همه چیز در رابطه با فستیوال رنگ استانبول (جشن هولی)

هرساله جشن‌های بسیار زیبایی مثل فستیوال مولانا، جشنواره کاپادوکس، جشنواره خرید و… در کشور ترکیه برگزار می‌شود. اما ما قصد داریم که در این مقاله درباره فستیوال رنگ ترکیه ۲۰۲۲ صحبت کنیم. شاید اکثر مردم فستیوال رنگ را متعلق به کشور هند بدانند که خب واقعا هم همینطور است، اما این فستیوال در استانبول هم برگزار شده و طرفداران زیادی دارد. پس با ما همراه باشید تا با جزئیات این جشن جذاب بیشتر آشنا شوید.

علاوه بر این، می‌توانید راهنمای سفر به استانبول را هم در سایت نیمه شب مطالعه کنید.

همه چیز درباره فستیوال رنگ ترکیه 2022

درباره فستیوال رنگ استانبول بیشتر بدانید

همه ساله در شهر استانبول ترکیه یک جشن بسیار شاد، رنگی رنگی و پرهیجان به نام جشن هولی یا همان فستیوال رنگ برگزار می‌شود. در واقع این جشن شبیه به همان جشن هولی هندی است و علاوه بر کشور هند، ۲٠ کشور دیگر هم آن را برگزار می‌کنند. فستیوال هولی معمولا در تاریخ ۲۶ اسفند یا ۱۹ شهریور ماه برگزار می‌شود. جالب است بدانید که برنامه‌ ریزی تدارکات و برگزاری این جشن به دست انجمنی به نام انجمن دوستان هندی با نام اختصاری FOIA صورت می‌گیرد. حس شادی، اتحاد، صلح، خوشحالی و هیجان تمام احساسات خوبی هستند که در این جشن به شرکت کنندگان منتقل می‌شوند و باعث می‌شوند که حس و حال خوبی را به یکدیگر منتقل کنند.

نحوه برگزاری فستیوال رنگ استانبول چگونه است؟

در حقیقت این جشن، شرکت کنندگان را به بازی با رنگ‌ها دعوت می‌کند. چرا که افراد حاضر در این جشن فقط پودرهای رنگی در اختیار دارند و باید حس خوب و شادی خود را با پاشیدن همین پودرها با دوستان، آشنایان یا فامیل‌ها شریک شوند. البته که این جشن با موسیقی و پایکوبی هم همراه است و هر آنچه که برای داشتن یک خاطره خوش در ذهن نیاز دارید را برایتان فراهم می‌کند.

لباس مناسب برای جشن هولی چیست؟

لباس مناسب برای شرکت در جشن

اگر قصد دارید که در فستیوال رنگ ترکیه ۲۰۲۲ شرکت کنید، نیازی به بردن لباس مخصوص برای جشن ندارید. چرا که به تمام شرکت کنندگان پودرهای رنگی و تیشرت مخصوص سفید رنگ داده می‌شود تا رنگ‌ها روی پیرهن‌های یکدست شرکت کنندگان جلوه جذابتری داشته باشند. اما از آنجایی که تهیه لباس‌های دیگری مثل شلوار یا کفش به پای خودتان است، بهتر است که از پوشیدن لباس‌های نو یا گران خودداری کنید تا در حین رنگ پاشی و شادی در جشن، به فکر از دست رفتن یا خراب شدن لباس گران قیمت خود نباشید! هرچه که لباس معمولی و ارزان‌تر باشد، به نفع خودتان است.

در جشنواره هولی به چه نکاتی دقت داشته باشیم؟

همانطور که متوجه شدید، ممکن است که در این مراسم پودرهای رنگی از چپ و راست به سمتتان روانه شوند و هیچ راه فراری از رنگ‌ها نیست. پس اگر چشمانتان نسبت به عوامل خارجی حساس هستند، حتما بیشتر مواظب آنها باشید تا پودر رنگی داخل آنها نشود. از طرفی دیگر، ممکن است که این پودرهای رنگی برای افراد مبتلا به مشکل تنفسی آزاردهنده باشند. پس در صورت شرکت در فستیوال رنگ ترکیه ۲۰۲۲، حتما مراقبت خودتان باشید.

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی فاطمه زارعی

همچنین ببینید

سنگ قبر

ترمیم رنگ سنگ قبر

در بیشتر جوامع با مذاهب مختلف استفاده از سنگ قبر برای عزیزان از دست رفته یک امر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.