آموزش پروتئین تراپی مو در خانه

موها برای درخشندگی و رشد بهتر ، نیاز به تقویت و رسیدگی دارند که یکی از راه های موثر در این هدف ؛ پروتئین تراپی است که امروز در این مقاله از تیم آرایش و زیبایی وبسایت نیمه شب به آموزش پروتئین تراپی مو در خانه پرداخته ایم ، که جهت آشنایی با این آموزش ، شما را به مرور ادامه مطلب دعوت می نماییم.

پروتئین تراپی یا درمان پروتئینی برای مو چیست؟ پروتئین تراپی یا درمان‌های پروتئینی با افزودن پروتئین‌های هیدرولیز شده به طور مستقیم به فولیکول مو و مقاوم کردن لایه کوتیکول، برای قوی‌تر، انعطاف‌پذیرتر و محکم‌تر کردن موها استفاده می‌شوند. از مزایای پروتئین تراپی این است که هر شکاف یا سوراخی که در کوتیکول مو پیدا شود پر می شود و، هم زمان از ناحیه اطراف ساقه مو محافظت می شود تا احتمال آسیب در آینده کاهش یابد.

شامپو و نرم کننده ها جزء اصلی ترین اصول استاندارد زیبایی هستند، اما درمان پروتئینی نیز لازم است که به موهای شما قدرت مورد نیاز برای سلامتی طولانی مدت را بدهد که انجام پروتئین تراپی دارای گام هایی است که در ادامه مطلب به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

قرار گرفتن در معرض نور خورشید، ابزارهای گرم کننده مانند اتو مو و سشوار، رژیم غذایی و درمان های شیمیایی همگی می توانند اثراتی منفی را بر موهای شما بگذارند. موهای خشک و آسیب دیده می توانند از به حداقل رساندن عوامل ذکر گردیده فوق سود ببرند ، عواملی که می توانند رطوبت طبیعی را از بین می برند و به ساختار پروتئین داخلی مو که کراتین نام دارد ، آسیب برسانند.
برای موهای بسیار خشک و آسیب دیده، درمان های پروتئینی می تواند به بازسازی ساختار کلی مو کمک کند.
آموزش پروتئین تراپی مو در خانه
دکتر ساپنا پالپ، متخصص پوست (دارای گواهی هیئت مدیره مرکز پوست اسپرینگ استریت در شهر نیویورک) اذعان می دارد که درمان‌های پروتئینی مو با « پروتئین‌های هیدرولیز شده به کوتیکول مو» موها را ترمیم می‌کنند و سپس به افزایش ضخامت آنها کمک می کنند و از آسیب بیشتر جلوگیری می‌کند.
بیشتر بخوانید: دستگاه موخوره گیری چیست و چگونه کار میکند؟
آموزش پروتئین تراپی مو در خانه
یک قانون کلی برای پروتئین تراپی مو در خانه وجود دارد و آن هم این است که پیش از پروتئین تراپی ، موهای خود را بشویید سپس یکی از محصولات پروتئین تراپی که در زیر برخی از بهترین های آنها معرفی گردیده است را انتخاب نمایید و طبق دستور العمل ارائه شده مورد استفاده قرار دهید و سپس موهای خود را آبکشی کنید.
بهترین محصول روغن تراپی مو و نحوه مصرف آن از نگاه متخصصین پوست و مو
پالپ برای موهای خشک و آسیب دیده، Bumble and Bumble Mending Masque را توصیه می کند.
او بیان می کند که این نوع ماسک با پرو ویتامین B-5 فرموله شده است که به حفظ تعادل رطوبت، افزایش درخشندگی و محافظت کلی موها کمک می کند.
مواد تشکیل دهنده: آب، الکل سیتاریل، دی متیکون، دی استئاریل دیمونیم کلرید، استرهای ستیل، عصاره هوردیوم ولگار، پروتئین هیدرولیز شده گندم ، نشاسته گندم هیدرولیز شده، کلرید استئارالکونیوم، کراتین، بهنتریمونیم کلرید، پانتتین، هیدروکسی اتیل سلولز، کلسترول، اسید لینولئیک، بنزیل اتر میریستات PPG-3، اسکوالان، آدنوزین فسفات، فسفولیپیدها، فسفولیپیدها، فسفولیپیدها، فسفولیپیدها، فسفولیپیدها، فسفولیپیدها، فیتنتانیل تری ام تریول اسید سیتریک، فنوکسی اتانول، متیل کلرو ایزوتیازولینون، متیل ایزوتیازولینون، بوتیل فنیل متیل پروپیال، لینالول، لیمونن، رایحه (پرفیوم)، پرو ویتامین *B5
روش مصرف: از این محصول جهت پروتئین تراپی موها ، می باید هفته ای یکبار استفاده شود که برای این منظور باید مایع را به طور یکنواخت و به کمک اسپری در سراسر موها پخش کنید و ماساژ دهید و اجازه دهید 10 دقیقه موها با این محلول ؛ آغشته بماند و سپس شستشو دهید.
آموزش پروتئین تراپی مو در خانه
دکتر ویلیامز Soultanicals Afrotastic Curl را توصیه می کند
این درمان چه تاثیری روی موهای شما خواهد داشت؟
از نگاه ویلیامز ، درمان‌های پروتئینی بسته به بافت مو اهداف مختلفی را انجام می‌دهند:
-برای انواع موهای صاف و موج دار، یک درمان پروتئینی به حفظ رطوبت و تقویت از درون کمک می‌کند و درعین‌حال درخشندگی طبیعی سالمی به موها می‌دهد.
-برای کسانی که بافت‌های مجعد و پیچ‌دار دارند، پروتئین تراپی برای پیشگیری از شکستگی و مقاومت ساختمان داخلی مو ضروری است.
-برای موهای تحت درمان شیمیایی، درمان های پروتئینی به عنوان محافظ اصلی مورد نیاز ، به حفظ سلامت آن کمک می کند.
از نظر وی ، نرم کننده های شیمیایی ، پیوندهای بافت مو را می شکنند تا موها صاف شوند که این فرآیند رشته های موها را ضعیف می کند و آن ها را در برابر آسیب های شیمیایی شدید ، مقاومت ناپذیر می کند که او محصول روغن تراپی Soultanicals Afrotastic Curl را توصیه می کند و اذعان می دارد که این محصول ، موهای طبیعی را با مواد مغذی ضروری تغذیه می کند و آنها را سالم نگه می دارد.
روش مصرف : محصول را پیش از حمام ، بر تمام سطح موها به مدت 15 دقیقه پخش کنید و یک کلاه پلاستیکی بر بروی موها قرار دهید و پس از جذب مواد مغذی به موها و ریشه های آنها ، موها را شستشو دهید.
آموزش پروتئین تراپی مو در خانه
برخی متخصصین پوست و مو OGX Extra Strength Hydrate and Repair را توصیه می کنند
موهای خشک و آسیب دیده می توانند هم از پروتئین و هم از روغن های طبیعی بهره مند شوند. این ماسک مو از OGX حاوی ترکیبی از پروتئین های ابریشم و روغن آرگان می باشد که به اصلاح موهای آسیب دیده کمک می کند و در عین حال موها را نرم تر می کند. مخصوصاً برای موهای مجعد که انتخاب بسیار مناسبی است.
ترکیبات: آب، ستیریل الکل، بهنتریمونیم کلرید، ستیل الکل، گلیسیرین، Ceteareth-20، روغن هسته آرگانیا اسپینوزا (آرگان)، آمینو اسیدهای ابریشم، دایمتیکون، سیکلوپنتازیلوکسان، دی متیکونول، دی‌متیکونول، دی‌میکول دی استئارات، دی استئارات، گلیکول دی‌میکولوپیل‌هولات اوره، یدوپروپینیل بوتیل کاربامات، متیل کلرو ایزوتیازولینون، متیل ایزوتیازولینون، کلرید منیزیم، نیترات منیزیم
روش استفاده: بعد از شامپو زدن، به مقدار زیادی از محصول را روی موها بمالید و تا ریشه موها ماساژ دهید و 3 الی 5 دقیقه بگذارید بر روی موها بماند و سپس آنها را کاملا آبکشی کنید.
بیشتر بخوانید: مدل های بافت مو جدید و ترند
برای جلوگیری از خشکی و آسیب موها رعایت نکات زیر ضروری است:
-عواملی که باعث آسیب موها می شوند را به حداقل برسانید.
-اطمینان حاصل کنید که از یک اسپری محافظ استفاده می کنید که از آسیب ناشی از نور خورشید و سایر عوامل محیطی جلوگیری می کند.
-از ابزارهای حرارتی دوری کنید ، مانند اتو مو و …
-سعی کنید تا جایی که می توانید بین رنگ موها فاصله ایجاد کنید.
سخن پایانی
درمان‌های پروتئینی، زمانی که در حد اعتدال مورد استفاده قرار گیرند، ممکن است قدرت لازم را برای موها به منظور کاهش خشکی و پیشگیری از آسیب آنها ایجاد کنند به شرط آنکه دستورات درمانی ، طبق دستور العمل ، انجام شوند و انجام پروتئین تراپی به طور روزانه ؛ نه تنها باعث افزایش حجم و ضخامت موها نمی گردد بلکه در نهایت باعث آسیب بیشتر به موها می شود ، بنابرین باید حد اعتدال را رعایت نمود.
FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی فرناز باقری

فرناز باقری هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه بوعلی سینا ، معلم هستم و به دلیل کار در محیط مدرسه، همواره در حال خواندن و یادگیری مطالب جدید هستم، و در تلاشم تا آموخته هایم را در زمینه های مختلف در وب سایت نیمه شب بنویسم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

همچنین ببینید

مراقبت‌های لازم‌ بعد از کراتینه مو

کراتینه کردن مو یک راه عالی و سریع برای رسیدن به موهای لخت و ابریشمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.