جدید بسازید!

 روش 2 از 2:

 

 ساخت اسلایم شفاف با چسب، جوش شیرین و محلول نمک

 

1.  چسب شفاف را در یک کاسه بزرگ قرار دهید.

ساخت اسلایم شفاف

1 فنجان (240 میلی لیتر) چسب PVA شفاف را اندازه بگیرید و آن را در یک کاسه بزرگ بریزید. فعلاً می‌توانید این کاسه را کنار بگذارید.مطمئن شوید که از چسب PVA شفاف برای این کار استفاده می‌کنید، نه از چسب سفید رنگ!

2. آب و جوش شیرین را در یک کاسه جداگانه با هم ترکیب کنید.

1 فنجان (240 میلی لیتر) آب را اندازه کنید و آن را در یک کاسه بریزید. 1 قاشق غذاخوری (14 گرم) جوش شیرین را به کاسه اضافه کنید. مواد را هم بزنید تا جوش شیرین کاملا حل شود.

 

3. محلول جوش شیرین را داخل کاسه چسب بریزید.

اسلایم شفاف

محلول جوش شیرین را به آرامی به چسب اضافه کنید تا مواد به راحتی با هم مخلوط شوند. در حین ریختن محلول جوش شیرین، مدام هم بزنید. به هم زدن ادامه دهید تا مواد کاملاً با هم مخلوط شوند.

4. 2 قاشق غذاخوری (30 میلی لیتر) محلول نمک را در محلول جوش شیرین و چسب بریزید.

محلول سالین لنز تماسی را اندازه بگیرید و آن را در کاسه بزرگ بریزید. به هم زدن ادامه دهید تا محلول نمکی کاملاً با سایر مواد مخلوط شود.

نمک موجود در محلول لنز تماسی همان چیزی است که اسلایم شما را “فعال” می کند و بافتی لزج ایجاد می کند!

در این مرحله مخلوط غلیظ و ژل مانند خواهد بود.

5.اسلایم را با دست ورز دهید تا مایع جذب شود.

برای این قسمت می توانید اسلایم را در کاسه بگذارید! فقط از انگشتان خود برای له کردن مخلوط اسلایم به مدت چند دقیقه استفاده کنید.

هرچه اسلایم را بیشتر ورز دهید غلیظ تر می شود.

نکته: برای جلوه ای زیبا، می توانید حدود 1 قاشق غذاخوری (14 گرم) از براق کننده مورد علاقه خود را در اسلایم ورز دهید. برای داشتن ظاهری متفاوت، می‌توانید مقداری اکلیل و زرق و برق به آن اضافه کنید – این کاملاً به شما بستگی دارد!

6. با اسلایم شفاف خود بازی کنید یا آن را در یک ظرف در بسته نگهداری کنید.

اسلایم شما آماده بازی است، اما احتمالاً شفاف به نظر نمی رسد. اگر می خواهید اسلایم کاملاً شفاف باشد، مانند شیشه، آن را به یک ظرف دربسته منتقل کنید و قبل از بازی با آن، 3 تا 5 روز بگذارید بماند.

هرچه قبل از بازی با آن اسلایم را در ظرف بگذارید، شفاف تر به نظر می رسد.

تا زمانی که اسلایم خود را به درستی در یک کیسه پلاستیکی یا ظرف دربسته پس از بازی با آن نگهداری کنید، باید چندین هفته دوام داشته باشد!

اسلایم را زمانی که شروع به کثیف یا کدر شدن کرد، دور بیندازید.

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی پریا زندی

پریا زندی هستم دانشجوی رشته مهندسی برق و علاقمند به زبان انگلیسی. مدتیست که در تیم نیمه شب کار تولید محتوا میکنم و به لطف تیم نیمه شب موفق شدم مطالبی رو که ترجمه می کنم بتونم با شما به اشتراک بذارم. ممنون میشم اگر نظراتتون رو راجب مقاله هایی که قرار میدم بدونم!

همچنین ببینید

ترفند استوری اینستاگرام

ترفندهای جالب برای استوری اینستاگرام

امروزه برنامه اینستاگرام کاربرد و مخاطبان زیادی دارد. میلیون‌ها افراد در سراسر دنیا از طریق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.