گل فروشی آنلاین تهران

شرایط نگهداری گل آپارتمانی زیبا

همه ما می‌دانیم که ارتباط با طبیعت تاثیر بسیار خوبی بر روی روحیه ما دارد. به همین دلیل نگهداری از گل و گیاه زیبا در خانه یکی از لذت بخش‌ترین اقداماتی است که تاثیر خوبی روی روحیه ما داشته و محیط پرنشاطی را ایجاد می‌کند. بسیاری از ما سعی داریم که محیط خانه خود را با گل و گیاه زیباتر کنیم. ما در تهران چند مرکز برای خرید گل کیاه را معرفی کردیم اما مهم ترین بخش انتخاب گل زیبایی است که در آپارتمان به راحتی بتوان نگهداری کرد که در این مقاله سعی داریم چند نمونه را برای شما معرفی کنیم. گل های آپارتمانی زیبا علاوه بر تاثیر مثبت روی روحیه افراد خانه‚ نگهداری از از این گل و گیاه در خانه باعث می‌شود که دکوراسیون خانه نیز به طرز قابل توجهی جلوه زیباتری پیدا کند. در ادامه همراه ما باشید.

شرایط نگهداری گل آپارتمانی زیبا

با توجه به این که امروز بیشتر افراد در خانه‌های کوچک و آپارتمانی زندگی می‌کنند‚ استفاده از گل‌های آپارتمانی در محیط خانه نیز رواج پیدا کرده است. محیط اغلب خانه‌ها در حال حاضر ممکن است نور کافی برای رشد گل‌های مختلف را نداشته باشد. در این محیط بهترین انتخاب برای رشد گیاه استفاده از گا های آپارتمانی است. در یکی از مقالات در وب سایت نیمه شب به معرفی 20 گیاه مقاوم به نور و همیشه سبز آپارتمانی پرداختیم که مطالعه این مقاله می‌تواند در انتخاب گیاه مناسب به شما کمک کند. همچنین در مقاله‌ای نیز چند نمونه از گیاهان مناسب برای سرویس بهداشتی و حمام را معرفی کردیم.

اما با توجه به این که هر گیاه باید شرایط خاص خود را برای رشد کردن داشته باشد‚ چگونه می‌توان به خوبی از گیاهان آپارتمانی زیبا نگهداری کرد بدون این که آسیبی به آن‌ها وارد شود؟ در ادامه این مقاله به آموزش نگهداری از گل آپارتمانی می‌پردازیم.

نگهداری گل آپارتمانی
نگهداری گل آپارتمانی

آبیاری گیاه

آبیاری گیاهان قسمت بسیار مهم در نگهداری از گیاه است. عدم آبیاری صحیح گیاهان معمولا اصلی‌ترین دلیل ضعف و از بین رفتن گیاه است. اولین نکته‌ای که برای آبیاری گیاه باید مد نظر قرار دهید دمای آب است. دمای آب مورد استفاده برای آبیاری گیاه باید با دمای اتاق یکسان بوده و سرد نباشد. علاوه بر این حتما پیش از این که آب را برای آبیاری گیاه استفاده کنید حتما آن را به مدت چند ساعت در محلی قرار دهید. با این کار هم دمای مناسب با اتاق را پیدا کرده و هم کلر آب از بین می‌رود.

در هنگام آبیاری کردن گیاه نیز بهتر است که به آهستگی این کار را انجام دهید. آب دادن را هم تا زمانی ادامه دهید که آب از سوراخ انتهای گلدان خارج شود. چون با این کار یعنی آب به تمامی ریشه‌های موجود در انتهای گلدان نیز رسیده است. با این کار از مسدود نبودن سوراخ‌ها توسط شن و … نیز مطمئن می‌شوید. بعد از آبیاری هم حتما زیر گلدانی را خالی کنید تا چیزی مانع تنفس ریشه گیاه نشود.

به یاد داشته باشید که آب دادن زیاد به گیاهان آسیب وارد می‌کند. میزان آبیاری با توجه به این که در چه فصلی از سال هستیم و این که چه گیاهی را آبیاری می‌کنیم متفاوت است. شما باید حتما درباره این موضوع در رابطه با گیاهان خود تحقیق کنید. اما معمولا زمان آبیاری برای همه گیاهان زمانی است که خاک سطح گلدان کاملا خشک باشد. خشک شدن خاک گلدان و پژمردگی برگ گیاه احتمالا نشانه تشنه بودن گیاه است. اما در مواردی هم پژمردگی گیاه ناشی از آبیاری زیاد آن است. برای تشخیص خشکی خاک نیز انگشت خود را به اندازه دو بند داخل خاک فرو کنید. در صورتی که احساس خشکی در خاک کردید وقت آبیاری است.

خاک گیاه

یکی از موارد بسیار تاثیر گذار در رشد گیاهان و نگهداری گل آپارتمانی خاک است. هر خاکی تا زمان خاصی املاح و مواد مغذی لازم برای گیاه را داراست. به همین دلیل بهتر است که برای حفظ شادابی و طراوت و سلامت گیاه‚ خاک گلدان هر از چند گاهی تعویض شود. توجه داشته باشید که گیاه به مواذ مغذی موجود در خاک احتیاج دارد. البته ممکن است که با استفاده از کود و مواد مغذی بتوان زمان تعویض خاک گلدان به تعویق انداخت. اما بهتر است که پس از گذشت مدت زمانی حتما خاک گلدان را خالی کرده و گلدان را بشویید. سپس دوباره از آن گلدان استفاده نمایید.

ممکن است با بزرگ شدن گیاه نیاز به تعویض خاک گلدان وجود داشته باشد. چون گیاه برای رشد کردن احتیاج به فضای کافی در گلدان دارد. پس توصیه می‌شود وقتی که متوجه این موضوع شدید حتما گلدان گیاه را به یک گلدان بزرگتر تغییر دهید و خاک آن را نیز عوض کنید.

نگهداری گل آپارتمانی
نگهداری گل آپارتمانی

نور کافی

همانطور که می‌دانیم اغلب گیاهان برای رشد به نور احتیاج دارند. در نگهداری گل آپارتمانی میزان نور هم مانند میزان آب کاملا به گیاه شما ارتباط دارد. برخی گیاهان احتیاج به نور کم و برخی نیز احتیاج به نور زیاد دارند. برخی نیز به نور مستقیم یا غیر مستقیم نیاز دارند. پس باید حتما برای نگهداری صحیح از گیاه درباره گیاه خود تحقیق و پرس و جو کنید.

بسیاری از گیاهان برای رشد احتیاج به سایه و بسیاری نیز احتیاج به نور مستقیم آفتاب دارند. دسته اول در مقابل نور مستقیم آفتاب ممکن است برگ‌هایشان بسوزد و پس از مدتی از بین بروند. دسته دوم نیز در سایه شادابی خود را از دست داده و به مرور زمان از بین می‌روند. به یاد داشته باشید که برای رساندن نور کافی به گیاه باید به تغییر فصل توجه زیادی داشته باشید. چون میزان نور آفتاب در فصول مختلف متفاوت است.

نکات مهم در نگهداری گل آپارتمانی زیبا

  • بهتر است که در فاصله زمانی کوتاه پنجره‌ها را باز کنید تا هوای تازه و اکسیژن لازم به گیاهان برسد. این کار برای حفظ تازگی گیاه بسیار موثر است.
  • در فصل زمستان هم سعی کنید محیط خانه را مرطوب نگهدارید تا آسیبی به گیاهان وارد نشود.
  • برای نگهداری از گل آپارتمانی در محیط خانه سعی کنید که گلدان‌ها را نزدیک به هم بگذارید. این کار با افزایش رطوبت موجب افزایش شادابی گیاهان خواهد شد.
  • هرگز در فصل زمستان گلدان گیاهان خود را تعویض نکنید. این کار باید در فصل بهار انجام گیرد.
  • حتما اندازه گلدان را متناسب با گیاه خود انتخاب کنید. گیاه هرگز نباید در گلدان تنگ و کوچک قرار گیرد.
  • برگ‌های گیاه را با فاصله زمانی کوتاه با یک دستمال مرطوب به آرامی تمیز کنید. این کار باعث می‌شود که گیاه راه تنفسی بهتری داشته باشد.
FavoriteLoadingپسندیدم
گل فروشی آنلاین در تهران

درباره‌ی زهرا جعفری

همچنین ببینید

شخصیت رمزآلود مردان بتا که باید بدانید!

شخصیت هر فرد او را از دیگران متمایز می‌کند و به همین خاطر، تیپ‌های شخصیتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *