آموزش 5 کاردستی جالب و سرگرم کننده با باتری برای کودکان

اگر تعداد زیادی باتری در خانه دارید، می‌توانید با آن‌ها چیزهای مختلفی بسازید و حتی کودکان می توانند کاردستی با باتری بسازند. این کاردتی ها می توانند با باتری های سالم و یا باتری های غیر قابل اتفاده باشند در این مقاله به شما  ساخت چند کاردستی با باتری را آموزش می دهیم.

 1. خمیر بازی خود را روشن کنید!

وسایل مورد نیاز برای ساخت این کاردستی با باتری عبارتن از :

 • AA باتری و نگهدارنده باتری
 • کلید
 • ال ای دی
 • خمیر عایق سفید
 • خمیر رسانای قرمز، آبی و سبز

نحوه ساخت:

 1. چهار باتری AA را در بسته باتری همراه کیت خود قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که علائم “+” روی باتری ها با علائم “+” داخل بسته باتری مطابقت دارند. حتما یک بزرگسال در صورت نیاز به کمک برای شناسایی قطب ها وجود داشته باشد.
 2. دو تکه دایره ای از خمیر رسانا و یک تکه خاک رس درست کنید. دو خمیر رسانا را با خاک رس مدل سازی به هم بچسبانید، طوری که خاک رس در وسط قرار گیرد. مطمئن شوید که دو تکه خمیر رسانا با یکدیگر تماس ندارند.
 3. هر میله فلزی را از بسته باتری (یکی باید به سیم مشکی و یکی به سیم قرمز متصل باشد) به دو خمیر بچسبانید.
 4. یک رنگ LED انتخاب کنید. دو تکه فلزی که از ال ای دی جدا می شوند، «لید» نامیده می شوند. هریک از لیدهای لامپ را وارد خمیرها کنید. نکته: برق فقط می تواند از طریق LED ها در یک جهت جریان یابد. LED دارای یک سر بلندتر است. این سر مثبت لامپ است و باید داخل خمیری شود که سر قرمز کیت باتری به آن وارد شده. سر کوتاهتر باید با سیم سیاه در یک جا باشد.
 5. از سوئیچ داخلی برای روشن کردن بسته باتری خود استفاده کنید. LED شما باید روشن شود! اگر نشد، نگران نباشید؛ احتمالاً ال ای دی خود را در مکان مناسب وصل نکرده اید. LED خود را مجدد در جای خود قرار دهید و دوباره امتحان کنید (اگر باز هم روشن نشد، باتری خود را باز کنید و مطمئن شوید که هر باتری را در جهت صحیح قرار داده اید و به علامت های “+” توجه کنید). شما مدار خمیر بازی خود را ساخته اید که باید شبیه تصویر شکل باشد. کاردستی با باتری
 6. حال هرطور که دوست دارید خمیر های خود را شکل دهید و تمام کاردستی با باتری شما آماده است. کاردستی با باتری

2.رقصنده کوچک

وسایل مورد نیاز برای ساخت این کاردستی با باتری :

 • سیم مسی
 • آهنرباهای دیسکی
 • باتری AA
 • انبر دست
 • کاغذ
 • چسب

دستورالعمل ساخت :

 1. یک تکه سیم بلند را از قرقره خود جدا کنید، با یک قطعه شروع کنید. آن را مانند شکل زیر و با کمک انبردست درآوردید. نیازی نیست شکل دقیق باشید، اما سعی کنید شکل خود را تا حد امکان متقارن نگه دارید.
 2. برای ایجاد قسمت پایه که آهنرباها را نگه می دارد، توصیه می کنیم انتهای سیم را به دور باتری بپیچید. باتری را در آورید و به آرامی فرم سیم دایره ای را با انگشتان خود باز کنید.
 3. سه آهنربای دیسکی را در سمت منفی باتری خود قرار دهید.
 4. موتور را در بالای باتری قرار دهید تا قطب مثبت را لمس کند. قسمت گرد در پایین موتور باید به اندازه ای کم باشد که دور آهنرباها را احاطه کند!
 5. موتور را در بالای باتری قرار دهید تا قطب مثبت را لمس کند. قسمت گرد در پایین موتور باید به اندازه ای باشد که دور آهنرباها را احاطه کند!
 6. پس از قرار دادن عروسک  آن را رها کنید. اگر به درستی سر هم شده باشد باید شروع به چرخش کند.
 7. برای درست کردن دامن برای رقصنده خود یک دایره کوچک از کاغذ برش دهید سپس یک شکاف در مرکز دایره ببرید. آن را به رقصنده متصل کنید و با چسب حرارتی در جای خود محکم کنید.

 کاردستی با باتری

3.قایق موتوری:

وسایل مورد نیاز برای ساخت این کاردستی با باتری:

 • دو بطری آب خالی
 • نمد
 • چوب رولپلاک و کاغذ طرح دار
 • پره
 • نگهدارنده باتری با سیم و کلید
 • چسب برق

دستورالعمل ساخت:

 1. برای ساخت این کاردستی با باتری ابتدا لوازم خود را بچینیدتا بدانید که می خواهید کدام وسایل را به هم بچسبانید. دو بطری را به هم بچسبانید تا کنار هم به هم وصل شوند. برای اتصال پروانه به جای باتری، سیم های آن  را جدا کرده و با کمی چسب برق یا نوار چسب به هم وصل کنید (مطابق تصویر). اگر می خواهید یک دکل تزئینی داشته باشید، یک تکه کاغذ طرح دار را مثلثی برش دهید و به چوب رولپلاک بچسبانید.
 2. اگر بخواهید  می توانید برای تزیین دو تکه نمد را به بطری های خود بچسبانید،  کار کاملا اختیاری است.
 3. برای اتمام مونتاژ این کاردستی با باتری، قطعات را با چسب حرارتی به هم بچسبانید. جای باتری را روی بطری ها و پروانه را در پایین بطری ها بچسبانید (مطابق شکل). چوب رولپلاک را وسط بطری بچسبانید و با چسب حرارتی محکم کنید. کار شما در اینجا تمام می شود!

 کاردستی با باتری

4.مسواک برقی:

شما می توانید یک مسواک معمولی را به یک مسواک برقی تبدیل کنید. این کار راتنها با چند وسایل ساده انجام دهید.

وسایل مورد نیاز:

 • مسواک ساده
 • موتور ریز با سیم
 • نوار چسب دو طرفه

دستورالعمل ساخت:

 1. نوار را به مربع های کوچک برش دهید.
 2. سیم های باتری را ببرید و آن ها را کوتاه کنید سپس روکش آن را کمی از انتها جدا کنید.
 3. باتری را با چسب به سر مسواک بچسبانید سپس یک لایه چسب دیگر به باطری بزنید و سیم آن را خم کنید و به چسب بچسبانید.
 4. سیم های موتور ویبره را از آن کمی بیرون آورید.
 5. موتور ویبره را روی چسبی که دو سر سیم قرار دارند بچسبانید و دو سر سیم و موتور را به هم وصل کنید. و اکنون مسواک شما شروع به کار کردن می کند.

 کاردستی با باتری

5. ساخت وسایل تزیینی با باتری

یکی دیگر از راه های ساخت کاردستی با باتری استفاده از تعداد زیادی باتری مصرف شده و غیر قابل استفاده است. شما می توانید از این راه این باتری ها را در واقع بازیافت کنید. در زیر یک نمونه ازداین کاردستی ها با باتری را مشاهده می کنید که تعداد زیادی باتری به یک استوانه چسبیده شده اند و در نهایت تبدیل به یک وسیله تزیینی زیبا شده است.

کاردستی با باتری

در پایان در این مقاله سعی کردیم به شما آموزش ساخت کادستی با باتری با استفاده از باتری نو و غیر قابل استفاده را بدهیم. برای آموزش ساخت کاردستی با وسایل بازیافتی مانند ایده های خلاقانه ساخت کاردستی با شانه تخم مرغ به نیمه شب مراجعه کنید.

 

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی مهسا رسولی

همچنین ببینید

با کدام بازی‌های گوشی موبایل پول در بیاوریم؟

آیا واقعا می‌توانید از بازی‌های گوشی موبایل پول درآورید؟ برنامه‌های بازی زیادی وجود دارند، که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.