بنر تبلیغاتی بالای مقاله

ایده بستن بند کفش به مدلهای مختلف

در گذشته تنها یک روش برای بستن بند کفش وجود داشت و حال امروزه علاوه بر تنوع مدل کفش ها ، تنوع مدل بستن بند نیز افزایش یافته و به همین منظور امروز در این مقاله از وبسایت نیمه شب به معرفی چندین ایده بستن بند کفش به مدلهای مختلف خواهیم پرداخت ، جهت آشنایی با این ایده ها در ادامه مطلب همراه ما باشید.

یکی از ملاک هایی که بسیار در شخصیت انسان ، اثر گذار خواهد بود زبان بدن و تیپی است که پیش از کلام ، معرف شخصیت فرد خواهد بود و کفش ها نیز از این قاعده ، مستثنی نیستند و نوع و نحوه کفش و علاوه بر آن نحوه بستن بندها نیز در کاریزمای فرد بسیار اثر گذار خواهد بود ، بنابرین توصیه می شود اگر از کفش های بندی استفاده می نمایید از روش های قدیمی و ساده بستن بند اجتناب کنید و با سبک ها و مدل های جدید ارائه شده ، به تیپ خود ، ظاهری متفاوت دهید که ایده های زیر ، در الهام گرفتن الگوهای جدید ، بی تاثیر نخواهد بود.

توجه: تمامی مدل ها ، با یک بند ، بسته می شوند و جهت تشخیص بهتر جهت ها از دو الی سه رنگ در تصاویر آموزشی استفاده شده است.

نحوه بستن بند کفش مدل کریس کراس
این مدل یک روش محبوب برای بستن بند کفش است و در بین بسیاری از افراد برای ایجاد راحتی پا محبوب است که برای این مدل ابتدا هر دو سمت بند کفش را لازم است که از دو قسمت سوراخ های پایینی وارد کنیم بطور که بند موجود بین هر دو طرف بطور مساوی تقسیم شود.

سپس بستن هر جهت بند را بصورت زیگزاگی و همانند تصویر تا انتهای سوراخ های کفش ادامه دهید.

ایده بستن بند کفش به مدلهای مختلف

این روش بستن بند کفش اسپرت ، یک مدل با تنوع ساده از کریس کراس است، این روش بندکشی دارای یک خط مورب با عمودهای بیرونی نسبت به روش بندکشی به روش کریس کراس است که فضایی خالی در وسط بندها ایجاد می‌کند.
برای بستن بند به این روش کافی است که پس از ایجاد یک ضربدر به کمک بندها ، دو خط عمود نیز ایجاد کنید و الگو را تا انتهای بندهای کفش ادامه دهید.
این روش سنتی که بیشتر در اروپا رایج است به روش اروپایی نیز معروف است که در آن بندها از بیرون بصورت مستقیم و از داخل به صورت مورب اجرا می شوند و روش مورب آن به این صورت است که بند داخلی سمت چپ را بصورت یک خط در میان از سوراخ های سمت راست خارج می کنیم و بند داخلی سمت راست را به ترتیب از سوراخ های سه و پنج خارج می کنیم.
ایده بستن بند کفش به مدلهای مختلف
این نوع نحوه بستن بند کفش اسپرت برای حذف خطوط مورب زیر باعث می شود که کفش ها مرتب تر به نظر برسند علی الخصوص اگر از کفش های بند دار برای محیط های اداری استفاده می نمایید.
نحوه بستن این نوع بند کفش به این صورت است که بندها را به جای افقی رد نمودن از سوراخ ها ، بصورت عمودی و از لایه زیرین رد می نماییم بصورت زیر:
ایده بستن بند کفش به مدلهای مختلف
در این روش، تمام بندهای قسمت جلویی ، خطوط افقی را تشکیل می‌دهند و بندهای قسمت‌های پایینی در امتداد یک زاویه مورب کشیده می‌شوند و بصورت تراز و مساوی در می آیند و حالتی منظم را تشکیل می دهند.
بافت مورب
این مدل کفش که به مدل رد و برقی یا صاعقه ای معروف است حالتی شبیه صاعقه یا به عبارتی حالتی شبیه رد و برق دارد که برای بستن آن تمامی خطوط سطح رویی ، بصورت مورب بسته می شوند و تنها یک لایه بند از زیر و بصورت مورب رد می شود و شکل زیر را تشکیل می دهد و تمامی خطوط بندی سطح رویی حالتی متقارن را تشکیل می دهند.
مدل رعد و برقی
این نوع مدل بستن بند ، مدل نردبانی نام دارد که سفت کردن آن کمی سخت است اما روشی بسیار محکم می باشد و مناسب برای انواع چکمه‌های بلند، کفش‌های پیاده‌روی، کفش اسکیت روی یخ و بوت و …
برای بستن این سبک کافی است که ابتدا بند کفش را از دو سوراخ ردیف اول رد کنید و برای هر ردیف بستن بصورت عمودی از سوراخ های طبقه بالای آن خارج کنید.
نحوه بستن هر ردیف نیز به این صورت می باشد که بندها از کنار هم و به حالت ضربدری عبور می کنند و سوراخ های کناری خارج می شوند و بصورت عمودی به سوراخ های بالایی منتقل می شوند.
سبک نردبانی
این مدل بستن بند کفش اسپرت ، سبک تار عنکبوتی نام دارد و مدلی زیبا و مجلسی می باشد که با بافت های متضادی که دارد برای کفش های ساق بلند بسیار زیبا و کاربردی به نظر می رسد.
بیشتر بخوانید: کفش مناسب پیاده روی چه ویژگی هایی دارد؟

 

و الگوی بافت آن به این صورت می باشد که ابتدا بندی را از سمت راست ،وارد اولین سوراخ از سمت بالا می کنیم و از سوراخ سوم سمت چپ خارج می کنیم و سپس مجدد از سوراخ دوم سمت چپ وارد می کنیم و از سوراخ چهارم سمت راست خارج می کنیم و سپس از سوراخ سوم سمت راست ، مجدد وارد می کنیم و این الگو را تا انتها به همین روال ادامه می دهیم و برای سمت متضاد نیز این کار را انجام می دهیم.
توجه: الگوی با خطوط رنگی زیر ،بطور واضح ؛ نمایان گر الگوست.
مدل تار عنکبوتی
این مدل بستن بند کفش که مدل پروانه ای نام دارد مدلی است که در آن تمام بخش های طولی ، در داخل ، پنهان و خطوط مورب بیرونی ، در وسط کفش متقاطع می شوند و یک حالت پروانه ای شکل را تشکیل می دهند. این  سبک دارای سطح زیبایی ، بالایی است اما تنها ایراد یا نکته منفی آن ؛ این است که بندها به سختی سفت و شل می شوند و این مدل بستن مناسب کودکان نیست چرا که فرایند باز و بسته کردن را برای آنها سخت می کند.
بیشتر بخوانید: روش تمیز کردن انواع کفش با جنس های مختلف( کفش ورزشی، چرم، سفید و…)
مدل پروانه ای
سخن پایانی
امروزه خاص بودن تنها با نوع لباس و پوشش ایجاد نمی شود بلکه عوامل دیگری نیز بر کاریزمای ظاهری موثر است که یکی از این عوامل ، خلاقیت در استفاده از انواع پوشاک و کفش است. در گذشته ، انواع گره ها و مدل ها اعم از گره روسری ، کراوات ، کفش و … ساده بود ، اما امروزه ، دنیای مد ، با این سادگی خداحافظی نموده است و قدم در دنیایی پر تنوع گذاشته است که یکی از این عوامل ، کفش است که با ایده های جدید بستن بند کفش ، طرفداران بسیاری پیدا نموده است.
FavoriteLoadingپسندیدم
بنر تبلیغاتی پایین مقاله

درباره‌ی فرناز باقری

فرناز باقری هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه بوعلی سینا ، معلم هستم و به دلیل کار در محیط مدرسه، همواره در حال خواندن و یادگیری مطالب جدید هستم، و در تلاشم تا آموخته هایم را در زمینه های مختلف در وب سایت نیمه شب بنویسم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

همچنین ببینید

کافه‌ها برای تولد دو نفره در تهران

رمانتیک‌ترین کافه‌ها برای تولد دو نفره در تهران

کافه‌‌ها برای مواقعی که نمی‌دانید مراسمات و جشن‌های خود را کجا برگزار کنید جزو بهترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.